PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Pronalazi li neko nesto novije


Frci
07.11.2011, 14:17
Dobar dan svima pronadje li neko nesto malo novije ne samo antiku.
Rado bi izmenjao misljenje i slicice.
Poz

fabijanus
07.11.2011, 20:29
iskreno receno ja pronalazim no moram priznati odmah bacam .....

Rosuljac
07.11.2011, 20:36
Verovatno svi pronalazimo, ali moji primerci nisu ni blizu tvojima po kvalitetu.
Često mi je padalo na pamet kako naši dinari posle 50-tak godina u zemlji izgledaju isto ili gore nego antički novčići.

Frci
07.11.2011, 20:53
Kad takve nalaze bacate javi bar gdesu da ih pkupim posle dase nemucim svaki put da kopam.
Poz

Daystrom
07.11.2011, 22:46
Pa ja bih ti rado dao sličice da imam nešto za pokazati poput ovih tvojih kovanica, no nažalost nemam...

Kao što i Rosuljac kaže, svi dinari koje nađem ili kreutzeri su strašno lošem stanju i nisu za pokazati.

Posjedujem inače zbirke novca (kovanog i papirnatog) 19. i 20/21. stoljeća uglavnom koje skupljam već 15+ godina, pa tamo ima svašta (nažalost jako malo srebrenjaka i niti jedan zlatnik) tako da mi je uvijek užitak naći bilo kakav novac jer me to zanima i raduje koliko god star bio, no nema smisla to pokazivati kad nisam našao, niti je velika većina toga "stara" uopće kao smo kod toga.

Možda tako razmišljam i jer sam još početnik u ovom svemu, ali mislim da moje zanimanje neće utrnuti pred nekim "kvalitetnijim" nalazima, pa ako si za mijenjanje mišljenja i sličica, slobodno se javi! :bier:

avgvst
08.11.2011, 00:21
Imam i ja toga kamara... Mislim novčića...Što strani što naših
Ne bacam nikada sem ove naše nove što su sada u upotrebi..
Kada zasvira detektor ko lud a ono dinar ofucan sa patinom ko da je star 2000 godina, koji je ispao nekom zemljoradniku kada je orao ili šta drugo radio, dođe mi da ga vratim tom istom paoru u novčanik :D

Frci
08.11.2011, 13:35
Mi iz izlaska sve donesemo pa kuci sortiramo.
Nebaca se nista za neku godinu ce da prodamo neku tonu gvozdja,
jos malo pa da kompletiramo ceo traktor.
Poz

avgvst
11.11.2011, 11:55
Ako vam nedostaje lanac od stare žetelice za žito imam jedan..
Eno ga u mom prethodnom postu! "ovo malo i od mene"

fabijanus
11.11.2011, 13:12
... poznajem osobno kolegu koji sve i svasta nosi kuci ...pitanje ZASTO ?? ..za mene osobno cista glupost nositi hrdju , olovo ,, lance , itd kuci ...To sto se nadje na polju sto nespada u kolekciju bacim na put(poljski) ....

Daystrom
11.11.2011, 14:53
Ja ne nosim smeće kući nikada, a toga najviše i nađem (80-90%) nalaza, ali kad su u pitanju novčići uvijek ponesem bez obzira koliko stari bili...

avgvst
11.11.2011, 20:14
Naravno, ni ja ne nosim sve "nalaze" kući, nosim samo ono što mi je najzanimljivije u tom trenutku ( gvozdene predmete spominjem) a naravno i sve novce, bez obzira na period. Takođe ponesem i sve bakarne i bronzane predmete u cilju "čišćenja terena " ali većinu toga bacim...
U sklopu one narodne: Ne traži leba ! Haha:sdb79248::3_13_ 9[1]

Stojan
14.11.2011, 00:07
Modernu numizmatiku mozes naci na prostorima severno od Beograda pa do Macve.Najvise oko Panceva i preko Save i Dunava. Za vreme tkzv rata svinja tj carinskog rata izmedju Srbije i Austrougarske,njihov i vojnici su plenili nase kovanice i ostavljali ih tu ne pustajuci ih gore ka unutrasnjosti.

Mile_k
14.11.2011, 08:22
znaci crni gruja po istinitom dogadjaju sniman .