PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Pecanje magnetima


Daystrom
03.02.2012, 12:11
Ne znam je li netko upoznat s ovih hobijem ili ne, ali koliko sam vidio po forumima i youtubeu, po Europi je relativno rasprostranjen...

Uglavnom, radi se o tome da na štrik zakačiš poveći neodimijski magnet (najjači od svih permanentnih magneta) i bacaš po vodi nadajući da ćeš "zakačiti" nekakav predmet.

Uglavnom se "peca" WW2 oprema koliko vidim po potocima i jezerima gdje su nekad bili okršaji ili bitke (stajaćice). Također, mislim da bi zanimljivo bilo i proći po seoskim bunarima... :)

Evo par linkova pa da čujem komentare, osobno bih si nabavio jedan magnet pa probao malo "zabaciti" na neka mjesta! :bier:

http://www.youtube.com/watch?v=5pLP8hlimnM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=boq8RHTWDT4&feature=g-vrec&context=G2826858RVAA AAAAAABA
http://www.youtube.com/watch?v=Qub-A8OCcQs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3tb58rtSq4Y

Vumi
03.02.2012, 12:12
Zabaci nasumice pa kada zakacis kakvu bombu, da vidim kako ces je skinuti sa magneta :)

Daystrom
03.02.2012, 12:19
Haha, to je onaj nezgodni dio tog pecanja... Vjerojatno će tada završiti sezona ribolova! :D

Darko
03.02.2012, 13:19
A gde je tu numizmatika?
Ja municiju vadim i bez magneta :D

Ovi su mi dobri...
http://www.youtube.com/watch?v=EhK1eXDAfgQ&feature=related

Desert Walker
03.02.2012, 13:26
budi oprezan...ako izvadis bombu mozda i ne eksplodira ali ako izvuces magnetom kakav prsten od celika (osigurac) jesces ribu za veceru ili ces jesti na slamku u nekoj bolnici :) ,ne daj Boze

Daystrom
03.02.2012, 14:02
Evo i numizmatike malo (mada ne odobravam pljačkanje fontana)! :D

http://www.youtube.com/watch?v=_VEYTVZSqBM

A čuj Miraleme, ako izvučem osigurač valjda će granata ostati onda u vodi i tamo napraviti bum... Pa će ipak biti ribe za večeru! :bier:

No, šalu na stranu, nemoguće je izvući samo osigurač jer će tako jak magnet privući sve i ne može nikako izvući samo osigurač a da se bomba ne prikači... Mislim da tu nema takve vrste opasnosti...

Misko
03.02.2012, 15:02
Cuj, mozda naleti i neka podmornica..vodi racuna, magnet je mnogo opasna stvar...:)

Desert Walker
03.02.2012, 16:31
Evo i numizmatike malo (mada ne odobravam pljačkanje fontana)! :D

http://www.youtube.com/watch?v=_VEYTVZSqBM

A čuj Miraleme, ako izvučem osigurač valjda će granata ostati onda u vodi i tamo napraviti bum... Pa će ipak biti ribe za večeru! :bier:

No, šalu na stranu, nemoguće je izvući samo osigurač jer će tako jak magnet privući sve i ne može nikako izvući samo osigurač a da se bomba ne prikači... Mislim da tu nema takve vrste opasnosti...

zezam se druze :26: . bomba je naravno teza tako da ce prvo nju ZALIJEPITI magnet

Frci
03.02.2012, 17:25
Evo nema blage veze sa Hobijem i nekim znanjem arheologije.
:sterb097::sterb097: :sterb097:

eclipse4
03.02.2012, 23:14
imao sam dosta tih magneta.....nikad se nisam usudio da g abacam po dunavu,bas iz tog razloga.
inace,sve sto je dobro,nece na magnet ;)

fabijanus
03.02.2012, 23:22
...hmhm zamisli bacis magnet u Dunav , ulovis metalnu kutijicu punu zlatnika hehee ...

pike.sch
04.02.2012, 10:00
Jel ima neki magnet za plemenite metale?

Vumi
04.02.2012, 11:40
Pike, kakvo je sad pa to pitanje :)?

eclipse4
04.02.2012, 11:45
naravno da ima deus ;)

Desert Walker
04.02.2012, 11:49
je li bas samo Deus :) ?

eclipse4
04.02.2012, 14:44
ma neeee naravno svi su detektori dobri onoliko koliko ih poznajete.

Vumi
04.02.2012, 14:46
Eclipse, kako se snalazis sa Deusom, jel ti bar taj detektor odgovara :)?

eclipse4
04.02.2012, 16:25
ma nista komplikovano,sve se lako izuci za par sata ;)
ima i tu neke sitnice koje mi se ne dopadaju,vec sam naveo na jedno mesto ali sve u svemu,ok je sve.

laki
06.02.2012, 09:23
sta ti se ne svidja , bas me interesuje!? (gde si to naveo)

Stalker
06.02.2012, 18:41
Koje su mane???????????????? ????????

eclipse4
06.02.2012, 21:34
nisam nigde naveo koje su mane,samo sam negde napisao da ima nekih sitnica koje mi se ne svidjaju.....
al nebitno....mozda se drugom sve svidja ;)

Desert Walker
06.02.2012, 23:12
pecanje sa ovim magnetima zna moze biti interesantno ali nije kao pretrazivanje sa MD.

zeljketa
07.02.2012, 10:59
pecanje magnetima moze da bude vrlo zanimljivo,jer pokriva teren na kom je detektor bezvrijedan(jezera , stari rijecni prijelazi,stari bunari,itd..Sa magnetom se mogu "upecati" vrlo ineresantni zeljezni predmeti.Na slikama je oruzje pronadjeno u Holandiji ovom metodom traganja.

Desert Walker
07.02.2012, 14:00
samo mi se cini da ove magnete nije bas lako nabaviti i nisu jeftini.

Pero68
07.02.2012, 14:43
Isprika što ponovo postavljam ovu sliku.Evo kako kod nas izgleda pecanje magnetima, što se sve može naći.Mogu misliti šta još ima u vodi ako je magnet našao ovoliko predmeta.Šta je sa onim metalima koji se ne lijepe za magnet?

Desert Walker
07.02.2012, 15:46
nije lose,nije lose

Vumi
07.02.2012, 17:40
Sta je sa metalima koji se ne lijepe na magnet...pa ne lijepe se, ostaju tamo gdje jesu :)

Stalker
07.02.2012, 18:29
Vezano uz Deus, zanima me šta ti se ne sviđa, razgovaramo otvoreno. Možda bi ga i ja kupio, da znam?

Desert Walker
07.02.2012, 19:44
Sta je sa metalima koji se ne lijepe na magnet...pa ne lijepe se, ostaju tamo gdje jesu :)

vidim da se lijepi municija i cahure a i zalijepi zrno . ja nisam vidio magnet koji lijepi obojene metale ali ovaj ocito moze zalijepiti mesing. sumnjam da moze bakar ali nije iskljuceno ni to.
za zlato i srebro sam siguran da ne moze... to ce neko sa detektorom jednom pocistiti.

Vumi
07.02.2012, 21:08
Zavisi Miraleme koliko feromagneticnih sastojaka ima u tim cahurama i sl predmetima. Posto je ovo veoma jak magnet, vjerovatno ce privuci sve ono sto bar malo "mirise" na zeljezo, naravno, takvi predmeti ne mogu biti veliki i teski, sam si pomenuo cahure, zrna i sl.

Daystrom
07.02.2012, 21:23
samo mi se cini da ove magnete nije bas lako nabaviti i nisu jeftini.

Naručiš i to je to, koliko vidim ovi su jedini tu u okolici: http://www.artas.hr/magneti/neodimijski.htm

zeljketa
08.02.2012, 14:16
Ovako izgleda orginalni magnet za pecanje...masa 566 gr. a podize teret do 40 kg,cijena 80 eura.Pored zeljeznih predmeta kupi i niklovani novac(takodje kovanice od 1 i 2 eura
Jedan kolega sa holandskog foruma je jednom prilikom ovim magnetom zakacio srednjovjekovnu sjekiru, koju je iz sljunka,u kom je bila zaglavljena,izvukao tek kad je konopac zavezao za kuku od auta.

Desert Walker
08.02.2012, 15:43
da to nije bio top a ne sjekira :)

Dr.jare
11.02.2012, 16:43
Ne znam je li netko upoznat s ovih hobijem ili ne, ali koliko sam vidio po forumima i youtubeu, po Europi je relativno rasprostranjen...

Uglavnom, radi se o tome da na štrik zakačiš poveći neodimijski magnet (najjači od svih permanentnih magneta) i bacaš po vodi nadajući da ćeš "zakačiti" nekakav predmet.

Uglavnom se "peca" WW2 oprema koliko vidim po potocima i jezerima gdje su nekad bili okršaji ili bitke (stajaćice). Također, mislim da bi zanimljivo bilo i proći po seoskim bunarima... :)
Mozda u evropi to ima smisla (oni vode racuna ) ali kod nas tesko. Kod nas se svasta baca po rekama i potocima : skoljke automobila, sporeti, bicikle... Ono sto bi svako voleo da nadje "zlato" magnet ne privlaci. Magnet ne moze cak ni granatu da privuce jer je caura od mesinga a vrh od olova... Tako da pecanje magnetima kod nas moze ako neko zeli da skuplja staro gvozdje za reciklazu.

Desert Walker
11.02.2012, 17:24
kolega,caura jeste od mesinga ali granata nije od olova. zrno granate,projektil,je od neke vrste celika,mozda legure ili gusa koja proizvodi veliki broj fragmenata prilikom eksplozije. zamisli eksploziju u olovnoj kosuljici ili na sta bi taj usijani projektil licio prilikom samog izlijetanja iz cijevi? a jos da dodamo da je punjen eksplozivom ...mislim da bi opalilo prije nego bi izletilo iz cijevi topa. vjerujem da ni stari topovi nisu imali olovnu kuglu nego zeljeznu. ako su koristili olovo to je bila neka vrsta protivpjesadijske sacme u kuglama od po 30 ak mm kojom se punio top (20-30 kg sacme po punjenju-strasno).

avgvst
11.02.2012, 18:30
Ne znam, ali po mom skromnom mišljenju taj magnet je praktično neupotrebljiv za naš hobi pronalaženaj i skupljanja numizmatike i antičkih predmeta jer svakako, nema nikakvu diskriminaciju!
drugo može se koristiti samo u rekama i jezerima, pa ne mislite valjda da bi taj magnet iz zemlje čupao artefakte...
A kada se nešto vadi iz reka i jezera a pritom, ne znate šta ste zakačili može da bude velikih iznenađenja sa početnom reči BOOOM, a neretko iskopani(izmagnetisa ni) predmeti mogu nositi naziv "smederevac", školjka fiće, metalni čamac itd- Eto neko moje skromno razmišljanje.

Desert Walker
11.02.2012, 18:40
naravno da nema vrijednosti za numizmatiku ali bi moglo posluziti za militariju,naravno ako znas za neko jezero ili rijeku gdje je bilo neko krkanje i sl. vidim da u Austriji ima toga dosta u Koruskim jezerima. puna su municije,opreme i oruzja odbacenog od strane saveznika nakon oslobodjenja Evrope. vidio sam da ronioci pregledaju dno i spremaju se za ciscenje.
mozda je ovaj magnet dobar za plazu...zavezati ga konopcic i kao cuku vuci okolo . sigurno bi se nakupilo eurica za kafu i pivo :)

avgvst
11.02.2012, 19:21
Taman tolko evrića da skupiš prvo da otplatiš magnet a onda posle jedno pet godina moš uživati u dobiti od ove naprave... pod uslovom da ne zaglaviš neku robiju u nekoh zemlji gde ovakve aktivnosti nisu baš dobrodošle među kojima je Grčka i Turska.

eclipse4
11.02.2012, 19:25
......Ne znam, ali po mom skromnom mišljenju taj magnet je praktično neupotrebljiv za naš hobi......

ali je fenomenalan za strujomere:D......a ako se stave dva,onda ide unazad,pa ispada da su ti jos ovi iz el distribucije duzni pare :totlach::totlach:

avgvst
11.02.2012, 19:32
Hahahah Bata Eclipse pun si ideja....uvek... da znaš...
samo da s ene zahebeš pa ne postaviš magnete na pogrešnu stranu onda strujomer goni tri puta brže i onda si dužan i za majčino mleko...
A obzirom da če sada da budu restrikcije... Džabe smo krečili, kad nema struje nema šta ni da se skine hahahhaha

Frci
11.02.2012, 19:59
Ako na forumu ima neko ko radi u Epsu bice kontrole.
Pace plati koce plati.
A sa magnetima nije za igru ostecuju sve magnetne kartice i mobilne telefone ako dodzje blizu monitora ili fest plate vrlo moguc cus zauvek .
Nedaj boze da neko nosi peysmeker moze odma da kaze dovidjenja ovom svetu.
Ako neko neveruje nek prodje sa svojim detektorom preko njega pa nek se pohvali da posle radi.
Nisu za zezanje:1450::1450:: 1450:
Pozzz

Dr.jare
11.02.2012, 20:13
kolega,caura jeste od mesinga ali granata nije od olova. zrno granate,projektil,je od neke vrste celika,mozda legure ili gusa koja proizvodi veliki broj fragmenata prilikom eksplozije. zamisli eksploziju u olovnoj kosuljici ili na sta bi taj usijani projektil licio prilikom samog izlijetanja iz cijevi? a jos da dodamo da je punjen eksplozivom ...mislim da bi opalilo prije nego bi izletilo iz cijevi topa. vjerujem da ni stari topovi nisu imali olovnu kuglu nego zeljeznu. ako su koristili olovo to je bila neka vrsta protivpjesadijske sacme u kuglama od po 30 ak mm kojom se punio top (20-30 kg sacme po punjenju-strasno). Nisam mislio na rucnu granatu (mislio sam na nesto kao na slici) ali nije ni vazno ionako niko ne zeli da nadje bilo kakvu eksplozivnu napravu (bar ja ne zelim). Militarija i druge anticke zanimljivosti su pokrivene muljem ili peskom kao posledica vadjenja sodera, peska... Obicne magnete na strujomeru probao sam jos kao klinac pre 30 god. i nema nikakvog efekta.

Desert Walker
11.02.2012, 22:59
e hebi ga,i ja sam mislio na tu granatu a ne na rucnu. nisu bile od olova vec od tanke kosuljice od tvrdog celika koji pravi sitne fragmente. cilj je da bude sto ubojitija.
naravno ,niko je ne zeli zalijepiti sa magnetom ,bar ne one sa upaljacem

Desert Walker
11.02.2012, 23:04
Taman tolko evrića da skupiš prvo da otplatiš magnet a onda posle jedno pet godina moš uživati u dobiti od ove naprave... pod uslovom da ne zaglaviš neku robiju u nekoh zemlji gde ovakve aktivnosti nisu baš dobrodošle među kojima je Grčka i Turska.

magnet je oko 50 eura,nije bas preskup a ne bih ga nosio na ljetovanje...mislim ponio bih ja ali zena bi mi prosula krvnu grupu zbog toga.

Vumi
11.02.2012, 23:08
Ovo nije dobro nositi blizu tijela jer ce vam poremetiti zeljezo u krvi i prevuci ga na jednu stranu tijela, nakon toga ce vas "vuci" na jednu stranu :)

Janko Veselinovic
12.02.2012, 00:17
Pa caca uzo jedan skoro 150 eurica ga platio, ja ga jos subvencioniso sa pola para nisam ni znao da cu mu ga zapleniti :) . Covek koji mu ga je prodo kaze radijator moze da podigne, ima skoro kilo. E sad dok se on setko po kuci sa njime proso pored TV i kaze slika pocrvene tek posle sat vremena se unormalila. Ali nije tu kraj kad je bio blizu vrata zalepi mu ruku za kvaku i posece ga kvaka . Kaze kad ga je uzo u ruku opet posle par sati odma je pocela da mu tece krv is posekotine.
Mislim da oni imaju neku primenu ali treba biti jako obazriv gde se i kako koriste, mislim da dolaze samo u obzir gde se pouzdano zna da je bilo nesto.
Stari tok i jezera mozda najpre , mada kod nas covek u nista ne moze da bude siguran licno sam jednom na pecanju vido tromblonske mine ispod mosta i to gde nikad nije bilo ratnih dejstava.
I prilikom upotrebe definitivno bi morao jak konop , jer magnet i nije bas jeftin a smederevaca i skoljki ima poprilicno.

Desert Walker
12.02.2012, 09:13
pa kako vidim ovaj magnet samo privlaci,ne odbija magnete s jedne strane kao drugi magneti...kao da ima jedan POL samo. vjerovatno je zato toliko jak. drzati podalje od elektronike,ubojitih sredstava,smederevac a i auta :) .
problem rijeka je sto donesu tog smeca koliko i odnese. kad se sve sabere ovaj magneti nije bas bezopasan a lov sa njim moze biti nocna mora. mislim da cu cekati da se otopi snijeg pa detektor u ruke...

Dr.jare
12.02.2012, 12:39
Evo jedan primer koriscenja magneta u nasem hobiju. Web prevod ispod videa kaze sledece:
Najbolji meteorit lov alat ikad! Priključite se i više prostora i učiniti više nalaza s ovom velikom alat. Rijetkih zemalja magneti i široki zamah put za bolju pokrivenost tla. Zlatnim grumenom lovci će to željeli očistiti smeće željeza prije nego što otkrije.
http://www.youtube.com/watch?v=RkTN2RkfI9A

eclipse4
12.02.2012, 12:55
odbija naravno,druge magnete.meni su se dva zalepila preko prsta,i zajsta vam ne bih preporucio da vam se to desi.
a jednom sam imao takodje priliku da mi se zalepe dva komada,jedan mi je bio u gornjem dzepu jakne a drugi u dzepu od pantalona.....do lepljenja je doslo kad sam se sago da zavezem patike,verovali ili ne ali nije bilo nacina da se oslobodim dok mi zena nije sekla dzep od jakne a zatim sam morao da secem i dzep od pantalona.
odlepljivanje je bilo isto zaebano,otisao kod komsije i jedan smo stegli u jednu stolarsku stegu (mozda su imale po metar velicine) i drugi u drugu,i uspeli smo tek kad smo seli dole i spojili noge pa smo se tako odguravali nogama a rukama vukli za stege.

video sam da je neko postavio neki magnet gde je pisao da dize 50kg od dole,medjutim,koliko se ja secam ovi sto sam ja imao mali,digli su valjda 165 kg a veliki su digli valjda 380kg....i ako me secanje dobro sluzi mali je bio 5x5x5 a veliki je bio 8x8x8.
dobijao sam ih iz francuske,sluzili su u vojne svrhe,valjda.....val jda na nekim radarima su ih koristili,postavljal i su se kontra tako da nije bila potrebna struja da se okrecu.ali ovo nije proverena informacija.

ah,da....veoma su krti.i prvi i drugi put kad su se spojili,doslo je do malih ostecenja,tako da svaki put kad bi se nesto vece zalepilo za njega,doslo bi do pucanja,mozda ne pod vodom.

eclipse4
12.02.2012, 12:57
Evo jedan primer koriscenja magneta u nasem hobiju. Web prevod ispod videa kaze sledece:
Najbolji meteorit lov alat ikad! Priključite se i više prostora i učiniti više nalaza s ovom velikom alat. Rijetkih zemalja magneti i široki zamah put za bolju pokrivenost tla. Zlatnim grumenom lovci će to željeli očistiti smeće željeza prije nego što otkrije.
http://www.youtube.com/watch?v=RkTN2RkfI9A

alal vera kako ga lepo prevede,ispade da ni sopstveni jezik neznam ;) ;) ;)

fabijanus
12.02.2012, 13:10
..citajuci vase postove dosao sam do zakljucka da izmisljate toplu vodu ...:) :)

Naki011
12.02.2012, 14:07
Svojevremeno sam radio u institutu za fiziku gde smo rasturali razne radare i antene radi ispitivanja (od tada svetlim u mraku), i vadili neodijumske magnete teške i po nekoliko kilograma. Možete zamisliti šta se desi kad se dva takva spoje, a izmedju njih je neki predmet ili ned'o bog nečija ruka. Jedino što je još opasnije od ovoga je sečenje ili bušenje ovih magneta. Naime opiljci koji nastaju prilikom obrade ovih magneta su zapaljavi i proizvode visoku temperaturu prilikom sagorevanja. Zato pamet u glavu i nikakve dorade ovih magneta u kućnim uslovima ne dolaze u obzir.

Desert Walker
12.02.2012, 15:43
na stranici firme koja prodaje takve magnete lijepo upozoravaju da se ne obradjuju,bruse,buse isl.
moze se naruciti zeljeni oblik ali ne oblikovati ga kod kuce.
mislim da ako neko zeli ovakav magnet da koristi mislim da je bolje da kupi manji tj.slabiji a ne one koji dizu preko 100 kg. vidio sam da ih ima od 1 kg i velikih kao velika pepeljara a dizu skoro 300 kg. sta nam to iz vode treba sto je teze od 20 kg? u vodi (toploj ili hladnoj :) ) svaki predmet je "laksi " i moze se izvuci manjim magnetom. ne pretjerivati jer se moze desiti sr_anj_e a onda nema nazad.

Spartakus
12.02.2012, 15:49
Mozda cu da kupim jedan pa da ga malo vucem po potocima ovde kod mene posto volim da kopam po njima :) Nema toliko opasnosti ko u vecim rekama. Stvarno bi moglo da se isproba, sta kazete ?

Desert Walker
12.02.2012, 15:54
moglo bi se isprobati. mozda prvo probati sa velikim magnetom iz kakvog zvucnika. oni su bezopasni a lako se odlijepe od kakvog nezeljenog predmeta :)

Vumi
12.02.2012, 16:23
Haha, vec zamisljam nekoga, ko koristi malo veci magnet i njime zakaci neki veliki predmet. Bice, kako Eclipse slikovito opisa, upri i nogama i rukama da odlijepis magnet od predmeta, haha

Desert Walker
12.02.2012, 16:54
a zaj_ebano jbi bilo ako se odlijepi dok vuces pa opali po celu :) .
ako ce neko koristiti magnet neka 2 ili 3 puta promisli gdje i kako ce ga "zabaciti".

Dr.jare
12.02.2012, 17:09
alal vera kako ga lepo prevede,ispade da ni sopstveni jezik neznam ;) ;) ;) Kvalitet "web" prevoda zavisi od pravilno napisanog teksta (pravopisa) koji se prevodi. Ako je polupismen onaj koji postavlja tekst onda se prevodom dobija ovo... Nego koliko sam te razumeo magnete koje si ti imao bili su od neke vrste Perendev motora (perpetum mobile) koji je pokretao radar.

eclipse4
12.02.2012, 22:43
Haha, vec zamisljam nekoga, ko koristi malo veci magnet i njime zakaci neki veliki predmet. Bice, kako Eclipse slikovito opisa, upri i nogama i rukama da odlijepis magnet od predmeta, haha
kada bi ga zalepio (bar ovo sta sam ja imao) na neku metalnu tablu,ne bi vise bilo nacina da ga odlepis.ne bi imao sta da nabijas od ispod da bi ga koliko toliko odlepio.cak i kada bi uspeo,cik nabi prste ispod da ga uzmes u ruku.
inace povlacenje ka metalu krece od nekih 30cm daljine,oseca se da vuce ;)

eclipse4
12.02.2012, 22:50
Kvalitet "web" prevoda zavisi od pravilno napisanog teksta (pravopisa) koji se prevodi. Ako je polupismen onaj koji postavlja tekst onda se prevodom dobija ovo...

kvalitet prevoda zavisi od znanja coveka da prevede,ako si se oslonio na google translate,kao sto i jesi ;) taj nece prevesti text u ispravnom stanju pa cak da ga je Tolstoj licno napisao.
a to je ono sto si napisao copi(copy)/paste ;)
ako budes verovao google translate onda ce ti ceo svet biti nepismen..

a ispod videa ti pise sledece: The best meteorite hunting tool ever! Cover more ground and make more finds with this great tool. Rare earth magnets and a wide sweep path for better ground coverage. Gold nugget hunters will like it to clean up trash iron before detecting. Visit my web site for more info.

najbolja alatka ikad za lov meteorita!pokriva vecu povrsinu i nalazite vise nalaza sa ovom odlicnom alatkom.retki zemaljski magneti i siroka putanja povlacenja (odnosno ciscenja) za bolje povrsinsko pokrivanje.lovci na zlatna grumenja ce ga zavoleti (magnet) da bi ocistili djubre pre detektovanja (rada sa detektorom).posetite moj sajt za vise informacija.

covek je napisao zajsta lepo bez greske pa cak i u interpunkciji,znaci 100% nije polupismen ;)


Nego koliko sam te razumeo magnete koje si ti imao bili su od neke vrste Perendev motora (perpetum mobile) koji je pokretao radar.

tako mi je receno da je iz neke vojne fabrike koja je proizvodila velike radare,oni su se ubacivali suprornim polovima negde,i onda bi se radar sam okretao bez pomoci struje.ako su me slagali mangupi,lazem i ja. ;)

Frci
12.02.2012, 23:04
Магнет са навојним никлованим, пречника 16 мм, дебљине 5 мм, а висина 13,5 мм са навојем, конац Сизе: М4, капацитет 5,5 кг. Тхе магнети су израђени од гвожђа неодијумом-бор произведеног (НдФеБ), скроба Н45
Ovaj malecki i ja preveo sa Google al se razume.
5,5 KG a ovolicki :super:

Frci
12.02.2012, 23:11
Ili ovi ali motraces sa traktorom da izvlacis ali stase uhvati neces moci da otkacis.
:nixweiss::19::00000 964:
Pozzzz i laku Noc

eclipse4
12.02.2012, 23:28
Магнет са навојним никлованим, пречника 16 мм, дебљине 5 мм, а висина 13,5 мм са навојем, конац Сизе: М4, капацитет 5,5 кг. Тхе магнети су израђени од гвожђа неодијумом-бор произведеног (НдФеБ), скроба Н45
Ovaj malecki i ja preveo sa Google al se razume.
5,5 KG a ovolicki :super:
sem onog skroba ;) ;) ;)

Desert Walker
13.02.2012, 08:59
zbog skroba je ovaj magnet tako i jak. ima skrobnu srz :D .
ovo su brate magneti koji mogu da te ubiju. mozda moze da te zalijepi za kakvu metalnu konstrukciju ili srce da zaustavi...taj malecki je bezopasan ali starija braca su zaj_ebani igraci. manite se toga kolege,radimo sa detektorima

Dr.jare
13.02.2012, 11:04
covek je napisao zajsta lepo bez greske pa cak i u interpunkciji,znaci 100% nije polupismen ;)



U pravu si eclipse4. Covek je pismen. Ja sam kriv u zurbi se nisam dovoljno potrudio da prevedem dobro kao ti. Inace web prevodioci nisu savrseni ali moze se razumeti "sta je pesnik hteo da kaze"... Ja sam iz istocne Srbije i pri niskom vodostaju na Dunavu kod Prahova vire potopljeni Nemacki brodovi iz drugog svetskog rata tako da kad bi se neki ovakav magnet zalepio za brod verovatno bi ostao bez magneta. Pozzz

Desert Walker
13.02.2012, 12:52
zato kolega svezi jako planinarsko uze i nema kidanja.

Dr.jare
13.02.2012, 13:27
Ja imam 87kg a ovaj magnet popusta na 300kg - mislim na Frcijev sa slike...

Desert Walker
13.02.2012, 13:32
kupi koji dize tvoju kilazu :)

eclipse4
13.02.2012, 13:52
......Ja sam iz istocne Srbije i pri niskom vodostaju na Dunavu kod Prahova vire potopljeni Nemacki brodovi iz drugog svetskog rata.......

gledam ja te brodove kad god opada voda.....blizi sam im od tebe ;)

Dr.jare
13.02.2012, 14:03
kupi koji dize tvoju kilazu :) Iskreno mislim da sa magnetima slaba vajda (osim za reciklazu) najbolje je detektorom u plicaku a ako je detektor vodootporan onda i malo dublje...

Dr.jare
13.02.2012, 14:06
gledam ja te brodove kad god opada voda.....blizi sam im od tebe ;) Ti si onda iz Bukovca-Kobisnice tu negde?

eclipse4
13.02.2012, 15:14
hehehe.....nisam odatle.....mada su mi oba sela po pola familije ;)

Desert Walker
13.02.2012, 15:15
Iskreno mislim da sa magnetima slaba vajda (osim za reciklazu) najbolje je detektorom u plicaku a ako je detektor vodootporan onda i malo dublje...

plicaci i sprudovi su dobra mjesta ali kad otopli. mislim da je svaki detektor vodootporan sve do "masine" (ne racunam podvodne detektore naravno). sonda i kabal skoro svih detektora nemaju problema u vodi ako se ne varam.

Dr.jare
13.02.2012, 19:35
hehehe.....nisam odatle.....mada su mi oba sela po pola familije ;) Ta dva sela su se toliko stopila jedno sa drugim da samo mestani znaju koje je koje. Nego kruzi legenda da ima zlata na nekim potopljenim brodovima (niko ne dira zbog eksploziva) da li su to ti ili jos uzvodno koji se ne vide pri niskom vodostaju?

Dr.jare
13.02.2012, 19:44
plicaci i sprudovi su dobra mjesta ali kad otopli. mislim da je svaki detektor vodootporan sve do "masine" (ne racunam podvodne detektore naravno). sonda i kabal skoro svih detektora nemaju problema u vodi ako se ne varam. logicno bi bilo da su sonde detektora vodootporne ali ne znam da li je to kod svih modela. Tesoro se na svom sajtu hvali da su kod njih sve sonde vodootporne...

avgvst
13.02.2012, 21:28
Sonda za mog Tesora je vodootporna, kao i kabel sve do kućišta elektronike ...

Desert Walker
13.02.2012, 22:22
...kao i XP.

pike.sch
26.02.2012, 10:28
Uskoro cemo pobacati metal detektore skinemo se goli i kotrljamo se po terenu ustanemo i poskidamo sa tela fibule novac gvozdene predmete.
Moracemo da ja i doktor Avgust usavrsimo tu tehniku koje je tek na pocetku.
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/dete-magnet-na-telo-privlaci-predmete-od-metala-76531.php

pike.sch
26.02.2012, 11:05
Jos jedan primerak http://www.youtube.com/watch?v=IgN-9wMms8U&feature=related

Cule68
26.02.2012, 11:49
čiču zakačimo za kuku na traktoru i kroz njivu...

Desert Walker
26.02.2012, 13:56
Магнет са навојним никлованим, пречника 16 мм, дебљине 5 мм, а висина 13,5 мм са навојем, конац Сизе: М4, капацитет 5,5 кг. Тхе магнети су израђени од гвожђа неодијумом-бор произведеног (НдФеБ), скроба Н45
Ovaj malecki i ja preveo sa Google al se razume.
5,5 KG a ovolicki :super:

primijetio sam da ovaj magnet ne lijepi PPU municiju a da municiju stranih proizvođača hvata ko lud. vidi se da je kvalitet mesinga neuporediv pa vjerujem da je PPU cisti mesing.očito neka municija ima dosta primjesa željeza ili čega već.

Desert Walker
26.02.2012, 14:00
Jos jedan primerak http://www.youtube.com/watch?v=IgN-9wMms8U&feature=related
ovome čovjeku neka ne prilazi neko ko ima ugrađen Peacemaker. ubio bi ga ko zeca :)

Janko Veselinovic
26.02.2012, 17:25
Ja sam to zamislio malo drugacije, doci na vodu camcem, na teren kojem je vec bilo nalaza, zatim sa sonarom za pecanje pregledati teren, pa tek onda u akciju.
Medjutim moralo bi striktno da se postuje procedura jer bi ga magnet lako mogo ubiti, a on kosta kolko i dobar detektor.
Vec sam porucio Humminbird SI 898cx , ima i drugih proizvodjaca, ali je ovaj najlaksi za montazu a i po ceni je najpristupacniji, cenim da ce me izaci oko 1400e, sto je znatno jeftinije nego kod nas...
On ima tehnologiju Side imaging, koja omugucava da identifikuje objekat na dnu sa skoro 100% tacnosti:
http://www.humminbird.com/SonarContentWireFram e.aspx?Pageid=2664&id=2868

Dr.jare
26.02.2012, 18:24
Uskoro cemo pobacati metal detektore skinemo se goli i kotrljamo se po terenu ustanemo i poskidamo sa tela fibule novac gvozdene predmete.
Moracemo da ja i doktor Avgust usavrsimo tu tehniku koje je tek na pocetku.
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/dete-magnet-na-telo-privlaci-predmete-od-metala-76531.php Ovaj mali ne radi na principu magneta zato sto privlaci porcelan, plastiku... on ili ima neku moc kao gravitacija zemlje samo jaca ili radi na principu "vojnih" carapa (dosta štrokave) koje kad se bace na plafon one se lepe...

Desert Walker
27.02.2012, 02:00
ma j-ebo to...od toga zaboli glava. drzimo se metal detektora :)