PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Zatvor


pike.sch
22.03.2012, 13:54
Prica se da je pala i prva zatvorska kazna za jednog tragaca iz SM - 3 meseca zatvora, plus 2 godine uslovno i 50.000 din novcano, a da slicno ceka jos trojicu ? Zna li se nesto o tome?
Zasto su dobili kazne, zbog cega? Cuo sam jos par incidenata. Sve nas vise teraju sa njiva.
Imao sam skoro incident kad mi je prisao neki celavi tip prvo mi je rekao da ce mi razbiti glavu polupati auto pa sam ga nekako smirio pa mi rece da ga jedan tragac (policajac u penziji) uvek pita da trazi na njegovoj njivi. Pa pita koga sam ja pitao kad sam mu spomenuo neke ljude koje znam iz njegovog mesta malo se smirio da bi mi rekao na kraju to je taj matori sve pretrazio neces nista naci a ja mu kazem da nisam nasao nista pa me nece vise videti na njegovoj njivi. Mislim da ga je poslao matori kolega da me otera jer mu gazim teren. Cak sam video gazde njive (a i oni mene) kako oru pre neku godinu i ne lice na tog celavog koji je verovatno neki kriminalac, uterivac dugova jednom recju poslusna dzukela.
Sigurno je da i vi imate slicnih problema a kako mi se cini sve ce biti vise i vise.

Shagan
22.03.2012, 14:18
Ja nisam cuo ali mogu proveriti u Sudu u SM ako je to istina... pa cu vam javiti... Znas li mozda ime tragaca????

IVLIANVS
22.03.2012, 14:41
istina je...imao je vec uslovnu kaznu zbog preoravanja arheoloskog lokaliteta u cortanovcima....ne znam gde su ga uhvatili drugi put,verovatno opet na oranju

zato na njivu sam i daleko od ociju...neki dan trazim kad staje auto,kad su poceli da izlaze nikad kraja. (njih petorica,naravno auto na plin krsina u raspadu,ali 'dete mu plekano' tako ih gorivo izadje jeftinije)... i onda se svi razlete po jednoj njivi,pa se ako tu nema kopa po zitu,po detelini.....ostavlj aju se rupe....
e to,duboko oranje i kopanje bagerom i jeste za zatvor

Darko
22.03.2012, 16:54
... ja isto volim daleko od očiju i sumnjičavih pogleda... a i nekako sam najmirniji kada sam sam, pa lepo lagano i opušteno :)

miligor
22.03.2012, 17:13
Julijanuse da li je to u pitanju G..e?

avgvst
23.03.2012, 00:48
U pravi si Ivlianuse... I ja se grozim dubokog oranja i ostavljanja rupa... što sam već nekoliko puta naglasio ! :(

pike.sch
23.03.2012, 13:49
Interesuje me sta biste vi radili kada bi neki vlasnik njive prilazio vama veoma besan sto mu gazite njivu:
1)kleknuli i plakali molili sa orpost, 2)udarili ga asovom 3) pobegli
Vasa iskustva sa blitskim susretima sa vlasnicima.

NenadM
23.03.2012, 14:48
Hahahah... Nisam razmisljao o tome, ali bih najverovatnije pobegao :) Mada, mozda bih pokusao da mu objasnim koliko je ovo lep hobi i pokazao mu kako radi detektor ;)

pike.sch
23.03.2012, 15:05
Ako je gazda brzi pa uzme detektor i razbije ti glavu, pa jos hoce 10 % koje mu zakonski pripadaju jos ako zna za price o avarskom pojasu, sevsovom posudju. Ima seljaka koji misle da na njihovoj njivi leze hiljade i hiljade evra. Da im je samo 10 % nebi morali ni saditi njivu a kamoli se przili na vrelom suncu.

Daystrom
23.03.2012, 15:06
mislim da je ovo što je nenad rekao najbliže većini ljudi... dakle pod 4) pokušali uspostaviti normalan razgovor, eventualno pojasniti o čemu se radi... pa ako si elokventan, možda dođeš tu i drugi puta s blagoslovom vlasnika. :)

IVLIANVS
23.03.2012, 16:08
sve zavisi kakav je ko covek...recimo jako su zebani ovi sto su se nedavno naselili kod nas u sremu...oni sto oru u maskirnim uniformama i vicu 'bjez mi iz njive'
imao sam samo jedan takav neprijatan susret.....

inace neki dan pricam sa covekom koji je tek posejao njivu i kaze mi gazi slobodno!nista ne smeta tek je posejano....naravno da nisam gazio niti cu ikad gaziti po posejanom ili po detelini
uglavnom sam imao super korektan odnos sa svim vlasnicima njiva....a i uglavnom trazim sam a to nikom ne upada u oci

Shagan
23.03.2012, 17:51
Ni ja nisam za gazenje posejanog, kada ides sam retko ces uci u problem... A ovi sto se grupisu i iskacu njih 19 iz jednih kola i prelecu preko njiva, kvare sve napore da ostanes u dobrim odnosima sa lokalnim stanovnistvom... Jos kada se nadje nesrazmerna rupcaga i sam da sam vlasnik njive ovakav "normalan" bih poludio :)

Felix
23.03.2012, 18:33
Zato je ipak najbolje raditi u paru i na smenu dok jedan radi drugi posmatra, i naravno nocu....retkost je naleteti na vlasnika nocu e sad ako se nadje nesto zanimljivo pa se radi par noci teren treba svakako zakopavati rupe sto i praktikujem stalno jer tako ne upada u oci i sve ostaje isto kao i pre trazenja....retko idem preko dana bilo gde a i obaveze su tu....

avgvst
23.03.2012, 18:35
Rešio sam čvrsto da nigde noću ne idem i da još sa dobrog dana napuštam moje vukoebine!

NenadM
23.03.2012, 19:08
Zasto? Meni se taman sada rodila ideja da nocu pretrazujem, jer je mozda sigurnije. Sada si me zaplasio :) Imao si neko lose iskustvo?

avgvst
23.03.2012, 19:20
Je...bo to, mrak je mrak... Nije svejedno u sred polja sam mrakom biti...
O da imao sam iskustvo... Ali ne bi da se sada, podsećam... bilo prošlo! :)

IVLIANVS
23.03.2012, 19:35
ja nocu ne idem zato sto nema uzivanja...doduse bio sam mozda par puta ranije,ali se osecam kao teski kriminalac dok trazim
osim toga nema te njive koja se nocu moze traziti....pa ljudi traze u po` bela dana pored puta
neki dan idem iz erdevika kad kod calme 3 auta i tri tragaca tabaju njivu preko puta groblja....

Rosuljac
23.03.2012, 19:40
Iskreno, ja noću obilazim njive koje su se pokazale kao solidni tereni a koje su pored nekih glavnih saobraćajnica. I nimalo mi ne smeta, čak mi je uživanje, mir, tišina, sedneš pa zapališ ... odmor. A i navikao sam i radim kao u sred dana.

Spartakus
23.03.2012, 20:24
Mene kod nocnog rada brinu npr. LOVCI !!! Je.. te, zamene te za zeca ili srnu i KABUUUM odes kod svetog Petra na ispovest. Ovde kod nas uglavnom nocu love.....

Vumi
23.03.2012, 20:54
Hajde da si rekao da te zamijene za jelena ili srnu ili neku divlju svinju kapitalca...ali sa zecom, haha

eclipse4
23.03.2012, 21:27
a sta ako se zec vraca raspevan iz kafane? ;)

ArchNosferatu
23.03.2012, 21:41
Mene bas briga dal ce neko nekom da preorava njivu ali to kasnije opet meni pravi problem. Desavalo se da neko pre mene ostavlja rupe pa da se vlasnik svadja samnom... -Ali nisam ja... -Ma ja tebe vidim ovde. I njega ne zanima... Sva sreca pa uvek imam rakistinu sa sobom pa to izgladim :) Inace imam sledeca pravila:
1. Uvek zatrpaj rupe za sobom
2. Uvek izbegavaj zito ili mesta gde je nesto zasadjeno ili posejano
3. Sto manje ociju te vidi-to bolje
4. Kada te neko vec vidi lepo i kulturno mu se javis i zapocnes razgovor,narocito ako je taj vlasnik njive na kojoj radis

avgvst
23.03.2012, 21:44
E spartakus brate... :D
Ivlianus to je moja njiva... Hahhahahahaha

Alexx
23.03.2012, 22:03
Slazem se da je bolje nocu tragati po terenima koji iz bilo kog razloga nisu sigurni za dnevnu setnju. Ja licno volim nocu da budem na terenu, mirno je i izbegavas probleme sa vlasnicima njiva. Neznam kakva losa iskustva je kolega August imao na terenu, valjda nije nailazio na duse mrtvih rimljana he he.

ArchNosferatu
23.03.2012, 22:05
Nocu si sumnjiviji... mada ima njiva gde je bolje nocu,zavisi ko je vlasnik.

Felix
23.03.2012, 22:55
Danju je ok ako je to podalje od ociju ljudi, a nocu raditi sa jos jednim kolegom pa na smenu gde je veca mogucnost da neko naidje a i sigurnije je jer nema takvog cimanja i rasprava ko je u cijoj njivi ili u cijem placu....

NenadM
23.03.2012, 23:18
Ja se uplasih da slucajno niste imali neka cudna iskustva tipa: duse mrtvih, sablasti... A u pricama i legendama svasta ste pominjali :) Onda definitivno trazim kolegu za nocno traganje :) Ima li nekoga iz Kragujevca i okoline? :)

avgvst
23.03.2012, 23:25
Ma nije to, ja se lično bojim samo živih ljudi mrtvi me ne plaše ni najmanje... I nisam nešto sujeveran po pitanju sablasti i tako to...
Ali već ako mora noću da se ide na teren onda isključivo sa nekim ko će da pravi društvo nikako sam.
Govorim o nekim zabitima.
Pored nekog sela ili grada noću nije problem veliki.
Probao sam raditi u sumrak i u mraku... Veoma je teško pronaći predmet u iskopanoj zemlji odnosno danju pod dnevnim svetlom, veoma lako možemo predmet prepoznati u hrpici zemlje.

NenadM
23.03.2012, 23:37
Za sablasti ne znam, jer je nezgodno kada se covek naslusa svakojakih prica a istih se seti kada nocu nesto susne iz zbuna :) Za ostalo si sve u pravu, samo treba naci ekipu. Jos kada si nov u ovom hobiju, osim ovog odlicnog foruma nema mesta gde se ljubitelji ovog hobija okupljaju, bar ne koliko ja znam :)

Nigrianvs
24.03.2012, 00:28
Hebiga za sablasti beli luk, glogova grancica. Za andjele dobra rakijica a za vile talambas i ozezi ,one oma udare trbusi ples. Nocu se rade samo specijalni tereni. Po danu mozes gde ti se kompas okrene. Licno nikad nisam imao problem sa gazdama,zakupcima,ar endasima i slicnima. U rancu je uvek pljoskica sa sljivom a u dzepu tableta euro-specijalis pa ako zagusti i nepomogne prva varijanta onda masim za dzep i viknem, odi da ti ciko da bobonu. Inace neverujem koji bi odbio lepu ponudu malih jevreja. A ako je bas neki znacajan teren moze se pribeci i trecoj i najbezbolnijoj varijanti. Na jesen se parcela zakupi u arendu i onda lepo uzores, potanjiras i pihcis kao mujo a zapad. Niko ti nista nemoze do jeseni dok arenda-zakup neistekne.

NenadM
24.03.2012, 00:42
E zato kod tebe pise "neumorni tragac" :) Sutra kupujem pljosku.

Nigrianvs
24.03.2012, 00:46
Jeste more, neumorni, omatoreli hebivetar. To neumorni mi je Vumi kumovao

ArchNosferatu
24.03.2012, 01:02
Mi se nocu skupimo po nekoliko i u njivu na razmak od 2 metra... cistimo od viska metala njive da bolje radjaju :)

NenadM
24.03.2012, 01:12
Drzavni vrh definitvno treba da vas dodatno stimulise i nagradi. Niste ni svesni koliko to znaci za poljoprivrednike, jer skoro pa i ne moraju da oru :)

Darko
24.03.2012, 01:39
Sve ima svoje prednosti... Kao što neko reče, i inače mi se dešava da se sa detektorom osećam kao kriminalac, a još i noću, kada se rade "sumnjive radnje"...
Išao sam i noću i danju... Noću vam treba i lampa, ili kakvo malo svetlo, ali paleći ga samo privlačite pažnju, dosta je nezgodno, a kao što avgust reče danju na hrpici lako pronađete predmet...
Dan je ipak dan, i najbolje je naći teren u nekoj vuko.ebini i onda lepo i na miru... Što se maskirnih tiče,... nabavio sam i ja maskirne pantalone... kada se isprljate od zemlje na njima se toliko i ne vidi,... a kada vas vide u njima, a imam i extra maskirnu torbu za detektor u koju može i puška da stane, gledaju vas ipak sa podozrenjem...

Desila mi se i simpatična situacija...
Dok je Dunav bio nizak uspeo sam da odvojim u toku dana neka 2 sata... Skoknem do "kameničkog parka" i uz dunav, laganica... Nađem naravno čaure, zrna i kojekakvu municiju. U nekom momentu vidim prilazi mi stariji gospodin, tj. naciljao me, i kada je došao do mene pita: "Kolega?"...
Rekoh: "Ma ne, ja to iz hobija kada uhvatim malo slobodnog vremena, pa izađem na vazduh da prošetam, a i nikad se ne zna šta ću da nađem..." i pokažem mu metkić kompletan što sam pronašao... ispostavi se da je od tetejca, i tu krene priča...
Gospodin je policajac u penziji, voli čovek da šeta, prirodu i lov.
Malo kasnije prilaze još dvojica i u glas "Kolega?"
Mislili su zbog crnog kačketa,... maskirne torbe za detektor,... i da tu tražim neeksplodirana ubojna sredstva...
ajd´ :nahrung00

Enigma
24.03.2012, 02:39
Meni su glavni problem kvalitetni tereni zagađeni minsko-eksplozivnim sredstvima, ne pamtim kada sam zadnji put mlatarao detektorom po njivama. Ljude rijetko sretnem, tek poneku lisicu, zmijurinu, srnu, divlje prase, a u zadnje vrijeme i vuka. Pogledamo se, ne diramo se i svak ode svojim putem. Važno je uživati i srasti s prirodom, a nalazi su manje važni, ali uvijek se nabasa na nešto kvalitetno u vukoebini. Nalazi su malobrojni ali u odličnoj kvaliteti, osim toga malo je ebenog smeća pa detektor možeš nabrijati do daske. :) :26:

miligor
24.03.2012, 08:01
Kada vidim da mi neko prilazi na njivi preventivno stavim asov preko ramena (taman da razmisli da li mu se isplati fizicki obracun). Nikada ne gazim posejano, a pogotovo ako nesto nikne. Detelinu retko i jedino zimi, posle kopanja vratim busen na svoje mesto da se ne primeti, kao u vojsci kad smo vezbali postavljanje mine. Ako me teraju(a to je bilo dva puta do sada) izvinim se i odmah napustim teren. Nocu radim samo kad je zbog mesta danju nemoguce, i ako idem vise od 5 noci zaredom primetio sam da se toliko iscrpim da je to neverovatno, trazim maksimalno po mraku 3 sata jer posle gubim koncetraciju i ne radim kako treba. A mogu da zamislim koliko preskocim samo.