PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : 2 talira


Vumi
28.04.2012, 12:09
Nekome ne treba detektor da pronadje ovako nesto. Covjek je ne znam kako pronasao, nisam se bas raspitao, inace u Bijeljini i trenutno su kod mene. Htjedoh ih izvagati ali su mi baterije u vazi otisle u vjecna lovista. Zalosno je to da su oba izbusena jer ih je neko nosio kao privjeske.

Banatski šetač
28.04.2012, 12:37
Ma, čovek je verovatno nasledio od babe te talire... A baterije u vazi će sigurno da odu u večna lovišta, ali u vagi mogu i da potraju :))) :bier:

Vumi
28.04.2012, 12:48
Vidis, ja kada sam isao u skolu, mi smo ucili izgleda nekakav drugi pravopis nego sto se danas u nasim krajevima koristi, pa prema tome svako pise onako kako je nekada ucio. Ti ces sigurno napisati da se novcic nalazi na VAGI a ja cu napisati da se nalazi na VAZI, ko ce tu biti u pravu neka odluci onaj ko je pravio stari i novi pravopis. Isto vazi ia za druge rijeci tipa knjiga (knjizi) zvaka (zvaci...mislim na zvaku za zvakanje) i da ne nakbrajam vise jer toga ima previse.

Vumi
28.04.2012, 12:53
A baterije u vazi će sigurno da odu u večna lovišta, ali u vagi mogu i da potraju :))) :bier:Ako mislis na VAZNU sa cvijecem onda se kaze u VAZNI a ne u VAZI, haha, mislim da si se sada sam ulovio :) :16:

Desert Walker
28.04.2012, 12:56
ocekujem sad kolegu Avgusta da kaze koju na ovu raspravu ali nije tu. kladim se u pijavicastu fibulu (koju nemam :) ) da svaka tema nakon 3 priloga "skrece" ili iskace sa tracnica :D . istina?

I.Dzon
28.04.2012, 13:36
Nekome ne treba detektor da pronadje ovako nesto. Covjek je ne znam kako pronasao, nisam se bas raspitao, inace u Bijeljini i trenutno su kod mene. Htjedoh ih izvagati ali su mi baterije u vazi otisle u vjecna lovista. Zalosno je to da su oba izbusena jer ih je neko nosio kao privjeske.U 80% slucajeva pronadjeni na terenu su izbuseni.Postoji mogucnost da su buseni u toku ratnih dejstava(iz toga vremena) i nizani na zicu kako ih nebi izgubili.

Desert Walker
28.04.2012, 13:40
ja imam srebrnu madjarsku KRUNU koja nije izbusena ali kao da je na nju zalemljena bila neka srebrna alkica za lancic. imam i jedan turski sa alkicom ali posrebren.

Vumi
28.04.2012, 13:50
Ne sjecam se da smo vidjeli te predmete DW :)

Desert Walker
28.04.2012, 13:53
Ne sjecam se da smo vidjeli te predmete DW :)

nek te ne buni ime...to sam ja, Miralem :) .
pogledaj jednu temu od prije mjesec i po..."svega pomalo".
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=647 7

Banatski šetač
28.04.2012, 17:00
Vidis, ja kada sam isao u skolu, mi smo ucili izgleda nekakav drugi pravopis nego sto se danas u nasim krajevima koristi, pa prema tome svako pise onako kako je nekada ucio. Ti ces sigurno napisati da se novcic nalazi na VAGI a ja cu napisati da se nalazi na VAZI, ko ce tu biti u pravu neka odluci onaj ko je pravio stari i novi pravopis. Isto vazi ia za druge rijeci tipa knjiga (knjizi) zvaka (zvaci...mislim na zvaku za zvakanje) i da ne nakbrajam vise jer toga ima previse.

Dragi Vumi, ja mislim da bi u svim drugim slučajevima bio u pravu jer je reč o sibilarizaciji, ALI kada se prednjonepčani suglasnik nalazi sam u rečima od manje slogova (ne u grupi sa drugim suglasnikom), a u kojima bi zamena zubnim suglasnikom dovela do nejasnoća u značenju...ne dolazi do sibilarizacije"...baki, deki, seki, dogi...vagi ...

A za vazu može i vaza i vazna ( ako te neko pita ) ;)

Tek toliko da otklonimo i te nedoumice.

fabijanus
28.04.2012, 18:12
Ako mislis na VAZNU sa cvijecem onda se kaze u VAZNI a ne u VAZI, haha, mislim da si se sada sam ulovio :) :16:

koliko je meni poznato Vazna kao rijec nepostoji vec je to iskrivljenica pravopisa ...ili grijesim ????

Vumi
28.04.2012, 18:22
Znaci, zaboravio sam pravopis totalno..lijepo boga mi. A ja mislio da se ovdje radi o drugoj palatalizaciji gdje se K G i H mijenjaju u C Z i S, ali ako ti kazes da to nije tako onda mogu samo vjerovati :)

Banatski šetač
28.04.2012, 19:19
Ma, nije, dragi Vumi, dotle došlo, ali nije na odmet podsetiti se na neke jezičke začkoljice, koje, kao što se vidi iz priloženog, mogu da budu interesantne za sve prisutne, a sve zarad toga da se bolje razumemo.
Izvinjavam se svima ako smo udavili sa gramatikom :)

Nigrianvs
28.04.2012, 19:20
vumi....koliko vidim omatoresmo mi a i sve smo izmesali reci

Vumi
28.04.2012, 20:59
Bice da je tako Nigrianvse, ovaj tudji nisam naucio a svoj sam vec zaboravio...daleko sam dogurao nema sta :)

IVLIANVS
28.04.2012, 21:09
@fabijanus .... odakle tebi pravo da nekog ispravljas kad ne znas da se 'nepostoji' pise odvojeno.
druga stvar je prestanite da spamujete coveku temu i komentarisite talire a ne glupe pravopisne greske.... dobar deo clanova ovog foruma je (na zalost) polupismen.
i to i u gramatickom i arheoloskom smislu......

Desert Walker
28.04.2012, 21:22
:475: :26:
konacno. Taliri su tema. idemo dalje. necemo dalje o pismenosti...ni gramatickoj a narocito arheoloskoj. ovdje su mnogi hobisti a ne profesionalni arheolozi

Enigma
28.04.2012, 21:47
Završio sam dvije godine elektrotehnike u Banjoj Luci, moj dobri stari profesor Ješe bi rekao na teraziji.
Hrvatskom gramatikom nitko ne vlada, iz razloga jer svaka vlast piše neku svoju gramatiku i čerupa zakonodavstvo prema svojim potrebama,
zato i jesmo tu gdje jesmo. Meni je jedino važno da razumijem što je autor htio reći.
Inače srebrnjaci spadaju pod kvalitetnu etnografiju. :) :26:

fabijanus
28.04.2012, 21:55
@fabijanus .... odakle tebi pravo da nekog ispravljas kad ne znas da se 'nepostoji' pise odvojeno.
druga stvar je prestanite da spamujete coveku temu i komentarisite talire a ne glupe pravopisne greske.... dobar deo clanova ovog foruma je (na zalost) polupismen.
i to i u gramatickom i arheoloskom smislu......

hhahaa zanimljiv si a koliko vidim i Pismen ...pocinjes novu recenicu sa malim slovom ..de mani me se sa tvojim pametovanjem ...

Desert Walker
28.04.2012, 22:02
dokle ce ovo ovako??? polako ljudi ,samo polako.

Enigma
28.04.2012, 22:06
Trebao si ostaviti napisano, radi sebe. :) :26:

IVLIANVS
28.04.2012, 22:08
@fabianus
ako nisi primetio,sve pisem malim stampanim slovima
iskreno da ti kazem izuzetno me nervira tvoje nadmeno ponasanje i pametovanje ...iskreno bih voleo da te upoznam

Desert Walker
28.04.2012, 22:11
a ne,dosta je bilo svadja. ne zelim da ja potpirujem ovo prepucavanje jos vise. dovoljno je tema otisla off topic.
da se ne zalijecem kao sto znam...bolje ovako

miligor
28.04.2012, 22:11
Ova dva talira bi bilo lepse videti na nekoj snasi, a za pravopisne i gramaticke greske se ne treba ovde raspravljati. Jer verujem da je vecina dosla na forum da nesto nauci ili da svoje znanje podeli sa ostalima. Ja sam eto juce naucio kako ne izgleda rimska posuda, iako su me na terenu ubedili da je to rim.

fabijanus
28.04.2012, 22:11
@fabianus
ako nisi primetio,sve pisem malim stampanim slovima
iskreno da ti kazem izuzetno me nervira tvoje nadmeno ponasanje i pametovanje ...iskreno bih voleo da te upoznam

eh vidis ja tebe ne ..nezanimaju me muskarci za razliku od tebe dok bi ti mene " Voleo " upoznati ..... hajde covijece sjasi vise ..pisi o Talirima ...

Desert Walker
28.04.2012, 22:12
Trebao si ostaviti napisano, radi sebe. :) :26:

a ne,dosta je bilo svadja. ne zelim da ja potpirujem ovo prepucavanje jos vise. dovoljno je tema otisla off topic.
da se ne zalijecem kao sto znam...bolje ovako

IVLIANVS
28.04.2012, 22:18
eh vidis ja tebe ne ..nezanimaju me muskarci za razliku od tebe dok bi ti mene " Voleo " upoznati ..... hajde covijece sjasi vise ..pisi o Talirima ...

'nezanimaju' se pise odvojeno 'covijece'
izvinjavam se svima na forumu (zbog spamovanja teme) osim fabijanusu...on je prvi poceo da pametuje u ovoj temi i da ispravlja druge pa je red da dobije 'po *****i'

Enigma
28.04.2012, 22:22
Volim isključivo iskrene ljude, a ti ljudi su uglavnom mučenici.
Miraleme iskren si, prihvaćam tvoje obrazloženje. :motz: :26:

IVLIANVS
28.04.2012, 22:34
takodje enigma...iskrenost je osobina koja se retko srece
da se vratimo na temu...taliri su prelepi,steta sto su probuseni

Desert Walker
28.04.2012, 22:37
ma nema problema za rupe. iskovacemo nove Talire i nemas brige :)

Vumi
28.04.2012, 23:28
Ok, sam sam doprinio da tema skrene sa puta pa cu je ja i zatvoriti, cisto da se ne svadjamo bez veze :).