PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Da se ispuni zelja svima na forumu :)


Vumi
30.06.2012, 07:30
Posto dosta clanova foruma koristi detektore iz "kucne radinosti", i ti isti imaju zelju da nesto napisu o svojim detektorima, red je da im se to i omoguci.
Nadam se da se ovaj dio foruma nece pretvoriti u forum na kojem ce se raspravljati o tome kako se koji model proizvodi (znamo da su to kopije starijih, vecinom Fisherovih, modela) vec da ce se koristiti samo za opisivanje mogucnosti istih i rezultate testiranja (ako je neko provodio).

NAPOMENA:
Posto smo mi ljudi koji uvijek zele druge iskoristiti na bilo koji nacin, ne gledajuci da li ce to nekoga povrijediti ili nanijeti mu nekakvu stetu, neka ovaj forum posluzi za gore napisano jer ne vjerujem da cu imati imalo milosti prema onima koji ovaj dio ovdje zloupotrebe (jel se ovako pise ova rijec? :))

Naki011
30.06.2012, 10:16
Bravo Vumi, Sekulitatea jedva čekam post o tvojim detektorima.

IVLIANVS
30.06.2012, 10:17
Razumna odluka,bravo
Jos da mozemo diskutovati i o vrednosti novcica,predmeta.... (ne o prodaji),bilo bi super.

kosuca
30.06.2012, 10:39
Evo onda ću sebi dozvoliti da budem prvi.Kao parametar koristiću Deusa sa ocjenom 10. Imam dva aparata IGSL (Srbija) i Wave (Bugarska).

IGSL
1.diskriminacija je tonska u više tonova.Može odvojiti i aluminijsku foliju ali u tom slučaju gubi dubinu.Veće željezne predmete vidi kao plemenito.ocjena 8
2.Stabilnost .ocjena 9+
3.nema lažnih signala .ocjena10
4.maskiranje (samo uz veće komade željeza)ocjena 8
5.dubina (sestercij na 25 cm u zemljisa sondom 25 cm Minelab Musketeer) ocjena 8
6.težina (koristi olovne baterije 12 V) .pretežak ocjena 4+
7.nema zaštitnu diodu (u koliko zamjenite polove pri stavljanju baterije aparat će izgorjeti) ocjena 1
8.komfornost pri radu (umara težinom i "bogatstvom tonova") ocjena 5.
9.rad na zagađenim terenima (pokazao se dobrim ) ocjena 9
10.sitnu bronzu slabo vidi sa većim sondama.Sitno srebro vidi bolje.ocjena 3
Solidan aparat

WAVE
1.diskriminacija klasična .ocjena 7
2.stabilnost ocjena 8
3.ne pravi lažne signale ocjena 10
4.maskiranje uz veće komade željeza 7+
5.dubina (sesterrcij u zemlji preko 30-35cm sa sondom 32 cm) ocjena 9
6težina (olovne baterije 12 V) pretežak ocjena 4.
7.nema zaštitnu diodu (u koliko zamjenite polove pri stavljanju baterije aparat će izgorjeti) ocjena 1
8.komfornost pri radu (umara težinom i stalnim zvrndanjem) ocjena 7
9.rad na zagađenom terenu (prosječan) ocjena 7
10.vidi dobro i sitnu bronzu kao i sitno srebro ocjena 9.

Testovi su rađeni u visoko mineralizovanom zečljištu.

Ovo su moji zaključci.Kako većina ručnih radova nema ujednačenost izrade vjerovatno neko ima drugačije rezultate.Moj savjet u koliko nemate dovoljno novca ili ne želite previše trošiti na MD ručni rad može biti rješenje.Neki od tih uređaja zaista iznenađuju u odnosu na neke brendove.U svakom slučaju ne treba ih zanemarit ali se ipak ne mogu po mnogo stvari nositi sa renomiranim firmama.

avgvst
30.06.2012, 11:14
Jako lep podforum...

Ovo je moj detektor kućne radinosti....
http://www.youtube.com/watch?v=13h0hAavNF8

Šala mala... :) Nemoj da se ljutite, ja se šalim malo i nije mi namera ikoga da uvredim...
Svima po :bier:

kosuca
30.06.2012, 12:20
S obzirom na tvoje nalaze nije loše.:):26:

laki
30.06.2012, 13:35
kosuca , lepo si ocenio ova dva aparata ali mi nije jasna ova tvoja ocena 10 za deusa !? to li je deus dobio 10 za sve ove stavke koje si nabrojao za ova dva aparata?

kosuca
30.06.2012, 13:53
Ne.,,uzeo sam ga kao parametar i polazim od predpostavke da je u pitanju zadnja riječ tehnologije i da bi kao takav po svemu trebao imati ocjenu 10.Svakako da nema.Ja bih radije na teren sa Waveom bez obzira na sve.

kosuca
30.06.2012, 14:07
U ostalom savremena tehnologija daje više mogućnosti i opcija ,vjerovatno je sledeći potez velikih firmi ugradnja "kafe aparata "u detektor i ja to neću kupiti, sem ako ne pruže opciju za točeno pivo.Moćućnosti i razne opcije ugrađene u detektor su jedno a rad na terenu i samo pretraživanje nešto drugo.

banebeograd
30.06.2012, 15:16
Ne.,,uzeo sam ga kao parametar i polazim od predpostavke da je u pitanju zadnja riječ tehnologije i da bi kao takav po svemu trebao imati ocjenu 10.Svakako da nema.Ja bih radije na teren sa Waveom bez obzira na sve.

kad budem video nekog od domacih konstruktora metal detektora da na teren ide sa svojim rucnim radom onda cu pristati da istestiram taj rucni rad i da tom konstruktoru bar na trenutak poverujem da je to aparat bolji od fabrickih,
dokle god tusta i tma nazovi majstora na teren odlazi sa XP-om , Minelabom i drugim fabrickim detektorima ostajem pri uverenju da da su to ipak boji aparati

Enigma
30.06.2012, 15:47
Jasno je da su neusporedivo bolji tvornički aparati visoke klase ( mislim na one bez videoigrica i aparata za točenje piva).
Pojedini detektori napravljeni u garaži su solidno odrađeni i usporedivi s određenim tvorničkim proizvodima, čak su i bolji od pojedinih.
Najveća prednost tih aparata je da su cijenom pristupačni, na zadovoljstvo mnogih koji si ne mogu priuštiti kvalitetan tvornički aparat. :) :26:

kosuca
30.06.2012, 15:55
Da složio bih se sa tobom,zbog tog sam i napisao u predhodnim postovima "Moj savjet u koliko nemate dovoljno novca ili ne želite previše trošiti na MD ručni rad može biti rješenje.Neki od tih uređaja zaista iznenađuju u odnosu na neke brendove.U svakom slučaju ne treba ih zanemarit ali se ipak ne mogu po mnogo stvari nositi sa renomiranim firmama.""

miligor
30.06.2012, 18:04
Zanima me da li je neko imao iskustva sa Bugarskim goldmask 3 plus aparatom? Neki moji drugari koji nemaju dovoljno novca se interesuju za njega, tj.odnos cene i kvaliteta.

Cule68
30.06.2012, 19:03
skoro je jedan moj drug kupio taj aparat,pre toga je nosio fisher f5 i kaze da je aparat ekstra,a vidim i po njemu da je prezadovoljan aparatom...inace radi na 18kh i dobar je skupljac,za te pare mislim da mu je to najbolje moguce resenje..

banebeograd
30.06.2012, 20:55
golden mask 3 + je skuplji od fishera F5

Cule68
30.06.2012, 21:57
mislim da mu je cena negde oko 700 zapadno njemacki koruna ili ti (evrova)...jeste dosta je skuplji ali je isto toliko i bolji od fishera f5...

Naki011
30.06.2012, 22:29
Za te pare je mogao da uzme f70 koji je neuporedivo bolji od bilo kog Golden Maxa.

avgvst
30.06.2012, 23:19
S obzirom na tvoje nalaze nije loše.:):26:
Hvala kolega..
Ima tu još što šta ali nisam postavio Hahahah
Živio ti meni :bier:

Alexx
30.06.2012, 23:44
Sto se tice Golden Maska, ja imam trojku, bez plusa, a koliko znam, ni jedan od njih ne radi na 18 khz, na toj frekvenciji je cetvorka. Mnooogo sam brate zadovoljan, imam i wave II, ekstra dubina, losija diskriminacija, ali kada povadis svo gvozdje, radi extra hehe, pa je tu i goldmaxx stari, Vumijev, i malo deusica. Golden Mask 3+ je za par desetina manje od 500 evrica, znaci, ni blizu 700. Ja sam trojku platio manje od trista evrica, ricardo.ch je cudo, nov naravno, i u garanciji. Nedostatak maske i wavea je taj, sto iole veci komad gvozdja odmah detektuje kao dobar nalaz, sto goldmaxx i deus nece uraditi. Tek kada probate vise aparata, razlicitih proizvodjaca shvatite da svaki od njih ima svoje prednosti i mane. Ako ovo smatrate hobijem, svaki ce vam zavrsiti posao. Ako imate lovu kupite deusa, ako nemate kupite wave, bitan je dobar teren i sto vise izlazaka.

kosuca
01.07.2012, 00:37
Ne bih previše zamjerio tim aparatima što veće komade željeza javljaju kao dobar nalaz.Smatram da sjekira,nož,koplje i mač jesu dobri nalazi,Kad završim sa pretragom za obojenim metalima a na terenu primjetim prisustvo strelica ja namjerno smanjim diskriminaciju i onda ih pokušavam pronaći jer su mi i one interesantne.

miligor
01.07.2012, 09:38
A koja mu je frekvencija 18 khz ili manja?

Cule68
01.07.2012, 11:34
mislim ipak da je gold mask 3+ 690 evrova a 4-ka 700..sto se tice koliko je dobar stvarno neznam dali je bolji od f70 neulazim u to kazem samo da je decko prezadovoljan sa ovim aparatom (gold mask3+),stim da je imao fisher f5i platio ga je oko 700evrova neznam bas tacno..4-ka radi na 18kh za 3+ neznam tacno...ja licno imam dva deusa,ne favorizujem svoj aparat ali sam prezadovoljan sa njim...

Cule68
01.07.2012, 11:42
dovoljno je reci da dok sam nosio fishera i minelaba kopao sam svaki ekser,sa deusom sam kopanje smanjio 80% posto,sto mnogo znaci i to da sada troduplo vise nalaza imam,deus sa velikom sondam tezi 1.200kg sa malom sondom jedva 1kg..izmerite vase aparate pa upisite kilazu...mnogo znaci i sto grama vise na ruci i 50 rupa vise iskopani...

Naki011
01.07.2012, 13:42
Moj je težak 1680 g sa baterijama i zemljom na sondi.

banebeograd
01.07.2012, 14:20
A koja mu je frekvencija 18 khz ili manja?
golden mask 1, 2 i 3 na 8 khz, 4 na 18khz

miligor
01.07.2012, 15:06
Ok, hvala na komentarima za goldmask. Sada je na njima da odluce.

Cule68
01.07.2012, 15:48
tu smo da se pomognemo....

miki13
02.07.2012, 01:28
Lepo zboris Alex !
Minelab je moj omiljeni zanima me mislenje o ovom aparatu;
Miladinka ili Adrenalin ga neki zovu.
http://www.youtube.com/watch?v=B4pM6KMjSP8&feature=relmfu

Nigrianvs
02.07.2012, 15:24
Ako tester nesto nije muvao pri tesu onda je odlicna makina.
Nije ni skup..2 godine garancija i opsis na turskom.
Jedina mana sto je malo pretezak 1610g.
Nije iz kucne radionice.

Vumi
02.07.2012, 17:50
Nista, ko ce prvi da ga kupi i kaze nam kakav je :)?

Votis
02.07.2012, 18:38
kad budem video nekog od domacih konstruktora metal detektora da na teren ide sa svojim rucnim radom onda cu pristati da istestiram taj rucni rad i da tom konstruktoru bar na trenutak poverujem da je to aparat bolji od fabrickih,
dokle god tusta i tma nazovi majstora na teren odlazi sa XP-om , Minelabom i drugim fabrickim detektorima ostajem pri uverenju da da su to ipak boji aparati

Bane ja izlazim na teren sa svojim rucnim radovima, imao sam i fabricke aparate ali sam ih rasprodao.....

Vumi
02.07.2012, 19:20
Reklama se placa :)

banebeograd
02.07.2012, 19:33
Bane ja izlazim na teren sa svojim rucnim radovima, imao sam i fabricke aparate ali sam ih rasprodao.....
svaka cast majstore, vidim da se ni deus nije pokazao dovoljno dobrim da ga zadrzis nego si i njega zamenio svojim rucnim radom,
sad kad ovde postoji mogucnost pisanja na tu temu mogao bi i da nam predstavis malo svoj rucni rad,
rado bi posedovao svaki aparat koji je bolji od XP-a

Nigrianvs
02.07.2012, 22:36
rado bi posedovao svaki aparat koji je bolji od XP-a[/QUOTE]
DEUS ;):26:

Naki011
02.07.2012, 23:31
Nigrianvs to bar nije problem, postoji masa aparata koji su bolji od DEUSA pa čak verovao ili ne made in SERBIA. Uostalom metal detektore proizvodi i izmišlja čovek, bilo to u garaži ili u sterilizovanoj laboratoriji. Drugo, masovna proizvodnja mora da bude isplativa na uštrb nekih sitnica kao kod Deusa gde je, po meni nepotrebno ubačena wireless veza između sonde i baze, a smanjenja snaga ili ti dubina u odnosu na Gold Maxx ili Power, a isto tako sa mašinom iz domaće radinosti (custom made) možeš napraviti čudo.

Nigrianvs
02.07.2012, 23:44
Nista oni nisu na ustrb ostetili ili smanjili snagu DEUSU, jako je bitno dobro ga nastelovati, ko neveruje neka me pozove da mu ustelim deusa i bice duplo dublji nego sa fabrickim stelovanjem, naravno uz nadoknadu. Ja sam se nasalio sa Banetom el se znamo inace ne provociram nikoga sa DEUSOM. Dublji je sa 22 sondom od Goldmaxxa-povera sa 27-com za + - oko 7 cm, provereno. A da nepricam o 34-rci sondi-deus

banebeograd
03.07.2012, 00:19
postoji masa aparata koji su bolji od DEUSA pa čak verovao ili ne made in SERBIA.

zemo, 2 pitanja
1. jesil probao deusa
2. koji su tj ciji su to domaci radovi za koje si konstatovo da su tako dobri...

Enigma
03.07.2012, 01:17
Bratiću, ucrto ja kebom na one babine rašlje " DEUS " i prodaje se ko ludo. Potražnja je tolika da ne stignem naguliti silnu vrbovinu, ajd vraćaj se kući i pomagaj - lova do krova. Svi su poludili za našim bežičnim rašljama, ovi s terena kažu da su rašlje kada se umreže čudo neviđeno. Vele da je Rus kojeg vuče 500 konja i za kojeg je prikopčan dubinac od 4 metra obična skalamerija. Kažu da svaka dodatno umrežena Rosamunda - Deus rašlja povećava dubinu za jedan metar. Detektirano se izdiže iz zemlje u vidu ogromnog holograma u visokoj rezoluciji s preciznim podacima o poziciji, dubini i raritetnosti ( da se ne gubi vrijeme na iskapanje gluparija. Praktična stvar, naročito ako je meta udaljena stotinjak metara, ne mora se tabanjati bezveze. :totlach: :26:

banebeograd
03.07.2012, 07:28
ah barba enigma,
konacno nesto vredno paznje i kupovine,
dosta mi je vise ovih domacih detektora, skenera i lasera, raslje su prava stvar,
priznajem traganje iz fotelje je buducnost ovog hobija...

Nigrianvs
03.07.2012, 08:03
Jedini dobro zboris.
Deus-raslje i Adidas-dimije su hit ovoga leta
Stizem na vreme . Posle ovih tropskit temeratura, prosusena vrbovina idealna za raslje.
Bane mi ce ipak da tabanamo, iz votelje ce mo kad stvarno omatorimo

pike.sch
03.07.2012, 11:56
Ubacite i nove baterije koje su sad izmislili da bude u trendu. http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?nav_id= 622923&fs=1
http://www.youtube.com/watch?feature=player _embedded&v=qJDI5cAdhys
Ja sam raslje i detektor rasprodao i sad tragam sa ispruzenim rukama ispred sebe. Ovladao sam nekim tehnikama koje mi je otkrila naslednica baba Vange. Jednostavno zazmurim ispruzim ruke i polako setam kao zombi po terenu. Memorisem u glavi sta hocu da trazim (srebro, zlatne predmete ostavu) i kad dodjem na mesto nalaza zadrhte mi ruke to je sigurno znak da je tu nalaz. Posle tog prekrstim mesto svetom vodom pa rakijom glogovacom malo pospem belim lukom zapalim 4 tamljana (istok, zapad, sever, jug) i polako kopam ispijajuci crveno vino od malina. Rezultati su vidljivi, kuca na moru dva stana u Beogradu, dva u Novom sadu uskoro otvaram fabriku bombona i cokolade za gojazne.

Votis
03.07.2012, 12:56
svaka cast majstore, vidim da se ni deus nije pokazao dovoljno dobrim da ga zadrzis nego si i njega zamenio svojim rucnim radom,
sad kad ovde postoji mogucnost pisanja na tu temu mogao bi i da nam predstavis malo svoj rucni rad,
rado bi posedovao svaki aparat koji je bolji od XP-a

Deus nisam zamenio, Deus sa kojim sam par puta radio je vlasnistvo kolege sa foruma. Deus je van konkurencije, ali ne zbog dubine ( koja je svakako odlicna) vec zbog svoje prakticnosti i sofisticiranosti.
Stavljas me u nezgodnu situaciju , bilo sta da napisem licice na reklamu a u tom slucaju cu prekrsiti pravila foruma.
Na tech forumima sam registrovan kao Strujas , tako da tamo mozes pogledati sta radim i kako to izgleda.

banebeograd
03.07.2012, 12:59
pike ti si od danas moj idol :pray:
i onako mi je vec dosta i lasera i raslji i metal detektora

da li mozda postoje neki kursevi te tehnike koju primenjujes tako uspesno,
vecernja ili dopisna skola, moze i neki daljinski internet kurs,
sta god , samo da ovladam tom tehnikom ne pitam za cenu:00000726:

Nigrianvs
03.07.2012, 15:25
Pike....brate...rodj ace...kume!!! Nezaboravi komsiju svoga.
Ocu i ja garsonjeru bar u Bangladesu.
Eto vec imas dva upisnika. Bane, ja a do septembra ces skupiti ceo razred:pray:

Desert Walker
03.07.2012, 15:51
meni je zelja stan u Bagdadu da se ne pomijam po kampovima :) . mozda tamo da rasturamo biznis trazeci vodu. nafte ionako ima i previse.

pike.sch
03.07.2012, 17:42
Javite mi se telepatski, bicu na nizim frekvencijama, samo me nemojte vabiti od 23-6 sati ujutro jer meditiram vertikalno lebdeci u dormeo prostirci.

Nigrianvs
03.07.2012, 17:58
O.............o hvala ti veliki GURu:pray:
Ja cu licno doci na upis krajem nedelje. So je sigurno, sigurno je

miligor
03.07.2012, 20:06
Upravo sam gledao reklamu za Deusa i to na hrvatskom prvom programu, zadnji prilog u dnevniku je bio o kasnoantickom nalazistu ali na zalost kasno sam prebacio pa nisam cuo gde. Jedan arheolog je isao po iskopanoj nekropoli sa Deusom i trazio. Koristio je malu sondu i pokazali su nalaz dve zlatne mindjuse.

Naki011
03.07.2012, 21:04
zemo, 2 pitanja
1. jesil probao deusa
2. koji su tj ciji su to domaci radovi za koje si konstatovo da su tako dobri...

Pozdrav Bane,

1. Jesam i ipak ću zadržati moj aparat,
2. Domaće no name kopije i varacije na temu skupih detektora rade sasvim dobro za neuporedivo manje para, što će reći pronalaze novčiće i ostale relikvije isto kao i Deus, Fisher, Minelab, itd.

Bucanero
03.07.2012, 21:43
Upravo sam gledao reklamu za Deusa i to na hrvatskom prvom programu, zadnji prilog u dnevniku je bio o kasnoantickom nalazistu ali na zalost kasno sam prebacio pa nisam cuo gde. Jedan arheolog je isao po iskopanoj nekropoli sa Deusom i trazio. Koristio je malu sondu i pokazali su nalaz dve zlatne mindjuse.

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=171861&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=843f0c3c54

kratki
03.07.2012, 22:03
Pozdrav Bane,

1. Jesam i ipak ću zadržati moj aparat,
2. Domaće no name kopije i varacije na temu skupih detektora rade sasvim dobro za neuporedivo manje para, što će reći pronalaze novčiće i ostale relikvije isto kao i Deus, Fisher, Minelab, itd.
U tome i jeste fora, sto svi ti takozvani domaci ili rucno pravljeni aparati su u stvari kopije nekih renomiranih aparata.
Ima li ko da ja sam napravio aparat ne kopirajuci druge?
Meni bi to bilo zanimljivo videti.

Naki011
03.07.2012, 22:52
Naravno da postoje i autorski originalni radovi pogledaj na onom tech forumu i iznenadićeš se. Uostalom princip po kome rade detektori se nije značajno menjao već 20 godina pa samim tim ni brand name proizvođači u principu ne rade ništa drugo do kopiranja jedan drugog stim što poneki ubace u detektor mutilicu za kafu, gps, mms, wifi, i ostale korisne stvari. Ono što ja pokušavam da vam objasnim je da je sve te detektore izmislio čovek, a ne neka vanzemaljska inteligencija.

Cule68
03.07.2012, 23:46
normano sljaka i do 17 sati, a inace dok se odmaras u kolima tih par sati taman toliko i treba vremana da dopunis sondu pomocu punjaca za kola koji dobijes u paketu za deusa...

kosuca
04.07.2012, 00:18
Ne mora ti to biti problem,ja sam sam napravio na IGSL mogućnost da se puni u autu.Jednostavno na kutiju sa akumulatorom od MD dodaj konektore za upaljač u autu i spoji ih kablom na akumulator,,,to je jednostavno obični kabal sa muškim i ženskim dijelom od auto upaljača.

banebeograd
04.07.2012, 00:40
1. Jesam i ipak ću zadržati moj aparat,
2. Domaće no name kopije i varacije na temu skupih detektora rade sasvim dobro za neuporedivo manje para, što će reći pronalaze novčiće i ostale relikvije isto kao i Deus, Fisher, Minelab, itd.

1. koji aparat si zadrzao, mislim ko ga je pravio
2. koja je to domaca kopija koja radi kao fabricki aparat,
mislim konkretno, koji rucni rad si poredio sa kojim fabrickim aparatom
Naravno da postoje i autorski originalni radovi pogledaj na onom tech forumu i iznenadićeš se..

znam da cu se iznenaditi, ali ipak da pitam,
da ne trazim po tim tech forumima, uputi me koji konkretno aparat i koji konkretno majstor

Nigrianvs
04.07.2012, 01:00
poznajem i ja licno coveka koji pravi detektore u srbiji. Kad sam bio kod njega demonstrirao je rad istoga i zanimljivo da je ispod dve cigle osetio novcic.Jos ga ni jednom nisam video niti cuo da je sa istim radio, vec radi sa nekim fabrickim modelima.
Na pocetku karijere-tragaca sam i ja radio sa tim pravljenim i prepravljanim. Tih davnih godina su detektori fabricki bili skupi pa se pribegavalo jeftinijim varijantama koje su zadavale samo glavobolju i beskorisno kopanje rupa. ipak fabricki model bolje kuva kafu nego ovi iz garazne-radionice

kosuca
04.07.2012, 02:51
Hahaha ,da i ja koristim rezervnu bateriju ,kabal sam napravio i još ga ni jednom nisam iskoristio:super:

Enigma
04.07.2012, 02:54
Svaki detektor je bolji od šetnje s rukama na guzyci i buljenja po oranici s pomotanom kičmom. Dobro se sjećam tih vremena, da ne povjerujete nalaza je bilo dosta više nego li uz svu silnu tehnologiju o kojoj ovdje raspravljamo. Vodio nas je istraživački duh, cilj je bio pronaći nepoznato. Bili smo djeca i nismo imali pojma što pronalazimo, imali smo lokalne nazive za pojedine kovanice i predmete. Imam dosta godina, ali taj osebujni istraživački duh ne jenjava. Važno je istraživati i brusiti mozak, na terenu ili uz knjigu, manje je važno. Idealno je kada se ukomponira teren, analiziranje svojih i tuđih nalaza, privatnih zbirki i čitanje najnovijih stručnih radova. :) :26:

kosuca
04.07.2012, 02:56
poznajem i ja licno coveka koji pravi detektore u srbiji. Kad sam bio kod njega demonstrirao je rad istoga i zanimljivo da je ispod dve cigle osetio novcic.Jos ga ni jednom nisam video niti cuo da je sa istim radio, vec radi sa nekim fabrickim modelima.
Na pocetku karijere-tragaca sam i ja radio sa tim pravljenim i prepravljanim. Tih davnih godina su detektori fabricki bili skupi pa se pribegavalo jeftinijim varijantama koje su zadavale samo glavobolju i beskorisno kopanje rupa. ipak fabricki model bolje kuva kafu nego ovi iz garazne-radioniceMoja obadva aparata vide kovanicu ispod dvije cigle+crijep i ne daju lažne signale.Ne kopam rupe bez veze (istina ponekad kopam veće željezo npr,sjekiru.Jedino ne kuvaju kavu a bogami nudim opkladu da su dublji od većine fabričkih modela.

banebeograd
04.07.2012, 09:17
ja kad cujem sta sve rade ovi rucni radovi uvek se zapitam zasto minelab, xp, whites, fisher,
placaju onolke inzinjere, doktore nauka , tehnicare, osoblje

pa kod nas u svakoj vuko****ni koja je prosle godine dobila struju a pre dva dana i internet postoji bar po jedan ili dva tesle ili milankovica,
koji prave savrsene metal detektore, skenere ili
distancionemultifrek ventnevisokoosciluju cediskriminatorlokat ore sa ugradjenim
magnetometromrezisti vitigeoradarom koji zrno peska u kazanu sa 82 kilograma gvozdja uspesno diskriminise i vidi
ispod 40cm betona i pola metra zemlje
i u koje se standardno ugradjuje
nikadpotrosnavisokos ofisticirananano atomska baterija koja u jednom punjenju koja traje 7-8 sekundi izdrzava i do dve svetlosne godine rada

sva sreca pa niko od zvanicnika ovih velikih firmi koje prave metal detektor ne svraca na forum,
inace bi zasigurno vec odavno otkupili celu godisnju proizvodnju nasih samoukih genijalaca-madjionicara-umetnika-konstruktora detektora
i tako ta dva detektora koje oni naprave nikad ne bi dosli do nasih kupaca

kosuca
04.07.2012, 09:27
Bane ne sikiraj se prodaćeš i ti ponešto a svjetlosna godina je mjera za dužinu a ne za vrijeme:bier:

banebeograd
04.07.2012, 10:00
kosuca, ja se za sebe ne sekiram,
malo mi je frka za xp , minelab i fisher jer im je prodaja drasticno opala od kad su nasi genijalci preuzeli primat u proizvodnji,
eto i garet i tesoro su poceli da se znoje od muke kad vide kako polako ali sigurno propadaju...

ps.
mozda je u normalnim uslovima svetlosna godina to sto ti kazes,
ali kod nasih majstora svi fizicki zakoni padaju u vodu,
oni stvaraju i pisu nove fizicke zakone, prepravljaju njutnova pravila,

onomad se i ajnstajn dizao iz groba da cestita na uspesima i inovacijama koji su postignuti na IGSL-u
samo jos da nadju nekog ko ce konstruktora tog maestralnog aparata da nagovori da odbaci tu kantu od deusa i pocne da koristi IGSL , svojih ruku delo hahahhahaha

kosuca
04.07.2012, 10:16
Ne poznam tog majstora aparat sam kupio od našeg člana,a ne znam ni šta koristi,u svakom slučaju i ja bih koristio Deusa da ga imam .A što se tiče garetovih aparata pogotovo serije ACE e to su već igračke poredeći ih sa Waveom.Ja sam bio presretan kad sam prodao svoj ACE 250 i kupio kineza GC-1023 a da ne pominjem rukotvorine koje su nemjerljivo bolje od tog klepetala koje je kako kažu najprodavaniji aparat na planeti.

banebeograd
04.07.2012, 10:28
kosuca,
potpuno si u pravi GC-1023 je cudo tehnike,
wave je jos bolji a IGSL je sve to i jos mnogo toga preko.

samo mi nije jasno sto ga niko od konstruktora do njegovih najboljih prijatelja vise ne koristi nego brze bolje prodaju...

nije valjda da bi kupili deus ,
pardon htedoh reci DA BI KUPILI DEUS :26:

kosuca
04.07.2012, 10:28
Ove godine sam kupio tri aparata ,mogao sam za taj novac kupiti Deusa.Deus je Deus ali tri puta je tri puta.:nahrung00

banebeograd
04.07.2012, 10:29
ako si kupovao ova tri sto pominjes onda bolje da si ipak kupio jedan al dobar metal detektor

kosuca
04.07.2012, 10:34
Dobre su ove rukotvorine ite kako dobre.

avgvst
04.07.2012, 11:35
Ne znam šta vi mislite ali se meni ne sviđa, skrnavština bilo kojeg našeg proizvoda... Sve je napravljeno apa trapa, kada bi uzeo da mlatim sa njim mislim da bi se raspao za nekoliko dana korošćenja. Pa majku mu, ako već prodaju te ručne radove, zašgto onda već jednom ne ulože malo više truda i novca da naprave kućište koje ne samo da sadrži dobru elektroniku nego da je i n aoko lepo.
Ja se ovimhobijem bavim isključivo zbog hobija, materijalna strana me ne interesuje i zbog toga volim da nosim korisnu i na oko lepu mašinicu, koja je lagana da ne odvali ruku posle celodnevnog traženja.
I mislim da imam dobar aparat koji za sada ispunjava sve moje kriterijume.
Daleko od toga da mislim da kod nas nema dobrih aparata, ali kako to kod nas ide.. znaš ti nas yebo ti nas... Polovina oće da se obogati preko noći i hoće da te zahebe na prvom koraku.

Cule68
04.07.2012, 12:06
imao sam blizak susret sa tipom koji je nosio rucno pravljen aparat neznam koje je marke bio,na jednom stvarno dobrom terenu..aparat je po njemu kako on kaze j...kevu koliko je dobar,imao tezine oko 3kg,i svaki ga je cas nesto popravljao i dodavao neke turbo dubine i sta ti ja znam neke inovacije na njemu u smislu sad ces da vidis sta je aparat..vazi i krenemo polako posle jedno dva sata vremena pita mene jesi nasao nesto vidim samo trpas u torbicu,ja kazem jesam nekih tridesetak parica i par denara i jedno dva tri anoniniana...****s je.... pa ja ni paricu nisam nasao.a otpala mi je ruka..bi me zao coveka i kazem ma salio sam se nema nista...a on ce eto ti vidis samo si bacio pare na to govno od aparata,..tako da sam ipak morao da ga razocaram i pokazem sta sam nasao sa deusom za nekih nepunih dva sata vremena...baja se spakovao i kuca.....sto opet neznaci da svi pravljeni aparati nisu dobri...

avgvst
04.07.2012, 12:27
Jeste puno je....
Ali to su nevesele teme......
A ja lično ne volim te nevesele teme i nevesela, neželjena događanja, a mislim da i ostali ne vole...
I šta bi.. ništa od aparata a sekulitatea?

banebeograd
04.07.2012, 13:02
Ne znam šta vi mislite ali se meni ne sviđa, skrnavština bilo kojeg našeg proizvoda... Sve je napravljeno apa trapa, kada bi uzeo da mlatim sa njim mislim da bi se raspao za nekoliko dana korošćenja.
nisam ih probao na terenu ali znam da ima domacih aparata koji su uradjeni bas kao i fabricki sto se izgleda tice.

IVLIANVS
04.07.2012, 13:58
frustrirajuce je kad metal detektor kojem baterija stoji u kutiji za sapun,a sonda na drski od zogera klepi sester na 45 cm sto ne moze ni jedan 'nasminkani' detektor renomiranih proizvodjaca pa ni minelab e-trac ili fisher f75 koji slove za najdublje fabricke detektore
ali zato taj detektor iz domace radinosti ne moze sijaset drugih stvari:
preskocice novcic na kant,preskocice malog arpada,preskocice gvozdeno koplje itd

agrippa
04.07.2012, 14:07
Ruku na srce moj me Cale sa takvom sapunjarom ubije svaki put
Jedino na madjarcima smo ravnopravni , na kelte i na prvi vek vise ne idemo zajedno :(

Cule68
04.07.2012, 15:50
asa dupundzu na 35 sa malom sondom i sigurno jos 5-6 cm lufta izmedju sonde i zemlje...a arpada (madjara) na 14cm bez problema..postavio bih video da se svi i uvere u to sto pisem ali iz tehnicki razloga nemogu nije higijenski...DEUS... .

IVLIANVS
04.07.2012, 16:35
imam prijatelja u americi koji prodaje metal detektore i koji cesto radi testove dubine svih detektora
ne tako davno sam ga pitao da uradi test i da mi kaze koji je najdublji....odovor je bio Minelab e-trac i Fisher f75
od nedavno ima u prodaji Bugarski Blistool LTC 48 za koji kaze da je trenutno najdublji od svih
evo za kratko sam vreme pronasao 2 na You Tube gde ljudi pokazuju koliko je nadmocan u odnosu na Deus i E-Track
http://www.youtube.com/watch?v=0HIrNB_Hnxs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UTJTl4NaLlk&feature=related

Deki
04.07.2012, 16:38
ja jednostavno nezelim da se zaustavim i da idem u kola da bih napunio aparat .... kada se radi i sastavlja noc sa danom i kada ide nezelim da stajem i to je jedan od problema sa kojim nezelim da se zezam.... jednostavno kacim drugi akumulator i radim , oni koji me poznaju znaju da sam maratonac po tom pitanju a posto i radim u firmi, znao sam da sa terena idem na posao pa sa posla ravno na teren a kada se neradi u firmi onda se ne ide kuci vec pravo na njivu i u autu uvek se ima energije za 60 sati rada , menjam i radim...

Uau ko zna kolko ti nalaza imas kad radis toliko mnogo !!!

miligor
04.07.2012, 20:49
Sve u svemu najvaznija stvar kod svakog detektora bilo da je fabricki ili kucne radinosti je dobra njiva na kojoj niko nije radio.

Enigma
04.07.2012, 21:13
Blisstol LTC 64X V3 je što se dubine tiče tata u zraku i jednolikom materijalu pri suhoparnom testiranju. Na prljavom, odnosno raznolikom terenu je sirotinja za DFX- 300, znači u realnim uvjetima. Da bi ovaj detektor postao stabilan, treba mu debelo smanjiti osjetljivost. Dobro znate što se tada događa s dubinom detekcije. Osim toga aparat je prilično složen za prosječnog korisnika. Onim silnim nepreciznim potenciometrima više nema mjesta na ozbiljnim aparatima, procesori i kontroleri neusporedivo kvalititetnije odrađuju zadanu im zadaću. :) :26:

Vumi
06.07.2012, 13:34
Pronadjoh na "Oranzinu" :), remek djelo na prodaji...mozda se neko prepozna, hehe

pike.sch
06.07.2012, 13:43
Jel to uredjaj za pronalezenje nafte ili dijamanata?

avgvst
06.07.2012, 13:54
To je u stvari malo prepravljen ovaj detektor, Vumi:

3900d
06.07.2012, 14:41
Ja sam jedanput video coveka koji u plasticnoj posudi za frizidere drzi elektroniku od detektora naravno bez polopca a u drugoj stap od neke grane na cijem kraju je obicna bakarna zica savijena u prsten i mlatara po brdu. Nisam se cudom mogao nacudidi sta on to radi.
Sve u svemu ljubav prema ovom hobiju je ocigledno velika. Ali nisu svacije finansiske mogucnost iste. Zato oni koji ne mogu sebi da priuste nesto ozbiljnije kupuju rucne radove. Ukoliko gledate odnos cene i kvaliteta, kucna radinost a pre svega bugari pobedjuju bez problema svidjalo se to nama ili ne.

pike.sch
06.07.2012, 21:19
I zamislite tog kolegu sa zicom pronasao ostavu zlatnog novca ili 1000 kila denara a neko sa svemirskim, extra, mega detektorom za ceo zivot ne nadje ni jedan zlatni predmet ili jednog denara godisnje.

Dr.jare
07.07.2012, 12:03
Ja sam jedanput video coveka koji u plasticnoj posudi za frizidere drzi elektroniku od detektora naravno bez polopca a u drugoj stap od neke grane na cijem kraju je obicna bakarna zica savijena u prsten i mlatara po brdu. Nisam se cudom mogao nacudidi sta on to radi.
Sve u svemu ljubav prema ovom hobiju je ocigledno velika. Ali nisu svacije finansiske mogucnost iste. Zato oni koji ne mogu sebi da priuste nesto ozbiljnije kupuju rucne radove. Ukoliko gledate odnos cene i kvaliteta, kucna radinost a pre svega bugari pobedjuju bez problema svidjalo se to nama ili ne. Takav izgled detektora ima svoje prednosti ako naidje policija moze da kaze da trazi vanzemaljce... Pozzz

banebeograd
07.07.2012, 14:46
najcesce takvi strojevi koje njihovi konstruktori nazivaju metal detektorima i nalaze samo vanzemaljce :alieneyes

Enigma
07.07.2012, 15:27
Pronadjoh na "Oranzinu" :), remek djelo na prodaji...mozda se neko prepozna, hehe

Vumi, nemoj da me vređaš.
Sklepao sam kako se moglo. Osim toga radi se o razglasu iz mog starog TAM-a za skupljanje starog željeza, nisam ja kriv što je ovaj zapyzdio da se radi o dubincu. Novi vlasnik tamića mi se požalio da mu je neko popalio pojačalo i sad mora da se dere iz petnih žila.
Idem ga nazvati i reći mu gdje može povoljno kupiti svoje pojačalo. :) :26:

Vumi
07.07.2012, 16:38
Izvini prijatelju :schwitz::2136:

Enigma
07.07.2012, 16:44
Nisam ja od pekmeza da se ljutim. :totlach: :26:

Naki011
07.07.2012, 18:48
Ma ne brini ni jedan ručno pravljen detektor nema ovoliko prepravki tipa štap i kanap poput ovog tehnološkog čuda.

Naki011
07.07.2012, 18:51
A, da i na "oranginu" ima lepših ručnih radova, od ovog frankenštajna.

pike.sch
07.07.2012, 20:41
E ovaj ima i kvacilo i tri brzine jedino je kocnica rucna a ne nozna. Jos samo da se ugradi suncobran ili kisobran i bice savrsen.

jucaxxx
10.07.2012, 21:38
Poenta je da ne hebe lep nego upuran u ovom hobiju xD

Dr.jare
11.07.2012, 12:45
jucaxxx to sto kazes je donekle tacno. U mom kraju neki judi idu obalom Dunava i bez detektora tragaju za antickim "stvarcicama". Oni imaju neke nalaze jer su uporni ali sta bi nasli za isto to vreme da su imali solidan detektor...?

pike.sch
24.09.2012, 22:31
Dobra balada Metallica - The Unforgiven http://www.youtube.com/watch?v=aLGdoWqEubk&feature=related

Nigrianvs
24.09.2012, 22:58
ovo mi poznato sa y-tubea :totlach::super:

Banatski šetač
24.09.2012, 23:41
Meni poznat potpis na kraju :)))

eclipse4
25.09.2012, 00:45
kuj li je ovaj da mi je znat????nije mu bilo lako sigurno ;)

Nigrianvs
25.09.2012, 05:54
mislim da je to u nastavku....Milan ili Zika :bier:

pike.sch
25.09.2012, 12:21
kuj li je ovaj da mi je znat????nije mu bilo lako sigurno ;)
Ovaj je koristio tvoje korisnicko ime (eclipse). Nije lako jednom rukom snimati a drugom vaditi parice. Lep je to osecaj znam kako je.

eclipse4
25.09.2012, 20:59
mislim da je to u nastavku....Milan ili Zika :bier:

ipak je zika hahaa

Nigrianvs
25.09.2012, 21:51
Jos po jednu prijatelju pa idemo kuci :totlach::super::nah rung00

pike.sch
06.01.2020, 17:39
Kako napraviti (ruski) metal detektor
https://www.youtube.com/watch?v=H1NIZiOVz80&fbclid=IwAR1SNqpQsLo 91UGN9GRjHhZyJnfa844 AXmb16iknpImUVeYFmWY Bhm3BpIA