PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : evo jedna zanimljivost


bojanrist
02.12.2005, 22:39
Ali istinita.Ovih dana sam konstantno isao po nekih par sati po terenima,u mome kraju.Pozove me drugar i kaze idemo li danas na teren,da li ce kisa ili ne,jos se ne odlucujemo,kisa prestaje da pada i mi krecemo.Idemo tako jednim brdascem gde nalazimo po neki novcic i neke delove od nekih aplikacija,kada odjedno njegov aparat dobi jasan signal,kopao je jedno 10 cm ikaze meni ajde proveri vidi sta je posto on ima aparat rucne izrade,dodjem ja iznad probam vidim locira jasan signal na malo vecoj dubini,ajde polako da kopamo,kopali do nekih 30cm,i dalje ocitava jasan signal,ajde jos dublje,komentari izmedju nas on kaze ostava, a ja pomalo skeptican,ali srce igra,vec smo presli normu za izoravanje plugom za obicno oranje,dodjemo do dubine od 40cm,znaci mali vojni asov ne vidi se vrh u rpi,i onda TUP,neki metalni predmet,mi ocistimo rukom ono jos sire,mi prosiruj rupu da ne ostetimo nesto,kad ono dve olovne ploce precnika 30x30cm jedna do druge,otkucaji srca se pojacavaju,razgovara mo ,ostava je ispod,ili su pak mozda ikone,polako podizemo NAZALOST NISTA OD TOGA SAMO OBICNE PLOCE,veliko razocarenje,nisam ni hteo da je uzmem dao sam oba dela drugaru,ali ne gubim nadu vise srece sledeci put.