PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : whites di pro


IVLIANVS
25.01.2013, 18:40
nije na nasem jeziku,ali svi ce moci da vide i da cuju na koliko detektuje konzervu.
koji aparat jos to moze a da nije pulsni?


http://www.youtube.com/watch?v=RiuVAKnO3W4

Darko
25.01.2013, 18:59
Ovaj aparat je očigledno ispred svog vremena... i biće veoma dragocen detektorašima iz budućnosti, kojima bude cilj pronalaženje današnjih konzervi :bash:

Cule68
25.01.2013, 19:58
ja mislio da je cilj detektorisanja bronza srebro i tozla,e jbg,moram uzeti ovaj detektor moj nesto slabo tuče te konzerve na 1m....

eclipse4
25.01.2013, 20:30
da li hvata i pastete na toliku dubinu?
ja vise tezim ka pastetama,konzerve ne skupljam toliko.imam izuzetnu kolekciju ;) ;) ;)

IVLIANVS
25.01.2013, 20:45
aluminijum je metal-dakle ako uhvati aluminijumsku konzervu na 1 metar uhvatice i ostavu bronze ili srebra na istoj dubini
pokusajte isti test sa detektorima koje imate :)

jedina mana ovog aparata je sto je jako tezak,mislim oko 2.5 kg

Darko
25.01.2013, 21:04
Rado bih pokušao isti test, ali od silnih wirelessa i čuda, imam smetnje po kući :)

... mada nisam ni siguran da bih uspeo da ponovim... nije precizirano da li je puna ili prazna konzerva, kao ni koja je vrsta piva u pitanju, da ne zaboravimo ni prisutnost otvarača (ko ih izmisli da pivopije mogu da ga otkinu i bace) :26:

avgvst
25.01.2013, 21:26
To su Česi a Češki metar i naš nije isti....
A i konzerve su im veće jer piju više piva nego mi....

Nije to ništa , kao prvo "gde je pečat" i drugo "jedino Rusi mogu da vare pod vodom!" :D :super:

kratki
25.01.2013, 21:27
All Metall mod, sa pratecim tonom.
To mogu mnogi aparati, kad im se ukljuci Disk gube znatno na dubini.
Nije los za trazenje po sumi i cistim terenima, gde ima puno gvozdja brzo prodje volja za trazenjem od stalnog zujanja.

Cule68
25.01.2013, 21:37
evo probo ali sa limenkom cole,pegla na 1m ,velika sonda frek.12..reak.0..dis k3...sens99..ko neveruje neka proba....

IVLIANVS
25.01.2013, 21:39
gresis kratki,ima skalu koja pokazuje da li je plemenit metal ili ne

Desert Walker
25.01.2013, 21:39
nije ni dubina sve. razmislite o ovome malo ;)

Darko
25.01.2013, 22:22
... evo ja razmišljam...
... i razmišljam...
... i prosto ne mogu da smetnem oduševljenje koje me obuzme kada na njivi nakon kopanja i kopanja, konačno svetlost dana ugleda... pašteta, i to prazna i zgužvana,...
Pa kao da ovi današnji ratari umesto slanine i luka cepaju samo paštete :smashfrea
... a kada smo kod sitnih nalaza, tu su neizostavne malene folijice, sa čepa nekog sredstva ratarskog... ma milina jedna, dobro je da koristim rukavice, pa da ne zakačim neku GM bolest (a nije opel :D )... i dosta je bilo "Per aspera ad Astra", pa sam je prodao,... i sada ću da uzmem lava, pa da kopam nalaze sa lavovima ;)
... evo razmislio sam

avgvst
25.01.2013, 23:07
Ma daj... da taj detektor hvata signal na metar od predmeta te veličine i da pri tome ima skalu koja će da pokaže o kom materijalu se radi.. verujem da bi svi ali svi tragači na svetu imali taj detektor u posedu.
Logika je da se onda sigurno ne bi koristili drugi detektori nego već samo dipro.

I druže Darko...paštete i osalo smeće koje se nalazi na njivama vodi poreklo iz stajskog djubriva...
Što ukućani poćapaju tokom godine neretko bace na "djubar" koji se nalaz u drugom dvorištu a onda negde na jesen to djubrivo ide na njivu pa se lepo rasprostre po njivici zajedno sa konzervama i čepovima od piva i čaurama od šenlučenja. Ali ima domaćinstava koja ne bacaju metal na djubar, pa su ima njive čistije!
I Darko, prijatelju nisam razumeo zadnju rečenicu, šta si prodao? M? ha ha ha

avgvst
25.01.2013, 23:09
Recimo kod mene kući postoji odluka tipa S-C.... Senatus Consulto o zabrani odnosno vetu na bacanje metalnih premeta i folija u stajsko đubre ! Hahahahahah

IVLIANVS
25.01.2013, 23:50
drugari...ovo je za mene izgubilo svaki smisao
ne moze se vise postaviti ni jedna tema a da ne zapocne neko prepucavanje ili sprdanje
ne zelim vise da budem clan foruma i to je definitivno
vumija sam zamolio nedavno da me obrise sa foruma nije mi odgovorio......pa bih ga sad zamolio ovako javno...u svakom slucaju sad kad se izlogujem necu se vise vracati na forum

veliki pozdrav svima

Darko
25.01.2013, 23:51
Hvala na pojašnjenju,... Ali čini mi se da sam na zadružnim njivama ipak primetio značajno veću količinu pašteta.
...prodao Astru G,... kupujem 307 :26:

Izvini IVLIJE,... i zvanično ali da nije bilo ovoga, ne bih napisao ni sledeće, već bi kao što Sremci čuvaju terene ljubomorno za sebe, čuvao i ja sledeće...
Upravo sam gledao 5kazanje sa sremačkim pričama repriza sutra u 15:05 ko je propustio ovu, ima sutra reprizu na RTV-u za domaći...
(sve sa savskom podvodnom arheologijom, kovanjem "originala", kao i "originalima" iz Mačvanske Mitrovice, tj fibule, aplike,...)

eclipse4
26.01.2013, 01:55
drugari...ovo je za mene izgubilo svaki smisao
ne moze se vise postaviti ni jedna tema a da ne zapocne neko prepucavanje ili sprdanje
ne zelim vise da budem clan foruma i to je definitivno
vumija sam zamolio nedavno da me obrise sa foruma nije mi odgovorio......pa bih ga sad zamolio ovako javno...u svakom slucaju sad kad se izlogujem necu se vise vracati na forum

veliki pozdrav svima

pa covek te obrisao jednom ;)
al si se ti vratio po drugim nickom.....a onda te provalio da si to ti.....bice da ces se i sada vratiti po imenom nekog imperatora ;)

Spartakus
26.01.2013, 09:55
Prijatelju, razmisli malo......svako ima pravo na svoje misljenje a na tebi je da to prihvatiš i da predješ preko toga a ne da se odjavljuješ sa foruma. Tako se ponašaju uvredjena deca a mislim da si ti ipak iskusniji i da možes prihvatiti da ne moraju uvek svi da se slažu oko svega i da važi ona poslovica : Koliko ljudi toliko čudi....

pike.sch
26.01.2013, 10:34
Upravo sam gledao 5kazanje sa sremačkim pričama repriza sutra u 15:05 ko je propustio ovu, ima sutra reprizu na RTV-u za domaći...
(sve sa savskom podvodnom arheologijom, kovanjem "originala", kao i "originalima" iz Mačvanske Mitrovice, tj fibule, aplike,...)
Oni koji ne hvataju RTV mogu gledati ili snimiti na http://media.rtv.rs/sr_lat/5kazanje/3450

pike.sch
26.01.2013, 10:46
Ovu konzervu i moj spectrum moze osetiti na tu daljinu kad se napanji do maksimuma. A tezak je toliko da ruke bole danima posle izlaska od 5 i vise sati. Meni su ti svi testovi totalno bezveze u vazduhu kao da testiramo radar za hvatanje aviona ili NLO. Vecina testova koji se rade u zemlji prethodno se sve ocisti sto aparat oseti pa se maksimalno nabudze tako da aparati osete na pola metra svaki predmet ali u praksi to je menoguce tako nastelovati aparat. Neka nabacaju par eksercica malo gvozdenih opiljaka iz neke radionice pa neka probaju onda testirati to jest onako kako izgleda na prljavim terenima. Na dobro ociscenim terenima white's-om hvatam aseve na 40 cm a na prljavom nemogu ga naci ni na 10 cm dubine. Zato kvalitetni MD sa dobrom diskriminacijom i brzinom odvajanja obavljaju dobar posao ali opet nisu mnogo duboki.

Desert Walker
26.01.2013, 15:48
ma vazdusni testovi i pravi test na terenu nemaju veze. detektor u stanu ili kuci drnda ko lud. teren,rupa ,zagrni i probaj . ali ni tu nije 100 % isto kao kad detektujes nalaz koji stoji 1000 god. u zemlji u odredjenom polozaju,pod cigletinom ili hrpom keramike, sljake isl.
mozda bi taj Whites bio i dublji da je testiran vani daleko od izvora struje i kojekakvih signala.

Nigrianvs
26.01.2013, 16:15
pa covek te obrisao jednom ;)
al si se ti vratio po drugim nickom.....a onda te provalio da si to ti.....bice da ces se i sada vratiti po imenom nekog imperatora ;)

Najverovatnije. Pa ce mozda posle moliti tebe kao i mene da mu pomognes kod vumija da mu povrati opet stari nik. Pa ce te vremenom napljuvati....bez milosti, mada mislim da ima vec rezervni nik

IVLIANVS
31.01.2013, 19:44
jesam rekao da se necu vise ulogovati na forum ali ovo moram da podelim sa vama

http://www.xxxxxxx.co.rs/razno/metal-detektor-deus-xp.o-313525.128.html

Spartakus
31.01.2013, 19:59
E, ovaj se baš naljutio na Deus-a :)

IVLIANVS
31.01.2013, 20:12
axaxaxaxa kupio ga je za 1500 a prodaje za 800 ili menja za ovce :)
ono sanske kože je verovatno greska....verovatno sanske koze

kratki
31.01.2013, 20:45
jesam rekao da se necu vise ulogovati na forum ali ovo moram da podelim sa vama

http://www.xxxxxxx.co.rs/razno/metal-detektor-deus-xp.o-313525.128.html

Ma daj ne zezaj, forum je tu za sve i svacija misljenja i nema ljutnje bez obzira sta se pise, misljenja su razlicita i trebamo svako akceptirati :26:

kratki
31.01.2013, 20:46
Ja menjam Deus za jednu mladju od 25-30 godina, boja kose i ociju nije vazna.....

pike.sch
31.01.2013, 21:08
Ja danas kupio dva deusa zelenog i crvenog, inace cistac terena

pike.sch
31.01.2013, 21:16
Kad smo jos kod deusa motor deus i igrica. Popularnost imena raste iz dana u dan.

IVLIANVS
31.01.2013, 21:46
kratki kad sam stavio link kako di pro hvata signal na 1 m svi su se sprdali i smejali,a sad kad sam stavio link kako covek menja deus za ovce i sanske koze nikom nije smesno

Naki011
31.01.2013, 22:29
Meni je sam Deus smešan!

kratki
31.01.2013, 23:15
kratki kad sam stavio link kako di pro hvata signal na 1 m svi su se sprdali i smejali,a sad kad sam stavio link kako covek menja deus za ovce i sanske koze nikom nije smesno

Mnogi nisu videli link kao ni ja.....

eclipse4
01.02.2013, 01:14
postavi opet.
znam jednog lika sto izvuko tri ostave sa deusom (zlatnici u pitanju,rimski),pa rece da nece vise da se bavi detektorima,kaze napravio paru za tri naredne generacije,sad kaze oce kupi ovce i koze da cuva i da vodi bezbrizan i penzionerski zivot do kraja,mozda je bas to taj? ;) ;) ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------
ja stvarno ne vidim razglog za ljutnju al eto.....svako je razlicit

Darko
01.02.2013, 10:19
Vidi ako je to baš taj o'ma ima da kupim taj njegov deus... taj samo zlatne ostave vadi ;)

Smederevac
01.02.2013, 10:58
Planiram kupiti na prolece bolji MD od gareta AC 250.
U uzem krugu mi je Dfx.
Citajuci po forumu vidim da se dosta hvali XP-MD.
Sad sam potpuno raspamecen, za sta se odluciti?
Jedan poznaik poseduje staroga wajta mislim da ga nazivaju Igl jedinicu. Dosta je nasao u proteklim godinama traganja.

Desert Walker
01.02.2013, 12:55
raspametices se jos vise ako krenes dublje u temu STA KUPITI? kupi GMAXX II i uzivaj ;)