PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Novi Rimski Vladar ???


Miki
29.12.2005, 22:37
khmmm khmmm .... Dali je neko cuo nesto o nepoznatim rimskim novcicima koji su nadjeni u Engleskoj i Francuskoj a koje je izdao Vladar koji je navodno samo 4 dana bio na vlasti i zvao se Domitian ( ne onaj Domitianus za koga svi znamo vec jedan drugi - njegov Imenjak ). Ja sam nesto procitao o tome i zvuci mi veoma interesantno , medjutim ne zelim da kopiram bilo koga i uvredim necija autorska prava . Ciini mi se da potencionalna odgovorna osoba ipak ponekad svrati i na nas forum .... pa neka se javi tako po nekad :)

bojanrist
29.12.2005, 23:08
Mislis Miki na Domitius Domitianus (Lucius Domitius Domitianus) trebala bi godina biti 295-298,vecina novca je kovana u Alexandriji,Egipat

Miki
29.12.2005, 23:10
ne ovaj je vladao u nekoj Engleskoj ili Francuskoj provinciji samo 4 dana i poznata su samo 2 novcica od njega

Grk
30.12.2005, 00:13
Skoro sam to citao-neki clanak na Engleskom.Probacu da ga nadjem...Koliko se secam, za prvi novcic se mislilo da je falsifikat dok nije nadjen i drugi...

Vumi
30.12.2005, 00:14
Citao sam o njemu u jednom bivsem njemackom forumu i sjecam se da su sa nevjericom pricali o tome. Mislim da su i oni o tome citali negdje u nekom casopisu ili necem slicnom. Da je forum jos u zivotu mozda bih mogao dati vise podataka...
Nego, zasto pitas za toga vladara, nemoj reci da posjedujes novcic od njega :)?

pacatianus
30.12.2005, 12:57
domicijana imas u svim boljim katalozima i to onaj prvi primerak nadjen u francuskoj 1900

Miki
30.12.2005, 13:13
evo odgovora .... :comp18: http://www.hrvatskonumizmat ickodrustvo.hr/index.php?action=ful lnews&id=11... u boljim katalozima kazes ga ima ??? ja ovoga vladara nisam video :)