PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Koji detektor trenutno koristite (ili vise njih) - ispitivanje za 2013 godinu


Vumi
13.07.2013, 21:12
Evo drugari, otvorio sam novu temu u kojoj mozete unijeti vrste detektora koje trenutno koristite tj za tekucu 2013-u godinu. Izabrati mozete vise detektora, zavisno da li upotrebljavate samo 1 ili vise modela. Kada jednom izaberete promjene nece biti moguce (sve do 2014 :))

Nigrianvs
13.07.2013, 23:06
Hebo Detektor kad samo fata gvozdje
Vrbove su raslje zakon:7_15_6v[1:)

Marko
14.07.2013, 00:12
Ja imam problem sto mi Sovereign elite u all metal modu plici nego u discu,sto mi nije logicno u odnosu na predhodne detektore,a teren mi je pretezno gvozdje.Ne bih zeleo da preskocim nesto vece metalno.

Vumi
14.07.2013, 00:13
@Nigrianvs
Prvo pokupis sve novcice i onda kukas sto je ostalo samo gvozdje...pa nece ti detektor napraviti novcice :)

Desert Walker
14.07.2013, 00:20
Ja imam problem sto mi Sovereign elite u all metal modu plici nego u discu,sto mi nije logicno u odnosu na predhodne detektore,a teren mi je pretezno gvozdje.Ne bih zeleo da preskocim nesto vece metalno.

onda radi samo u DISC-u. ne znam gdje se danas moze raditi u All metal modu ...i ostati zdrav :)

avgvst
15.07.2013, 06:27
Stalno isti i uvek veran Tesoru!

IVLIANVS
16.07.2013, 00:15
ja sam konacno pronasao detektor kojem ne mogu da nadjem manu.....
recimo samo da se baterija puni 2 sata a trazim sa njom 30 h

avgvst
16.07.2013, 00:26
Koji je to detektor?

Desert Walker
16.07.2013, 09:13
koji je to punjac :) ?

IVLIANVS
16.07.2013, 09:33
Koji je to detektor?

pa metal :)

avgvst
16.07.2013, 23:39
A jok detektor laži!
Jako zanimljiv odgovor!

IVLIANVS
16.07.2013, 23:49
evo mogu sutra da dodjem do tebe,ako ima koja njiva iza i oko groblja da ti pokazem koliko ste ti i tvoje kolege promasile madjara
rekoh necu da polemisem na forumu oko detektora,uzivo moze demonstracija

avgvst
17.07.2013, 00:09
ma nisam ja tamo odavno....
A na tim njivama stvarno ima dosta tragača, ali na žalost ja nisam bio sa njima nikada. Samo jednom sam bio na tom terenu, nije bilo vajde tako da sam se okrenuo rimu, za kojeg je moj detektor tata. Valjda mu se ne sviđaju ti mađari....
Mada razmišljam o tome da nabavim jedan detektor koji bi bio za tu namenu!
Zato sam te i pitao o čemu se radi o kojoj makini je reč, bez truna ikakvog podsmevanja i zaebavanja! Pozdrav. :D :bier:

Desert Walker
17.07.2013, 00:11
kako mislis tvoj md ne voli madjare? pa Tesoro bi trebao da bude ubica za srednji vijek i sitno srebro.

IVLIANVS
17.07.2013, 00:29
Tesoro i C-Scope su bili dobri za madjare ali su davno prevazidjeni
kao i Fisher za Rim

laki
17.07.2013, 09:44
Koji je to detektor?

mozda ovaj ;) , ili njegov jeftiniji brat 1+ ...

3900d
18.07.2013, 20:13
Ja sada ima fisher F75. Zadovoljan sam kako radi. Za razliku od Tejona ima displej. Jos uvek se nisam navikao na njega. Sa Tejonom sam radio iskljucivo na dobar ton a ovde je sada i ocitavanje na ekranu. Iako sam se ustosio gde su nocici na skali a gde alu folije i dalje kopam svaki dobar signal, pa na kraju ispadne da je bolje da sam gledao brojke. Baterije traju eksta dugo, Izuzetno lagan, Lak za rukovanje.
Ko ima sta da pita slobodno...

Vumi
18.07.2013, 20:55
Za pitanja i sve ostalo sto se karakteristika raznih detektora tice, postoje extra forumski dijelovi za to...

kratki
18.07.2013, 20:55
F75 sa DeTech sondama rastura, posebno u Allmetal modu, jedino sto te velike sonde nisu dobre za terene gde ima puno gvozdja i malo su teze.
Radili smo neke testove i F75 se pokazao kao naj bolji sto se dubine tice, nije bilo razlike imedju njega i LTD-a.

Naki011
22.07.2013, 01:05
Nemoguće, ja sam mislio da je Deus najbolji i najdublji detektor a da su svi ostali đubre. Tesoro ima doživotnu garanciju i pronasao je vise nego bilo koji XP detektor do sada, ali on je sve jedno đubre jer nema wireless, whites je obično smeće pošto je usrećio mnogo tragača i ni on nema wireless pa je đubre, minelab je njesra pošto radi na svim frekvencijama od jednom i nema wireless, od fishera bežite on je mnogo dublji, a to nije dobro on nema wireless, ručno pravljeni detektori su odvratni na prvi pogled pa samim tim ne mogu da detektuju ništa. Svojevremeno sam kupio uređaj koji se zove MULTIPRAKTIK sa namerom da koristim sokovnik ,blender i još nešto i platio ga pozamašno, šta mislite kako je radio? Odgovor svi znate LOŠE nit je cedio dobro, niti pasirao kako treba, ali je bio lep ljubi ga majka, a i popularan. Mada, možda i grešim, dugo ga nisam koristio moguće je da se pojavila novija verzija firmware-a pa sad kad je isključen još i štedi struju.
Pošto će posle ovog mog posta VUMI da mi da drugi žuti karton, ja vas sve pozdravljam i BUDITE SVOJI.

P.S. Kratki, postoji razlika između F75 i F75LTD, ali ne u penetraciji u zemlju već u visini na kojoj držiš sondu u odnosu na tlo. Boost program u LTD verziji omogućava da izdigneš sondu iznad strnjike (nekih 15-20 cm od tla) a da dubina ostane ista.

kratki
22.07.2013, 09:28
Testovi dubine na poligonu su dobri za uvidjaj, detektori se skroz drugacije ponasaju na terenu gde ima puno gvozdja i mineralizacije.
Neki bolje prodiru kroz mineralizaciju neki bolje reaguju u gvozdju, kod nekih se dubina drasticno menja kod nekih ne.
Sve to je mnogo komplikovano i slozeno, zbog toga treba u napred znati gde, sta i kako, mislim od terena da bi znao i koj aparat da kupim.
Meni odgovara Deus i dobro se pokazao za sve sto sam trazio do sada, drugima odgovara sasvim nesto drugo itd.
Hocu reci da ne trebamo dizati toliku prasinu oko toga kad sve to drugacije izgleda na razlicitim mestima i u drugim rukama.
Meni je svaki komentar zanimljiv za bilo koji aparat.

banebeograd
22.07.2013, 09:33
Meni je svaki komentar zanimljiv za bilo koji aparat.
meni je najzanimljive da citam komentare o detektorima od onih koji ih nikad nisu videli a jos manje probali ili uporedili na terenu ...

Desert Walker
22.07.2013, 09:43
mislim da nikad niti jedan aparat nije digao toliku prasinu u izazvao tolike svadje i trzavice medju ljudima kao DEUS.
ne znam zasto ni kako ali i prije je bilo mnogo dobrih aparata ili onih za koje se placalo mnogo vise a dobijalo isto kao kod prethodnika(uz mnogo sminke)...po tome je poznat Minelab a i Fisher (da ne izazivam jos vise prepirke necu govoriti koji...to znamo vec).
e sad ,moje je pitanje je li rasprava ili natjerivanje maka na konac vrijedno da se zamjerimo sa kolegama tragacima,da budemo izbaceni sa foruma ili na kraju krajeva da se bezveze nerviramo.
ako vec neko ima nesto da kaze ili da pobije neciju tvrdnju nek uzmu kolege svoje detektore ,pozeljno je da bude vise tragaca prisutno, i neka konacno naprave mali "viseboj" pa da se vidi konacno ko je bolji. to je lako. ja evo jedva cekam rezultate a volio bih i da sudjelujem u tom takmicenju :) .
nema potrebe da se dobri tragaci i kolege na ovom forumu svadjaju ili napustaju forum zbog jednog obicnog detektora koji nije savrsenstvo niti alfa i omega u ovom hobiju. ima i boljih i gorih od DEUS-a...i tu nema sta da se prica

banebeograd
22.07.2013, 09:52
pa niko se nikome ne zamera, svi iznose svoja misljenja, zato i sluze ovakvi forumi.

sva razlika je u tome
sto neko ima svoje misljenje iz svog iskustva :eclipse_,
neko ima svoje misljenje iz tudjeg iskustva :ugly3:
a neko ima svoje misljenje bez ikakvog ili icijeg iskustva :smoke18:

Desert Walker
22.07.2013, 10:06
ma bitno je da se "dimi " hahahahaha

Nigrianvs
22.07.2013, 10:27
cika bane najbolje zbori.
Mnogo detektora je tesirao i sa kolegama uporedjivao na terenu, od kineza do vrbovih raslji.
Ja sam se ipak odlucio za vrbove po preporuci cika baneta.
;):bier:

kratki
22.07.2013, 10:51
Na primer sto se testa tice:
GPX 450 je bio plici od F75, neki aparati nisu videli suplji zlatni lancic na povrsini a Deus ga je javljao i u zemlji, neki nisu videli Antoninian na 25cm koji stoji vec tri godine u zemlji.
Neki nisu mogli da jave sester ispod cigle dok su keltsku sikiru javljali na 70cm u zemlji.
Svi su aparati u necemu podbacili a u necemu su zablistali.
Po meni treba treba sabrati prednosti i oduzeti mane aparata pa videti sta ti ostaje.

Desert Walker
22.07.2013, 10:51
ja sam rekao da je moj detektor najbolji ....zato sto je moj brate :) .
sta ja mogu da pricam o tudjim iskustvima kad nisu moja ...i o tudjim detektorima.
a najbolje govore rezultati i naravno uporedni testovi,sve posteno i sa svjedocima (kompetentnim) pa da vidimo ko ima detektor a ko durundu.
uostalom kad me neko izazove idemo na teren ali radje idem u lov na novcice i kojesta nego da dokazujem neke tvrdnje i znojim se na polugonu bezveze....da bi nesto dokazao nekome.
hebes to....ako imas teren nema da brines :)

IVLIANVS
22.07.2013, 11:20
da kojim slucajem postoji savrsen detektor,mi odavno ne bismo imali sta da trazimo
jedan hvata na kant,drugi ne,jedan hvata kroz ciglu drugi ne,jedan je plici i hvata sitne predmete,drugi je dublji ali ne hvata sitne itd itd

u svakom slucaju treba ici u korak s tehnologijom

Nigrianvs
22.07.2013, 11:50
Ebem li ga............Meni nije ni bitna neka dubina posto rondam po srednjem veku gde ima sitnog gvozdja kao pleve. Bitna mi je brzina obrade podataka signala,preciznost i grund . Za rim i bronzano je naravno potrebinja neka dublja makina

Desert Walker
22.07.2013, 18:17
ja sam danas nasao na terenu ubijenom u pojam veliku krstastu fibulu sa iglom (moja prvo kompletna da kompletnija ne moze biti :) ). bila je na 10 cm dubine,nasao bi je i najlosiji detektor . ja licno sam presao taj teren 5-6 puta. jednostavno se ne moze sve preci,preskocimo mi cesce nego detektor tako da ako neko i nadje nesto iza nas to je jer mi malo saramo i ponekad slucajno dignemo sondu,obidjemo neki zbun itd itd.
mi se prilagodjavamo terenima,trazimo ono sto ima a ne ono sto sanjamo. ja sanjam srednjevjekovne terene i one srebrenjake koje kolege u Austriji ,Hrvatskoj i drugdje vade svakodnevno...ali nema bato. tako da mi Gmaxx savrseno pase i radi posao. mozda Deus ne bi bio dobar meni ali ni Gmaxx mozda ne bi valjao nekome drugom tragacu.
sad bar ima testova,sakupilo se i nesto iskustva,ima se koga pitati za savjet...ne moze se sve imati.

Naki011
22.07.2013, 18:18
meni je najzanimljive da citam komentare o detektorima od onih koji ih nikad nisu videli a jos manje probali ili uporedili na terenu ...

I meni od onih koji ih prodaju, e to su naj realniji testovi ikad.

IVLIANVS
22.07.2013, 20:49
realan test detektorima je tesko ostvarljiv
da bi neko napravio test mora u 'dusu' da poznaje sve detektore koje testira-sto je nemoguce
svaki kvalitetan detektor ima odredjen broj podesavnja i za svaki ti treba odredjeno vreme da ga upoznas
dakle da bi napravili realan test morali bi da se nadjemo i da ga napravimo,svako sa svojim detektorom i to pod uslovom da ga svako koristi bar 6 meseci

Desert Walker
22.07.2013, 21:24
to sam i rekao...svako da svoju durundu donese i da je bar jos jedan tragac tu da pomaze pri "vaganju".

pike.sch
22.07.2013, 21:56
Ja sam primetio na onom gore spisku nema "durunda detektor" koga najvise spominjemo.
U mojoj okolini su najtrazeniji Golden mask detektori. Vecina je prezadovoljna sa njima.

Desert Walker
23.07.2013, 00:29
nisam ciljao na odredjeni(e ) detektor(e) nego sam tako rekao...kao za auta sto kazemo makine ili krseve (nebitno).
i za svoj sam u ovom kontekstu rekao da je durunda tako da se niko ne nadje uvrijedjen...a ako se neko nadje jbg,sta cu mu ja :)

IVLIANVS
23.07.2013, 00:40
aj neka neko mi prevede rec:durunda
nikad nisam cuo tu rec,a vidim je cesto na forumu

Desert Walker
23.07.2013, 00:46
i ja sam je ovde vidio i preuzeo...e sad cemo i ovome da se prepucavamo :) .
Durunda bi po mom skromnom misljenju bila kanta ili krs...neka skalamerija ali eto nek se javi autor DURUNDE pa neka objasni. nije to tako davno bilo ...

Nigrianvs
23.07.2013, 10:18
Kao da niko nikada nije DURUNDU drzao u ruci.....
Durunda ili durunga je motka-stap-budza za teranje svinja, motka za postapanje ,odbranu od ljutih kerova. Jednom recju najobicnija MOTKA .
U prevodu DURUNDA-STAP-DETEKTOR u opste nije pogrdna rec za detektor.

agrippa
23.07.2013, 12:50
U mom kraju se to zove DORONGA nesam čuo za DURUNGU možda se tako piše...

Desert Walker
23.07.2013, 13:17
u mom kraju se zove PALIJA :) .
kad palija opali preko ledja ....nije dobro

Nigrianvs
23.07.2013, 19:50
palija,durunga , od kraja do kraja ima razlicicite nazive. U jusznom sremu kod svinjara je poznatija kao budza, u nekim krajevima bosne kao Babov danjinac ..........;)

Mucic2
24.07.2013, 10:52
E u mom kraju je to naziv za nesto sto je nezgrapno, tj.veliko,smotano itd. ( najcesce se koristi kao ukrasni pridev za neku zenu:4_1_6[1]::36_1_19[1,vidi onu Durundu)

banebeograd
24.07.2013, 22:52
ukratko,
durunda je zargonski izraz za nesto sto nije ni za piiip,
imas ga a nemas nista,
lici na nesto pravo al ne radi nista,
obicno se plati kao nesto sto stvarno vredi a ono u stvari ne vredi nista ...

u konkretnom slucaju kod metal detektora obicno su durunde neko djubre koje u reklamnim spotovima najcesce samoukih elektronicara-proizvodjaca "vata" monetu od 2cm precnika na 70 do 90 cm daljine a kilo zlata na 12 metara, koji u gomili gvozdja izmedju dve felne, jednog bojlera i ispod bloka od tristaca prosto ignorise sve i vidi i detektuje samo zlatni prsten....

Naki011
24.07.2013, 22:57
Jel si ti izmislio taj izraz?

banebeograd
24.07.2013, 23:02
nisam...

Desert Walker
24.07.2013, 23:23
http://www.youtube.com/watch?v=9QYYAeyGGto

evo jedan Magic detektor koji sve vidi tzv "Svevideci detektor".
je li ovo koristeno u prvim epizodama "Zvjezdanih staza"?
Meni pari da jeste :) ... Fantazija :D

pike.sch
25.07.2013, 00:02
Sta reci za ovu ludoriju http://www.youtube.com/watch?v=2ysUrxj9gtY
To je mamac za blesauruse i smuzavce, koliko kosta a vredi dok ne probas i samoubijes se posle toga ili mozda gresim jer nisam probao.

Desert Walker
25.07.2013, 10:01
eee kad bi vise ljudi ovo koristilo mi bi bili sretni :) ...na miru bi radili ovo sto radimo i bilo bi vise dobrih netaknutih terena :)

Nigrianvs
25.07.2013, 10:18
koriste se raslje u veliko....... verujem da ih mnogi od nas imaju.
Ja imam vise komada , ne ovakvie kao u predhodnom posu ali obicne-antenske na izvlacenje, mesingane zice, vrbove , cisto iz zahebacije se igram sa njima.

Marko
25.07.2013, 21:24
Termin "DURUNDA" sam prvi put cuo od naseg kolege BODE koji je vrlo kratko bio na ovom forumu