PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Zrtvenik


Bucanero
28.07.2013, 12:13
Ove sam fotografije dobio od prijatelja koji ih je i snimio. Naime, domacin je u svojoj basti nesto poceo kopati i naisao na neobicnu formu koju je zatim i iskopao kao sto se vidi na fotografijama. Sumnjam da je ovo prirodna formacija pogotovu sto se ispod ovih stijena vidi podloga ili temelj od plocastog kamena. duzina je oko 2m. Mene ovo na prvi pogled asocira na zrtvenik bogu plodnosti zbog ovih erotizovanih oblika, bar meni tako izgleda tako da me zanima sta vama prvo pada na pamet kad vidite ovo.

Desert Walker
28.07.2013, 12:58
veoma interesantno...najbo lje bi bilo da se to ne dira ako je moguce ili da dodju gospoda iz muzeja da to pogledaju i daju savjete sta raditi dalje.uglavnom da se zastiti koliko je moguce.
da je njiva moja ja to ne bih micao niti dao kome da makne,ogradio,naprav io neki katalog,tablu ili slicno sa objasnjenjima i slikama. mislim da bi bilo posjecenosti (kad tad) jer sam vidio primjere kako se turizam uspijesno razvija sa ovakvim stvarima.

Pretorijanac
28.07.2013, 14:27
Ni meni ne deluje kao prirodna formacija stena. Jako zanimljivo.
Slazem se da bi trebalo ovako nesto obelodaniti.
Ako su zbilja megaliti, onda je vazno otkrice za istoriju regiona.

pike.sch
28.07.2013, 15:04
Treba pozvati Semira Osmanagića on sa takvim kamenjem pravi turisticki biznis.

Desert Walker
28.07.2013, 15:55
e sad biznis ili ne ...kad neko dodje u tvoj kraj i sazna za tako nesto doci ce da vidi(naravno koga zanima).
gdje god da se pojavi natpis ZRTVENIK IZ "TOG I TOG" DOBA privuce paznju ljudi svih profila.
ako se moze od toga zaraditi a da se ne ugrozi sami kolalitet naravno da je dobro,zasto ne?
mozda bi se mnogo toga otkrilo da se istrazi samo lokalitet...ko zna sta tu sve ima?

biljadj
28.07.2013, 17:34
Meni delije bas kao igra priprode.To sam pomislio na prvi pogled i kada sam video sastav zemljista koji se vidi na slici.Naravno to je samo moje misljenje.

kratki
28.07.2013, 23:27
Interesantno je i moze biti svasta, posebno ako nema slicnog kamenja u okolini....

Desert Walker
29.07.2013, 08:01
bas zato....istraziti malo okolo,ako je moguce malo sire pa da s evidi sta ima. mozda se otkrije jos ponesto sto potvrdjuje da je to zrtvenik

LazarS
29.07.2013, 20:11
gledajući fotografije, rekao bi da je boja tog kamena kao i boja sloja u kome se nalazi. U krečnjačkim sredinama na mestu gorskih vrtača vremenom nastaju slične tvorevine...