PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Moderna numizmatika


pike.sch
02.05.2014, 11:50
Uvek sam se pitao da li sam jedini kolekcionar novijih kovanica na ovom forumu. Skupljam kovanice od malih nogu, Mnogobrojna rodbina iz inostranstva mi je donosila uvek po neke kovanice tako da se do sada nakupilo. Zasto sam se opredelio za novije kovanice a ne za rimske, keltske, srednjovekovne... iz prostog razloga kao i svaki kolekcionar tezi imati sto bolji i ocuvaniji predmet. Ovi stari iz zemlje su vecinom prljavi izgrebani osteceni tesko se nadje neki da je savrsen. E ti savrseni ti sto se cakle sto sijaju potpuno neosteceni ti me privlace.
Razmisljao sam dosta kako ih "upakovati" da se nebi prljali i ostetili. Razmisljao sam o koferima albumima pa i upakovane u kartoncice. Tesko da bi neki kovnicki ceo set mogao stati u jedan red albuma pa neki su malecki neki ogromni pa sam cunjajuci po internetu naleteo na takozvane blistere. To mi je dalo ideju da napravim nesto slicno sa nekim informacijama vezano za zemlju odakle su pa ukratko o tezini , i ostalim informacijama. Evo kako to izgleda pa bih vas zamolio da kazete ne da vam se svidja nego sta ne valja vase predloge kako bi vi uradili itd.

Vumi
02.05.2014, 17:20
Kao dijete sam sakupljao takodje strane novcice, isto sam dobijao ponekad od drugih. Mislim da i dan danas negdje kuci Imam jednu kasicu u kojoj se isti nalaze. Sjecam se jednom u osnovnoj skoli, moj drug iz razreda mi je donio dva novcica koja je pronasao dok je njegov otac kopao nekakvu jamu. Sjecam se takodje da sam jedan pokusavao na sve moguce nacine ocistiti u raznim rastvorima ali se ne sjecam da li sam to i uspio :).

pike.sch
03.05.2014, 20:44
Znaci ipak sam jedini koji voli novu numizmatiku na ovom forumu.

kratki
03.05.2014, 21:48
Ja je ne mrzim ali je ne sakupljam, ne moze se sve, mali mi je podrum :26:

Enigma
04.05.2014, 06:00
Nisi jedini, ja ih pospremam na ovaj način, kao i sve ostalo. :) :26:

pike.sch
04.05.2014, 10:11
Bravo majstore nisam ni sumljao u tebe. Tablete za antistres, depresiju, i bolji vid a lece i ostale bolesti. Koferce je prava stvar. Kod mene se skupljaju u kofercetu dok se ne okupi cela familija onda idu u izolaciju, separatisem ih u blistere ili albume.

ObeliX
04.05.2014, 15:29
Evo i od mene nekoliko kutija za modernu numizmatiku ali nemam sta staviti unutra...imam ali nije kvalitet da bih mogao da se pohvalim.
plan mi je da ove kutije napunim kakvim lijepim Sesterima i misija zavrsena :) ...skromno nema sta

ObeliX
04.05.2014, 15:44
izvinjavam se ,internet me zeza. evo slika

pike.sch
04.05.2014, 17:19
Lepo, jedna ostava sestera i jos ce ti trebati koje koferce.

kratki
04.05.2014, 18:13
Uh kolega, vremena su mnogo gadna sa tom krupnom bronzom i sitna je proredjena, tek po koji krnjavi koje aparati vise vide kao gvozdje.