PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Minelab GP (Extrem,3500...)


laki
10.02.2006, 01:25
Pozdrav svima!
Pitanje za Vumija, setajuci po forumu procitao sam da tvoj poznanik radi sa Minelabom GP Extremom i to uspesno kad su zlatni keltski novcici u pitanju ,sta se desava kad je bronza u pitanju ? Inace u medjuvremenu sam dobio odavno narucen Tesoro "Tejon" metal detector koji radi na nesto vecoj frekfenciji, i jedva cekam da se istopi ovaj sneg i led.

Vumi
10.02.2006, 15:45
Pa bas smo neki dan pricali o tom njegovom aparatu. On kaze da taj aparat nije za pretrazivanje njiva koje su zagadjene jer osjeca i najmanji djelic obojenoga metala, tako da bi morao prekopati svu njivu. On taj aparat koristi za trazenje po sumi i samo tamo ili u vanrednom slucaju da je njiva pretrazena toliko da se na njoj vise nista ne nalazi. Sto se tice bronze osjetljiv je i te kako na nju i pokazao mi je jedan folis koji je iskopao na nekih 40cm (takodje u sumi). Inace jako je dobar na zemljistu koje je bogato mineralima jer takvu vrstu zemljista i ne "osjeca". To je ono sto je on ukratko ispricao.

perun
10.02.2006, 18:46
Pa kazem ja kupite DFX, sve prebere sto god hocete da izbacite izbacite, bira sta zelite.

Vumi
10.02.2006, 19:14
Jos kada bi znao da te odvede na mjesta gdje se moze nesto i naci bilo bi super :)

laki
10.02.2006, 21:02
Kad vise Perun ne bude nalazio novcice na terene na kojim ide morace zameniti DFX za (naravno)Advantag.Da bi na iste jos nesto nasao.
Pozdrav!