PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Prsten


Vumi
03.10.2004, 16:04
Poslije par sati trazenja rezultat je bio ovaj prsten i nekoliko novcica. Mislim da se radi o prstenu sa kojim je vlasnik (mislim da nije vise medju zivima :23: ) "udarao" pecate. Materijal je koliko mi se cini bronza...

rammstein
04.03.2005, 22:53
mozda je vlasnik zakopao jos nesto vise i vrednije sa prstenom.Uzimajuci u obzir ko je u to vreme mogao imati ovakav prsten za udaranje pecata znaci da je vlasnik pripadao burzoaziji tj bogatom stalezu.....mozda na tom mestu gde si to pronasao ima jos necega.....

Vumi
04.03.2005, 23:20
Na toj njivi sam do sada pronasao stvari iz svih mogucih vremena, pocev od rimskoga denara, jedne rimske fibule (i jos jedne koju nisam ja pronasao nego moj poznanik kada smo zajedno trazili), srebrnih kreuzera od Leopolda&Co pa do najobicnijih bronzanih kreuzera (Marija Terezija)....

rammstein
04.03.2005, 23:22
znaci ima toga tu jos da se trazi i nadje..........

Vumi
05.03.2005, 00:11
Vjerovatno ima ali sada je dubok snijeg tamo i nema sanse da se trazi. Zaboravio sam jos reci da je tamo pronadjen i jedan srebrni prsten, novijega datuma (ne od mene nego ga je pronasao "Prepelica"- clan ovoga foruma)

terminus
11.09.2005, 23:35
Vumi, imaš pravo kad govoriš da je taj prsten namijenjen za udaranje pečata, al isto tako stoji tvoja pretpostavka da njegov prvi vlasnik više nije među živima. Naime, po obliku i ikonografskome prikazu (inicijali M-F, stilizirani ljiljan) trebao bi datirati iz početka novoga vijeka (16.-17. st.), najkasnije iz 18. st.

Vumi
12.09.2005, 00:03
toga sam i ja misljenja terminuse, jedino nisam siguran da treba ici vise od 18 vijeka nazad