PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Jedan clan manje


Vumi
22.11.2016, 20:01
Zelim sve da obavijestim da smo na sopstvenu zelju izgubili jednog clana foruma. Nadam se da ce, kada budu bolja vremena, opet da nam se vrati. Radi se o korisniku "Sekulitatea". Ovim putem mu zelim sve najbolje u zivotu i hvala mu za provedeno vrijeme u nasem drustvu. :Camping08::Camping0 8::Camping08:

Solidus1
22.11.2016, 20:50
Valjda nije imao vremena pratiti sve forume na koje je bio prijavljen. Moram priznati da je na jednom stranom forumu objavio zaista prekrasne novce, valjda zato što je strani forum. Mislim da ih na ovom forumu nisam vidio ili su brzo nestali.

avgvst
22.11.2016, 21:08
A zašto se iščlanio? Šta je bilo?

Vumi
22.11.2016, 22:40
Nije mi receno zasto, samo sam zamoljen da sve teme izbrisem i to je to.

ObeliX
22.11.2016, 22:55
Sretno kolegi Sekulitatei...zao mi je sto nije vise ovde al jbg.znamo svi pravila ovog foruma i zašto sad ovakav potez ne znam.

Solidus1
23.11.2016, 17:55
Sretno kolegi Sekulitatei...zao mi je sto nije vise ovde al jbg.znamo svi pravila ovog foruma i zašto sad ovakav potez ne znam.
Pogotovo što na ostalim forumima ima i fotografija i puno ime i prezime (D.S.) i novaca itd.

Vumi
23.11.2016, 18:05
Sretno kolegi Sekulitatei...zao mi je sto nije vise ovde al jbg.znamo svi pravila ovog foruma i zašto sad ovakav potez ne znam.Po sopstvenoj zelji je izbrisan kao i sve njegove teme i poruke.

pike.sch
23.11.2016, 22:34
Bilo je nekih hapsenja i oduzimanja aparata u Sremu ovih dana.
Nema nam stalnog clana Nigrijanusa, zaboravio lozinku i ne moze da udje na forum.

Vumi
23.11.2016, 23:09
48996846 Stvarno, Nigrianusa nema od Maja mjeseca na forumu

pike.sch
03.12.2016, 20:50
Nesto gadno se sprema. Ovaj hobi u Srbiji je toliko uzeo maha da se procenjuje da ima preko 10 000 detektora. Sveopsta kriza i nezaposlenost a zivot i porezi sve skuplji i skuplji tera ljude da se snalaze pa cak i da ulaze u kriminalne vode da bi nekako preziveli. Ovih dana policija vrsi pretrese prvo kod ljudi koji su prodavali anticke predmete i novcice na internetu i ako nadju metal detektor oduzimaju ga. Znam za jedan takav slucaj gde je prodavan rimski zlatnik na internetu policija je izvrsila pretres kuce i nasla metal detektor koji je oduzet.
Dzaba je brisanje svih podataka sa raznih foruma i oglasa jer to neko stalno prati. Ozna uvek dozna i ptice pevacice uvek lepo pevaju a i zidovi imaju usi. Neko vas uvek snima iako mislite da ste sami na njivi u ovom hobiju nista se ne moze sakriti to zapamtite.

Solidus1
04.12.2016, 12:55
Sad mi nije ništa jasno. Oni koji stare novčiće prodaju preko interneta njima se odmah sve oduzima i pretresu ih od podruma do tavana ( pike.sch je prije tri godine postavio jedan prilog na tu temu) a ovi "kolekcionari" što prodaju po sajmovima još se i bune što rimske novčiće moraju jeftino prodvati. Evo jedan prilog sa 021 od prije par dana.https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=30&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjFi8fDudr QAhXDJsAKHbfsDx84FBA WCFEwCQ&url=http%3A%2F%2Fwww .021.rs%2Fstory%2FIn fo%2FKultura-i-umetnost%2F148869%2F Istorijsko-nasledje-se-prodaje-u-bescenje.html&usg=AFQjCNFASx7bCHHt ArwdyG_NrOYQDNftOA&sig2=VBCgn7uKXm0ADJx ulXE_dA

Dr.jare
04.12.2016, 21:00
Ovaj hobi u Srbiji je toliko uzeo maha da se procenjuje da ima preko 10 000 detektora. Sveopsta kriza i nezaposlenost a zivot i porezi sve skuplji i skuplji tera ljude da se snalaze pa cak i da ulaze u kriminalne vode da bi nekako preziveli.
Mozda ima toliko ali mnogi brzo odustanu... meni je je bio smesan jedan lik iz mog kraja pre neku godinu na drugom forumu koji je imao volju u pocetku zaletao sa pitanjima i odjednom komentar "bolje da je sakupljao vrganje (pecurke-gljive) nego sto je gubio vreme na eksercice i gvozdjuriju"... posle toga ga vise nije bilo... trajno ostaju samo oni koji ovo vide kao hobi... a nas drugar Sekulitatea verovatno nas napustio zbog murje cim je trazio da se sve obrise...

pike.sch
05.12.2016, 14:28
Gotovo je sad posle Y nema kajanja. Svih 6 milijardi ljudi na svetu je imalo prilike videti te slike sem abordzina, busmana i nekoliko plemena iz amazonije.
Stalno se vrse zastrasivanja, konkurencija je sve veca i veca a soros i rokfeler zeljni lepih rimskih antikviteta. Ne treba biti Molder ili Poaro da bi se shvatilo kako ovaj biznis funkcionise.

Trojanac
05.12.2016, 20:42
To znači prestati sa postavljanjem pronađenog na portal(e)???

Dr.jare
05.12.2016, 20:54
Za neke ne tako vredne nalaze (strele, koplja, fibule...) nece niko da digne uzbunu ali ako se postavi neki bas vredan nalaz (zlatnik ili neki drugi predmet od zlata, redak novcic...) ja se ne bi hvalisao...

LazarS
06.12.2016, 00:26
Pod udar zakona se ne pada zbog postovanja na forumima, već zbog uništavanja kulturno-istorijskih lokaliteta, ilegalne trgovine i iznošenja van granica države. Ako neko čini sve to, tada o njemu zna "celo selo" pa mu ni od kakve koristi nije ni brisanje postova na forumima, ni brisanje oglasa na sajtovima za on-line prodaju ili nešto slično. Pisali smo o tome ko zna koliko puta...