PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Slem i mac


Shiva
28.04.2006, 01:15
Imam jedan slem i jedan mac, pa me zanima iz kog perioda bi mogli biti i koje bi bile cene na zapadu (okvirno) ?

[Slem]

http://freewebs.com/shiva53/slem1.jpg
http://freewebs.com/shiva53/slem2.jpg

[Mac]

http://freewebs.com/shiva53/mac.jpg

x_lav
28.04.2006, 01:22
Svaka cast na pronalasku:)

Shiva
28.04.2006, 05:09
Svaka cast na pronalasku:)

Kakvom pronalasku ? :)
Ima li neko ovde volje da proceni okvirno predmete ?

Vumi
28.04.2006, 12:02
Shiva
Budi kao prvo pozdravljen
Kao drugo ovo i nije bas forum koji sluzi za procijenu vrijednosti a posebno ne forum preko koga ce bilo ko oficijelno prodavati razne predmete, licne i druge pronalaske. Prema tome molio bih te ako zelis da ucestvujes u njemu- ne postavljas vise ovakva pitanja (koja je cijena na zapadu i sl)....nadam se da se neces ljutiti zbog ovoga

crow
29.04.2006, 18:36
jel ovo makedonski shlem il mi se chini?

gde ga nadje
kolko znam, severna granica makedonije bila negde oko vranja...

laki
29.04.2006, 21:38
Ja mislim da je "nadjen" negde u u istocnoj Srbiji

terminus
29.04.2006, 22:46
Kaciga je atipična. Vidio sam puno kaciga, al ovakvu još nisam!!!! Meni liči najviše na srednjovjekovne, al nisam siguran da je iz toga razdoblja. Jako joj je čudan zatiljak!!!!!

x_lav
30.04.2006, 12:28
Slicnu kacigu sam vidio na izlozbi u muzeju pre dve godine(nalaz iz okoline Foce).I ta je bila datovana pocetkom 13 veka(doduse ta je imala malo moderniji dizajn nego ova na slici).Ova izgleda da je jos starija....

zemunac
14.09.2006, 13:01
Ja mislim da je komad oko pet godina star!!!!!!!!!!!

Tja, tako je to ponekad u nasim burnim vremenima.........

Zemunac

Vumi
15.09.2006, 11:15
Ja mislim da je komad oko pet godina star!!!!!!!!!!!:totl ach: eh sad, nemoj pretjerivati, 5 godina manje ili vise :)

sirmium
15.09.2006, 17:46
Obican fals

gasser
22.10.2006, 21:55
Ovakvu kacigu nisam nikad vidio. Malo mi je čudan spoj na njoj , kao da je novo letovanje. To što nazivaš mačem, nije mač već bodež. Pokušaj ga barem malo bolje snimit, i napisati dimenzije. Za cijene na zapadu, zaboravi. Kod kuće je sve puno bolje. Bolje ćeš proći sa razmjenom ili ponudom muzeju, nego na zapadu.

IVLIANVS
26.07.2007, 00:04
Znam ja jednog koji je napravio takav slican slem,stavio u kokosinjac da ga kokoske pos..u pa ga zakopao malo u zemlju i na kraju prodao "jeftino" u Italiju za 10 000 e
I onda se cudimo zasto nama Srbima ne daju u Evropu...Pa mi smo ljudi :00001801:

banebeograd
28.07.2007, 11:33
Znam ja jednog koji je napravio takav slican slem,stavio u kokosinjac da ga kokoske pos..u pa ga zakopao malo u zemlju i na kraju prodao "jeftino" u Italiju za 10 000 e
I onda se cudimo zasto nama Srbima ne daju u Evropu...Pa mi smo ljudi :00001801:

pa sta fali nasim ljudima , sta kao kod zabaca nema varajica ili slicno...zar je ovo primer zasto nekoga ne treba primiti u evropu...
uostalom i taj italijan sto je kupio /ilegalno/slem uzeo ga je povoljno da bi ga prosledio nekome za mnoooogo vise od tih 10000 misleci kako je zajebao sasavog i glupog balkanca, e pa od g....a se pita ne pravi...zlo ciniti dobrom se nadati, toga NEMA , ne postoji prijatelju,ko se maca/slema/lace,zbog maca/slema/ i strada /novcanik/hahha
da dodam jos i ovo, ne pravdam uopste ove ilegalne radnje , i svako ko radi falseve po meni treba da robija/kad ga uhvate na delu/,samo kazem ko sa djavolom tikve sadi....

Enigma
28.07.2007, 15:22
Neodgovorno je jedan narod trpati u isti koš s lupežima, bez obzira koliko ih ima među njima, Baneta poznajem kao istinskog borca protiv tih smradova.
Takve tipove jednostavno treba ignorirati, kad izgube smisao i svrhu, nestaće na isti način na koji i nastadoše. :26: