Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Prvi test Siriusa - u stanu (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2877)

Ljuba 18.05.2008 21:24

komentar
 
nisam mislio nista lose a pogotovu da ce se ovo toliko iskomplikovati

I.Dzon 23.05.2008 23:28

Pozdrav Vumi. Ima li vesti o Sirijusu?Da li je kupac zadovoljan i recimo njegova zapazanja na terenu sa Sirijusom.

eclipse4 24.05.2008 02:01

[QUOTE=I.Dzon;25187]Pozdrav Vumi. Ima li vesti o Sirijusu?Da li je kupac zadovoljan i recimo njegova zapazanja na terenu sa Sirijusom.[/QUOTE

:00000506:

Vumi 24.05.2008 17:23

detektor jos nije kod kupca jer cekam da dobijem i druge dvije sonde...da li ce kupac javiti svoje misljenje o njemu to ne mogu obecati, ako sta javi napisacu...
usput, sa sondama koje treba da stignu sledece sedmice stize i drugi sirius..valjda ce se naci vremena za teren :)

ELECTRO 06.06.2008 18:46

Lepo se Vi ispricaste a od pravog testa jos nista jel?
Nemojte da mislite da se samo za ovaj detektor zanimaju iskusni korisnici i oni koji ovde ucestvuju u diskusiji, zato se i javljam da vam skrenem paznju da ima mnogo potencijalnih kupaca koji hoce da vide kakav je na terenu i da cuju iz prve ruke, pozdrav!!!!

Vumi 06.06.2008 20:02

Ljudi, jel vjerujete vi meni da kod nas pada kisa svaki dan a ja radim skoro bez slobodnoga dana. Juce sam imao slobodno izmedju nocne i prve smjene i kisa je padala kao luda. Sledeci slobodan dan imam negdje oko 15-og ovog mjeseca. Ja detektor jos nisam ni raspakovao, kako sam ga dobio jos uvijek tako stoji. Zar mislite da ja nebih volio da uradim konacno taj test i da se ne zezam vise ni sa kim? Pa i meni je u interesu da ga uradim i tacno vidim sta moze. Na zalost, na raspolaganju imam sada samo 28cm sondu, ali bih volio bar i nju da isprobam. Onaj prvi Sirius sam isprobao opet na brzini u stanu (u drugoj sobi) i rezultati su bili sasvim drugaciji nego prethodni. Ovaj detektor nije moguce testirati u zatvorenom stanu, ne onako kako bi trebalo. Ali, prije godisnjeg odmora cu izaci na teren, pa makar to bilo navece, kada dodjem sa posla i uradicu ono sta mogu. Jos da napomenem da je ovo poslednji primjerak Siriusa koji je na lageru i da ce se za sledeci trebati cekati malo vise vremena, jer je nijemac previse zatrpan pravljenjem Antaresa...

sirmijum 18.06.2008 17:01

pozdrav iz sr.mitrovice kako napreduje test sirijusa

Vumi 18.06.2008 20:48

Super, neki dan sam ga uspio izvaditi iz paketa koji je stigao jos prije 10-ak i vise dana. Onaj prvi se nalazi negdje u Nisu i covjek je obecao da ce me izvjestiti o rezultatima sa terena i sl. Ako uspijem i ja imam 4 dana slobodno sledece sedmice pa cu pokusati (ako ne bude kisa kao i svaki dan)

ELECTRO 25.06.2008 21:51

Vumi ,posto ne rade PP,moram ovako, ja sam zainteresovan za kupovinu Siriusa, a reko si da je kupac iz Nisa kao i ja, postoji li neka mogucnost da coveka pitas, da li hoce da mi pokaze kako detektor izgleda u praksi jer ipak bih se konsultovao sa nekim ko ga vec ima, pre kupovine. Hvala unapred, pozdrav!!!!

Vumi 26.06.2008 11:39

Ja sam se cuo par puta sa njim i koliko znam njegov prvi pokusaj rada sa siriusom je rasperila kisa. Nakon toga se vise nisam cuo, ostalo je obecanje da ce da se javi sa rezultatima. Cim budem nesto cuo bice napisano ovdje. Jedino sto mogu reci o svim protonovim detektorima je to da su jako osjetljivi na dolazece nevrijeme i tada je sa njima prosto nemoguce raditi..znaci, samo rad po lijepom vremenu i kada nema prilika da ce nevrijeme sa grmljavinom. Ovo sam skontao prilikom moga prvoga testa sa siriusem i sa jos jednim rucno pravljenim protonovim modelom. Sve je bilo ok, dok se u daljini nisu pojavili ólujni oblaci, nakon toga rad je bio nemoguc. Ako te Sirius zanima, kod mene ima jos jedan komad, koji cu morati vratiti za njemacku u toku sledece sedmice jer idem na godisnji odmor.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:39 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!