Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Boce za ronjenje (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6168)

Deki 07.12.2011 21:43

Moram pitati u klubu pa cu ti reci, mislim da ima cak i onih za jednokratnu upotrebu ali nisam siguran, mislim da su ih povukli iz upotrebe zbog necega ako se dobro secam. Drugog punjinja osim u klubovima za ronjenje neznam a nebih ti ni druge motode preporucio. Naravno ako imas nekog ko radi u bolnici moze da ti napuni bocu bez problema jer to je isti kiseonik koji se koristi posle opearcija ili usled teskog disanja.

avgvst 07.12.2011 22:26

Ballalios hvala ti na odgovoru sada sam razumio i mnogo mi je jasnije!

Deki 07.12.2011 22:32

Mislim da si na ovo mislio Spare-Air 300 ili Spare-Air 3000 imas i nekolko videa na YouTube. Moje licno misljene sa ovim u ustima je veoma tesko roniti, morao bi ga nekako prkaciti uz telo. Druga stvar je, samo sa ovom bocom u ustiam tesko ces pasti ili uroniti na dno jer ce te voda izbacivati gore, ali ako mislis samo za neki metar onda bi i moglo ici. Treca stvar ovo je preskupo, za taj novac imas amaterski pocetnicki set sa svim sto ti treba . Mislim da sam ti kolko tolko pomogo. 2 Februara idem na pravo ronjenje na Karibiku, postavicu i koju sliku a mozda nadjem koji novcic sto su izgubili Pirati. Pozdrav

Probus 09.12.2011 18:24

to je spare air, i koristi se samo kao dodatak na punu opremu, u zlu ne trebalo, a na malim dubinama , neces moci zaroniti , ronilac sam 15tak god (malo zardjao ali imam logovan dive na 41m u jezeru ;-)

Ballaios 09.12.2011 23:20

To sam i ja pokušao da objasnim, da je nemoguće zaroniti sa tom malom bocom. Bez prave opreme nema ronjenja ni na malim dubinama. Bolje roniti na dah (iako u rijekama i jezerima gdje je vidljivost ravna nuli, nemoguće je na dah išta pronaći)

Sinestetko 11.12.2011 19:19

Ok hvala svima na odgovorima.

Marko 12.12.2011 09:41

Druze da li se spremas da posetis olupine nemačke crnomorske ratne flote na Dunavu?

Vumi 12.12.2011 19:23

Takve male (kao i vece i jooos vece) koristim ja na poslu za izduvavanje prasine iz automata :). Punimo je ekstra za to predvidjenim kompresorom :).

eclipse4 12.12.2011 19:35

Citat:

citat od Marko (Prilog 59504)
Druze da li se spremas da posetis olupine nemačke crnomorske ratne flote na Dunavu?

to je na 3 km od mene ;)
leze 3-4 brodova

Desert Walker 12.12.2011 20:17

pazite se brodova i rijeka. u rijekama je vidljivost nakon par metara ravna nuli...mislim na velike,spore rijeke tipa Dunava,Save itd. olupine su jako opasna mjesta narocito za neiskusne ronioce bez prave opreme.
oprez kolega


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 07:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!