Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Kako? (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=153)
-   -   predlozi za forum 2 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2714)

kratki 07.02.2008 21:46

Mozda je neko staklo koje je bilo isarano ili obojeno ranije, sto se sada ne vidi.

Pretorijanac 08.02.2008 02:47

Maznuo sam ovu podelu iz jedne knjige i minimalno doterao

- Statuete božanstava i žrtvenici
- Monumentalna plastika
- Sitna figuralna plastika
- Nakit
- Posude
- Upotrebni predmeti
- Merni, medicinski, kozmetički i drugi instrumenti
- Vojna i konjska oprema
- Novac

Pa u okviru ovih sekcija podsekcije npr.

Nakit:
- fibule
- narukvice
- mindjuše
- prstenje
- ogrlice i prvesci

Ako vam se svidža, maznuću je još studioznije uz još manje doterivanja. :)

Pretorijanac 08.02.2008 02:55

Vumi kategorije prilikom uploada nisu u funkciji.

perun 08.02.2008 13:24

Pretorijanac samo nastavi ako nebude ove godine susa valjda da napunimo te fioke.

Vumi 08.02.2008 14:05

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 21919)
Vumi kategorije prilikom uploada nisu u funkciji.

To si dobro primjetio :)....salim se, uploadovati mogu samo ja i moderatori (za sada). To znaci, sliku treba postaviti u forum a mi cemo je prebaciti u galeriju ;)

Vumi 08.02.2008 17:38

Postavio sam nekoliko novcica da vidite kako ce to izgledati. Fotografije moraju biti min 400x300 a max 640x480 pixli.

acervonec 09.02.2008 09:55

[QUOTE=Pretorijanac;2 1886]Možda bi za galeriju mogao da upotrebiš drugi pristup.
Hronološki ali kroz odredjeni predmet.
Npr. fibula pa komadi iz bronzanog doba, latenski, grčki , rimski, vizantiski slovenski, srednjevekovni.
Možda još preciznije da ignorišeš kulturu a poštuješ relativnu starost.
Eto, tek predlog.QUOTE]

Citat:

citat od Vumi (Prilog 21890)
Ja vec napravio podjelu u galeriji pa vidite. Napravio sam samo za praistoriju i antiku, srednji i neki drugi vijek se moze lako dodati. Podijelio sam kao i u forumu, cisto da se ne mijesaju, recimo, fibule iz svih vremena itd.

U vezi toga se slažem sa Pretorijancem. I ja bi galeriju bazirao na tipu predmeta - tako ju je lakše koristiti kad, recimo, imaš prsten i tražiš nešto slično, a nije ti jasno, jel antika ili srednji vek. Da je princip drugčiji od onoga u forumu je zapravo dobro, jer se nadopunjuju. Forum zbog galerije nikako ne gubi na značenju - tamo se još uvjek vodi debata o predmetu, stavlja usporedbe i slično. Zato bi u komentar kod fotografija u galeriji bilo dobro uz ostale podatke (tip, datacija, porijetlo...) staviti i link na odgovarajuću forumsku stranicu.

U svakom slućaju, hvala na brzoj reakciji i spremnosti za primanje novosti! Vumi, ako vam treba pomoć, stavljam se na raspolaganje!

Pozdrav!

perun 09.02.2008 13:35

Mozda za novac podatak ako je citljiv da se napise koja je kovnica.

Miki 09.02.2008 14:21

moja prva zapazanja - odlicno je ispalo !
dodao bih jos samo jedan predlog u vezi slika da i ubuduce kod novcica revers i avers budu spojeni u jednoj slici .. reci mi samo jedno : hoces li da zadrzimo za dalje format u velicini 640X300 ? opticki je naravno bolje da sve slike budu istih dimenzija..

Vumi 09.02.2008 16:00

Format koji se moze upotri****ti ide od 400x300 pa max 640x480pixli. Kod novcica sam napravio tako u ovome slucaju jer sam morao od dvije slike praviti jednu, tako da se odjednom vide obe strane. Pokupio sam tih nekoliko novcica koji su lijepo fotografisani i obradio ih. Na zalost, niko ne pise legende uz prilozeni novcic, tako da sam ubacio samo one na kojima se iste mogu procitati.
@Perun
Tako bi i trebalo da bude, ako se moze procitati, znaci kompletne legende i kovnice
@acervonec
Hvala na ponudjenoj pomoci. Sto se tice raspodjele po grupama vidim da zelite obrnuto nego sto je forum. Sta bi to doprinijelo, mozda samo vise kategorija i podkategorija?
Evo, neka svako iznese tacno kako zeli imati sve to. Znaci, ispisite ovdje tacnu podjelu kako vi to zamisljate pa cemo se vec nekako dogovoriti, naravno ako tehnicki bude izvodljivo.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 02:23 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!