Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dnevnik (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8877)

Enigma 02.02.2016 23:55

Upravo tako dragi prijatelju, tamburaši iz 19. st. masu toga su napisali onako, napamet,
a danas ih pojedine "mudre" glave citiraju, prepisuju i ponešto nadodaju.
Ozbiljna knjiga se piše nekoliko godina, a ovi danas se takmiče tko će više naslova našvrljati, jasno, u tekućoj godini. Najgore od svega je to što se oni hvale i ponose vlastitom glupošću. A šta misliš što se dešava u glavama onih koji to čitaju, mnogi ne znaju odabrati ili nemaju mogućnost pročitati kvalitetno znanstveno utemeljeno štivo. :) :26:

apostata 03.02.2016 08:05

Baraba
 
Bas tako. Ovakav primer (pismo) bi trebao da bude stvar proslosti, za sve interesantan kao istorijski podatak koji osvetljava nasu proslost, a onda jedno svesno ili nesvesno pogresno tumacenje, plasira se citaocu kojem nedostaju osnovna znanja i logika kritickog razmisljanja.
Nesto razmisljam kako nesto i nismo bas nevini, kad god smo imali priliku da biramo, birali smo Barabu umesto Hrista.

ObeliX 03.02.2016 08:55

Citat:

citat od Enigma (Prilog 88938)
Upravo tako dragi prijatelju, tamburaši iz 19. st. masu toga su napisali onako, napamet,
a danas ih pojedine "mudre" glave citiraju, prepisuju i ponešto nadodaju.
Ozbiljna knjiga se piše nekoliko godina, a ovi danas se takmiče tko će više naslova našvrljati, jasno, u tekućoj godini. Najgore od svega je to što se oni hvale i ponose vlastitom glupošću. A šta misliš što se dešava u glavama onih koji to čitaju, mnogi ne znaju odabrati ili nemaju mogućnost pročitati kvalitetno znanstveno utemeljeno štivo. :) :26:

moj covjek pise,moji ljudi citaju,moji tamburasi sviraju,moja djeca to slusaju i uce...lijepo je znati kad covjek ima mogucnost da procita "kvalitetno i znanstveno utemeljeno" a to postoji samo "tamo" ...."ovamo" ce citaju lazi i prevare.
"Mi" postojimo da bi kurta i murta zagrabio i uzeo sta mu treba al ajde,nadurali smo mi i gore.

Enigma 04.02.2016 01:12

Citat:

citat od apostata (Prilog 88939)
Bas tako.
Nesto razmisljam kako nesto i nismo bas nevini, kad god smo imali priliku da biramo, birali smo Barabu umesto Hrista.

Da, to je ključni problem, naoko normalni ljudi u određenom trenutku oslijepe i odbace sve ono u što su vjerovali, ono što su gradili i izgradili.
Siguran sam da smo satkani od dva dijametralno suprotna bitka. Ne radi se tu o neprosvijećenosti, to je pogrešno mišljenje. Poznajem intelektualno jaku osobu, koja je odjednom bez nagovještaja napustila skladan brak, privatni biznis i sve ono čime se ponosio. Otišao za prosječnom ženskom u podstanarstvo, čak se ne radi o velikoj ljubavi niti o srodnoj duši.
Na moje upite on jednostavno nema odgovora. Očito je da nismo satkani samo na božju sliku i priliku. Naše ponašanje ovisi o tome koja je strana trenutno dominantna u nama, a radom na sebi svoj zao karakter možemo eliminirati. Svi smo rođeni s dva lica, pa i sveci. Dobro i zlo u sebi sami gradimo, izbor je isključivo na nama koju ćemo stranu njegovati
Zato prijatelju ako ne njegujemo Krista u sebi Baraba bez većih problema
zavlada sa nama. :) :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 07:19 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!