Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pronadjeno 100 kg rimskoga novca (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=565)

Vumi 12.10.2005 11:41

Citat:

citat od Miki
preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati--- hahaha

Nije moguce da si samo smece nasao :), ali ipak neka te tjesi sto si nasao jedno zensko dugme :). Drugi put mozda budes imao vise srece.
Nego, sto ti mene po toj nepostojecoj formuli svrsta u milijardere? Nije valjda zbog ono par novcica koje sam neki dan pronasao :) ? Uostalom ako cemo tako racunati onda si ti multimilijarder ;)

Miki 12.10.2005 12:11

Hahaha , joj cuti - nisam u stanju dva novcica zaredom da prodam , nego znas sta Mozda i jesam Multimilijarder cini mi se da se na jednom dugmetu nesto ocrtava ...... nekakva mapa .....slova....nemogu tacno da rastumacim ....kao da fale jos par dugmeta da bi se zagonetka resila , mora da je postojalo jos nekakvo vece dugme ili kopca !!!

Vumi 12.10.2005 12:21

Pa sta cekas, postavljaj slike da rijesavamo zagonetku a ako treba prekopacemo i uzduz i poprijeko mjesto gdje je to dugme pronadjeno :)

Miki 12.10.2005 13:05

joj pa gde cu to da stavim ..... smejace mi se svi ! Jedino ako nakon toga smem da promenim svoj Nick !

terminus 12.10.2005 17:00

Poštovani zaljubljenici staroga novca i ostalih antikviteta. Varaždinska ostava uistinu je golema. Sadrži oko 100 kg izvrsno očuvanog kasnoantičkoga novca, među inim i silikve, koje su, svi to znamo, znatno rjeđe od ranijih denara. Osobito su zanimljivi, a time i iznimno vrijedni, srebrni tanjuri s figurativnim prikazima u središnjim medaljonima. Mislim da su to prvi takve vrste s područja Hrvatske. Gledajući u cjelini, Varaždinska ostava je jedan od najvažnijim otkrića u ovoj godini u Hrvatskoj. Licitirati oko toga koliko ona vrijedi potpuno je nesuvislo. Da je tome tako zna svatko od vas. Naime, potpuno sam siguran da je san svakoga zaljubljenika u antičku numizmatiku naći nešto slično kao što je i ostava iz Varaždina.

Miki 12.10.2005 17:39

ohhhh kako da ne Terminus'e , ja bih rado menjao onih mojih 30 pampura 3 zatvaraca i ona znacajna dugmeta od preksinoc za samo stoti deo od toga svega ......:)

Oto 13.10.2005 00:07

Citat:

citat od Miki
Da da sve te maste su zaista fine ali mi nismo i ne predstavljamo ovde nijednu , da ne pricamo o nekim drugima za koje pouzdano znam da imaju veoma bogate kolekcije ali jednostavno nemaju gde da prodaju a i ako nadju nekog kupca nemogu da se pogode oko 50 eura , e to je realnost !

Pa i nije to samo cilj ove igre-hobija meni je veća draž naći nešto a ako to bude hm.... nešto ljepše od potkove....ja sretniji a vjerujem i drugi na ovom forumu.:-)))

Citat:

citat od Miki
Nemogu bre da cutim , morao sam ovo da kazem , ovaj hobi je veoma tesko isplativ , preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati---:) hahaha :)

Bolje to nego 10 pasta za zube , 100 metara žice, kilo kovanih čavala (ali po jedan)čekić, i obruča za složiti nekoliko bačava i to ne tako plitko kako bi se dalo očekivati, ko što se meni dešava zadnjih dana a nisam dugo u ovom hobiju.
Je****e pampur trebalo mi je 10 minuta da mi sine da je to čep od boce.
Okle li vuće taj izraz. :23:

Oto 13.10.2005 00:17

Citat:

citat od Vumi
Nije moguce da si samo smece nasao :), ali ipak neka te tjesi sto si nasao jedno zensko dugme :). Drugi put mozda budes imao vise srece.
Nego, sto ti mene po toj nepostojecoj formuli svrsta u milijardere? Nije valjda zbog ono par novcica koje sam neki dan pronasao :) ? Uostalom ako cemo tako racunati onda si ti multimilijarder ;)

Aj´ ti biš još i nekako prošao a di ja.... ja još samo treniram, ni jedno ozbiljno
mjesto nisam obišao ali bi rekli ovdje ću,ću, pomalo, neće ujti(pobijeći), nii do sada.... :sdb79248:

Oto 13.10.2005 00:31

Citat:

citat od terminus
Poštovani zaljubljenici staroga novca i ostalih antikviteta. Varaždinska ostava uistinu je golema. Sadrži oko 100 kg izvrsno očuvanog kasnoantičkoga novca, među inim i silikve, koje su, svi to znamo, znatno rjeđe od ranijih denara. .

Lako je vama svima em ste na važnim trgovačkim putevima, pa tamo logori ove ili one legije ovog ili onog sveca, kraljevski gradovi, križari Turci, Avari, .....
a tu slijepo crijevo, sirotinja bijeda par turističkih rimskih "hacijendi"
tri polugradića od kojih su stanovnici pomrli od gladi a ne od kuge,
Histri koji su valjda bili grofovi ako su posjedovali koji komadić uvozne keramike i dekagram . bronze, čak i Turci su nakon par provalili odustali od jalova posla. :nixweiss:

Oto 13.10.2005 00:36

Citat:

citat od Miki
ohhhh kako da ne Terminus'e , ja bih rado menjao onih mojih 30 pampura 3 zatvaraca i ona znacajna dugmeta od preksinoc za samo stoti deo od toga svega ......:)

Ma ima ja za tebe bolji poslovni prijedlog, tvoje pampure za moje obruče sa bakrenima zakovicama, ti složiš antiknu bačvu a ja modernu bocu. :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:06 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!