Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Oranje (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6730)

3900d 16.07.2012 18:14

Koliko se secam u dobrodoslici na nesem forumu pise HOBI. Ovo je daleko, daleko od toga. Pa zasto bacati pare na aparate i knjige. Hajdemo svi pokupovati traktore, plugove pa udri. Pa onda rasprava koj bolje i dublje ore a ne da se mlatimo sa detektorima.
Apsolutno se protivim ovakvom nacinu rada. Ako je situacija i vlast takva kakva jeste pa ne trebamo mi valjda da budemo jos gori. Ne postoji opravdanje za ovako nesto !

Krusarac 16.07.2012 19:55

Potpuno se slazem ovo nikako ne moze biti normalno.
Ali ni mi ne treba da se lazemo,98% ljudi na nasim balkanskim prostorima se ovime bavi iz koristi i tu se prica zavrsava.Napunismo austro-ugarima muzeje po Becu i podrume privatnih kolekcionara milionera.

miligor 16.07.2012 20:46

Nisam cuo da su se njive orale na 50 cm, svako ko se malo razume u poljoprivredu zna sta se desava sa plodnoscu zemlje posle takvog oranja. Kada bi neko nesto tako radio na mojoj zemlji u Sremu mislim da bi sa njim nadjubrio njivu.

Nezakcij 16.07.2012 22:01

Citat:

citat od Krusarac (Prilog 67131)
Potpuno se slazem ovo nikako ne moze biti normalno.
Ali ni mi ne treba da se lazemo,98% ljudi na nasim balkanskim prostorima se ovime bavi iz koristi i tu se prica zavrsava.Napunismo austro-ugarima muzeje po Becu i podrume privatnih kolekcionara milionera.

Svaka čast Krušarac,jest istina je! Sve se vrti oko pare,bar 90% ,za sebe znam da stvarno volim ovaj hobi i skupljam tu paricu(još da imam i bolji stroj...nemoj čitat traktor) bilo bi i bolje,al ruku na srce da mi neki austro-ugar gurne par jevreja za onih desetak mletačkih duždeva kojih imam,u toj situaciji,a u kojoj je 99% nas skoro poameriziranih balkanaca...hmm...tr eba preživit ljudi moji...nemojte se ljutit al tako je

Desert Walker 16.07.2012 22:47

Ovo bi trebalo da bude "humano oranje" :) ...ako je uopste oranje.
izgleda sto je gore da gore i i ostaje. kako bilo da bilo ovo je jako agresivan nacin.

pike.sch 16.07.2012 23:12

Marko kraljevic je sa svojim sarcem orao dublje. Posle ovakvog oranja volim otici posle dobre kise nalaza kao u prici samo sto mnogi preskace ono sto detektor nemoze da javi. Neke njive vec na dubini 30 cm izbacuju zutu neplodnu zemlju dok viseslojni lokaliteti mogu biti i po 10 metara i to plodne zemlje.

miki13 16.07.2012 23:18

opi
 
Zanimljiva pisanija..
Aparat je Miladinka iz bugarske , parcela je u bugarskoj , i danas se radi tamo na kvarno ako mogu da zakupe parcelu i lokalnog policajca.
Druga stvar dali je rad zbog materijalnih sredstava ili neki sto kazu zbog radi HOBIJA lazu i sebe i nas.
Ja sam kolekcionar ujedno ponekad i tragac iz razonode i ako nesto ispadne bogu hvala dobrodoslo.
Da bi neko nesto iskopao na ovaj ili onaj nacina da ne unisti neko zdanje od kulturnog znacaja nemam licno nikakve predrasude mislim da nije uredu, mozda neki imaju ali opet sumnjam nego piskaraju da bi nesto pisalo.

miligor 17.07.2012 05:12

Kod Novih Karlovaca (Sasa) je pre tri godine neko orao duboko nocu i kada su zavrsili okrenuli se i otisli. Vlasnik njive je poludeo i sad kada neko trazi tu moze imati velikih problema..

miki13 17.07.2012 14:21

ret
 
Miligor kazem zakupis parcelo nema sta tu gazda da se ljuti.

IVLIANVS 17.07.2012 14:46

radi se o tome da zbog takvih budala naebe neko ni kriv ni duzan
posle te faze sa traktorima ide iznajmljivanje bagera...pa kopaju rupe nocu,ne zatrpavaju....oru zadruze njive popreko,oru put pored njive ....

ima 2 kategorije tragaca
oni koji traze iz ljubavi (da se ne lazemo uz neku korist)
oni koji bi se ebali za pare


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:42 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!