Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   "Sirmiumske muke" (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3049)

Stalker 29.06.2008 19:46

Najviše mi se sviđa komentar Sekulitatee "Žao mi je svih, a najviše mene što to nisam bio ja":2136:

Ljuba 30.06.2008 14:34

blago
 
O ovome sam ranije citao u nekom casopisu.stvarno mi je zao coveka koji je imao toliko muke da dobije ili ako uopste dobije nagradu.Svi koji imaju pozitivno misljenje da treba sacuvati narodno blago i ostale vrednosti iz predjasnjih vremena svaka cast.I ja spadam u te ljude.ali zbog losih zakona i monopolskog ponasanja odgovornih ljudi po ovom pitanju mislim da uopste ne treba prijavljivati nista sto se nadje pa makar to bio i obican gvozdeni predmet.

tragac 30.06.2008 19:49

Ne mogu da se pohvalim nikakvim nalazom do sada ali ,ako mi se desi da pronadjem siguran sam da necu uraditi losu stvar koja ce me dovesti do situacije da ostanem bez svog pronalaska a bez adekvatne nadoknade.
Znaci dok drzava ne ustroji sistem vrednosti kakav ima Britanija (verovatno nikad,zato sto se lopovi jako tesko dogovaraju)ja cu ako Bog da svoje pronalaske cuvati u svojoj vitrini.

Enigma 30.06.2008 20:25

Slažem se, treba dati sve od sebe da baština ostane u matičnoj zemlji. Ako dođe do financijskih problema, zbiruku treba prodati nekom ozbiljnom domaćem kolekcionaru, ako treba i za manju lovu. :) :26:

Pretorijanac 30.06.2008 22:17

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 26182)
.....ne dajem drzavi ni zardjali ekser....

Brate po mislima.
Onoliko koliko država radi u mom interesu toliko i ja radim u njenom.

ЛазарС 30.06.2008 22:48

Imate pravo kad to kažete... ali i Enigma dodaje na to dobar "amandman". No, u ovom slučaju mi se čini da su se državna doopeta dobro zaklonila iza onoga što sami kroje, tumače i po sopstvenoj potrebi izvrdavaju - iza zakona. Taj čovek nije našao predmete na njivi, gradjevinskoj parceli, obali reke... već ih je našao kao pomoćni radnik pri arheološkim radovima. Po njegovoj logici bi i arheolozi koji pronadju nešto iole vredno trebali dobiti 15% od te vrednosti. Mislim da tako nešto nijedna država ne praktikuje. Opet, mogli su mu makar simboličnu sumu dati kao nagradu za "obzir i poštenje" ;)

eclipse4 30.06.2008 23:35

Citat:

citat od Enigma (Prilog 26241)
Slažem se, treba dati sve od sebe da baština ostane u matičnoj zemlji. Ako dođe do financijskih problema, zbiruku treba prodati nekom ozbiljnom domaćem kolekcionaru, ako treba i za manju lovu. :) :26:


a taj domaci kolekcioner ako dobije lepu svotu,salje na zapad umesto tebe:26:

eclipse4 30.06.2008 23:40

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 26243)
Brate po mislima.
Onoliko koliko država radi u mom interesu toliko i ja radim u njenom.


prepravljam svoje reci u ove tvoje....to sam hteo reci......

a dok drzava tako vodi racuna o meni i toliko misli na mene.....te zardjale ek**** nosim kuci....

Enigma 01.07.2008 00:09

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 26250)
a taj domaci kolekcioner ako dobije lepu svotu,salje na zapad umesto tebe:26:

Nisam mislio na konjske trgovce, već na istinske kolekcionare, oni će prije prodati vlastitu mater nego li bilo što iz zbirke.
Poznam takve tipove, istina je da su pomalo čudaci. :26:

miligor 01.07.2008 10:17

Eto covek bez aparata sta je nasao, samo treba da te pogleda neko odozgo i nista vise.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 08:18 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!