Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Vis (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1313)

Miki 03.11.2006 09:00

slike su ti super , ipak ja mislim da je veoma korisno napraviti taj kurs ronjenja za sve one koji misle ici sa opremom i na vecim dubinama , ronio sam i ja sa maskom i cevcicom ali nije to to ...
pored toga u vodama vrebaju razne opasnosti kako prirodne tako i neprirodne . a stotinak eura nije uopste puno kada se uzme fantastican dozivljaj u obzir...

laki 03.11.2006 09:06

Naravno ,ta dva nacina ronjenja se razlikuju ko nebo i zemlja.

Miki 03.11.2006 09:11

ma da covece , ostajao sam pod vodom dok ne poplavim zbog manjka vazduha ... pa onda izronis i opet uronis ... i nakon 30 minuta kada izadjes iz vode izgledas kao mrtvak :)

terminus 03.11.2006 14:32

Kad sam bio mali, jako mali, ponekad sam sanjao kako letim. To su bili toliko uzbudljivi snovi da su mi se urezali u "reljefno" sjećanje, sve do u pojedinosti. Danas se s nostalgijom, i s uzdahom za prohujalim vremenima bezbrižnog djetinjstva, sjećam svoje mladosti i tih predivnih snova! Oni mi se nikad nisu ostvarili, no u javi sam doživio nešto vrlo slično letenju. Postavši ronilac otkrio sam jedan predivan svijet velikoga plavetnila. Ono što me u ronjenju osobito ushićuje jest postizanje bestežinskog stanja. Lebdit u vodi, postići neutralnu plovnost, je gotovo isto kao letiti, a to je, vjerujte mi, BOŽANSKI OSJEĆAJ!

dwarf 03.11.2006 16:01

Terminus, to je pravi izraz, BOZANSKI OSECAJ, lebdenje i bestezinsko stanje!!!
Nije problem roniti dublje od 20m, mada nemojte slusati idiote koji pricaju o ronjenju na vazduh na 100m. To su kreteni zbog kojih se gine. Mi smo se na Visu spustili na 60m, ali u mom klubu su ljudi koji drze rekorde ove zemlje, u maltene svim disciplinama, pokupili smo sva prva mesta na skoro svim takmicenjima u Srbiji(a i sire), a ronjenja smo radili uz maksimalnu opreznost, u grupi, samo jednom. Sve ostalo je bilo do 40tak m. Maksimalna sigurnost, maksimalna bezbednost, maksimalno utrenirani ljudi, vodja ronjenja lokalac sa maksimalnim poznavanjem terena i dubine i sve to samo za jedan zaron na 60m sa vazduhom. Ponavljam, idioti i uspaljeni kreteni pricaju o vecim dubinama. Moguce je, ali je pogibeljno i uglavnom uzaludno, jer je sve interesantno prosecnom roniocu uglavnom plice. Kursevi su potrebni, jer tek tada covek shvati sta je ronjenje. Pozdrav

dwarf 04.11.2006 04:31

Vis
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 7)
evo jos, sorry, ako koju ponovim.

terminus 04.11.2006 15:22

Dwarf, s obzirom na boju ronilačkih boca očito ste ronili na nitrox.

dwarf 04.11.2006 19:00

Terminus, nismo ronili na nitrox, vec na najobicniji vazduh. Boce su bile od 12,15 i 18l, a boja potice samo od mrezice koja je bila oko boce. Na prvoj strani, prilog 6, na slici sam ja sa 18icom sivom na ledjima. Vazduh 200tinak bari i to je to. Imam jos gomilu fotki, ako zeli ekipa sa foruma, saljem jos.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:29 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!