Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   blisstool (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5373)

banebeograd 04.02.2011 14:45

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 49703)
kad bih mogao da ga ocenim sa 0 i to bi mu bilo previse.

Citat:

citat od miligor (Prilog 49708)
mozda sam ja po onoj narodnoj od dzaka sa p...a izvukao k...c. Kupio sam ga u Austriji.

to je ono sto sam ja vec rekao,
isti aparat a razlicita iskustva.
moguce je i da se takvi problemi kod vasih aparata javili jer ste kupovali iz druge ruke, tj vec /ko zna kako / koriscene aparate...
ja licno jos nisam nasao ni kod fabrickih a ni kod "rucnih radova" ni jedan metal detektor kojim bih zamenio xp gmp ,
parametri za moj izbor su bili dubina, stabilnost, jednostavnost stelovanja, opciona oprema i naravno cena aparata.
ali ponavljam sasvim je moguce /kao vas dvojica/ da neko drugi ima drugacija iskustva...

eclipse4 04.02.2011 15:39

sve je moguce cak se i sa time slazem.ja sam realan i govorim ono sta znam i kako znam.i veruj mi,mislim da se i miligor slaze,zajsta bih se obradovao da me neko ubedi u suprotno i da mi pokaze da taj detektor stvarno radi kako se hvali,pa makar po ceni da je moj neispravan iz druge ruke.

miligor 04.02.2011 18:28

Bane kupljen je nov, upakovan u prodavnici Wiennadetectors u Becu, ali je verovatno da se zadesio slabiji model i sta je tu je. Voleo bi da mogu da vidim neciji drugi aparat goldmaxx kako radi na terenu pa da upredim moj sa njim.

kratki 04.02.2011 18:45

Kod nestabilnosti aparata treba podici Ground, posebno kad je u pitanju vlazna trava i kod neravnog terena. Mada kad je vlazna trava tad je i aparat naj dublji....
Sto se ucenja tice za dva tri izlaska na teren sam mislio na navikavanje i ucenje tonova.
Moja iskustva su ovakva kako sam i napisao, neznam kakav je teren gde vi radite i koliko ima minerala na tim terenima, mozda puno vise nego gde sam ja do sada trazio, sto puno utice na dubinu. Nemam nikakvu potrebu da pisem nesto sto nije tacno, jednostavno stojim iza svega jer su moja iskustva takva.
Jednom prilikom sam bio sa kolegom na rimskom terenu koji je poprilicno pretrazen, za nekih dva sata je on nasao tri folisa a ja isao tako reci iza njega i izvadio 27 novcica (folisa i antoninijana), jednu rimsku pincetu i dve fibule.
Njegov aparat je kao i moj imao sondu od 27cm.
Voleo bih da se jednom sastanemo i da uporedimo stelovanja i dubine aparata.

miligor 04.02.2011 18:56

Ni eclipse ni ja nismo rekli da ostali sa sajta pisu nesto sto nije tacno, vec samo smo izneli nasa zapazanja u vezi xp aparata. Nadam se da cemo jednom uspeti da se svi nadjemo na terenu i malo druzimo.

kratki 04.02.2011 19:02

Blo bi zanimljivo posto Eclipse ima onu divlju prasad i iskusan je u okretanju, pa dok on okrece razanj mi da napravimo poligon. Posle poligona bi mogli negde stvarno u trazenje. Samo sto uvek ima isti problem, a to je vreme.
Vremena premalo za sve, ebi ga......... ;)

miligor 04.02.2011 19:08

A naslo bi se uz to prasence i domaceg vina, tako da od poligona i trazenja tesko da bi sta bilo:marc3:

banebeograd 04.02.2011 19:10

res prasence, ladno vince i jos neka vrela vlajina ,
pa ko ce posle da se vata za detektore haha
ps jel tvoj goldmax ili goldmaxx power?

pdragan 04.02.2011 19:28

plasim se samo da ih ne bacite u dunav,kad budem demonstrirao moju makinu :)
dobro sto sam za explorera uzeo neki dinar,inace bi zavrsio na lomaci.
a mozda vazi i ona poslovica-u rukama mandusica vuka,svaka je puska ubojita :)

kratki 04.02.2011 21:09

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 49728)
res prasence, ladno vince i jos neka vrela vlajina ,
pa ko ce posle da se vata za detektore haha
ps jel tvoj goldmax ili goldmaxx power?

Moj je Power.......


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:38 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!