Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Gems (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=872)

perun 01.04.2006 23:14

Ma zna dragan3 da vadi mast, dok mi ovde cucimo i cekamo.

dragan3 02.04.2006 02:34

Dragan3
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 5)
Evo slike od Gems-a.

perun 02.04.2006 09:45

lijepo lijepo evo prostudirali smo i mi, ajd sad u njivu da vidimo kako radi.

dragan3 02.04.2006 18:13

Dragan3
 
Za teren moram da pricekam jos barem 1 ili 2 dana posto softver Vizualizer 3D jos nisam instalirao na laptopu. Procedura je ovakva:
Kada dobijes aparat dobijes dve sifre za instalaciju koje nisu validne
a onda njih saljes emailom na OKM i onda ti oni salju prave sifre. Ali
tu sifru mozes instalirati samo na jednom kompjuteru a imas prava na
4 sifre a onda se sledeca placa 250 e. Isto je vazno da se sifre uvek moraju slati sa jedne Email adrese.
Inace aparat izgleda da ce biti mocan a ima i jednu opciju uzivo snimanje
iz jedne tacke pod uglom od 90 stepeni nanize ali se tada smanjuje dubina na 3 m. Takodje ima i opciju detektora do 1m.
Druga uputstva koja se nalaze na CD-u su opsirna i detaljna i njih ima oko 90 lista a sve to treba tacno prevesti i prouciti a oni su na Nemackom i Engleskom jeziku, i sve to trazi malo vise vremena.

STRELAC 02.04.2006 18:54

Odlicno sada mozes nakon malo vezbe i probe na terenu ,da mi odgovoris koliko je precizan ovaj a na osnovu njega i ostali skeneri, posto ja zaista nisam zadovoljan njihovim radom ,a zasto pricacemo o tome nadam se iskreno,mozda ces ti imati vise srece, bar se nadam... POZDRAV !

perun 02.04.2006 21:59

Znaci njima je ipak najbitniji softverski dio kojeg zele maksimalno da zastite. A hardver moze i u nabudzenu kutiju da izgleda mocno. Samo daj evrice i lakocemo. mmm................. ...

dragan3 21.04.2006 02:16

Dragan3
 
Posle malo duzeg proucavanja i kidanja zivca i lutanja po celoj Srbiji kod raznih strucnjaka i nestrucnjaka i zvanja telefonom kod OKM-a ,
Gems je najzad poceo da daje realne slike terena. U sustini sada vidim da i nije previse komplikovan ali je bio problem da to neko malo bolje objasni. Poceo je i terenski rad, pa ako nesto pronadjem postavicu slike, a ako nekoga nesto interesuje oko aparata neka pita.

kratki 25.04.2006 16:06

Pozdrav Dragane!
Drago mi je da si nabavio taj aparat. Sad navali i zavrni rukave i iskopaj nesto zanimljivo. Nadam se da ces nas i dalje obavestavati kako aparat radi, koje su mu prednosti i mane, na sta treba obratiti paznju i koliko je tacan. Interesuje me jos gde si ga nabavio i po kojoj ceni?
Pozdrav i puno srece!

dragan3 27.04.2006 22:17

Dragan3
 
Vec sam pisao gde je aparat nabavljen i koliko kosta. Kupljen je u
"xxxxxxx" u Diseldorfu , ali sve je islo putem poste i stigao je na odredjenu adresu u Kelnu. Uplacen je iz Srbije preko banke a kosta
4292e + 60e neki njihovi troskovi za sredjivanje papira za povracaj novca
zbog izvoza van EU i onda je cena 3700e + 60e=3760e i + neki troskovi oko transakcije novca od strane banke.

kratki 02.05.2006 18:38

Hvala ti Dragane!
Kod mene je ista nabavna cena, samo mislim da se moze ici i dole sa cenom ako se aparat prodaje vani. Moguce je dobiti porez na promen (16%) nazad.Moracu tacno da se raspitam oko toga.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:56 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!