Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Povoljno a sigurno (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3956)

Enigma 28.07.2009 23:10

Ni ja nemam problema s ciglama. :) :26:

agrippa 29.07.2009 08:31

:totlach:ja kad naidjem na ciglu ja je sutnem

tragac78 29.07.2009 11:05

Imam kući razne uzorke rimskih cigala.Neke su više a neke manje ,,mineralizovane,,.K ažem tako zato što neznam tačno koji je i čiji oksid prisutan(možda je i neka ruda) u tim ciglama jer ih nisam laboratorijski analizirao a da ne bi pogrešio lakše je koristiti opšti opis koji se i inače koristi u žargonu prodaje i industrije metaldetektora :)
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???

banebeograd 29.07.2009 12:13

Citat:

citat od tragac78 (Prilog 37646)
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???

jel ti ovo pitas ozbiljno ili ...

agrippa 29.07.2009 13:20

...i moj tata skuplja sve sto nadje po njivi od komada keramike cigli olova pa i ek****.Ne znam zasto uopste pali diskriminaciju kad svejedno kopa na sve zivo :red_eyes:

Enigma 30.07.2009 00:48

XLT i DFX su odlični za detekciju metalnih predmeta u zemlji, zračni testovi kod ovih aparata su loši, tim bolje. :)
Teško je pronaći na 30 cm novčić u okomitom položaju, ali kada ga plug postavi vodoravno, nema problema.
Brzi gonzalesi što jure po terenima slabo nalaze, a trome kornjače osjetno više. :) :26:

agrippa 30.07.2009 09:20

Samo da se nadovezem na mudri govor Enigme :26:
...upravo zbog te slabe osetljivosti u vazduhu ova grupa detektora nije pogodna za oranicu ali zato kada upadnes na ravnu njivu i spustis sondu tik iznad zemlje nalaza koliko hoces :7_16_2[1]:7_16_2[1]

Cezar Veliki 05.08.2009 16:02

E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?

pdragan 05.08.2009 19:19

Citat:

citat od Cezar Veliki (Prilog 37823)
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?

sto se mene tice ni jedan ni drugi :).na modelu 1270 su nesto zeznuli,a ova x-tera je totalno promasena
ako trazis savet,evo ti jedan od mene.whites aparati su najbolji,ali i najtezi za stelovanje(dfx,xlt i ostali)minelab aparati su ti malo skuplji ,malo tezi i isto malo komplikovani,mada ne kao whites.
fisher su ti laki,mnogo jednostavniji ali ne i mnogo duboki.
ako bih ti preporucio model koji da kupis rekao bih ti da pitas eclipse(okrenes dugme i radis,lagan,stabilan ,dubok,sa malo slabijom disc.) ili fisher 1266 ili neki xp

banebeograd 05.08.2009 19:26

Citat:

citat od Cezar Veliki (Prilog 37823)
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?

nesto trece,
u tom cenovnom rangu moj izbor bi bio minelab musketar advantage koji po jednostavnosti, ceni i kvalitetu odskace od oba,
sretan izbor, pozzzz


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 02:48 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!