Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ALKE (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5767)

eclipse4 04.07.2011 20:18

Citat:

citat od Jova82 (Prilog 54417)
spric na ledja i isprskas totalom i kad se osusi zapalis ako je moguce i ostane ti gola zemlja :D

lep savet kolega nema sta za peticu ;) jel si ti nekad palio?jos gore pored sume?

Marko 11.07.2011 18:04

Evo za Grgu jedan tekst sto se tice alki i to onih u Hercegovini.

Ljudi koji su nekada naseljavali podrucje severne Afrike, Bliskog istoka i Evrope su pripadnici jedne iste genetske grupe koja je govorila (U pocetku) istim jezikom.
Kako su se mesali sa ostale dve genetske grupe, tako su se dobijala razna plemena (narodi),a i jezik se menjao.
Tamo gde su bili u vecini, ostao je njihov jezik ( u osnovi).
Danas taj jezik zovu - Slovenski.
Sva ta plemena mozes nazvati jednim imenom, i neces pogresiti.
Deretic ih je nazvao - Srbima ( i ne samo on).
Pravilnije bi bilo nazvati ih - Rasima.
To nisu potomci Srba sa ovih prostora, vec potomci genetske grupe koja je najpre naselila Bliski istok, po sever Afrike, pa Evropu.
Srbi su mesanci dve genetske grupe (Rasa i Zemljana).
Nekada su to bili divovi.
Najvise njihovih potomaka je Potop prezivelo na planinama dinarskog i crnogorskog kraja. Tamo se zadrzao i naziv Sarabi (bez samoglasnika - Srbi) i jezik i genetske odlike (cak i danas su stanovnici tih krajeva najvisi narod na svetu - bele rase).
I u svim jezicima prostora na koje su se doselili naci ces u korenu reci koje ima i danasnji ( i tadasnji) srpski jezik.

eclipse4 11.07.2011 19:34

interesantno ovo o divovima...znaci u skoroj buducnosti bicemo kepeci ;)

avgvst 11.07.2011 21:09

Marko..
Dobro zboris. Sve su tačne činjenice, koje imaju svoje potkrepljenje u delima antičkih pisaca kao što su Plinije mlađi i stariji, Herodot, Amijan Marcelin i mnogi drugi.
Svakako se na osnovu jednog plagijata kakvo je delo Konstantina Porfirogenita, ne može suditi o istorijskom kretanju jednog naroda, a pogotovo se ne može ukidati istorijsko pravo koje je vekovima stvarano!

Marko 11.07.2011 21:29

"Istorisko pravo" zanimljivo,voleo bih i ja da znam to istoriko pravo a ne da gutam sta nam se servira.

Enigma 12.07.2011 02:46

Genetičari rješavaju i pišu taj dio povijesti, a sve ostalo su naklapanja bez kvalitetnih osnova i dokaza, da nekažem lupetanja. Kad njihova istraživanja kroz koju godinu budu završena, većina legendi, priča i zapisa raznoraznih kolonijalista nepovratno pada u vodu. :) :26:

Marko 12.07.2011 08:48

Nije bitan clanak kao clanak vec ova jedna recenica,posto se alke pominju u tim krajevima:
"Najvise njihovih potomaka je Potop prezivelo na planinama dinarskog i crnogorskog kraja. Tamo se zadrzao i naziv Sarabi (bez samoglasnika - Srbi) i jezik i genetske odlike (cak i danas su stanovnici tih krajeva najvisi narod na svetu - bele rase)".

Enigma 12.07.2011 23:39

Po svemu sudeći Bosna je u brončanom dobu bila zemlja jezera, vjerovatno i određeni dijelovi Srbije, usljed nekog nemilog događaja došlo je do pucanja prirodnih brana i otjecanja vode. Ne uklapaju mi se željezne alke u ta pradavna vremena, ipak mislim da nisu starije od dvjestotinjak godina i da vojska ima svoje prste u toj priči.
Puno sam slušao o njima, ali nikad nisam vidio fotku istih. :) :26:

Marko 13.07.2011 09:38

Najvise sam ovaj prilog postavio zbog Grge,mozda on nadje neku vezu.I ja sam skeptik sto se tice vremena iz kog navodno alke poticu

Grga 14.07.2011 18:13

Marko, evo moga odgovora...
 
http://www.vumidet.net/forum/showthr...brdima&page=17


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:28 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!