Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novi vijek (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=168)
-   -   konacno moja prva ostava novca (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7316)

Desert Walker 24.01.2013 13:39

konacno moja prva ostava novca
 
pa kolege moje dodje i taj dan da i ja nadjem ostavu novca. u pitanju su razni bakrenjaci razlicitih dimenzija,njih 300-tinjak .
nadam se da cete uzivari u forkama koliko i ja.
morao sam mnogo da trazim i prekopam dok nisam ovo nasao pa je stoga i zadovoljstvo vece.

Daystrom 24.01.2013 13:42

Čekam fotke, ali dok ne stignu, unaprijed ću iskreno čestitati!!! :bier:

Desert Walker 24.01.2013 13:47

Prikažite listu dokumenata (Broj: 5)
izvinjavam se ,evo slika.
prekopao sam cijelu kucu i tavan nakon renoviranja da ovo nadjem. ta ostavica je cekala skoro 6 mjeseci zakopana u kutiji sa nekim smecem da je nadjem. okruglo 55 maraka je tu u sitnim apoenima.
:D :D :D

Daystrom 24.01.2013 13:57

Čestitam na kvadrat! Nadam se da ću i ja negdje po kući naći sličnu ostavu! :D

Desert Walker 24.01.2013 14:01

ipak je ostava i ja sam je nasao,moja zena sakrila (ili zagubila) :) .
sanjao sam ostavu i nasao ovu,ipak je nesto. sanjao sam i da sam ulovio mladicu a sutra idem na Drinu ,prekosutra takmicenje...pa nadam se i tu da ce biti nesto,makar oko min.mjere.
sto se tice ostave nosim i detektor sa sobom i imam vremena da ceprkam po brdima oko Drine...mozda prava ostava ceka ;) .

Trojanac 24.01.2013 14:59

Bistro!

Darko 24.01.2013 15:05

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
:pray: ČESTITAMO :19:
Na kojoj je dubini bila, kakav je teren bio,...?

:nahrung00 A 'el možeš da fotografišeš obe strane ove kovanice
dokumenat 26813

pike.sch 24.01.2013 15:48

Ovo se ne racuna kao ostava vec ''kasica-prasica'',. Inace kod nas u sremu za ostavu kazu špajz a kad nestane novac kaze se da je odjezdio ili oddafinio.

Matijas 24.01.2013 16:52

Poz
 
Posto su marke u pitanju odnesi ih u Bosnu pa menjaj za jevreje:00000726:

Darko 24.01.2013 16:54

:00000726: Matijas, pa DW je iz Bosne ;)

Desert Walker 24.01.2013 17:38

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Citat:

citat od Darko (Prilog 74972)
:pray: ČESTITAMO :19:
Na kojoj je dubini bila, kakav je teren bio,...?

:nahrung00 A 'el možeš da fotografišeš obe strane ove kovanice
dokumenat 26813

dubina je bila velika,mnogo smeca i jako zagadjen teren jer je sanduk bio pun sarafa,starog alata i krsa.
evo s desna na lijevo :
50 Feninga Milorada Silnog,
20 Feninga Mirka Nejakog,
10 Feninga Sulejmana (Gargamela) Velicanstvenog,
5 Feninga Harisa Bezemljasa.

Banatski šetač 24.01.2013 17:41

A jesu ove godine na novčanicama pre nove ere ili nove ere ili možda lokalne ere :)

Imaćeš za gorivo za sledeći izlazak!:super:

avgvst 25.01.2013 00:31

Ha ha ha eeeee kolega bas si me nasmejao!
Trebalo je ovo naci pre nove godine! Hi hi h i

Desert Walker 25.01.2013 08:35

Citat:

citat od Banatski šetač (Prilog 74979)
A jesu ove godine na novčanicama pre nove ere ili nove ere ili možda lokalne ere :)

Imaćeš za gorivo za sledeći izlazak!:super:

e sad kolega Banatski,ti bi sve da je stare ere ili tu negdje. ovde se radi o lokalnoj eri brate.
kakav nas je uzas snasao sa ovim vladarima trebali smo poceti racunati vrijeme od njihova dolaska na vlast...neka to bude nulta godina pocetka nase propasti,cisto da se zna :) .

Desert Walker 25.01.2013 08:38

Citat:

citat od avgvst (Prilog 75003)
Ha ha ha eeeee kolega bas si me nasmejao!
Trebalo je ovo naci pre nove godine! Hi hi h i

ma bitno je naci a je li prije ili poslije Nove to nije bitno :) .
svaki pronalazak para je veselje,nebitno kad.

Kviki 25.01.2013 09:27

i ovakva ostava je za pohvalu verovatno si imao mapu kad si je locirao pored tolikih srafova :475:

pike.sch 25.01.2013 10:01

Da je jedan kolega tu rekao bih da su svi falsevi. Bez paralele.

perun 25.01.2013 14:14

Ima i takvih falseva koliko hocete od 1, 2 i 5 KM.

kosuca 25.01.2013 15:54

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 74978)
dubina je bila velika,mnogo smeca i jako zagadjen teren jer je sanduk bio pun sarafa,starog alata i krsa.
evo s desna na lijevo :
50 Feninga Milorada Silnog,
20 Feninga Mirka Nejakog,
10 Feninga Sulejmana (Gargamela) Velicanstvenog,
5 Feninga Harisa Bezemljasa.

Kako je kod nas u BiH definisano ali ....,JASNO,....da imamo tri jezika jа осјећам потребу да горнји текст преведем на језик мог народа. Ако то не бих учинио осјетио бих се у најмању руку угроженим и дискриминисаним с тога дајем пријеко потребни превод:

50 Feninga Milorada Примитивног
20 Feninga Mirka Безкурице
10 Feninga Sulejmana Љигавог
5 Feninga Harisa Вазгубљеног.

Овај трећи ако неће da se javi ,,,,ma neću se ja za njega boriti za njegovu jezičku ravnopravnost.A i ti DW nemoš" nas tako vrijeđat"....hm.. akoс" поставJо наше паре ;;;зна се брате само РАВНОPRAVNO.

Desert Walker 25.01.2013 17:00

E pa druze ako si mislio da mi ga napakujes nisi uspio. znam ja i cirilicu stampanu a Boga mi i pisanu. ne zaboravi da i mi imamo cirilicu (bosancicu) i da nema moje tvoje....nego NASE.
ovdje je nedvojbeno da se radi o ugrozavanju vitalnih nacionalnih interesa i prava jednog naroda spram drugih. ovo ti nece tako lako proci ali zbog epiteta koje si gore dao ovim nasima oprastam ti sve...ali sapraces ovo balonom onog bijelog vina ili kozarackom prepecenicom prvom prilikom kad se vidimo.
ako se ne slazes ne zaboravi da ti drzim onaj asovcic jos uvijek u zarobljenistvu :)

Desert Walker 25.01.2013 17:04

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 75014)
Da je jedan kolega tu rekao bih da su svi falsevi. Bez paralele.

spreman sam ih podvrgnuti testovima...eto Enigme zivog pa nek pogleda.
jeste da su ruzni brate,ko da su dali onom kretenskom sinu od Incka da ih dizajnira ali jbg, "rijecu su za dzabe,a zveke placaju rakijicu".
neka njih ima pa bile ruzne ili lijepe.

kosuca 25.01.2013 17:35

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 75020)
ako se ne slazes ne zaboravi da ti drzim onaj asovcic jos uvijek u zarobljenistvu :)

POZAJMLJEN nije zarobljen...hahahahh a:26:

Desert Walker 25.01.2013 17:36

Pa predao si ga. ko se preda...predao se :D

kosuca 25.01.2013 17:44

Nikad robom...moraš ga vratiti sa litrom prepeke.:bier:

Desert Walker 25.01.2013 17:55

zDOGOVORENO

kosuca 25.01.2013 18:04

U stvari ebeš ašov pones ti samo prepeku čisto da je uporedimo sa kraiškom .:nahrung00

perun 26.01.2013 13:04

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 75020)
E pa druze ako si mislio da mi ga napakujes nisi uspio. znam ja i cirilicu stampanu a Boga mi i pisanu. ne zaboravi da i mi imamo cirilicu (bosancicu) i da nema moje tvoje....nego NASE.
ovdje je nedvojbeno da se radi o ugrozavanju vitalnih nacionalnih interesa i prava jednog naroda spram drugih. ovo ti nece tako lako proci ali zbog epiteta koje si gore dao ovim nasima oprastam ti sve...ali sapraces ovo balonom onog bijelog vina ili kozarackom prepecenicom prvom prilikom kad se vidimo.
ako se ne slazes ne zaboravi da ti drzim onaj asovcic jos uvijek u zarobljenistvu :)

Bogami nije tako ako ja napisem opet ce tema biti zakljucana.

Desert Walker 26.01.2013 15:36

Pa nije te niko pitao za misljenje. molim te obidji moje teme . nisi dobrodosao. ja tebe ne i tvoje teme sigurno necu posjecivati niti zelim. ako zelis da se prepucajes drzi se onih svojih foruma gdje praznis svoju negativnu energiju,u mojim temama nemoj.
kunes se u Boga a Bog nema nista s tim.
zdravo

Desert Walker 26.01.2013 16:11

sa Drine
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 6)
eh evo i slika sa Drine. Mladice nema (ima ali nece).
rukavac pun skobalja a ja stap sa plovkom nisam ponio (Kosuca me odgovorio,smatracu ga odgovornim :) ).
malo je mutnija voda pa se varalica slabo vidi. razocaran sam ishodom. Takmicenja nije bilo jer je trebalo biti u po zabrane lova na mladicu,tako da je sve palo u vodu. ako nista nadisao sam se svjezeg planinskog zraka i popio koju rakijicu sa plovkarosima.
sutra malo po brdima sa masinom pa da vidimo ima li gdje ostava kakvih da je neko zaboravio :D .
ona smrznuta brda u daljini kriju nekoliko gradina ;)

avgvst 26.01.2013 17:41

Jako lepe slike...
Nego pazi da ne upaneš posle te rakijice! :bier:

Desert Walker 26.01.2013 17:56

e 110 KG po punom zimskom opremom i neoprenskim cizmama je katastrofalna kombinacija za plivanje...a jos pod "gasom".
Drina je ljeti strasno hladna,hladimo pive,lubenice,pijane glave :) ...a zimi je ko da te zileti rezu kad ruke peres . o padanju u vodu ne smijem ni da mislim.ne gazim vodu zimi ,samo obalom.

kosuca 26.01.2013 18:29

Trebao si probati sa Elezom..ili Pavlovićevim voblerom.

Desert Walker 26.01.2013 22:53

jbg,daleko mi bilo Uzice,nisam imao vremena.koristio sam Cormoran-ov Activator,imitacije male pastrmke...sran.nj.e zivo...mozda ovih dana dok sam na Drini i da odem kod Eleza


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:37 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!