Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Grdelicka klisura (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1825)

jovicas 11.04.2007 13:54

Grdelicka klisura
 
dali neko nesto zna o grdelickoj klisuri

Stef74 11.04.2007 19:48

zna ali sta ???

jovicas 16.04.2007 02:18

Pa naprimer nesto u vezi kalea. Nesto o okolnim selima:predejane,pal ojci,bocevici,graovu ,oraovici itd.

Antika 11.04.2008 15:00

jel zna neko nesto?

jovicas 11.04.2008 20:47

Pozdrav antika state interesira

Antika 12.04.2008 01:28

poz
 
Pozdrav jovicas!
pa zanima me da li neko zna nesto interesantno u vezi klisure, a pogotovu, ako zna nesto vezano za okolinu dimitrovgrada, posto mi je deda odande i dok sam bio klinac stalno mi je pricao price za taj kraj, te o cobanima, pa vojsci, i po njegovim pricama mogu da zakljucim da je taj kraj bas bogat nalazistima i da je dosta neistrazen...

rajan 12.04.2008 02:42

ima neka magaza hm/ u klisuri ako te ajduci interesuju

Spencer 13.04.2008 17:05

Citat:

citat od Antika (Prilog 23952)
Pozdrav jovicas!
pa zanima me da li neko zna nesto interesantno u vezi klisure, a pogotovu, ako zna nesto vezano za okolinu dimitrovgrada, posto mi je deda odande i dok sam bio klinac stalno mi je pricao price za taj kraj, te o cobanima, pa vojsci, i po njegovim pricama mogu da zakljucim da je taj kraj bas bogat nalazistima i da je dosta neistrazen...

Iz kojeg ti je sela deda? Šta te interesuje oko Dimitrovgrada?
Onda verovatno znaš da je tu blizu granica...http://www.invision.smileyville.net/...s/conf (6).gif
Skoro nekad sam ponudio saradnju jednom našem forumašu, a on je "pobegao" glavom bez obzira... Vidim neki odavde iskusniji baš intenzivno sarađuju, ali ima i drugačijih...nismo svi isti...
Svojevremeno sam na "Krstarici" naleteo na nick "Ancika" iz Željuše... http://www.invision.smileyville.net/...s/conf (3).gif

Spencer 13.04.2008 17:38

Nego...šta nosite na nogama protiv zmija...?http://www.invision.smileyville.net/.../conf (10).gif

Antika 13.04.2008 23:10

Citat:

citat od Spencer (Prilog 23982)
Iz kojeg ti je sela deda? Šta te interesuje oko Dimitrovgrada?
Onda verovatno znaš da je tu blizu granica...http://www.invision.smileyville.net/...s/conf (6).gif
Skoro nekad sam ponudio saradnju jednom našem forumašu, a on je "pobegao" glavom bez obzira... Vidim neki odavde iskusniji baš intenzivno sarađuju, ali ima i drugačijih...nismo svi isti...
Svojevremeno sam na "Krstarici" naleteo na nick "Ancika" iz Željuše... http://www.invision.smileyville.net/...s/conf (3).gif

Petrlasa...
Da znam, ali koliko znam iz njegovih prica, kraj je pun legendi i znakova...
A to na krstarici definitivno nisam ja :D Gde je Zeljuse inace? :D
Ja sam uvek za saradnju...

Ljuba 15.04.2008 22:57

citat
 
Citat:

citat od Spencer (Prilog 23984)
Nego...šta nosite na nogama protiv zmija...?http://www.invision.smileyville.net/.../conf (10).gif

Iskljucivo gumene cizme jer su uvek prakticne

jovicas 16.04.2008 15:20

Pozdrav antika ,klisura je celih 100km od dimitrovgrada,tako da neznam puno o dimitrovgradu i okolini.

Enigma 16.04.2008 23:11

Citat:

citat od Spencer (Prilog 23984)
Nego...šta nosite na nogama protiv zmija...?http://www.invision.smileyville.net/.../conf (10).gif

Na nogama alpinine gojzerice, a protiv zmija američka lopata iz WW2 i slika mungosa u džepu, dakako i ljutika-mučenica za ispiranje i neutralizaciju otrova iznutra. :totlach: :26:

boban61 28.04.2008 15:57

Postovani Prijatelji,Pozdrav svima i hteo bih jedno pitanje za sve...Dali neko nesto zna o mestu yvanom....Fadiljov kladanac u okolini Vranja.Pozdrav

zoxi 28.04.2008 20:59

Grdelicka klisura
 
Da li te zanima i sat sa kazaljkama 5 do 12 .

Spencer 30.04.2008 17:19

Citat:

citat od boban61 (Prilog 24360)
Postovani Prijatelji,Pozdrav svima i hteo bih jedno pitanje za sve...Dali neko nesto zna o mestu yvanom....Fadiljov kladanac u okolini Vranja.Pozdrav

Teško da će neko da ti odgovori...

zlatan 09.05.2008 22:32

pozdav zoxi poznata mije ta stvar samo da se setim ,mislim i da imam upisano u kom delu se nalazi,ali trenutno nemam vremena .

zoxi 10.05.2008 22:11

Grdelicka klisura
 
Koliko ja znam to bi trebalo biti u nekoj vezi sa Fadilovim kladancem i trebalo bi se nalaziti na planini Kukavici(prostire se izmedju Leskovca iVranja).

zlatan 10.05.2008 22:33

Grdelicka klisura
 
zoxi pozdrav rodjen sam u tim krajevima i imam dosta stvari kada je u pitanju klisura, ali mnogo malo imam vremena za setnju,a i sada je trava velika pa je teze za poso.

zoxi 11.05.2008 10:13

Grdelicka klisura
 
Pozdrav i tebi Zlatan. Ja sam odrastao na Kukavici,a zivim tu u klisuri tako da je poznajem solidno.Nemam ni ja mnogo slobodnog vremena ali koristim to koliko mogu.Trava jeste visoka ali u sumi moze a njih na Kukavici koliko hoces, a i mozes od jutra do mraka bez skrivanja.Mozes li mi napisati sta konkretno imas za ovaj kraj,ja imam dosta stvari ali je u vecini slucajeva dosta konfuzno napisano.Imao sam slucaj kada su se dva prepisa poklopila sa mestima na terenu 99,9 % (cak se je oblik stene na kojoj je znak isti sa onim uprepisu) medjutim osoba sa originalom se nije pojavila.Tako da sada istrazujem mesta gde su bila naselja i vrhove karakteristicnih brda .

boban61 27.05.2008 01:19

POTRAGA ZA BLAGOM
 
Citat:

citat od boban61 (Prilog 24360)
Postovani Prijatelji,Pozdrav svima i hteo bih jedno pitanje za sve...Dali neko nesto zna o mestu yvanom....Fadiljov kladanac u okolini Vranja.Pozdrav

POSTOVANI PRIJATELJI,mislio sam da je ovo ozbiljan sajt,postavio sam ozbiljno pitanje ne zelim niko da se segaci sa ovakvom temom...u interesu je sviju nas da pronadjemo ovo mesto.....jos jednom dali ko poznaje Vranje i okolinu u precniku od 30km...i da li nekome ime FADILJOV KLADANAC nesto znaci...

boban61 27.05.2008 01:29

POZDRAV Zoxiju i Zlatanu,ipak su nesto odgovorili...naime radi se o ozbiljnoj temi i svako sprdacenje nije u redu...hvala i na ovolikim odgovorima,ima veze sa potezom Vranje-Leskovac,ali ipak je to siroki i veliki opseg..opet kazem ako iko nesto blize zna za FADILJOV KLADANAC u interesu je sviju nas...i ja sam iz POLJANICE Zoxi treba da zna a i Zlatan gde je to...legende su nekad i istinite..

Enigma 27.05.2008 02:00

Citat:

citat od boban61 (Prilog 25265)
POZDRAV Zoxiju i Zlatanu,ipak su nesto odgovorili...naime radi se o ozbiljnoj temi i svako sprdacenje nije u redu...hvala i na ovolikim odgovorima,ima veze sa potezom Vranje-Leskovac,ali ipak je to siroki i veliki opseg..opet kazem ako iko nesto blize zna za FADILJOV KLADANAC u interesu je sviju nas...i ja sam iz POLJANICE Zoxi treba da zna a i Zlatan gde je to...legende su nekad i istinite..

U pravu si, u legendama ponekad ima istine. Ako legende govore o zakopanom blagu, istina je davnih dana isparila i ostade samo pusta, prazna legenda. :) :26:

banebeograd 27.05.2008 10:08

Citat:

citat od boban61 (Prilog 25264)
POSTOVANI PRIJATELJI,mislio sam da je ovo ozbiljan sajt,postavio sam ozbiljno pitanje ne zelim niko da se segaci sa ovakvom temom

pozdrav bobane,
upravu si ovo je ozbiljan forum i na pitanja se dobije taman onoliko ozbiljnih odgovora koliko je pitanje ozbiljno ...
dosao si postavio pitanje kao da si voditelj u kvizu i sad ocekujes da ce svi da se slomiju da bi ti bio zadovoljan,
sustina svih foruma je u davanju isto kao i primanju informacija, da bi svi bili u mogucnosti da nesto novo nauce
ili da cuju neka tudja iskustva makar ona bila i oprecna ,
moj ti je predlog da prvo objasnis koji je to interes sviju nas da se pronadje to mesto ???
Citat:

citat od boban61 (Prilog 25264)
u interesu je sviju nas da pronadjemo ovo mesto

pozzzzz

zoxi 28.05.2008 18:29

Grdelicka klisura
 
Pozdrav bobane, ako imas neki od prepisa koji godinama kruze ovim krajevima tesko da ces naci to mesto.Zato napisi nesto vise o mestu koje trazis(da li ti treba neki znak u okolini).Ja sam ranije kada sam bio ,,mlad i zelen ,, to trazio dugi niz godina tako da imam neke znakove i mesta koja bi trebala imati neke veze sa ovim sto trazis.

boban61 28.05.2008 22:35

POZDRAV LJUDI,odgovor za banebeograd...ako si mislio da sam voditelj to nisam niti pak to zelim mada mogu da budem dobar voditelj,uzgred izuzetno sam ozbiljan,a sto se tice* interesa sviju nas* mislio sam da udruzimo informacije i od toga imamo zajedno neku korist....radi samo moje ozbiljnosti svima kazem ukucajte na pretrazivacu Google-boban61...pozdrav za zoxi-koji od ovog pitanja ima neke informacije bar zasad..prepise nemam a i trazim ih,a za *sat 5 do 12*imam podrobniju informaciju tj.cak i mesto gde je to...mozemo se upoznati....

zoxi 29.05.2008 23:03

Grdelicka klisura
 
Pozdrav Bobane, ja sam iz V. Hana pa ako dolazis u ove krajeve mozemo se upoznati i razmeniti iskustva.Moj broj telefona je 063 295 234 javi se ako si u prolazu a imas vremena za pice i kafu.

boban61 30.05.2008 18:56

Pozdrav zoxi,dolazim za V.Han ne tako cesto ali dolazim tu smo komsije....javicu ti se i dolazim na kafu bez pica,hocu da ostanem trezan.....

jovicas 04.11.2008 22:34

v.han
 
pozdrav zoxi znasli nesto o groblju koje se nalazi iza sela BACIJEVAC, ne skrecese levo za to selo nego produzavas pravo onda silazis u jednu dolinu tjest reku

zoxi 08.11.2008 17:44

v.han
 
Pozdrav jovicas , o mestu koje pominjes imam neku skicu gde je ucrtano groblje (dzidov. grob. tako je obelezeno) dva puta jedna kuca i nekoliko stena sa uklesanim znacima , ali ja nisam bio tamo.Ako ti treba nesto konkretno mogu otici tamo i pomoci ti na neki nacin.

jovicas 13.04.2009 17:23

GRDELICKA KLISURA
 
ZOXI evo sad sam odvojio malo vremena da te pitam dali imas nesto od cudesnih pisanja u vezi ovih atara tvoga kraja.
Kurjačka magaza ,Asanov kamen
Topli Dol, mesto Nožice , Vučji izvor
Gornj Krivodol , Suvo grlo
Duboki Dol, Mesto Čauš
Suvi Dol , Odorovci, Popov izvor
Mečja rupa , ****** kamen
Gabrovnička reka, Visoke stene ili stražarski plato
Pusti manastir Sv. Ćirik , Opis za Jovanovu livadu
Bukov Dol, Jevrejske kolibe , Miljkov kladenac i Miljkova vodenica
Čemerikina poljana, Drvarski put, skamenjene devojke
Sofra i grbava baba, Opis za Devicu, Novoselsko
Vladikina livada , Pašino pasište
Ivanova livada, Kratki opisi
Oštra čuka sa sedam alke , Popov izvor
Ako nesto imas o tome javise .Jovicas

surdulica.d 18.04.2009 16:24

E ako nekoga interesuje za selo Bacijavce nije bacijavac nek se javi na 3 km je od mene a to grobje na 500m od moje kuce, a i bile su neke dase koje su celo groblje prekopale, i na jednom mestu izmedju dva kamena ispod temelja crkvice koja je tu bila a pala pre 50 i jace god izvukli nesto na dubini od 70 cm tacno se bio video otisak cupa kao saksija te velicine visine -20- 25 precnika 15 cm a a sta je bilo u njemu ?. ostaje da mislimo????

eclipse4 18.04.2009 17:12

i zlatnici ti utekose sto su seljaci davali kofama a i ovaj cup ti utece....bas ti se nede.... ;)

surdulica.d 18.04.2009 17:16

antika i sve ovo me pocelo zanimati kad sam video koplje mac, bez drske i kozna vrecica tj sto je ostalo od nje sa nekoliko novcica ,do tada sam sve bio u neverici , videcete slike uskoro svega ovoga, a i sam cu poceti da trazim kad skupim para za neki detektor.

kele 78 20.04.2009 00:00

Daj slike.

ArchNosferatu 05.08.2010 21:57

Imate pored Nisa u Grdelickoj klisuri stari srednjovekovni grad zvani "Grdelica" po kome je Grdelicka klisura i dobila ime. Oko Grdelicke klisure bilo je jos par manjih naselja. Srecno traganje. :26: PS: Nisam siguran da li se zna za te lokalitete i da li su registrovani kao arheoloska nalazista i pod zastitom. Koristite detektore na sopstvenu odgovornost!

Rosuljac 09.09.2010 23:03

Grdeličko Kale je devedesetih bilo vrlo interesantno. Mislim da se i država bila uključila u nekakvu potragu obzirom da znam dvojicu lokalnih likova koji su svojim detektorom pretraživali brdo pod patronatom gospodina iz Narodnog muzeja u Beogradu i gospodina iz ondašnjeg DB-a. Za desetak dana rada potrošeno je i oko četiri kg eksploziva. Koliko je meni poznato, a mislim da jeste, nije pronađeno ništa.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:43 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!