Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novi vijek (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=168)
-   -   Izbori (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4546)

Enigma 22.12.2009 23:47

Izbori
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Izbori su na vratima, a ja nemam izbora - svaka pomoć oko odabira je dobrodošla :totlach: :26:

apostata 22.12.2009 23:54

Izbori
 
Za cega ih biras?

Nigrianvs 23.12.2009 00:03

ova plavusa sa leva mi dosta obecava
a voli i da se naginje
ima jeeeeeeeeeeeeeee:tot lach::00000441::26:

Enigma 23.12.2009 00:14

Biro si, sam si kriv - nitko te nije tjerao, zato šuti i duraj.
Da prebacim dio odgovornosti na sebe, eto zašto. :totlach: :26:

Enigma 23.12.2009 00:21

Citat:

citat od rade-bec1 (Prilog 41807)
ova plavusa sa leva mi dosta obecava
a voli i da se naginje
ima jeeeeeeeeeeeeeee:tot lach::00000441::26:

Desno je plavuša, malo je plastificirana al je dobar komad. :) :26:

apostata 23.12.2009 00:22

Izbori
 
Ja sam izabrao da ne biram. Dozivljavam naprosto kao uvredu da me neko drugi predstavlja pa nikome ne dajem blanko punomoc. Dok ne bude direktne demokratije ova predstavnicka je najobicnija farsa u kojoj necu da sudelujem.:bier:

Enigma 23.12.2009 00:30

Slažem se. :) :26:

apostata 23.12.2009 01:18

Izbori
 
Zasto predati nekome svoje pravo odlucivanja o vlastitoj kozi? Jos ni u jednom pozitivnom zakonu bilo koje zemlje nema mehanizma po kojem bi birac mogao da opozove svog predstavnika jer je nezadovoljan nacinom kako ga ovaj predstavlja. Damo im mandat na 4 godine sa kojim oni jednostavno trguju u vlastitu korist. U ostalom, politicari su valjda najgora vrsta ljudi. Zamisli supljoglavaca zeljnih vlasti i moci, umislili sebi kako su bas oni ti koji umeju i trebaju da odlucuju u ime nas ostalih. Najgore je sto oni zaista veruju kako je to tako.
Nedavno sam u telefonskom razgovoru isprasio jednog poznanika lekara, inace lokalnog politicara. Bio sam inspirisan u zestokom vlastitom monologu i zamisli - jadnicak totalno zbunjen i razoruzan presao je na moju stranu (barem u tom razgovoru, posle me vise nije zvao). :bier:

Nigrianvs 23.12.2009 01:49

ja jos nikada nisam bijo na izborima
a neverujem da cu i od sada birati.
Politika mi je oduvek bila kao javna kuca gde se nezna ko kome zavlaci............. :totlach: mislim........... ruku u ..............dzep:t otlach::26:

agrippa 23.12.2009 08:50

... sve dok ne osnujemo mi našu stranku :) kad seljaci imaju svoju zašto da mi zaostajemo :)

pike.sch 23.12.2009 10:47

Demokratija je postojala samo u staroj grckoj i donekle u rimu. Ja sam za kraljevsto ili carevinu, samo koga odabrati a da bude po meri svima? Ne postoji takav.

apostata 23.12.2009 11:24

Stojko
 
Citat:

citat od rade-bec1 (Prilog 41816)
ja jos nikada nisam bijo na izborima
a neverujem da cu i od sada birati.
Politika mi je oduvek bila kao javna kuca gde se nezna ko kome zavlaci............. :totlach: mislim........... ruku u ..............dzep:t otlach::26:

Lako je tebi Rade, ti imas privilegije, svi su politicari skolski drugovi tvog Stojka::bier:

apostata 23.12.2009 11:35

Demokratija
 
Citat:

citat od pike.sch (Prilog 41819)
Demokratija je postojala samo u staroj grckoj i donekle u rimu. Ja sam za kraljevsto ili carevinu, samo koga odabrati a da bude po meri svima? Ne postoji takav.

Pike druze, sad si ukakio i sefa i stanicu i 2 km pruge.:):bier:
Anticke civilizacije su bile robovlasnicka drustva sa ogranicenim demokratskim pravima za najbogatije familije. Zene ni plebs nisu imali nikakva prava. Ne moze se govoriti o demokratiji ako je uskracena delu stanovnistva iz bilo kojih razloga i ako nije direktna. Jedina demokratija koja je postojala je bila ona koju nalazimo u praistorijskim drustvima do kraja paleolita. Direktna demokratija slobodnih i ravnopravnih ljudi. I danas se nalazi u drustvima koja jos zive takvim nacinom zivota.:)

agrippa 23.12.2009 11:59

i tada je vladao zakon jacega :) onaj ko je imao vecu toljagu

apostata 23.12.2009 12:55

Toljaga
 
Ako se koristila, toljagom se sigurno nije uterivalo pravo ni vlast (jer je nije ni bilo), vec je mogla biti upotrebljena u sukobu licne prirode: kad nekom pukne film (onda nekom toljaga pukne po glavi pa se smiri) ili kad mlada uzavrela krv trazi gde da potrosi energiju.
Nasilje u formi rata kod primitivnog drustva nema isto znacenje kao sto ga rat ima za nas. Ratovi su bili kratkrotrajni (i imali sasvim drukcije motive, mada je to nama iz ove perspektive neshvatljivo), a ako bi potrajali, postojala je opasnost da glavni nosioci ratnih aktivnosti - ratne poglavice, pokusaju da sebi obezbede kontinuitet stecenog polozaja i u miru, zloupotrebivsi taj status i u materijalne svrhe, sto im je drustvo sprecavalo razvijenim mehanizmima koji su egzistirali vekovima pre nastanka klasnog drustva.
U onoj temi o "teskom zivotu" paleolitskog coveka sam pomenuo kako su ta drustva prvobitnih zajednica koja i danas egzistiraju vec decenijama predmet proucavanja u svrhu pronalazenja resenja za opstanak ljudske zajednice. Na ovu danasnju formu drustva svi kukamo zar ne? :)

agrippa 23.12.2009 15:41

kako god se okrenes uvek se vracamo na politiku :)
Ko je izmisli...

perun 23.12.2009 20:59

Sami sebe, jedna vrsta opasnih bacila za koje nije pronadjen antibiotik.

Enigma 23.12.2009 21:59

Dobro se sjećam vremena kada su ljudi u mom selu bili bez ljušture i čista srca, privatno je na neki način bilo zajedničko. Ljudi iz sela su svoje resurse koristili zajednički, ako ti zatreba alat koji nemaš, odeš kod susjeda uzmeš bez pitanja i nakon obavljenog posla vratiš ga nazad i obrnuto. Kuće se nisu nikad zaključavale jer je to bilo sramotno.
Danas potrebe sela može zadovoljiti dvadeset traktora, a ima ih deset puta više. Sve se zaključava, a komunikacija među ljudima je jadna.
Moje siromašno selo bilo je puno ljubavi i sreće, danas je moje selo bogato, sebično, nesretno i nečisto. :) :26:

Mladen 23.12.2009 22:06

pravo zboriš, rastao sam u takvom okruženju gdje su ljudi bili zajedno - danas nestalo to zajedništvo :)

IVLIANVS 23.12.2009 22:38

Glasajte za Notaksa!

Enigma 24.12.2009 00:15

Ima Rade pravo, treba glasat za botox-a. :) :26:

Nigrianvs 24.12.2009 00:33

Ako bi vec morao, glasao bi za Botoksa samo iz jednog-a razloga
kad me vec ebe da mi pricini zadovoljstvo i nebude zao :totlach::26:

apostata 24.12.2009 11:04

Izbori
 
Kako god da okrenes uvek se dolazi do istih uzroka probelma sa kojima zivimo. Bilo da razgovaramo o politici, ekonomiji, umetnosti, sportu, ... uvek cemo uzrok stanju stvari naci ujednom te istom - drzavi i celom njenom komplksitetu. Ovo nije nikakva ideologija ni propaganda, ovo je stvarnost koja se svakom moze bezrezervno dokazati i o kojoj je napisano na hiljade knjiga. Drzava kao oblik drustvene organizacije je klasna tvorevina, znaci legalizuje postojanje klasa (demokratija, ljudska prava ???), a te klase imaju razlicite interese. Politicke partije predstavljaju organizacionu formu proteziranja vlastitih interesa na racun svih ostalih. Zvuci naprosto uvredljivo za svakog postenog coveka ali hteo-ne-hteo, svako od nas je najcesce zrtva takvog stanja stvari. Odgovor? Pasivno posmatranje znaci samo produzavanje sistema, oblik organizovanja opet podrazumeva formu politicke partije, a to znaci prihavtanja njihovih pravila igre i omogucavanja kontinuiteta sistema.

Svako moze da pokusa da nadje individualno resenje koliko toliko prihvatljivo ali to nije opsti izlaz. Ekonomske i prirodne zakonitosti koje ce dovesti do zeljenih promena su veoma spore za jedan ljudski vek ali su neminovne i neizbezne (za utehu). Postoji i trenutno resenje, gandijevsko, za razliku od "oktobarskog" (koje bi mi iskreno receno bilo mnoooogo draze, toljaga bi dobila zaposlenje). Ovo gandijevsko resenje je trenutacno i veoma efikasno i nadam mu se, a ovaj Internet ce ga nadam se samo ubrzati.
Svi mi, koji pamtimo malo duze, secamo se nekakvih drukcijih odnosa medju ljudima i primecujemo drasticnu promenu koja koindicira sa ratnom katastrofom, medjutim, stvar je u promeni SISTEMA koji podrazumeva neprestanu konkurenciju svakog sa svakim. Zato je doslo do opste alijenacije pa se komsija zatvorio jer je u neprestanim razmisljanjima kako da sebi i deci ostvari sto bolju egzistenciju i zato vas dozivljava kao konkurenta za radno mesto, vasu decu kao konkurente za mesto na fakultetu itd i zbog istih razloga krije svaku informaciju od vas nastojeci istovremeno da dobije vasu. Kapitalisticki sistem potvrdjuje onu izreku da je covek coveku vuk. Neprestana i zestoka konkurencija svih sa svima, strah od zivota i neuspeha su u osnovi sistema i ljudi su instiktivno reagirali. Da parafraziram Sekspira, ljudi su postali onakvima kakvim ih vreme trazi.
Vi sto cete reagirati da vas sve ovo plasi, nervira, rezonujete da se i onako nista ne moze promeniti, vi cinite glavnu masu zrtava sistema ali i onih, koji iz straha da ce ako se pobune biti jos gore, upravo hranite vlastitom krvlju, znojem i zivotima monstruozni sistem na koji kukate i tako ga ostavljate u nasledstvo i svojoj deci. "Cuj mali covece" sto bi rekao V.Rajh, ne mozes se vecito sakrivati iza drugih, ocekivati da neko drugi uradi posao za tebe, gledati "svoja posla" cuvajuci vlastitu "sigurnost" doma u kojem su kao simboli te sigurnosti nasmejana zenica, srecna decica i pas cuvar i gundjati vecito iza ledja. "Ustajte vi na zemlji roblje", ali ovaj put se umesto toljaga naoruzajte sa malo dobre volje i edukacije kako bi se oci brze i jednom za svagda otvorile.
E, sad mozete na pivo. :bier:

perun 24.12.2009 13:16

Sa svim si u pravu ali sta sutra ako ove bandite skinemo. Da li postoji osoba koja bi teret buducnosti preuzela za boljitak narodu. Da li bi i ona posle par godina ponovo postala kao predhodnici. Orvel je to jako dobro napisao u svojoj Zivotinjskoj farmi. Kako god ja vidim buducnost je je.... i jako neizvjesna.

apostata 24.12.2009 13:27

Buducnost
 
Buducnost, ako je bude, funkcionirace na nacin kako je to jedino moguce i postojalo stotinama hiljada godina sem ovih nekoliko poslednjih milenijuma civilizacije/dekadencije, a to je drustvo slobodnih i ravnoptavnih ljudi udruzenih na bazi solidarnosti. Upravo kako i danas deluju retka tzv primitivna drustva ili kako to danas pokusavaju razne autonomne komune sirom sveta. Ne moze se i ne treba nikome drugome dati da nosi teret ili odgovornost buducnosti, svako mora da bude dovoljno zreo, samostalan, odgovoran i slobodan da svoju ulogu nosi sam za sebe. Ponovo ukazujem na antropoloske studije iz te oblasti koje pokazuju kako ti mehanizmi "kontrole" eventualnih pokusaja pojedinaca da prigrabe vlast i moc jednostavno i prirodno funkcioniraju u danasnjim "primitivnim" drustvima. :)

eclipse4 24.12.2009 17:32

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
gos`n enigma,ne bih da ti kvarim temu.....ali mislim da je ta slika trebala izgledati upravo ovako ;) ;) ;)

nadam se da se niko nece naljutiti i sto je tu i sto nije tu ;) ;) ;)
a ovo bi nam mogla biti i maskota ili obelezje naseg skupa,s tim sto bi se menjao "glavnosedeci" kao domacin,exexexe

ko je ovaj sto izdade vumija?????

Vumi 24.12.2009 17:48

E bas ste opiceni, nema sta, haha

Nigrianvs 24.12.2009 18:52

vumija je izdao
stojko

Vumi 24.12.2009 19:42

E moji drugovi, ako vas neko pita, najgora od svih izdaja je kada vas izda-rodjena kita.....B.Corba :)

Enigma 24.12.2009 21:23

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 41848)
gos`n enigma,ne bih da ti kvarim temu.....ali mislim da je ta slika trebala izgledati upravo ovako ;) ;) ;)

nadam se da se niko nece naljutiti i sto je tu i sto nije tu ;) ;) ;)
a ovo bi nam mogla biti i maskota ili obelezje naseg skupa,s tim sto bi se menjao "glavnosedeci" kao domacin,exexexe

ko je ovaj sto izdade vumija?????

Dobra ti je ova. :) :26:

eclipse4 24.12.2009 21:39

pa malo se potrudih ;) ;) ;)

Nigrianvs 24.12.2009 22:50

Nema veze ako stojo-micko-kita izda
Viagrotis ga uspesno vraca medju zive:totlach::26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 04:52 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!