Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   XP Deus za rodjendan (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4632)

Deki 21.02.2010 14:32

XP Deus za rodjendan
 
Mala prezentacija eksluzivno za nase clanove, kad budem iso na terenu bice prava prezentacija, (ovo je cisto da se pohvalim da imam novu igracku hahaha) i da vam pokazem najosnovnije koriscenje posto vise od toga i neznam hahaha, a ima dosta toga. Aparat je izuzetno lak za rukovanje i mnogo je lagan. Jos jednom pozdrav svima[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MNC50CHeoUI[/YOUTUBE]

kratki 21.02.2010 15:17

Nek ti je sa srecom kolega:26:
Obavesti nas kako je prosao prvi test. Pozdrav!

Vumi 21.02.2010 19:01

Znaci ti si jedan od onih srecnika koji su uspjeli u prvoj turi da dobiju ovaj detektor. Bas me zanima kako ce se pokazati na terenu, jer u njemackoj niko nista ne pise o njemu, vjerovatno zato sto je jos uvijek zima i ljudi ne idu na terene. Zelim ti puno srece i puno nalaza.

eclipse4 21.02.2010 22:09

lepo te sluzio!

pike.sch 21.02.2010 22:56

Odlican video! Sve najbolje sa njim. Nisam video ovoliko dodatnih delova za detektor do sada. Na prvi pogled deluje mi suvise nezan tako da mislim da nije za teske terene pogotovo gustu sumu. Nadam se da ima dobru dubinu i osetljivost.

agrippa 22.02.2010 10:13

Upravo se to ni meni ne svidja , sve vise se detektori prave od plastike.
Evo i moj E trac . Pukao mi drzac za nadlakticu koji je bio takodje od plastike . Namucio sam se da ga uradim od aluminujuma i sada je ok. Ali sta je sledece?
Ja sam vise za robusne detektore tipa fisher cz ,1265... (izlize se farba na njima ali rade i dalje...)
Mislim da proizvodjaci nemaju sta novo da ponude po pitanju dubine ,discrimincije itd pa nas mame na neke dzidzabidze ne bi li nam ponovo uzeli novac

pike.sch 22.02.2010 11:06

Citat:

citat od agrippa (Prilog 42813)
Upravo se to ni meni ne svidja , sve vise se detektori prave od plastike.
Evo i moj E trac . Pukao mi drzac za nadlakticu koji je bio takodje od plastike . Namucio sam se da ga uradim od aluminujuma i sada je ok. Ali sta je sledece?
Ja sam vise za robusne detektore tipa fisher cz ,1265... (izlize se farba na njima ali rade i dalje...)
Mislim da proizvodjaci nemaju sta novo da ponude po pitanju dubine ,discrimincije itd pa nas mame na neke dzidzabidze ne bi li nam ponovo uzeli novac

Tacno tako. Sta bi oni radili kada bi napravili jak, izrdzljiv i savrsen aparat.

Deki 22.02.2010 13:14

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Hvala, hvala. Imas pravo Vumi ja sam jedan od prvih koji je uspeo da dodje do ovog detektora, sa novim drzacem, jer onu seriju su povukli sa sivim kopcama na drzacu, dolazilo je do pucanja plastike, rekli su da je bila greska u plastici, pa je sad skroz crn drzac a i one kopce de se teleskop produzava ili smanjuje. Detektor je izuzetno lagan a imam osecaj da je izuzetno jak, sto je najvaznije nema sta da klima na njemu. Sto se tice gustih suma mislim da ima veliku prednos jer nema sta da se zakaci na grancicama posto nigde nevisi kabal, a elektroniku mozes da stavis na kaisu jer na drzacu je drzi magnet, znaci samo je skines i stavis na pojas, ili ukljucis slusalice i nema sta da ti smeta. Nazalost ja nemogu da naprvim test na terenu do 20. Marta ali sam zato naprvio test u vazduhu. Uau mogu reci, bukvalno u ovom aparatu imas tri ili cetri aparat. Kako? Ovaj aparat ima, XP Gold Power, Gemax ll, Deus i mozes tri programa da nastelujes po tvojoj zelji, recimo ono sto najvise trazis, ima 4 frekfrence od 4 do 18, naravno mozes rucno da menjas a mozes da ostavis na automatko, odlican disk. odlican sens. jednostavan za programiranje i za pocetnike ko sto sam ja. Dubinu ima istu kao i svi XP detektori, jedino ko sto rekoh ako hocu da trazim nesto vece i dublje koristim Gemaxll ako hocu da trazim nesto zuto i sitnije ona Gold power, ako hocu mnogo brzo da trazim onda Deus, znaci imam vise detektora u jedan. Probao sam i stvarno sve to lepo radi ( u Vazduhu ). Boze zdravlje na Grill Party imacete prilike da ga probate ko bude dolazio. Na ove kopce sam Vumi mislio sto su na slicu u crvenom krugu. Pozdrav svima

eclipse4 22.02.2010 13:21

Citat:

citat od agrippa (Prilog 42813)
Upravo se to ni meni ne svidja , sve vise se detektori prave od plastike.
Evo i moj E trac . Pukao mi drzac za nadlakticu koji je bio takodje od plastike . Namucio sam se da ga uradim od aluminujuma i sada je ok. Ali sta je sledece?
Ja sam vise za robusne detektore tipa fisher cz ,1265... (izlize se farba na njima ali rade i dalje...)
Mislim da proizvodjaci nemaju sta novo da ponude po pitanju dubine ,discrimincije itd pa nas mame na neke dzidzabidze ne bi li nam ponovo uzeli novac

svakako je tako......i ja sam svedok te plastike,radise o drzacu elektronike koji ima neke zupce da se uglavljuje....mislio sam da nije nista strasno i nisam ni komentarisao ali posle par izlazaka na teren tek vidim koliko mi ide na zivce jer se kutija elektronike nonstop cuje kad masem levo desno......ako nista drugo bar mogu te plastike da naprave kvalitetno....ali izgleda da im se ni to ne isplati,da bi se kupili i delovi....

agrippa 22.02.2010 13:52

Raspitivao sam se na nekom engleskom forumu ta originalna plastika kosta oko 50 funti+ dostava (nisu normalni) za te pare u pazovi mozes da kupis celu garnituru plasticnih stolica i sto za sest osoba sa suncobranom :(
Mogu da zamislim sta ce se desiti kada se nedajboze razebe ova sonda na DEUS-u ima da kosta 500e :(
E da Deki druze nemoj da se ljutis da ne dodje do zabune tvoj detektor je stvarno ok svaki novi detektor donosi neka poboljsanja. Samo komentarisem nesto sto sam licno iskusio sa detektorom slicnog cenovnog ranga ,prvo ti propusti proizvodjaca ,drugo sto kad izadjem s njim na teren moram da pazim da ga ne slomim-izgrebem-polupam. To mi pomalo pocinje ici na zivce

Deki 22.02.2010 15:29

Agrippa ma kakvlja ljutnja, komentarisemo i to je odlicno tako, ja jos nisam izaso sa njim na treen pa nemogu nesto previse da pricamo o tome ali cini mi se da ce mi se dopasti. Usustini jesto to dosta nezno igleda ali za mene koji izlazi na teren mozda samo 10 dana godisnje je bitno da dobro radi i da sam zadovoljan dubinom, brzinom, jednostavnim radom. Svi su detektori tu negde, meni se svidjalo sad momentalno ovo posto je nesto novo sutra ce mi se svidjati mozda nesto drugo ko ce to znati. Lepo je da se komentarise nebitno dali je u pozitivnom ili negativnom smislu sto se tice Deusa.

agrippa 22.02.2010 15:42

Deki druze i ja i ti imamo preko oko 100kg zive vage ,mozda smo previse subjektivni po pitanju neznosti izrade :totlach:
Ja sam se na moj minelab samo malcice naslonio stomakom prilikom kopanja i krc

eclipse4 22.02.2010 17:11

au agripaaaaa...a izgledas tako vitko u avataru ;) ;) ;)

sve mi je ovo da kazem ok...al magnet i ekran????? neka milan komentarise posto poznaje elektroniku.....al ja mislim da to nikako nemoze ici jedno do drugoga...i da to nema dugacak rok upotrebe.... nedaj boze pljuc,pljuc,pljuc..

Deki 22.02.2010 17:51

Citat:

citat od agrippa (Prilog 42824)
Deki druze i ja i ti imamo preko oko 100kg zive vage ,mozda smo previse subjektivni po pitanju neznosti izrade :totlach:
Ja sam se na moj minelab samo malcice naslonio stomakom prilikom kopanja i krc

Hahaha, to se zove neznost, u najgorem slucaju napravice ,,ciga majstor,, jedan drzac od gusa za nasu kilazu hahaha. Upravu si ove nove igracke izgledaju lepo i nemoze da se odoli a kvalitetivno su ubedljivo bolji stariji modeli ali sta dase radi kad oko hoce da vidi lepo i vitko.

Vumi 22.02.2010 18:47

Deki, ti drzaci su pucali pri niskoj temperaturi i zato je doslo do zastoja u ukupnoj prodaji, sve dok nisu ispravili tu gresku u materijalu. Sto se tice displeja ili ti toga mobilnog telefona kojeg drzi magnet, sta tu ima lose, pa koliko detektora ima i mnogo vece displeje, neka to agrippa potvrdi ako ima explorera ili slican detektor, ili enigma i ostali koji koriste Whitesove modele, takodje da velikim displejima. Ovaj deusov i nije nesto velik, uostalom, ako se nesto i desi, detektor moze raditi i bez toga dijela. Neko je pomenuo sondu i bateriju u njemu. To i meni malo smeta, jer promjena baterije se ne moze izvrsiti samostalno vec se mora slati u servis a to donosi dodatne troskove. Mozda u buducnosti naprave tako da se moze i samostalno promijeniti, ko zna. Sto se tice tih displeja na detektorima, bilo kojim...pa uzmite samo na primjer jedan Nintendo DS sa touchscreenom, koliko djeca saraju sa olovkom po njemu i nista mu se ne desi, dok mi to n eradimo i nema potrebe da se sikiramo oko toga, uostalom, koga to brine, neka jednostavno kupi zastitnu foliju za displej i bice miran. Ja mislim takodje, da svi oni koji previse paze da nesto ne uniste, na bilo kojem aparatu, njima se bas to i desi tj, oni nesto pokvare :). Vremenom ti dosadi i lagano spustanje sonde na zemlju i sl stvari pa pocnes malo slobodnije da baratas sa aparatom jer ne moze nikada polovno izgledati kao novo.

Deki 22.02.2010 20:08

Da upravu si Vumi, bateriju u sondi nemozes promeniti sam, ali kazu da trebas da ga koristis bas dosta godisnje i traje tri godine. Meni se detektor mnogo svidja i cini mi se da uopste nije slab, sve je lepo i precizno uradjeno, naravno uvek nesto moze da se desi ali to moze svakom detektoru da se desi, ali imace svako priliku da ga proba kad se budemo nasli pa cemo posle da dajemo prave ocene, sad samo komentarisemo malo posto je NOVO, ali ja mislim da bas takav jedan detektor mi je trebao, a imam i Tejona za lose i teske terene.

eclipse4 23.02.2010 00:10

vumi mislio sam na to da displej ne trpi magnet odnosno da ukoliko je magnet tik uz displej,displej crkava.
zbog magneta mi je jednom crkao gem boy nadam se da se secate tih neizbeznih spravica.
mislim da ovo nema nista posebniji ekran od toga.
od magneta zeni crkla 3 mobilna telefona,mislim na displej.....kasnije sam ustanovio da je od magneta i jeste bilo tako.
od kucnog teatra,velikog vufera mi je otiso jedan ekran na tv-u,drugi sam jedva izvukao,zbog magneta,verujem da su vam poznati magneti nema ga 5x5 a dize 160kg.
komsiji je otisao monitor na compu od magneta tj. zvucna koji su bili blizu.
i da ne nabrajam vise.....zato sam hteo da pitam,kako ce ovaj displej da trpi taj magnet,jer verujem da je ipak malo jaci magnet,nemoze bitit ko magnet od diname od bicikla.
deki nemoj da se ljutis,ja ti zajsta zelim sve najbolje....pitam samo za misljenje onih koji znaju elektroniku....

I.Dzon 23.02.2010 02:44

Deki sve najbolje sa novom masinom.

agrippa 23.02.2010 08:56

Eclipse pa valda su ga oklopili , znas valjda kako se resava problem magnetog polja na zvucnicima za ugradnju u tv
Znaci siguran sam 100% da su ga iznutra oklopili , tako da zraci samo ka spolja.
Eto ja sam pre neki dan uzeo USB flash od 16Gb i poklopac je namagnetisan možes kompletan USB da zakacis sa njim. Znaci lako se sve to resava.
A sto se velikih magneta tice tu se ne bih zezao sigurno ce mu smetati ako ge ostavis blizu nekog wufera. E sto mene malo vise brine je kako ce se to wirelles-bluetoth cudo ponasati u blizini dalekovoda ili kad zagrmi

eclipse4 23.02.2010 11:29

pazi ne sumnjam ja da je doslo do nekog propusta i da cela ta firma nije imala u vidu to a ja ovde u srbiji provalio,to da se razumemo...nego sam hteo pitati,kako ce se ponasati,a eto ti mi vec dade odgovor....zajsta nisam imao pojma da se magnetni zraci mogu oklopiti necim tankim kroz sta isti ne prolaze...opet kazem,verujem da je taj magnet ipak jaci nego obican...jer sta bi bilo kad bi non stop popadao displij cim zakacite u nesto...
a konkretno sam mislio na tu foru da sto je novija tehnologija sve je lepsa i neznija....ljdi danas vise ne prave stvari da bi izdrzale,vec da bi se u nekom roku nesto i pokvarilo kako bi dodatno zaradjivali na rezervnim delovima.
uzmite u obzir recimo staru bese volga koja ispod ima 2 sine kao od voza i najnoviji neki auto koji je od aluminijuma......zam islite kad bi ga volga udarila brzinom od 80km sa strane.....ja mislim da ni mama air begova tu ne bi imale funkciju jer bi leva i desna strana bile slepljene jedna o drugu...

banebeograd 23.02.2010 12:49

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 42818)
svakako je tako......i ja sam svedok te plastike,radise o drzacu elektronike koji ima neke zupce da se uglavljuje....mislio sam da nije nista strasno i nisam ni komentarisao ali posle par izlazaka na teren tek vidim koliko mi ide na zivce jer se kutija elektronike nonstop cuje kad masem levo desno......ako nista drugo bar mogu te plastike da naprave kvalitetno....ali izgleda da im se ni to ne isplati,da bi se kupili i delovi....

ja sam sve svoje detektore tj kutiju za elektroniku odmah po kupovini fiksirao sirokim gumenim lastisima,
i sve besprekorno stoji i ne mrda,
to moze da se kupi u radnjama koje prodaju dugmice, konac i slicno...

agrippa 23.02.2010 12:54

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 42848)
pazi ne sumnjam ja da je doslo do nekog propusta i da cela ta firma nije imala u vidu to a ja ovde u srbiji provalio,to da se razumemo...nego sam hteo pitati,kako ce se ponasati,a eto ti mi vec dade odgovor....zajsta nisam imao pojma da se magnetni zraci mogu oklopiti necim tankim kroz sta isti ne prolaze...opet kazem,verujem da je taj magnet ipak jaci nego obican...jer sta bi bilo kad bi non stop popadao displij cim zakacite u nesto...
a konkretno sam mislio na tu foru da sto je novija tehnologija sve je lepsa i neznija....ljdi danas vise ne prave stvari da bi izdrzale,vec da bi se u nekom roku nesto i pokvarilo kako bi dodatno zaradjivali na rezervnim delovima.
uzmite u obzir recimo staru bese volga koja ispod ima 2 sine kao od voza i najnoviji neki auto koji je od aluminijuma......zam islite kad bi ga volga udarila brzinom od 80km sa strane.....ja mislim da ni mama air begova tu ne bi imale funkciju jer bi leva i desna strana bile slepljene jedna o drugu...

hocemo sto lakse detektore , sad placamo cenu

eclipse4 24.02.2010 01:07

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 42851)
ja sam sve svoje detektore tj kutiju za elektroniku odmah po kupovini fiksirao sirokim gumenim lastisima,
i sve besprekorno stoji i ne mrda,
to moze da se kupi u radnjama koje prodaju dugmice, konac i slicno...

ne bi bili mi jugosloveni da ne nadjemo "narodna resenja"... ;) ;) ;)
ali ovde nije rec o resenju vec o kvalitetu ;) ;) ;)

eclipse4 24.02.2010 01:09

agripa imam ti ja jedan od pokojnog zeljka da ti poklonim...ne samo sto ces moci da se naslonis na njega,nego mozes drva cepati sa nim bez problema....tezina.. crka 3-4kg ;) ;) ;)

agrippa 24.02.2010 15:47

daj da prepakujem australijanca i da mu navarim asov na drugu stranu
bog da me vidi :00000441:

Mladen 24.02.2010 16:04

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 42827)
au agripaaaaa...a izgledas tako vitko u avataru ;) ;) ;)

sve mi je ovo da kazem ok...al magnet i ekran????? neka milan komentarise posto poznaje elektroniku.....al ja mislim da to nikako nemoze ici jedno do drugoga...i da to nema dugacak rok upotrebe.... nedaj boze pljuc,pljuc,pljuc..

tehnologija slike na LCD ekranu nesto je sasvim drugo od CRT - klasicnih katodnih cjevi , nema veze sto je magnet blizu :-)

Vumi 24.02.2010 16:38

Mladene, vjerovatno zbog toga sto obicni cijevni monitori imaju one elektromagnetne zaslone (ili kako se vec zovu) koji usmjeravaju magnetni snop u odredjenu tacku (zato i dolazi do smetnji ako mu se priblizi magnet, mada je magnet ponekad dobra stvarcica u popravci slike na monitoru (mi smo to govorili da je doslo do magnetizacije monitora), a obicni LCD nema veze s amagnetnim snopovima i zato i nema problema ako mu se magnet nalazi u blizini. Nego, da ti ne radis na kakvim monitorima :)?

Mladen 24.02.2010 18:45

ma ne baš sa monitorima ali sam ne tako davno krpao klasicne televizore i monitore sa PC-a, odbacio sam lemilicu zbog prstiju (boli kad je vruce:-) , imam LCD navigaciju na magnetu i nema efekta magnetizacije LCD-a , neznam kako bi se to rjesilo na LCD-u kad bi se pojavilo-tu ne vazi elektromagnetska zavojnica za demagnetizaciju .Lcd obicno prestane raditi na nekim djelovima kad mu se od vibracija pomakne kontakna trakica (satovi) ili kad pukne snopic zica na pregibu .

Enigma 24.02.2010 21:12

Katodne cijevi ispisuju sliku na ekranu zahvaljujući elektromagnetskom ili elektrostatskom polju s kojim upravlja horizontalna i vertikalna vremenska baza, dok kod LCD i TFT zaslona svaka točka na ekranu ima svoju upravljačku sklopku i zato magnetizam ne djeluje na ove zaslone. :) :26:

eclipse4 25.02.2010 01:32

Citat:

citat od Mladen (Prilog 42887)
tehnologija slike na LCD ekranu nesto je sasvim drugo od CRT - klasicnih katodnih cjevi , nema veze sto je magnet blizu :-)

nisam znao da na gameboy-u ima lcd ;) ;) ;)
verovatno neznas o kom je uredjaju rec ;)

agrippa 25.02.2010 08:58

kad sam bio mali mi ga zvali tecni kristal :26:
naravno tehnologija je napredovala

crni 25.02.2010 16:08

Deki posto se znamo i znam da si pre prodao Gmaxx-a II nego sto si ga kupio i da nisi bio nimalo zadovoljan dubinom iako si imao i sondu 38x45 cisto sumnjam da ce ti toliko prirasti srcu i Deus ili je mozda u trendu da se ima luksuzna makina? I naravno da te sluzi dugo dugo godina!

Deki 25.02.2010 20:19

Citat:

citat od crni (Prilog 42912)
Deki posto se znamo i znam da si pre prodao Gmaxx-a II nego sto si ga kupio i da nisi bio nimalo zadovoljan dubinom iako si imao i sondu 38x45 cisto sumnjam da ce ti toliko prirasti srcu i Deus ili je mozda u trendu da se ima luksuzna makina? I naravno da te sluzi dugo dugo godina!

Pozdrav druze, kako da se nepoznajemo, testirali smo ih zajedno, komsije smo i uvek smo tu sto se kaze da se pomogne. U ono vreme nisam znao sta hocu, sad mislim da znam sta hocu, pre sam mislio da detektor moze da ti odkrije novcic na jedan metar, sad sam shvatio da i ako moze ja nemogu tolko da kopam, pre sam mislio da kad ukljucim detektor odma mora nesto da se nadje, sad sam shvatio da je ovo samo hobi, e zato sam se ponovo vratio na dobar detektor, koji je lak, lak za rad i ima normalnu dubinu kao i svaki drugi XP detektor, naravno bio bi lazov kad bi reko da nije u pitanju i novina, dizajn i ostalo sto mi se svidjalo kod ovog modela. Na svu srecu prodao sam onaj Gemaxx ll u familiju sto se kaze i kolega je mnogo zadovoljan njime. Ako sam mogo da objasnim to je to, ujedno da se zahvalim svima koji su mi pozeleli da me dobro sluzi novi detektor. Jos jednom hvala. p.s Crni spremi se za Grill party na leto idemo skupa.

eclipse4 25.02.2010 21:02

ne bi bilo lose da milan osvezi ponovo temu za gril i da vidim polako koliko nas ima,posto sam domacin,mora biti sve na svom mestu,od dolaska do polaska ;)

agrippa 26.02.2010 08:44

Tako je Deki Gmax je u sigurnim rukama.
Verovatno bi vecina nas isto postupila kao i ti da se ima sredstava.
Ja bih bio najsrecniji kada bih licno mogao da se uverim u kvalitete i mane svakog novog detektora. Ovako dok ja skupim pare ono vec izadje neki novi i tako u krug :26:

Vumi 26.02.2010 20:39

Sredinom godine ce se u deusove sonde ugradjivati nove baterije koje ce mu produziti rad sa 8 na nekih 13h u Goldmaxx rezimu rada. Ujedno ce se u isto vrijeme pojaviti i dubinske sonde za njega u kojima ce vec biti ugradjene te nove baterije. Poznati problemi sa stezacima na stapu detektora su prevazidjeni a prodavci istih su tu prvu seriju besplatno mijenjali (samo stap ili kako da nazovem to).

Deki 26.02.2010 22:23

Citat:

citat od Vumi (Prilog 42937)
Sredinom godine ce se u deusove sonde ugradjivati nove baterije koje ce mu produziti rad sa 8 na nekih 13h u Goldmaxx rezimu rada. Ujedno ce se u isto vrijeme pojaviti i dubinske sonde za njega u kojima ce vec biti ugradjene te nove baterije. Poznati problemi sa stezacima na stapu detektora su prevazidjeni a prodavci istih su tu prvu seriju besplatno mijenjali (samo stap ili kako da nazovem to).

Hvala na informaciji Vumi

Vumi 27.02.2010 19:00

I drugi put :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 14:27 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!