Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Tesoro (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=160)
-   -   Tesoro Golden u Max (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3877)

kratki 19.04.2009 17:53

Tesoro Golden u Max
 
Naredne nedelje cu dobiti ovaj Tesorov aparat pa ce odmah na testiranje, inace ima sledece karakteristike:
- MicroMAX Design
- Low Noise Circuitry
- 9 x 8 Coil
- VLF 10 kHz Frequency
- One Drop-in 9 Volt Battery
- Silent Search Discriminate Mode
- No-Motion All Metal Mode
- 4 Tone Audio ID
- Positive Pole Locking System
- Interchangeable Coils
- Waterproof search coil
- Built-in Mineral Rejection
http://img185.imageshack.us/img185/9103/golden.jpg

Stalker 19.04.2009 21:37

Izgleda dosta komplicirano sa svim tim dugmičima, ko neko pojačalo. Zanimljivo, budno ću pratiti tvoja saznanja, smo naprijed Kratki.

kratki 19.04.2009 21:42

Ma nije tako komplikovano kao sto izgleda, nema problema javljam sve novosti. Meni je naj interesantnije sto svi Tesorovi aparati imaju jedan ton, dok ovaj radi u cetri tona sto mu je velika prednost. Hvala na podrsci ;-)

laki 19.04.2009 21:49

samo napred kratki ,mene takodje zanima kako radi taj model, mada ga na forumima ne hvale previse:26:

kratki 19.04.2009 21:52

U Evropi se ne moze kupiti samo u Americi, pa ga nisam nasao na forumima u Nemackoj i Austriji.

laki 19.04.2009 21:58

mene je interesovao najvise zbog one NOTCH (filter)opcije ,ali negde sam procitao da nije nesto posebno ...mada ,nikad se nezna,treba probati:)

Enigma 19.04.2009 22:28

Super izgleda, samo da ima displej. :) :26:

laki 19.04.2009 22:35

ma sto izgleda super manje vise nego sto je lagan ko pero,kao i svi modeli umax ,mada pomalo deluje kao igracka,ali su veoma pouzdani...s njim mozes mlatarati dan i noc a da ne osetis umor:26:

kratki 19.04.2009 22:41

Laki znam da te zanima zbog trazenja po plazi, dobices rezultate i sa plaze.

Enigma ima sa displejom dva Tesorova modela Cortes i De Leon, ali i oni rade sa jednim tonom.
http://img26.imageshack.us/img26/944...tesfrontgr.jpg

laki 19.04.2009 22:47

hehe,sve znas kratki...nego sta ce ti vise tonova,samo te zbunjuju ,meni vise odgovara jedan ,eventualno dva(drugi krckanje)...:)

kratki 19.04.2009 22:52

Ja licno volim dva tona, nizak za gvozdje a visok za plemeniti metal. Nije lose kad ima vise tonova kad je vece gvozdje u pitanju.
Nego sto ne probas Garett 250 za plazu, ja sam odusevljen sta radi i nije skup!!!

laki 19.04.2009 22:57

neki grci su imali na plazi taj garet ,a ja sam isao za njim sa f4 i sakupljao novcice koje su oni preskakali ,mada mi se cini i da mu signal dosta kasni ...

kratki 19.04.2009 22:59

Ima par fora u stelovanju za plazu, sto se signala tice nisam primetio da kasni.

laki 19.04.2009 23:04

nisam radio s njim ali ono sto sam cuo radeci pored njih, stekao sam utisak da kasni signal...

Nigrianvs 20.04.2009 02:47

U stvarnosti laki je u pravu a i nije. Signal nekasni, vec sa garetom treba malo lakse mahati inace ako se brze radi onda signal se javi ali je sonda vec dalje odmakla od predmeta na nemackom se to kaze
verzögerte Signal. Inace garet AC 250 je jako dobar detektor i dubok je isto tako ali na terenima gde ima vrlo malo mineralizacije dostize neverovatnu dubinu.

laki 20.04.2009 08:29

rade, to ti dodje ko grmljavina,prvo bljesne pa posle neko vreme cujes da je negde roknuo grom :super:.. taj aparat nisam probao i ne mogu da sudim o njemu ,mozda je i dobar kao sto rekoste ,ti i kratki (treba probati)...

kratki 28.04.2009 21:37

Juce je dosla paklena masina, nas drug Rade ga je preuzeo na testiranje posto ja nemam bas nesto puno vremena............

Nigrianvs 29.04.2009 20:15

Samo polako!!! golden u max je bio juce i danas na terenu. Detektor me jako pozitivno iznenadio. Dubina; sto bi nasi rekli do ja...ja , sonda mirna pri sudru sa busama i raznim sibljikama i stablima. Gvozdje; skoro da i neprimecuje,ako ga i javi toje krckavi ton kao i kod goldmaksa powera. Folis mali vidi na neverovatno velikoj dubini. Sonda je 32 cm spajder inace ima i mala 24 cm. sa njom nisam jos isprobao. Sve u svemu: kolika sam picaizla sto se tice detektora, ovaj me je odusevio. Bice jos izvestaja ovih dana. :26:

kele 78 29.04.2009 21:54

Samo da mi je znati sta ce Rade iskopati nocas sa novom masinkom????

laki 29.04.2009 23:02

rade, taj ispade bolji od predhodnog!?

pike.sch 30.04.2009 14:46

Rade, zemljace jel to detektor sto si najavljivao da uzmes ili si jos za tejona. Koliko si aparata isprobao jel ovaj po tvom ukusu i jel stvarno dubok? Da li je za preporuku.

eclipse4 01.05.2009 00:18

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 35299)
Rade, zemljace jel to detektor sto si najavljivao da uzmes ili si jos za tejona. Koliko si aparata isprobao jel ovaj po tvom ukusu i jel stvarno dubok? Da li je za preporuku.


sad "ke" ti kaze o cemu je rece...

kratki 01.05.2009 16:04

Rade je uzeo apart na testiranje i sad se zaljubio pa ne zeli vise da ga vrati.
Rade vrati mi masinu necu ti nista!!!

Nigrianvs 01.05.2009 20:21

Rade vrati mi masinu necu ti nista!!![/quote] Kratki!!! Dzaba ti molbe. Ko te je u opste navratio da mi ga dajes? Masina je jos u test fazi. Strpljenja malo. ja cu ovako u kratkim crtama davati izvestaje, da nepomslite da duvam stvar ili reklamiram. Ovaj je unikat u evropi koliko ja znam za sada a u skorije vreme mu mozda stigne i ostala druzina.:totlach::26 :

Enigma 01.05.2009 23:58

Lobo me duže vremena kopka, kakva su iskustva s ovim aparatom ? :26:

kratki 02.05.2009 00:01

Citat:

citat od Enigma (Prilog 35340)
Lobo me duže vremena kopka, kakva su iskustva s ovim aparatom ? :26:

Sacekaj na Vumijev odgovor, on ga ima pa moze nesto i da kaze. Inace koliko sam cuo ima veliku osetljivost na sitne predmete i odlican diskriminator kao svi Tesorovi aparati, preporucuje se za trazenje na ekstremno prljavim terenima.

Enigma 02.05.2009 00:45

Hvala Kratki. :) :26:

kratki 02.05.2009 00:51

Nema na cemu!!!

Vumi 02.05.2009 09:38

Citat:

citat od Enigma (Prilog 35340)
Lobo me duže vremena kopka, kakva su iskustva s ovim aparatom ? :26:

U drugoj temi...

Deki 15.07.2009 16:19

Tesoro Tejon
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Evo da se pohvalim novim Tejonom, posto jos ga nisam probao ( sem u vazduhu ) dali neko moze da mi kaze koje stelovanje je dobro, ja sam naso ovo osnovno, izbacuje foliju i gvozdje. Alt Disc Liver izmedju FOIL i 5c a Disk Lever malo ispod FOIL, SENS 9 do 10. Aparat je nenormalno lagan, cak i sa velikom sondom. Pozdrav

3900d 15.07.2009 19:21

Dobro dosao u klub. Aparat je odlican. Mada ce mozda biti konplikovan za trgace koji su radili sa drugim detektorima. Zato samo strpljivo i rezultati nece izostati.

laki 15.07.2009 21:52

nisi mogao da izaberes bolji (ne postoji), sa srecom ...budi strpljiv, nemoj da te koji komad gvozdja obeshrabri...za ovaj aparat treba dosta vremena da se ukapira, naravno ako imas nameru da iz njega izvuces maksimum...

Deki 16.07.2009 11:26

Hvala, u svakom slucaju zelim maksimalno da ga iskoristim, znam da nije lako jer nikad do sad nisam radio sa Tesorovim aparatima, a sto se tice gvozdja to me nece obeshrabriti mrzim samo folije. Pozdrav

pike.sch 16.07.2009 13:39

Koliko mi se cini uskoro ce na forumu biti samo dva kluba tragaca. Jedan veci koji imaju tesoro tejon i jedan manji koji imaju hp power. Pogledajte samo resultate ispitivanja "koje detektore koristite".
Zanima me misljenje onih koji su vlasnici Tejona da mi kazu koje su mane tog detektora, posto svi pricamo samo o vrlinama svojih masina. Ima li resenje za tejona nekakav akumulator posto mi se cini veliki izdatak kupovati 8 alkalnih baterija. Goldem umax koristi samo jednu od 9 volti sto mi je po tom pitanju bolje i jeftinije resenje.

laki 16.07.2009 13:52

Citat:

citat od Deki (Prilog 37312)
Hvala, u svakom slucaju zelim maksimalno da ga iskoristim, znam da nije lako jer nikad do sad nisam radio sa Tesorovim aparatima, a sto se tice gvozdja to me nece obeshrabriti mrzim samo folije. Pozdrav

na zalost bice i folija:00000659: ,ali na srecu i sitnog zlata:super:

laki 16.07.2009 14:19

Zanima me misljenje onih koji su vlasnici Tejona da mi kazu koje su mane tog detektora, posto svi pricamo samo o vrlinama svojih masina. Ima li resenje za tejona nekakav akumulator posto mi se cini veliki izdatak kupovati 8 alkalnih baterija. Goldem umax koristi samo jednu od 9 volti sto mi je po tom pitanju bolje i jeftinije resenje.[/QUOTE]

koliko ja znam ne postoji detektor bez mana pa ni tejon nije bez njih ,samo sto on ima vise vrlina nego mane... najveca mana po meni je ta sto je fabricka sonda veoma plitka,pa morate uzeti i vecu...morate ponekad iskopati i neki veci komad gvozdja (ipak tejon je relik detektor),on je po meni neprikosnoven na planinskim terenima i tamo gde se ne ore (tamo dolazi do izrazaja veca i dublja sonda),a za prljave i sveze izorane njive mozda bih izabrao neki drugi(evo ja sam trenutno izabrao fishera f75)...ja mislim da mu baterije nisu neki problem ,uvek se nadju neke jeftinije alkalne ,a tu su i punjive...

3900d 16.07.2009 15:25

Mislim da cena baterija nije neki problem kada za detektor izbrojis vise stotina eura. Pa samo gorivo za izlazak na teren vise staje nego novi komplet baterija. Pogotovo sto Tejon nije neki potrosc, pa baterije traju i vise izlazaka.
Po meni je mana sto nikako ne mogu da dovedem aparat u stabilan rad sa velikom sondom. Mada mi to i ne smeta vrlo sam zadovoljan i sa malom sondom po pitanju dubine. Konkretno u poredjenju sa xp i fiserom 1266. To su moja iskustva.

Vumi 16.07.2009 15:59

Citat:

citat od 3900d (Prilog 37322)
Po meni je mana sto nikako ne mogu da dovedem aparat u stabilan rad sa velikom sondom.

Imao sam na pocetku i ja problem sa velikom sondom, u mom slucaju radi se o Tesoro Lobo, i skontao sam da je obavezno dobro zategnuti steker od sonde kada se prikljucuje na elektroniku a nakon toga je potrebno dobro namjestiti Treshold. Inace ova dva detektora koriste iste sonde. Sto se tice koristenja spiderove i duple D sonde, normalno je da dupla D sonda bolje radi na zbijenom terenu a ona standardn bolje radi na rastresitom. Ovo nije samo slucaj kod tesorovih modela vec kod svih drugih :)

laki 16.07.2009 18:33

ne znam o cemu se radi ali ja nemam taj problem sa nestabilnost vece sonde ,mozda je sastav zemljista u pitanju ...ja sam samo na jednom terenu imao problem sa vecom sondom i nikad vise ,tu nisam uspeo da uradim grund balans i aparat je bio dosta nestabilan ,dok je mala sonda radila dobro...

Deki 16.07.2009 18:49

Citat:

citat od laki (Prilog 37333)
ne znam o cemu se radi ali ja nemam taj problem sa nestabilnost vece sonde ,mozda je sastav zemljista u pitanju ...ja sam samo na jednom terenu imao problem sa vecom sondom i nikad vise ,tu nisam uspeo da uradim grund balans i aparat je bio dosta nestabilan ,dok je mala sonda radila dobro...

Laki jedno pitanje, sta je grund balans? Kad ukljucis aparat dali treba drzati sondu u vazduhu ili na zemlji ili nema veze?Dali bih nesto konkretno trebao zanti nasta bih morao da cuvam? Sto se tice baterija, kupi se punjac i dobre baterije za punjenje i nema vise problema.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 06:52 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!