Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   moj prvenac (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2060)

Stef74 14.06.2007 01:06

moj prvenac
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Izasao sam danas pola sata do jedne livade cisto da prosetam detektor, jer verovali ili ne otkako sam kupio detektor, kisa pada svako vece. ceo dan je suncan i topao, dok radim naravno, i cim dolazim kuci eto kise.
E danas nije padala pa reko samo da me zelja mine, da ga cujem kako svira i tako ti ja u jednu livadu, a u njoj kramp nemozes da zabijes koliko je kamenita ( ja sam poneo riljac, nov kazu ima garanciju 5 godina, a on se sve iskrivi moracu da ga vratim sutra ili da mi daju drugi) probao sam na dva tri signala da kopam ali sve neka gvozdjurija i taman sam hteo da se vratim kuci kad opet jos jedan signal malo drugaciji od ostalih ali posto ne poznajem masinu pa i nerazlikujem ga bas. Ma reko jos ovu rupu i idem, kad ono izadje ovo malo, tanko i nikakvo, ali posto je prvo meni puno drago.
Diametar mu je 1cm , debljina 1mm a tezinu neznam

Enigma 14.06.2007 02:49

Bravo Stef, ne znam što je, ako sam dobro vidio iz 1600 i neke je. :26:

Vumi 14.06.2007 11:17

Cestitam na prvencu...sad si vec zarazen :). Ako bi nam rekao u kojoj zemlji si ga pronasao (Francuska?) mozda bi lakse nasli o kome se novcicu radi. Neka ti je sa srecom i da bar na svakom izlasku pronadjes po jedan ako nista vise :).

Stef74 14.06.2007 22:52

Saznao sam da je ovo sol CHARLES EMMANUEL II (1638-1648)
AV: C.EMANVEL.II.D.G.DVX .SAB
RE: +IN.TE.DOMINE.CONFID O.

Ovakva para je kovana 1640,1641,1642 i 1643 , posto se kod mene ne vidi godina tu je negde.
Diametar joj je 21mm a materijal bilon (neznam dali se i kod nas kaze isto (legura srebra i bakra i malo olova)). Inace nadjena u Fr.

zeljketa 14.06.2007 23:25

I od mene cestitke za prvi novcic:super: :475:

rajan 15.06.2007 02:03

ja nesmem ni da izadjem (preko puta mene zivi lovocuvar) i kad upalim lajku posle par sati me cekaju POLICIJA I LOVOCUVARI ZAJEDNO! na prilazu gradu...... vise puta... juce mi ostao detektor u sumi

Enigma 16.06.2007 00:28

Jadni moj prijatelju iskreno suosjećam sa tobom, to možeš zahvaliti kretenima koji oru po terenima s plugovima od jednog metra i dublje.
Čim primjetiš te krivolovce odmah ih prijavi, zahvaljujući njihovom bezobrazluku i beskonačnoj pohlepi, sve poštene i korektne lovce trpaju u isti koš sa njima.
Kada je u pitanju zlo ne treba birati sredstvo da ga se iskorijeni. :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:39 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!