Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Razno iz moje zbirke (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8292)

volimistoriju 06.09.2014 19:07

Prikažite listu dokumenata (Broj: 41)
Drage kolege podelicu u ovoj temi novcice o kojima i ne znam puno. Pa ako neko zna nesto vise neka napise :nahrung00

ObeliX 06.09.2014 20:09

Ubice te Vumi preko digitalno -analognog konvertera :) ...reko ja tebi malo po malo,a ti sve strpao u jednu temu i to jos razbacao ko grasak :D

volimistoriju 06.09.2014 20:24

Muko moja, stisni vrisni :smashfrea Valjda ce imati milosti za nove clanove :) Razmisljao sam i otvoriti vise tema pa postepeno, ali za vecinu novcica ne bih znao napisati sta je sta. Pa sam onda dosao na ideju strmeknuti sve zajedno :D Nisam imao losu nameru :schwitz:

Vumi 06.09.2014 22:21

Interesantna zbirka, nema sta :10_1_116[:7_5_119[1

pike.sch 06.09.2014 23:45

Sta bih zeleo da znas o tim novcicima? Sve pise na njima. Ovi stariji austrougari su lepsi nego ovi iz kraljevine Jugoslavije

Vumi 06.09.2014 23:59

Nisu sve novcici u pitanju...vidim da ima i jedno zetonce za igru :)

ObeliX 07.09.2014 01:25

VOLIMISTORIJU, mogao si da ovo razvuces ali ne...sad si lupio ili...dok sam pijan moram da kazem ili ce mi pobjeci misao sutra...ili si neki stari clan koji namjerno grijesi da bi "zameo trag" ili stvarno neki novajlija koji ne poznaje "materiju"...ja sumnjam ali jbg,to je profesionalna deformacija. svi su krivi dok se ne dokaze suprotno :D
Dobrodosao ti nama jos jednom...a s vremenom cemo vidjeti ;) .nadam se da mi neces zamjeriti ,stariji kolege me znaju pa znaju isto tako da mi jabukovaca nije jaca strana :) ...kad popijem krene prica ,kao Drina tece ....zivjeli

volimistoriju 07.09.2014 01:46

Slabo sam upoznat sa novcanim sistemom autrougarske, zanima me koja je novcana jedinica tog vremena vazila? I na slici 1 i 2, koju je vrednost onog doba imao taj srebrni novcic? :)

volimistoriju 07.09.2014 02:02

ObeliX nisam te najbolje razumeo, na sta mislis da razvucem i gde sam pogresio? Potpuno sam zbunjen, samo zelim sto vise procitati/nauciti i provoditi vreme ovde sa vama :)
Vumi ako bi mogao reci na kojoj slici je to zetonce? :) Hvala

Enigma 07.09.2014 02:16

Trebaš nabaviti literaturu, potraži na internetu. Moraš se sam potruditi da ukapiraš osnove osnova. Redom čitaj teme s foruma i puno toga ćeš naučiti. Za srebrna 3 krajcera moglo se kupiti kilogram soli. :) :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:51 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!