Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Ukleto blago (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=995)

dragan3 23.05.2006 02:09

Ukleto blago
 
Evo da Vam ispricam jednu pricu i da vidimo da li neko ima resenje za ovu enigmu.
Znam da na jednom mestu ima zlatnog nakita , gledao sam ga licno,ali nesmem da ga uzmem. Do sada su ga troje ljudi uzeli i svi su umrli u roku od tri dana, i sve su vratili na svom mestu. Jedan covek , inace moj prijatelj, ga je takodje uzeo ali ga je vratio sledeceg dana. On kaze da cele noci nije mogao da spava jer mu djavoli nisu dali mira i cele noci su ga davili. Kaze da je djavole i video i da su visoki oko 30-40 cm. Do tada nije verovao u boga a onda je poceo da veruje. Imamo inace i zapis za tu ostavu i tu pise da se to nikako ne dira. Jos jedna interesantna stvar je da sa te povrsine koja obuhvata oko 500 m kvadratnih, ljudi vise nista ne uzimaju pa cak ni kamen. Za to mesto znaju mnogi ljudi iz cele okoline tog sela.
Sta se tu desava velika je enigma. Da li bi arheolozi smeli da ga uzmu a da ih ne nosimo na dusi.

perun 23.05.2006 08:37

Posalji nekog od ovih iz muzeja ili politike, na njih nece nista.

Vumi 23.05.2006 10:46

Citat:

citat od dragan3
Do sada su ga troje ljudi uzeli i svi su umrli u roku od tri dana, i sve su vratili na svom mestu.

prije ili poslije nego su umrli :) ?....ok, nisam mogao izdrzati a da se ne nasalim :). Pa ne mogu vjerovati da se bas niko od mladjih "biznismena" ne odluci uzeti to sve i prodati sto dalje..

Miki 23.05.2006 17:59

Citat:

citat od perun
Posalji nekog od ovih iz muzeja ili politike, na njih nece nista.

:) nece grom u koprive :)

zeljketa 23.05.2006 23:09

A gdje se to tacno nalazi i je li to tacno 3 dana?Naime moj prijatelj ima problema sa punicom pa sam mislio...A ne ne ti mali(30-40 cm)nemaju sanse njegova punica spada u tesku kategoriju.

dragan3 24.05.2006 01:50

Dragan3
 
Samo se vi zajebavajte ali ako neko sme da uzme slobodno neka dodje.
Dobar vam je predlog za politicare ili ove iz muzeja ali neznam koga da odaberem , ima ih vise kome bih pokazao to mesto.
Kazu za ovog treceg koji je otiso na onaj svet da su ga svi odvracali da to ne dira ali on je zapeo da uzme, a kada su ga kupali i presvlacili da uopste nije izgledao da je umro i da im je takoreci pomagao prilikom presvlacenja podizuci ruke uvis.
Ja bih najradije objavio oglas da se trazi neki starac od 90 godina kome je dojadio zivot i koji vise ne moze da juri babe, da se javi da ucini uslugu, ali neznam kako bi se kasnije odvijala situacija.

Vumi 24.05.2006 11:18

Citat:

citat od dragan3
a kada su ga kupali i presvlacili da uopste nije izgledao da je umro i da im je takoreci pomagao prilikom presvlacenja podizuci ruke uvis.

e sad ga malo pretjera, pa nije valjda da su zakopali zivoga covjeka :00000964:

dragan3 24.05.2006 14:47

Dragan3
 
Takoreci, mada i ja ne iskljucujem svakakve opcije, ali kazu da ga je doktor pregledao. Samo da se razumemo , ovo prica covek koji je posle jedne noci vratio taj nakit i koji je mene vodio da vidim to mesto i koji je trazio cisto iz radoznalosti da tu presnimam sa georadar, ali ja nisam smeo.
Cisto hocu da cujem sta ce drugi ljudi da kazu u vezi ovoga slucaja , posto nisam toliko upucen u ovakve "gluposti" pa cu mozda smoci snage barem da slikam fotoaparatom taj nakit i da vam prikazem ali za sada nesmem. Ipak je zivot samo jedan i drugi zivot ne postoji.

dropsyblood 24.05.2006 21:13

Evo slicnog primera:
Gotovo da nema coveka u Timockoj krajini ciju mastu,makar jednom u zivotu,nije zagolicala jedna od mnogih legendi o zakopanom zlatu.
Nekima se i posrecilo,jer su naisli na trag tajnih riznica o cijem se sadrzaju PO PRAVILU CUTI ,a neki su zbog nalazenja blaga jako zazalili!
Njih je,kazu ljudi upuceni u tajanstveni svet bajanja i magije,stiglo prokletstvo onih od kojih je to blago oteto,ili onih koji su morali da ga sakriju pre nego sto su ga potrosili.Kako to izgleda najbolje zna Todor Paunovic,sa bukove glave,kod Majdanpeka.
ZEMLJA IZNAD ZLATA IMA NEOBICNU MOC
Mnogi tragaci za zlatom kucali su na vrata cuvenog vampirolovca
Todora sa bukove glave.Trazili su da im pokaze put do tajnih riznica,ili da ih spasi od zla koje ih je snaslo.
-Onaj koga zlato interesuje-hvalio se deda Todor-samo treba da mi donese saku zemlje sa mesta za koje predpostavlja da ga ima.
Ja cu mu pouzdano reci da li da kopa ili da se mane corava posla.
Zemlja ispod koje je zlato sakriveno ima neku neobicnu moc,
kojom zraci,a ja to mogu da otkrijem svojim spravama.
Retko idem na lice mesta,mada su me mnogi zvali.Samo,veoma je vazno o kakvom je zlatu rec.Najcesce je ono oteto i prokleto,
jer su razbojnici
i lopovi zbog njega nekoga ubili.Kasnije su ga,skrivajuci se od vlasti,zakopali na tajnim mestima,ali se po njega nisu vratili,jer je i njima doslo glave.Kao sto dolazi i onima koji ga nadju.
Tako je po kazivanju dede Todora,umalo nastradao neki Marin sa
Bukove glave.Kada je zakucao na njegova vrata,trazeci pomoc,nosio je crninu,jer mu je brat stradao na zaista zagonetan nacin.
KOPAO ZLATO PROBUDIO SE U BOLNICI
Po deda Todorovom kazivanju Marin na Bukovoj glavi ima pojatu,
u kojoj zivi.To je siromasan covek,koji je celog zivota
mastao kako da se obogati.
Ista mastanja razbijala su monotoniju zivota i njegovom bratu Stanku,
koji je cuvao ovce po planini.Sve do jednog dana kada se nije vratio kuci.
Posto se nije pojavio citave noci,Marin je sledeceg dana krenuo da ga trazi.Nasao ga je kako lezi preko jedne sveze iskopane rupe precnika
osamdesetak i dubine sesdesetak santimetara.
Nat telu nije imao nikakvih vidnih povreda,pa je sve izgledalo da je umro prirodnom smrcu.
-Kada mi je Marin to ispricao-kaze deda Todor-trazio sam da donese grudvu zemlje na kojoj je nasao brata.Doneo je.
Tada je moj srebrni krst zaigrao nad ikonom kao nikada do tada.
To je svedocilo da na tom mestu postoji veliko blago,ali i da je ubitacno prokleto.Upozorio sam Marina da ni za zivu glavu ne pokusava da
ga iskopa,jer ce i sam nagrabusiti.Obecao je da nece,ali obecanje nije
odrzao.Poslao je strica da kopa ,a on je iz prikrajka gledao sta ce se dogoditi.
Marinov stric je,kaze deda Todor,nekako ostao ziv i ispricao mu kasnije sta se dogodilo.Kada je prvi put udario krampom u zemlju osetio je nesvesticu.Izasao je iz rupe i popio gutljaj vode.Ucinilo mu se da je slabost prosla,pa je ponovo usao u rupu.
Tada ga je pritisla nekakva groznica,osetio je malaksalost i stropostao se na zemlju.Probudio se tek u majdanpeckoj bolnici,u koju ga je Marin prebacio.Nikada nije rekao ni rec o onome sto je video i sto se dogodilo sa njegovim stricem.Cutao je kao zaliven,ali posle toga nije pokusavao da iskopa blago za cije je postojanje znao.

dragan3 25.05.2006 02:47

Dragan3
 
Znaci ipak postoji nesto. Ima li jos neko nekakav primer. Iskusni stari tragaci mi kazu da je najbolje da se radi sa zapisima jer tu uvek pise sta sme da se dira a sta nesme. To naravno ne vazi za sitnu numizmatiku.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:21 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!