Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Grdelicka klisura (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1825)

jovicas 13.04.2009 17:23

GRDELICKA KLISURA
 
ZOXI evo sad sam odvojio malo vremena da te pitam dali imas nesto od cudesnih pisanja u vezi ovih atara tvoga kraja.
Kurjačka magaza ,Asanov kamen
Topli Dol, mesto Nožice , Vučji izvor
Gornj Krivodol , Suvo grlo
Duboki Dol, Mesto Čauš
Suvi Dol , Odorovci, Popov izvor
Mečja rupa , ****** kamen
Gabrovnička reka, Visoke stene ili stražarski plato
Pusti manastir Sv. Ćirik , Opis za Jovanovu livadu
Bukov Dol, Jevrejske kolibe , Miljkov kladenac i Miljkova vodenica
Čemerikina poljana, Drvarski put, skamenjene devojke
Sofra i grbava baba, Opis za Devicu, Novoselsko
Vladikina livada , Pašino pasište
Ivanova livada, Kratki opisi
Oštra čuka sa sedam alke , Popov izvor
Ako nesto imas o tome javise .Jovicas

surdulica.d 18.04.2009 16:24

E ako nekoga interesuje za selo Bacijavce nije bacijavac nek se javi na 3 km je od mene a to grobje na 500m od moje kuce, a i bile su neke dase koje su celo groblje prekopale, i na jednom mestu izmedju dva kamena ispod temelja crkvice koja je tu bila a pala pre 50 i jace god izvukli nesto na dubini od 70 cm tacno se bio video otisak cupa kao saksija te velicine visine -20- 25 precnika 15 cm a a sta je bilo u njemu ?. ostaje da mislimo????

eclipse4 18.04.2009 17:12

i zlatnici ti utekose sto su seljaci davali kofama a i ovaj cup ti utece....bas ti se nede.... ;)

surdulica.d 18.04.2009 17:16

antika i sve ovo me pocelo zanimati kad sam video koplje mac, bez drske i kozna vrecica tj sto je ostalo od nje sa nekoliko novcica ,do tada sam sve bio u neverici , videcete slike uskoro svega ovoga, a i sam cu poceti da trazim kad skupim para za neki detektor.

kele 78 20.04.2009 00:00

Daj slike.

ArchNosferatu 05.08.2010 21:57

Imate pored Nisa u Grdelickoj klisuri stari srednjovekovni grad zvani "Grdelica" po kome je Grdelicka klisura i dobila ime. Oko Grdelicke klisure bilo je jos par manjih naselja. Srecno traganje. :26: PS: Nisam siguran da li se zna za te lokalitete i da li su registrovani kao arheoloska nalazista i pod zastitom. Koristite detektore na sopstvenu odgovornost!

Rosuljac 09.09.2010 23:03

Grdeličko Kale je devedesetih bilo vrlo interesantno. Mislim da se i država bila uključila u nekakvu potragu obzirom da znam dvojicu lokalnih likova koji su svojim detektorom pretraživali brdo pod patronatom gospodina iz Narodnog muzeja u Beogradu i gospodina iz ondašnjeg DB-a. Za desetak dana rada potrošeno je i oko četiri kg eksploziva. Koliko je meni poznato, a mislim da jeste, nije pronađeno ništa.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 02:15 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!