Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Pomoc oko programa white's (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2745)

pike.sch 12.02.2008 13:37

Pomoc oko programa white's
 
Pored programa 1 koji sam ranije napisao imam i ovaj program broj 2

basic adjustments:
volume--56
treshold--23
tone adjust--221
audio disc--mixed mode
silent search--off
mixed-mode audio--on
ac(motion)sens--65
dc(non-motion)sens--2
backlight--optional
pro options:
audio s.a.t.--on
s.a.t. speed--6
tone i.d.--off
v.c.o--on
absolute v.c.o.--off
modulation--on
g.e.b. trac--on
trackview-on
track speed-18
track offset--1
trac inhibit--on
manuel g.e.b.--automatic
discrimination--edit
reject (-95 to -1)
accept(0 to +94)
reject(+95)
block edit--same as edit
leam--off
recovery speed--30
bottlecap reject--15
display--visual disc--off
labels--on
v.d.i. sens--90
ground i.d.--off
spectrum accumulate--on
aptions average--on
fade rate-13
signal high t. power--on
low t. power--off
transmit freq.--4
preamp gain--3

Interesujeme da li je dobar, ako ne sta da promenim, takodje sta da promenim na terenu koji ima puno ek****. Teren je srednjovekovna zgrada sa puno gvozdja aparat non stop svira da poludim.
Zao mi je sto ste iskljucili julianusa ima zanimljivih nalaza kao i veliko iskustvo ali pravila su pravila.

agrippa 13.02.2008 00:33

program u sustini nije los ,dosta je slican programu koji ja koristim za pocetak iskljuci labels i oslanjaj se samo na zvuk i brojeve ikone zaboravi i smanji bootlecap reyect na 1 jer ces dosta tog propustiti sa tim podesavanjem. sto se gvozdja tice tu ti nema spasa slusaj zvuke i razgrci zemlju dok ne dobijes cist signal :) vremenom ces nauciti sta se kopa a sta preskace

pike.sch 13.02.2008 17:48

Hvala Agrippa! Danas sam bio na terenu poslusao sam savet julianusa u vezi gasenja aparata. Danas mi se nije ni jedared ugasio, jednostavno pre nisam prekidac za pin-point koristio pa je zbog toga. Probao sam i Damijanijev program i dobar je. Pojacao sam preamp gain i ac sens i ponovo presao teren na koji sam bio pre neki dan i nasao sam vise novcica danas jedino sam se nakopao velikih rupa. Jedva cekam ponovo da obidjem sumske terene.

agrippa 13.02.2008 20:00

univerzalno pravilo prljavi tereni smanjis gain a na cistim pojacas koliko god aparat moze da izdrzi da ne brlja i pici :) na koji program konkretno mislis? ovaj koji si poslednji naveo ovde?

pike.sch 13.02.2008 21:55

Citat:

citat od agrippa (Prilog 22246)
univerzalno pravilo prljavi tereni smanjis gain a na cistim pojacas koliko god aparat moze da izdrzi da ne brlja i pici :) na koji program konkretno mislis? ovaj koji si poslednji naveo ovde?

Da na taj.
Mnogo je spor za traziti malo se pretrazi terena sto nisam navikao. Ja volim da ostavim nesto za sledece godine da ne bude dosadno. Neznam zasto svi pate za sto dubljim aparatima, jedino za sumu a za oranicu samo dobar plug i dobra dubina. Znam coveka koji izvadi vise novcica sa plugom nego nas 50 sa povrsine.

agrippa 15.02.2008 20:13

zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi :(

Enigma 15.02.2008 20:38

Citat:

citat od agrippa (Prilog 22297)
zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi :(

U pravu si 100 %. :26:

pike.sch 15.02.2008 22:11

Citat:

citat od agrippa (Prilog 22297)
zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi :(

Slazem se sa tobom ali svemu polako dolazi kraj. Na crnoj listi smo ponajvise zahvaljujuci oracima Viminacijuma, zasticenoj arheoloskoj lokaciji. Da ne uvredim nikoga ali najvise u medijima se oni spominju.

agrippa 27.02.2008 22:25

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 22314)
Slazem se sa tobom ali svemu polako dolazi kraj. Na crnoj listi smo ponajvise zahvaljujuci oracima Viminacijuma, zasticenoj arheoloskoj lokaciji. Da ne uvredim nikoga ali najvise u medijima se oni spominju.

sreca pa mi nismo nas sirmium dali amerima u proslom veku da ga preoru :)

IVLIANVS 15.03.2008 00:15

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 22239)
Hvala Agrippa! Danas sam bio na terenu poslusao sam savet julianusa u vezi gasenja aparata. Danas mi se nije ni jedared ugasio, jednostavno pre nisam prekidac za pin-point koristio pa je zbog toga. Probao sam i Damijanijev program i dobar je. Pojacao sam preamp gain i ac sens i ponovo presao teren na koji sam bio pre neki dan i nasao sam vise novcica danas jedino sam se nakopao velikih rupa. Jedva cekam ponovo da obidjem sumske terene.

isti sam problem i ja imao.i ja sam poslusao isti savet-i vise se ne gasi.takodje sam isprobao program koji je postavio julianus i mogu vam reci da sam odusevljen.zasto julijanusa nema vise na forumu?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:00 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!