Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Pomoc oko detektora (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4863)

Jevus 22.03.2011 10:21

pozeljno je imati unimer pa proveriti vrednosti.

agrippa 22.03.2011 16:58

Moze i brze da se napuni ali im se vek skracuje :)
Ja sam na CZ-u radio ceo dan sa dve od po 200mAh

Vumi 22.03.2011 20:33

Citat:

citat od Nigrianvs (Prilog 51276)
Imam od 200mA
na tesoru znaju da posluze i preko 40 radnih h...

Ako racunas tu da ti spavas dnevno 15 sati a na terenu provedes pekuci slaninicu i kobasice jos nekih 10 sati, pa onda put tamo i ovamo, napasanje Stojka i pojenje....pa dodjes onda na tih 40h :)

Nigrianvs 22.03.2011 21:04

:36_11_6[1
no komento

Mario78 24.03.2011 22:11

E sad slijedi pitanje oko početka rada. Probao sam maloprije svoj detektor, prvi put ga iznio na teren tek toliko da isprobam. Kad je uključena diskriminacija davao je tonske znakove rijetko i bez ponavljanja. Hajde dobro, to sam shvatio kao pokazatelj da taj teren nije nudio ništa zanimljivo. Ali kad sam uključio ALL Metals mod, detektor je ječao čim ga prinesem tlu na 20 cm. I tako je jednako ječao na svakoj poziciji u krugu od 10 metara. Dakle, nije bilo niti jedno mjesto na kojem on nije ispuštao ton.
Čak sam počeo misliti da sam u minskom polju pa sam ga isključio i otišao odatle. Uzalud sam smanjivao i povećavao osjetljivost, stalno isto.
Napominjem da u cipelama nemam metala.

Što je razlog ovakvom ponašanju detektora?

kratki 24.03.2011 22:22

Nisi na minskom polju ali si bio na mestu gde je prepuno gvozdja....... All Metal mod znaci detektovanje svih metala.

Vumi 24.03.2011 22:55

Zaboravih, koji detektor je uopste u pitanju???

crni 25.03.2011 09:25

Tvoj model poseduje niz opcija za prvo sto moras uraditi na terenu prilikom pocetka pretrazivanja je da eliminises uticaj zemlje tj otkloniti mineralizaciju ili nema traganja eto to ti se desava a kako se to radi sa tvojim bounty huntrom land rengerom pogledaj u upustvu za rukovanje. Kad sve to odradis kako valja ili kad upoznas sve funkcije aparata i njegovo podesavanje mozes uzivati u carima traganja a dotle knjiga u ruke. Naravno ovo sve vazi za uredjaj koji je ok uostalom oko podesavanja kontaktiraj prodavca jer ga je koristio i verovatno ti moze pomoci oko podesavanja.

Mario78 25.03.2011 10:48

Da, BH Land Ranger je u pitanju.
Sumnjao ja i jesam na to da ga treba prilagoditi mineralizaciji ali sam ostao šokiran kad sam vidio da emitira ton na ama baš svakom mjestu gdje god sam ga približio tlu. Inače, bilo je to područje između Grahova i Glamoča, oznake za mine i jesu svud okolo pa mi je to bilo isto palo na pamet.
Odradit ću tu prilagodbu mineralizaciji i svakako se maknuti iz minskih polja.

crni 26.03.2011 10:36

Cisto sumnjam da si bio na minskom nebi nam kuckao sada nego prvo edukacija ipoznavanje svih funkcija aparata pa pravac nazad na teren


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:44 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!