Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   slusalice... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5459)

Deki 24.02.2011 14:59

Eclipse na pocetku si napiso nesto mnogo dobro, de je otisla krava neka ode i tele a dodaj jos koju kofu mleka i kupi orginalne slusalice i nece te boleti glava. Znam na kraju iznos je ogroman ali onda mozes da kazes e sad sam zavrsio i netrebam nista vise kupovati, pojuris malo po terenima i uz malo srece i dobru masinu invsticiju ces vratiti. :nahrung00

Vumi 24.02.2011 15:15

@crni, da li si razmislio o tome da originalni predajnik smeta tvojim slusalicama i da li si probao da iskljucis predajnik u detektoru i onda da radis (znas da se predajnik moze iskljuciti kako nebi slao signale?)?

banebeograd 24.02.2011 15:24

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 50362)
jel znas ti mozda koji opseg frekvencije njegovih original slusalica (na kabal ili bezicne sve jedno) ja prelisto ceo net i nigde nista,za svaki detektor skoro pise samo za xp-ove ne

Ljudsko uho čuje frekvencije od 20 Hz, do 20 kHz,
s tim da mnogo bolje cuje visoke/recimo 1000 hz/ nego niske/recimo 100hz/ tonove
pa u tom opsegu treba da budu i slusalice, i treba da rade na
Jack 6.35 - Impedance 8/16/32 ohms, ako si na te podatke mislio...
za frekvenciju predajnika koji je u aparatu sam ti vec napisao

Vumi 24.02.2011 15:33

Eclipse, i ovdje ti moram reci da frekvencija predajnika i frekvencija zvuka nemaju nista zajednicko. Frekvencija predajnika je noseca frekvencija i ona se ne mijenja dok se frekvencija zvuka mijenja, zavisno od mete...nemoj brkati ove dvije frekvencije molim te a posebno ne sa frekvencijom nekih slusalica koje zelis kupiti :).

eclipse4 24.02.2011 17:59

Citat:

citat od Deki (Prilog 50365)
Eclipse na pocetku si napiso nesto mnogo dobro, de je otisla krava neka ode i tele a dodaj jos koju kofu mleka i kupi orginalne slusalice i nece te boleti glava. Znam na kraju iznos je ogroman ali onda mozes da kazes e sad sam zavrsio i netrebam nista vise kupovati, pojuris malo po terenima i uz malo srece i dobru masinu invsticiju ces vratiti. :nahrung00

a sta ako mi crknu ko i one sto sam dobio uz njega za dve nedelje mada te i nisu bile od tog detektora jes bile original xp al ne od njega? ;) ;) ili crkne detektor? salim se.....videcu vec nesto kako cu i sta raditi...iskreno 160evra mi se ne daje ;)

eclipse4 24.02.2011 18:04

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 50367)
Ljudsko uho čuje frekvencije od 20 Hz, do 20 kHz,
s tim da mnogo bolje cuje visoke/recimo 1000 hz/ nego niske/recimo 100hz/ tonove
pa u tom opsegu treba da budu i slusalice, i treba da rade na
Jack 6.35 - Impedance 8/16/32 ohms, ako si na te podatke mislio...
za frekvenciju predajnika koji je u aparatu sam ti vec napisao

da bas na to sam i mislio....
znaci bilo koje slusalice od 20hz-20khz su dobre?
ja sam nasao neke koje imaju do 40khz...mislio sam njih da uzmem,mislim da je bilo tacno 10hz-40khz i 32 oma....kolega mi nije samo objasnio sta znace ti omi....ili pak ja nemogu da nadjem to gde mi je objasnio.

eclipse4 24.02.2011 18:05

Citat:

citat od Vumi (Prilog 50370)
Eclipse, i ovdje ti moram reci da frekvencija predajnika i frekvencija zvuka nemaju nista zajednicko. Frekvencija predajnika je noseca frekvencija i ona se ne mijenja dok se frekvencija zvuka mijenja, zavisno od mete...nemoj brkati ove dvije frekvencije molim te a posebno ne sa frekvencijom nekih slusalica koje zelis kupiti :).

da to mi je jasnije ;)

Atila Hunt 24.02.2011 18:16

I posle par godina upraznjavanja ovog hobija jos uvek neshvatam proizvodjace detektora koji uz detektor ne prodaju i bezicne slusalice.Nebitna je cena jer ja sam do sada bacio brdo para na slusalice(standardne )koje me posluze samo par izlazaka

eclipse4 24.02.2011 19:03

gde ti tagas covece????

iskreno meni su se od xp-a slusalice pojele ili precvikale zicu tamo gde se presavijaju...
inace sto kaze gosn `nigma koliko puta sam zakacio (ove sto imam sad) da sam proveravao dal mi i usi nisu otpale sa slusalicama jer se kace iza usiju i ne fali im nista.

crni 24.02.2011 20:56

Vumi iskljucen je predajnik ali jednostavno nesto necemu smeta i to je to rezultat je da se nemogu koristiti. xp je zastitio svoj sistem jako prosto predajna frekvencija je 17kz tako da nemogu da se koriste klasicne sluske sa ugradjenim prijemnikom od 88-106mz oces neces moras nabaviti oridzinale


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 05:19 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!