Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   San (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5559)

Oxotnik 05.04.2011 14:26

San
 
Po prici moje majke njenom dedi doslo na san da tu ublizini sela na jednom mestu da ima zlata i da treba da povede jos dva coveka i da ga iskopaju. Medjutim on nije hteo nikog da zove pa je sam otisao da kopa poceo je da kopa i posle izvesnog vremena cuo je neki grohot u dubini zemlje gde je kopao. I po prici se ispostavilo da je zlato propalo jos dublje kao navodno zato sto nije ispostovao san, on je to licno pricao ali nije hteo nikome da kaze tacno mesto posle pri samrti je trazio svog unuka tj mog ujaka da mu kaze nesto ali medjutim je on bio daleko i dok je stigao deda vec umro. I dan danas niko nezna sta je deda hteo da kaze svom unuku predpostavlja se da je nesto povezano sa ovom pricom.

Vumi 05.04.2011 15:58

Odnio djeda tajnu sa sobom, neka mu je laka zemlja :).

Jevus 05.04.2011 16:56

Prizivanje duhova bi pomoglo!

Vumi 05.04.2011 17:21

Kako bi bilo da na forumu otvorimo jedan podforum o spiritualizmu. Ipak se velike kolicine zlata ne mogu pronaci bez te "naucne" grane? :)

Nigrianvs 05.04.2011 19:31

Ajde vumi otvaraj
a ja i bratic enigma ce da dajemo instrukcije
potencijalnim interesentima:marc3:

Oxotnik 05.04.2011 19:33

Mada znam jednu pricu kako su sa time prevarili neke ljude i uzeli im dosta para. Zaradjuju na tudju nesrecu ne verujem ja nesto u to ali bi se moglo pokusati i napraviti novi podforum o spiritualizmu :)

Nigrianvs 05.04.2011 19:50

to nije losa ideja
ja sam pun spiritus............ .a
raslje,bajalice,visa k,detektor.......... ....i jos ponesto

maximus379 06.04.2011 00:11

Oooo veliki guru na magaretu.......kazi mi gde je moj kazan iz snova:totlach:

IVLIANVS 06.04.2011 00:34

eeee kad ce se meni tako nesto javiti u snu?ja uglavnom sanjam gole zenske,a od tog nema leba :(

Bucanero 06.04.2011 08:17

Jesu li ti te zenske rekle gdje ih mozes naci? Nemoj da ides sam povedi jos dvojicu inace neces dobiti. Javljam se kao dobrovoljac he he.

apostata 06.04.2011 15:39

Forum
 
Citat:

citat od Vumi (Prilog 51715)
Kako bi bilo da na forumu otvorimo jedan podforum o spiritualizmu. Ipak se velike kolicine zlata ne mogu pronaci bez te "naucne" grane? :)

Na ovom forumu mozete pisati o cemu hocete uz jedan uslov - da se to dopada vlasniku foruma. Dakle, mozete objavljivati najneukusnije viceve, pokazivati slike sa golim g_uzicama (kao sto je to vlasnik foruma uradio), sve vrste detinjarija i gluposti poput upravo ove teme, ali se ne sme odati pijetet nevinom narodu kojeg fasisti ubijaju. Valjda je to intelektualni i moralni nivo vlasnika foruma. Prilagodite se ko moze i hoce. :bier:

Atila Hunt 06.04.2011 19:12

O propadanju zlata dublje u zemlju sam cuo od jednog vrednog jadnika koji je inace poznati fizikalac u mom kraju.Poveci bazen iskopa za dan itd..Posto sam u skorije vreme nabavio detektor uz koji ide i jedan fizikalac ponudio sam mu vecu zaradu od kopanja jamica i kanala.Al nelezi vraze,posto je i on sanjao isti san kao deda sa pocetka razgovora i takodje nije ispostovao poruku iz snao i njemu je zlato pobeglo za citavih trideset metara dublje u zemlju a i zle sile ga od tada progone.Zbog tih zlih sila i asova koji treba da nosi sa sobom odustao sam od njegovog angazovanja...

Vumi 06.04.2011 19:12

Apostata, cemu ove rijeci? Zamolio bih te takodje da stavis link sa tim golim guzama koje pominjes. Ako mislis na temu sa optickim varkama, onda nisi skontao o cemu se radi. Sto se tice moga intelektualnog i moralnog nivoa, o tome nemoj da sudis ovdje na forumu, isto ako sto ni ja ne sudim tvoj ili bilo ciji. Ne znam cemu sve ovo sa tvoje strane????

pike.sch 06.04.2011 20:34

Istina je da je bilo dosta promasenih tema koja nemaju veze sa ovim hobijem. Istina je da je bilo dosta vredjanja, omalovazavanja i drugih gluposti. Istina je da su neki proterani sa foruma a da drugi nisu ni opomenuti za iste gluposti. Znam da je tesko sve kontrolisati tako da Vumiju ne zameram , mozda ponekim moderatorima koje izgube kontolu ili su nezaineresovani za obavezu koju imaju. Znam da ima puno strucnjaka na forumu koji imaju znanje ali sve se manje i manje javljaju to jest nemaju volje da diskutuju ili da se svadjaju zbog nekih pocetnika koji misle da su zavrsili arheoloski fakultet i misle da sve znaju a u stvari neznaju nista. Gospodo draga da se razumemo ima i drugih foruma koje se bave politikom, fotografijama, humorom, poezijom itd. pa nemoramo bas sve trpati u ovaj nas forum. Imamo mi jos mnogo tema vezanih za ovaj nas hobi a koje nismo dotakli ni malo.

Jevus 06.04.2011 20:57

Citat:

citat od apostata (Prilog 51727)
Na ovom forumu mozete pisati o cemu hocete uz jedan uslov - da se to dopada vlasniku foruma. Dakle, mozete objavljivati najneukusnije viceve, pokazivati slike sa golim g_uzicama (kao sto je to vlasnik foruma uradio), sve vrste detinjarija i gluposti poput upravo ove teme, ali se ne sme odati pijetet nevinom narodu kojeg fasisti ubijaju. Valjda je to intelektualni i moralni nivo vlasnika foruma. Prilagodite se ko moze i hoce. :bier:

Apostata,svaka cast tvom intelektu!Ovaj forum sluzi.Iskljucivo kao hobi i razonoda nama koji pokusavamo da:naucimo nesto iz svojih iskustava tj iz prica legendi itd.Vidis i sam strukturu ljudi koji su u ovoj prici.Ovo je za mene pionirski poduhvat od strane administatora,koi pokusava da okupi razne ljude u jednu celinu istomsljenika.

Nigrianvs 06.04.2011 21:16

ebiga...............
forum ti je kao i birtija
dodju ljudi, popricaju ozbiljno,nasale se,pokazu koju sliku gole zenske.
Nasmeju, ponekad se p..ickaju.
A ebes birtiju u kojoj su ozbiljne face,pametnjakovici i gazda jednosmeran.
A ovaj forum je birtija u kojoj ima zivota,zezanja i svega
zato je i posecenija od becke estrade:bier:

eclipse4 06.04.2011 21:19

a ja bi da svi lepo zakopamo sikire i nastavimo kao sto je pre bilo.

Jevus 06.04.2011 21:44

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 51739)
a ja bi da svi lepo zakopamo sikire i nastavimo kao sto je pre bilo.

Svi vi ste veoma inspirativni.Drago mi je da sam clan velike druzine!

crni 06.04.2011 21:54

E ebiga do sad otkopavasmo a sad ce pravimo pogrebno pa da gi zakopavamo tija sekire ili sto vec. Ama svi su nesto nervozni u zadnje vreme zato predlazem detektor u sake i pravac najblizi teren po povratku ce sve biti drugacije

eclipse4 06.04.2011 22:03

ja to i radim svaki dan...osecam se super...

kratki 06.04.2011 22:35

Citat:

citat od crni (Prilog 51741)
E ebiga do sad otkopavasmo a sad ce pravimo pogrebno pa da gi zakopavamo tija sekire ili sto vec. Ama svi su nesto nervozni u zadnje vreme zato predlazem detektor u sake i pravac najblizi teren po povratku ce sve biti drugacije

Ebes ga, kad se vratim jos mi gore kad znam da cu ponovo na teren za mesec dana........

apostata 07.04.2011 09:25

Odgovor Vumiju
 
Izrazio sam upravo ono sto mislim. Moja reakcija u kategoriji Ostalo na nove fasisticke zlocine nad libijskim narodom i drzavom je odraz mojih moralnih stavova, kao sto je i tvoje brisanje iste teme odraz tvog moralnog kodeksa. Moja rekacija je vodjena potrebom da osudim zlo, tvoj postupak je vodjen sitnim interesima zbog kojih si, izmedju ostalog i osnovao ovaj forum. Sloboda je mogucnost izbora. Odgovornost je mogucnost suceljavanja sa zlom. Ne osudjujuci zlo i sami sudelujemo u njemu. Pitam se sta covek koji makar ne osudjuje zlo, odgovori svojoj deci na pitanje zasto fasisti bombarduju jedan narod. Rezultat smo videli u onom nesrecnom oponentu mojoj reakciji. Moral je sinteza bioloskog i kulturalnog. Mada je razlikovanje nepravde od dobra konstatovano i kod sestomesecnih beba, moral se ipak uci kroz vaspitanje i delovanje okruzenja. Izvan morala nema jasnog razlikovanja dobra i zla, nema stida, kajanja ni grize savesti, a covecnost je duznost svakog pojedinca u ime humanizma pa i egzistencijalnosti. Tvoje objasnjenje za brisanje ovakve teme, kao pre svega moralnog cina, verovatno je prekidanje svadje, ali to nije bilo kakava tema i tvoje zauzimanje "neutralnosti" u osudi ili odobravanju cinjenja zla je ponovo povratak na pitanje vlastitog morala i svega napred recenog...sizifovski posao.

Istovremeno, kad se otvorila tema koja vredja najobicniju ljudsku inteligenciju, ti si cak predlozio otvaranje podforuma. Koliko god sam u tome video podilazenje novom clanstvu, jos ociglednija je bila tvoja spontana reakcija na temu u kojoj si instinktivno prepoznao svoja intelektualna interesovanja.
Prihvatam cinjenicu da smo svi razliciti, ali ne mogu i da ne reagiram kada se jedno principijelno moralno pitanje (a moral je ono sto nas kao vrstu cini posebnim u zivotnjskom svetu) zabranjuje u korist "visokointelektualne " teme o duhovima, vesticama i babarogama.
Ti si kao vlasnik foruma i onaj ko odlucuje o postavljanju ili brisanju odredjenih tema, dao svoj licni (moralno - intelektualni) pecat ovom forumu i moja primedba je bila samo logicna konstatacija. Ja licno nikad ne citam neke teme iz rubrike ostalo, pa cak ni strucnije poput onih o metaldetektorima, kamerama, a da ne pricam o temama koje su obicna detinjarija ili glupost, medjutim, na forumu je sve manje toga sto bi se jos moglo procitati, ja sebe sve manje nalazim na ovim stranicama i jos jedino slike nekog zanimljivijeg nalaza me vuku da otvaram ovaj forum. Mislim da jos jedino enigmi mozes zahvaliti za opstanak foruma, on jos ima dovoljno zivaca i nesebicnosti da uvek konacno identificira okacene predmete, a to je jedino dokle sezu interesovanja vecine "zaljubljenika" sa ovog foruma uz mogucnost da im se dozvoli i procena vrednosti. Nisam ni ocekivao da se nivo i kvalitet foruma menja, ovakav funkcionira godinama, ali nisam ocekivao ni brisanje teme o jednoj velikoj ljudskoj tragediji u kojoj smo jos jednom kao ljudi svi porazeni, shvatali mi to ili ne.
Rade je u pravu, ovo je jedna virtuelna birtija, servira se brlja, zadovljne musterije i gazda. :bier:

Vumi 07.04.2011 18:12

Hvala ti na lijepim rijecima. Sto se tice osnivanja foruma iz, kako ti rece, sitnih interesa, ne znam kakve ja to sitne interese imam od ovog foruma, osim da svaki dan gubim vrijeme i da se prepirem sa ovim ili onim clanom i sto mi svaki dan stizu svakojaki emaili sa svakojakim sadrzajima (i tvoj je slican ostalima). Ne vidim razlog zasto scoje probleme ili svoju frustraciju iskaljujes na meni, ali to je tvoje pravo, mada mislim da nisi sasvim u pravu (ne kazem da nisi nikako u pravu).
Mene zanima jos i to, da li si ti stvarno mislio da cu ja otvoriti podforum koji sam napomenuo tj onaj koji bi se bavio spiritualizmom? Bice da si taj moj tekst shvatio isto kao i onaj prilog u kojem kazes da sam postavljao fotografije golih g..a.
Ovaj forum, kao i svi drugi forumi (to ti je sigurno poznata stvar) ima i dio u kojem se nalaze teme koje nisu povezane sa glavnim sadrzajem foruma i tu je mjesto gdje svako moze otvoriti temu po svojoj zelji i pisati o svemu sta mu je zanimljivo. Niko tebe ne tjera da ulazis u taj dio foruma i citas sadrzaj istoga.
Sto se tice strucnosti clanova foruma, ja tu ne mogu nista. Ne mogu ja natjerati tamo nekakve strucnjake da se registriraju ovdje na forum, kako bi ti citao samo strucne tekstove o ovom ili onom nalazu (zao mi je). Vjerovatno na netu postoje i takve stranice (postoje) i tamo mozes uvijek ucestovati i raspravljati o cemu ti volja. Clanovi ovog foruma su vecinom obicni ljudi, kao sto sam i ja, nikakvi strucnjaci u nekoj oblasti, ali oni su ovdje da se druzimo i zezamo zajedno (povezuje nas isti hobi, nekog vise nekog manje).
Sto se tice Enigme, njemu hvala na svemu sto cini za forum i nadam se da cemo se jos dugo druziti sa njim (inace, poznajemo se i licno).

Sto se tice tvoje izbrisane teme o Libiji...
Od pocetka je na forumu bilo zabranjeno pisati o politici i slicnim stvarima, jer i sam znas da forum sacinjavaju clanovi svakakvih nacionalnosti i znas sta se sve desavalo zadnjih godina izmedju njih. Zbog toga ne zelim da se povede bilo kakva tema u vezi politike i sl. Zbog takvih stvari je forum vec izgubio par strucnih ljudi i ja ne zelim da se to vise desi, posto ih nemamo previse i bilo bi steta da ih bude jos manje.
U slucaju da mislis da sam se ja od tebe ili bilo kog drugog okoristio na neki nacin...recimo direktno tvojim novcanim prilogom kojim si sponzorisao forum, ja sam spreman da ti vratim taj novac, nikakav problem, ali bih te zamolio da ne sudis o mom intelektu i mom moralu na osnovu ovog foruma, isto ako sto ni ja ne sudim o tvom intelektu i moralu na osnovu tvojih pisanja ovdje.

apostata 07.04.2011 21:43

Vumi, ocigledno se igramo gluvih telefona. Ti ili neces ili ne mozes da razumes ono sto ja govorim. Ocigledno je da reci i pojmovi imaju sasvim drugacije znacenje za nas dvojicu. Rekoh da je sloboda mogucnost izbora i ti si ga napravio. Takodje, da je odgovornost mogucnost suceljavanja sa zlom, u cega sam ja uleteo. Role su podeljene i odigrane upravo prema moralno-intelektualnim kriterijumima tipicnim za nase dve razlicite licnosti. Ja tebe ne poznajem licno, verujem da iskreno govoris na svom forumu pa ne znam na osnovu cega drugog da sudim o tebi, ako ne upravo po ovome sto ovde citam.

Ne znam zasto temu Libije proglasavas politikom? Istina da je miligor malo iskocio iz teme, a ja reagirao isprovocirano, ali ne verujem da ima neko na ovom forumu ko bi se uvredio sto sam ubicu nazvao ubicom, a zrtvu, makar verbalno, uzeo u zastitu. To sa politikom, koja bi mogla biti aktuelna na ovom forumu s obzirom skorasnju istoriju, nema nikakve veze, znaci da je potpuno bezopasno. Mozda je tebi zlocin nad libijskim narodom manje vazan od clanstva pojedinaca na ovom forumu (ako nije, trebao si to pokazati na jedini normalan nacin - osudom istog), meni je moja ljudska rekacija osude zla daleko vaznija od vlastitog clanstva na bilo kom forumu.
Ne znam sta ti drugi pisu u mejlovima, ja ti ih uopste ne pisem, govorim otvoreno na ovoj stranici. Ovo nije nikakvo iskaljivanje frustracija i problema, nego trenutak suocavanja sa vlastitim moralnim vrednostima i ne znam zasto se cudis sto se tebi obracam, pa ti si skinuo onu temu, nije miligor.

Napisao sam da si "izmedju ostalog" otvorio forum i radi svojih interesa..., a ne iskljucivo radi njih. Koliko znam, bavis se prodajom detektora koji mene uopste ne zanimaju, rekoh vec da takve teme nikad ne otvaram, umesto detektora imam numizmaticko-arheolosku biblioteku vrednu 25.000 evra. Iz nje vadim tekstove koji me zanimaju i kojih nema ni na drugim forumima, a ovom forumu sam se prilagodio u toj meri da ne citam sto me ne zanima.
A sto su neki strucni ljudi napustili ovaj forum ili se neki vise ne javljaju vec samo otvaraju slike, mene u opste ne cudi. Znam da su oni magneti za privlacenje clanstva, ali im atmosfera ove birtije ocigledno ne odgovara. Jos sam uvek uveren da si trebao da budes ponosan sto neko otvara temu Libije i tako pokazuje da su na forumu prisutni obicni, normalni ljudi, ovako su svedeni samo na detektorase.

Sto rece neki dan onaj profesore, koji je odustao pre nego je i zapoceo:
Predstava je zavrsena

Jovke 07.04.2011 23:53

Mozda ne bi trebalo da se mesam ali sam ove postove procitao, i sa obzirom da sam izgubio 5 min zivota na to mislim da je fer da kazem da je Apostata malo preterao. Sve to si mogao da kazes Vumiju preko poruke ili mejla. Sto se tice politike, Vumi je totalno u pravu. Politika je povezana i jedan dogadjaj povlaci ostale. Jedino sto bih da dodam jeste da svako moze identifikovati svacije nalaze, fazon je da nalaze identifikuje tacno...

Oxotnik 08.04.2011 00:03

Uopste vas ne razumem, sto se svadjate ovde nije ovde mesto za to :/

Nigrianvs 08.04.2011 00:11

Da dodam i ja neku nevaznu rec.
Poznam Vumija licno vec par godina.
Znam sigurno da mu ovaj forum samo zadaje glavobolju i straceno vreme, koje bi sa porodicom bolje utracio.
Znam da sigurno nije otvorijo forum zarad svojih licnih interesa.
>Sto nedozvoljava politiku i slicno............ob jasnio je vec
To sto prodaje detektore i mozda se navodno obogatio od toga( hahaha) mora da e nasmejem. Covek nista od toga nije imao sem glavobolje.
Posecujem i ja mnoge forume.......... hobista i svi su isti ili slicni ovome.
Jbg rece ja..............foru m je virtuelna birtija
Vumi je gazda birtije..........ko hoce svrati i postuje pravila kuce.Ko nece, produzi do druge birtije:nahrung00

avgvst 08.04.2011 00:38

Alo bre ljudi manite se ćorava posla! Nemojte kvariti ovu veoma lepu saradnju rad i druženje!

maximus379 08.04.2011 03:16

Citat:

citat od apostata (Prilog 51755)
i tako pokazuje da su na forumu prisutni obicni, normalni ljudi, ovako su svedeni samo na detektorase.

Ebiga znao sam da su detektorasi nenormalni :4_1_72[1]

crni 08.04.2011 07:24

Ljudi al sam se ja uroko sinoc...!

Vumi 08.04.2011 09:16

Interesantno je kada covjek optuzuje nekog da je slabog karaktera itd samo iz razloga sto taj isti nije napisao ni jednu rijec tj stao na njegovu stranu i podrzao njegovo licno misljenje. Znaci, svako ko nije napisao ni rijeci u toj temi nema karaktera i slab je intelektualno. Ne razumijem zasto je zapeo za Libiju, zasto nije pomenuo onolike hiljade mrtvih u Japanu i posljedice koje ce imati cijeli svijet zbog njihovih nuklearki???

avgvst 08.04.2011 09:32

Tako je Vumi. Danas u celom svetu postoji mnogo stradanja, nepravde, političkih loših i dobrih odluka, dosta ratova, radova, dosta različitih situacija itd. ali sve one nisu tema ovog foruma, iako postoje opcije "ostalo" mislim da ne treba da zamaramo sebe i druge sa tvim stvarima. Jer na forumu piše: "dobrodošli na forum koji se bavi najlepšim hobijem na svetu" a ono što se dešava u Libiji i Japanu i drugim mestima svakako nije najlepša negio najružnija stvar koja se događa. Takođe, mislim da je dobro da se napiše poneka zanimljiva priča, anegdota koja može da uveseli i nasmeje čoveka, jer verujem da je smeh i šala svima potrebna. Jeste znamo da postoji nepravda u svetu na raznim sferama ali ne trreba da komentarišemo to i da se nerviramo, jer odavno je poznato da ništa ne možemo da promenimo. :) Opet mi ovde sada pišemo i raspravljamo o "nepostojećoj temi" koja uopšte nije ni postavljena na sajt a samo zamaramo mozgove! :)

apostata 08.04.2011 10:51

Libija
 
Postovani kolega

Nemam nista protiv tebe kao Milana kojeg i ne poznajem. Reagirao sam na potez Vumija kao vlasnika foruma zbog skidanja teme koja je meni znacila veoma mnogo. Od napada na Libiju sam utrosio na stotine sati u borbi protiv fasista koji su je napali pisuci po raznim forumima, javljajuci se raznim humanitarnim organizacijama, politickim partijama i institucijama u bivsoj Jugoslaviji i po skandinavskim zemljama. Mozda ti je nepoznato, ali se na Netu od samog trenutka napada spontano stvorila mreza aktivista iz cele bivse Jugoslavije i povezala sa celim svetom. Radi se o hiljadama mladih i starijih ljudi od Slovenije do Makedonije koje je povezao osecaj za pravdu i zelja da se nevinom pomogne. Na svetskom nivou je verovatno sudelovalo na milione ljudi, od onih najaktivnijih hakera, casnih profesora univerziteta, publicista, naucnika, pisaca, nobelovaca, celog slobodoljubivog sveta od USA i Rusije do Kine i cak Japana gde je mnogima ovo bilo vaznije od njihovog atomskog problema. Borilo se protiv zapadnih medija i pokusaja da blokiraju istinu, posebno na pomoci odrzavanja libijskih patriotskih Net-stranica koje su celo vreme bile napadane i skidane od strane agresorskih strucnih ekipa. Potpisivale su se peticije, raskrinkavale medijske lazi, sirila istina o pravim uzrocima agresije, izvrgavali se ruglu mali i veliki politicari kao i medijske zvezde iz sveta filma i muzike koji su radi vlastitog reklamiranja podrzaavali napade, slali se video klipovi, twiter i facesbook su goreli itd. Istovremeno se napadalo zvanicne stranice ministarstava obrane i vlada zapadnih zemalja i uspevalo da ih se po nekoliko sati dnevno iskljuci, bilo je cak napada na operativne stabove zemalja agresora pa i sam Pentagon. Malo se spavalo, izgaralo se u borbi i osecaju zajednistva i solidarnosti. Ponovo se ujedinio progresivni deo sveta, podsecalo je na internacionalnu Spaniju iz gradjanskog rata i svi smo zeleli samo jedno - NO PASARAN !

U nasoj forumskoj birtiji se nista nije desavalo po tom pitanju, za_ebavalo se kao i obicno, a moj glas savesti je brutalno sasecen snagom vlasnika foruma, iako sam se ovde osecao kao kod kuce. Ja sam clan mnogih organizacija za humanitarna prava, alternativnih i ekoloskih pokreta, drustava za zastitu prava zivotinja i slicnih organizacija koje se bore za bolji i pravedniji svet (moja borba nije pocela i ne zavrsava sa Libijom, ovo je vec treca generacija u mojoj porodici). Nisam razocaran, navikao sam da se borim, a tebe sam ovde postedeo (dobro si prosao :-) ), jer znam da nisi svestan svega ovoga u dovoljnoj meri.

Ja volim ovaj hobi (pomenuo sam koliko sam izdvojio samo za literaturu), ali je to ipak samo hobi koji se u meni javio kao rezultat opste radoznalosti i citanja, ovaj drugi deo moje licnosti, koji je reagirao temom Libija, urodjen je i nadgradjen najplemenitijim idejma koje je stvorio ljudski rod.

(Za pametnjakovice kojima je jezik brzi od pameti i nikakva tema ni probelm ne postoje, savetujem da najpre dobro razmisle pre nego sto lupetaju gluposti, a ovaj primer im pokazuje kako bi se mogli osecati mnogo bolje kao ljudi kada bi u njima bilo samo malo vise savesti i osecanja prema zivotu):)

Dagrish 08.04.2011 11:53

Tema
 
Čini mi se da je Vumi mislio da će na libijskoj temi da se zapodenu neke lokalne bivše-jugoslovenske političke teme, pa je zato ukinuo. Koliko se sećam, u tih nekoliko postova o nasilnom porobljavanju Libije zbog nafte, niko nikog nije direktno verbalno vređao, pa mislim da nije ni bilo valjanog razloga da se tema ukine tek tako. Isto bi bilo da moderatori na Facebooku ukinu sve grupe podrške, samo zato zato što spadaju u politiku i što se ne sviđaju sistemu, jer postiču ljude da misle svojom glavom, kao što u pesmi rekoše Partibrejkersi... :) U pitanju je bila samo podrška slobodi i pravu na život koji je dostojan čoveku, da bude srećan i nesputan kapitalitičkim okovima koji polako obavijaju svet manipulišući stvarnošću preko države, medija, obrazovanja... Jeste u pitanju bila malo zučnija diskusija, ali zar forumi ne služe i za tako nešto, diskusije, rasprave, objave, koliko god one bile teške. Lepo je postoji za*ebancija, ali je takođe lepo da postoji i sloboda mišljenja... :)

pdragan 08.04.2011 16:30

ko zeli pisati o libiji,japanu, i kojekakvih katastrofa mozda bi najbolje bilo da sam sebi pravi sajt o tome ,i vodi polemike i daje podrsku kome hoce.
takodje ima foruma o tome na nasem jeziku koliko hocete.
ne razumem,sto trazite da se o tome ovde raspravlja,nema potrebe.
ovde nikad nije bilo toga ,niti ce biti !
forum je o najlepsem hobiju na svetu, i voleo bih da tako i ostane :badass:

ceo balkan je u losijoj situaciji i od libije i od japana,pa nam niko ne daje podrsku,mozda samo drsku :)

Vumi 08.04.2011 20:28

Apostata, mozete vi pisati koliko hocete peticija, to znas i sam, nista to nece pomoci ovima ili onima, mozete napadati net bilo koje ustanove, jedino sto od toga mozete izvuci je to da vam ukinu domene drzava i opet cete vi biti donji. Zivim u Austriji i vidim sta se ovdje radi, austrijanci pljuju po amerikancima a kada amerika krene da uvodi demokratiju bilo gdje, oni su opet za nju, sve dok se ne zavrsi demokratizacija, nakon toga opet pljuju po njima i sve tako ukrug. Svi mediji, pa i oni iz nasih drzavica, pisu (ili prepisuju jedni od drugih) samo sa strane pobunjenika (ovo me takodje podsjeca na doskorasnja zbivanja u nasim krajevima).
Internet strane se sve vise filtriraju u vezi informacija i u njemu ces uskoro moci naci samo ono sto nekom drugom odgovara a najmanje ono sto si trazio i sto treba tebi. Jedino sto mozes postici u ovo vrijeme je to da ti uniformisani pokucaju na vrata jer si u netu iz zezanja trazio kako se kuci moze napraviti nekakva bomba i sl. Ne zelim se svadjati oko ovoga ni sa kim i mislim da je najbolje da svako ostavi svoje misljenje za sebe i da nastavi o nekim neobaveznim stvarima, kao sto je recimo ovaj nas hobi.

eclipse4 08.04.2011 21:17

Citat:

citat od Oxotnik (Prilog 51709)
Po prici moje majke njenom dedi doslo na san da tu ublizini sela na jednom mestu da ima zlata i da treba da povede jos dva coveka i da ga iskopaju. Medjutim on nije hteo nikog da zove pa je sam otisao da kopa poceo je da kopa i posle izvesnog vremena cuo je neki grohot u dubini zemlje gde je kopao. I po prici se ispostavilo da je zlato propalo jos dublje kao navodno zato sto nije ispostovao san, on je to licno pricao ali nije hteo nikome da kaze tacno mesto posle pri samrti je trazio svog unuka tj mog ujaka da mu kaze nesto ali medjutim je on bio daleko i dok je stigao deda vec umro. I dan danas niko nezna sta je deda hteo da kaze svom unuku predpostavlja se da je nesto povezano sa ovom pricom.

blago tebi ako si od pocetka bavljenja ovim hobijem krenuo da verujes u ovakve price......pre ili kasnije ces i sam odustati.

Oxotnik 09.04.2011 00:11

eclipse4, ja sam vec i odustao, samo sam hteo koji komentar u vezi ove price a ono odosmo nizvodno u ...

eclipse4 09.04.2011 00:45

zato sam pokusao da vratim malo vodu u korito...

Cezar Veliki 09.04.2011 00:45

ha ha ha ha ha .......


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 11:46 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!