Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Razlika izmedju DD i SEF (Symmetric Electro-Magnetic Field) sonde (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8210)

Miki 11.06.2014 17:38

Razlika izmedju DD i SEF (Symmetric Electro-Magnetic Field) sonde
 
ima li neko iskustva sa ovim SEF sondama za koje khm khm .. prodavci tvrde da su bolje od DD sondi, pre svega mislim na sonde firme DETECH, hvala .

ObeliX 11.06.2014 18:16

Ja je imam na XP-u ali je mnogo veca od DD sonde koju sam dobio uz uredjaj (27 cm)tako da ti ne mogu reci mnogo. SEF sonda mi se pokazala jako dobrom (38x30 cm) i vadio sam i sicu sa njom.osjetljiva je za svoju velicinu ali sam najbolje rezultate postigao sa tom DD sondom. ide i ona jako duboko.
mozda neko ko ima te sonde sa pribliznim dimenzijama moze reci vise.
a koji je uredjaj u pitanju kolega?

Miki 11.06.2014 22:25

Tejon je u pitanju kod mene za kojeg takodje imam standardnu i DD , ali danas procitah neke komentare i vidoh na netu neka testiranja koja su bas impresivna sa tim DETECH sondama a bogami i daleko pristupacnije cene imaju od originala..

kratki 11.06.2014 22:51

Prednosti:
dublja zavisno od velicine predmeta i do 20% od tvoje DD,
bolja za jako mineralizovane terene,
ostriji i jaci signal,
odvaja dobro sa manjim DISCOM od Tesorove DD,
savrsena za sumu i mekse zemljiste,
mirnije radi kod xp aparata, za Tesoro ne znam, inace su oni dosta mirni aparati.
povoljne cene.
Mane:
Moraces kopati vece i dublje rupe....

Miki 11.06.2014 23:03

lool hvala , video sam tvoju temu - mada nisam mislio na onu koju si ti testirao vec na njihovu novu Ultimate seriju koja je daljnji razvoj tih sondi al bice da je to otprilike to ... iako oni kazu da im je nova serija jos dublja, laksa i stabilnija od stare

ObeliX 11.06.2014 23:10

ja sam vadio male rimljane a nasao sam i nekoliko madjara sa velikom SEF sondom. kasnije sam otisao sa malom DD sondom i povadio otale madjare jer su bili plitko :) .
za svoju velicinu je jako osjetljiva ali sam pretabane terene presao ponovo sa SEF sondom i puno toga nasao na vecoj dubini. neces se pokajati ako je kupis a to da je laksa od DD,laksa je i to mnogo

Miki 11.06.2014 23:26

imaju u medjuvremenu celu paletu za XP u raznim oblicima i sa raznoraznim imenima Tornado, Sharp, Hunter, Storm ,Attack ... lool :D

Miki 11.06.2014 23:32

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
mislim da su toj seriji za XP dali ime NEL , evo slike :

Vumi 12.06.2014 01:44

Ako se ne varam, NEL su ukrajinske sonde...imam jednu na Minelabovom detektoru :)

ObeliX 12.06.2014 07:18

vidim ja na kamari nema moje sonde :) ...SEF (DeTech) i NEL nisu isto koliko znam ali su slicne.
koja je bolja ne znam ali i ova koju imam je super.

Vumi 12.06.2014 10:06

Obelix, NEL nemas sigurno, ti imas Detechovu :)

ObeliX 12.06.2014 12:29

da,to sam htio reci. ovo sto je Miki stavio na slici su NEL ako se ne varam,zato i kazem nema moje sonde na kamari :)

Marko 12.06.2014 13:17

Stvarno ne mogu da poverujem u toliko povecanje dubine o kojim pričate na numizmatiku prelaskom na vece sonde sa standardnih.Primer Gold MAXXA sa sondom 27 na 30*36 je nekih 2-3% na novcice sto sam probao

ObeliX 12.06.2014 14:39

ja sam testirao svoj XP i sa vecom SEF sondom je bio dublji 6-8 cm na sester nego sa 27 cm DD sondom. sve sto su veci predmeti veca je i razlika naravno. na sicu nije nesto ali ona i nije napravljena da vadi sitno srebro a ni moj aparat nije za to namjenjen. sa tom frekvencijom je ipak za krupnije stvari.
nekome zvuci neistinito ali je jako istinito. testirano na livadi u jako tvrdoj zemlji.
neke kolege kazu da zna biti i do sonde. iste sonde a neke su bolje neke losije,otkud znam

Miki 21.06.2014 21:42

sad mi tek nista nije jasno, na nemackom forumu sam nasao prilog od pre 2 godine na kojem lik kaze da je Ultimatum daljni razvoj SEF sondi, sto se tice ovih NEL moja je greska jer ocito da one veze nemaju sa firmom Detech .. kako god ja se dvoumim koju od ove tri da uzmem -
http://www.nuggets.at/DETECH-25x30-c...-kHz-SuchSpule
http://www.nuggets.at/DETECH-30x38-c...-kHz-SuchSpule
http://www.viennadetectors.at/compon...pshop/Itemid,/

kratki 21.06.2014 22:25

Nel sonde nisu od Detecha, treba da su ruske...
Zadnja je novi model, lepo uradjena i skroz laka, veoma osetljiva na sitne predmete.
Prva i druga su vise za krupnije i dublje predmete.
Prvo razmisli sta vise trazis, rim ili srednji vek.

IVLIANVS 16.01.2016 18:29

Citat:

citat od Miki (Prilog 83491)
ima li neko iskustva sa ovim SEF sondama za koje khm khm .. prodavci tvrde da su bolje od DD sondi, pre svega mislim na sonde firme DETECH, hvala .


SEF sonde su takodje DD sto znaci da imaju 2 kalema za razliku od koncentricnih sondi koje imaju 1 kalem

takve sonde ne hvataju signal konusno nego celom sirinom na istoj dubini
zato su koncentricne sonde dublje,ali hvataju malom povrsinom na maximalnoj dubini

banebeograd 16.01.2016 19:02

i koncentricne sonde imaju dva kalema/predajni i prijemni/ ali drugacije postavljena /manji i veci krug/
a dd sonde su sigurno dublje od koncentricnih i to znacajno...

IVLIANVS 16.01.2016 19:36

bane druze moj silno gresis sinko :)
to sto se sa DD i SEF sondama pronalazi vise ne znaci da su dublje.znaci da pokrivaju vise,bolje razdvajaju signale i zato su toliko popularne
ali nisu dublje-provereno i sa White`s DFX i sa Minelab
13 inca Ultimate SEF sonda za Minelab nije dublja od fabricke 11 inca (naprotiv)
15x12 SEF za DFX nije dublja od 12 inca fabricke koncentricne

ne znam za ostale aparate i sonde,ali ovo sto sam ti napisao veruj da je tako

laki 16.01.2016 19:44

Mislim da je Bane u pravu, DD su sigurno dublje. Treba uporediti fabricke sonde.
Od njih su jedino dublje "mono" sonde.

IVLIANVS 16.01.2016 21:27

mono sonde su nesto drugo,ne idu na vfl detektore

laki 16.01.2016 21:43

Da, ali dd idu tamo gde idu mono

banebeograd 16.01.2016 21:58

Citat:

citat od IVLIANVS (Prilog 88806)
bane druze moj silno gresis sinko :)
to sto se sa DD i SEF sondama pronalazi vise ne znaci da su dublje.znaci da pokrivaju vise,bolje razdvajaju signale i zato su toliko popularne
ali nisu dublje-provereno i sa White`s DFX i sa Minelab
13 inca Ultimate SEF sonda za Minelab nije dublja od fabricke 11 inca (naprotiv)
15x12 SEF za DFX nije dublja od 12 inca fabricke koncentricne

ne znam za ostale aparate i sonde,ali ovo sto sam ti napisao veruj da je tako

ma bezi bre ti radis samo sa tim veteranima , oni mozda i ne primaju dd :36_1_21[1
na fisherima /teknetiks, baunti/ i garetima provereno DD sije debelo koncentricne sonde,
i takve sonde /koncentricne / stavljaju samo u one najjeftinije modele aparata....
mislim da je koncentricna sonda proslost u smislu prve ugradnje u nove modele detektora

IVLIANVS 16.01.2016 22:43

ta 4 sto si nabrojao,da nisi rekao da su detektori ja bih mislio kosacice ili muzicki uredjaji :)

IVLIANVS 16.01.2016 22:44

Citat:

citat od laki (Prilog 88811)
Da, ali dd idu tamo gde idu mono


laki mono sonde su sonde za pulsne aparate i one nemaju diskriminaciju

laki 16.01.2016 22:53

znam, imao sam nekad minelab gp sa dd i mono sondu ... zato sam i napisao da je od dd dublja samo mono sonda :bier:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:36 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!