Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

pike.sch 31.10.2017 22:21

Novi migranti. http://www.blic.rs/vesti/svet/beg-iz...evropu/bfwztk0

Grga 22.03.2018 12:13

Gospodo povlačite se u planine. ja na Psunju imam šumicu, počeo sam ju rušiti i udarati temelje za apartmansko naselje...

https://www.24sata.hr/tech/uzbuna-le...i-metra-565575

Grga 11.01.2019 18:45

Nastavlja se, nastavlja...
 
Nisam već dugo napisao prilog, ali sada moram, samo da vas podsjetim kako bi trebali razmisliti o preseljenju na panonske planine. Ja sam na Psunju već okrčio parcelu za prvu turističku kućicu. Čini mi se da većina nije vjerovala kako bi se moglo vratiti Panonsko More. Odavno sam napisao da je u Evropi (tu živim), ali i na cijeloj Zemlji nekada svake godine trajalo po jedno ledeno i toplo doba i da se panonski bazen punio i praznio dva puta godišnje, što potvrđuju enormne količine snijega ove godine. Ja čekam da ''ode'' Mjesec i selim na Psunj. Pročitajte i današnja predviđanja ''stručnjaka''...

https://www.express.hr/znanost/ocean...cijanovu-19497

Enigma 12.01.2019 00:10

Grga, nemoj ulupavat novce u smještaj na Brezovom polju, taman kad završiš vodurina ćete potopit i poćerat da doveslaš do mene. Bolje ti je da odma udariš temelje kod mene; na Velebitu si 1000 metara
sigurniji. :Camping08: :26:

Grga 12.01.2019 10:39

Ima i tu istine, al ja se nadam da će Panonsko More doteć postepeno, ne unaglo... Samo se nadam...

Vumi 13.01.2019 01:48

Grga, mislim da pretjerujes. Ako tvrdis da se Panonsko more lagano ali sigurno vraca onda po nekim mojim razmisljanjima ne treba bjezati na neku visoku planinu. U mom rodnom kraju se jos uvijek lako mogu pronaci ostaci doticnog mora a nadmorska visina je nesto preko 100m. Mozda ovdje ima i onih koji znaju reci na kojim dubinama obicno zive skoljke i raznorazni puzevi i odmah cemo znati odgovor koja je dubina bila u tim nasim krajevima. Ipak mislim da to drevno more i nije bilo nesto posebno duboko :)

Crni-1 13.01.2019 11:40

Ako ćemo po toj logici onda nam nema spasa,planina Beljanica je 1339 metara i u samoj blizini njenog vrha nalaze se školjke za koje znalci kažu da žive na dubinama od 500m i dublje.

Grga 13.01.2019 12:35

Vumi, mislim da ću morat ponovo napisat neke objave. Pretpostavljam da dubina Panonskog Mora (možda i jezera) nije bila velika. Tu bi mogao biti u pravu, ali po nekim drugim ''parametrima'', kada je kod nas bilo ljeto,voda je isparavala, možda do približno dubine današnje Save ili Dunava. Što se tiče morskih školjki na većim visinama eee, to je po svoj prilici kriva poplava kod, u Bibliji i drugim zapisima, općeg potopa...

Jedan od ''parametara'' je i ovaj:
http://atlasstvaranja-1.blogspot.com...-u-europi.html

Grga 13.01.2019 13:04

Na lokalitetu Solnhofen kod Frankfurta sam bio. Fosili su u slojevima kamena. Odlome ''ploču'' i u njoj fosil. U ovom kamenolomu ne kopaju samo u širinu već i u dubinu, što je siguran znak da su fosili svake godine bili zamuljeni, osim što nikako ne pristajem na starost od ovoliko milijuna godina. Nivo vode današnjih mora i oceana, godišnje naraste tri do četiri milimetra, kaže znanstvo, zbog taloga kojeg nanesu rijeke, a raznesu morske struje. Ajmo sada probati računati u rikverc. Neka budu samo dva milimetra godišnje, upola manje nago što je ''službeno'' zapisano, pa da se uvjerimo u jednu zanimljivu situaciju. Nije težak matematički zadatak. Probajte, pa da vidite bedastoću kod procjene starosti fosila - i nestanka dinosaura...

Grga 13.01.2019 13:19

Uvjeren sam da su na ovom forumu pametni i školovani korisnici, ali i gosti, svi meštri svoje struke. Pojedince znam osobno po imenu. Zašto kažem da ste pametni i inteligentni? Zato što nema ni jedan glupi komentar na moje objave, kao recimo na fejsu. Mnogi su shvatili bit ove ludorije od mog višegodišnjeg pisanja, a komentari se svode na neke pojedine nejasnoće - koje ni ja ne mogu objasniti.

Vumi 13.01.2019 20:44

Citat:

citat od Crni-1 (Prilog 93915)
Ako ćemo po toj logici onda nam nema spasa,planina Beljanica je 1339 metara i u samoj blizini njenog vrha nalaze se školjke za koje znalci kažu da žive na dubinama od 500m i dublje.

Da je tako onda je vjerovatno u ta vremena postojalo samo poneko ostrvce i nista vise. Ako bi uzeli da je Panonsko bilo tako duboko sta bi ostalo od cijeloga svijeta nepokriveno, samo visoki planinski lanci visine preko 2000m? Mozda je doslo do uzdignuca terena pa je Beljanica podignuta naknadno. Meni se sve cini da je Panonsko more (mozda prije jezero) ostalo "zarobljeno" nakon povlacenja nekih velikih mora (okeana ili cega vec) i da je opet pomjeranjem terena doslo do njegovog oticanja u maticne vode. Pitanje je gdje je nestala onda sva ta voda?

Sto ce tice strucnnjaka koji govore da se u svjetska mora talozi godisnje toliko i toliko mm mulja i da se more podize zbog toga tu bas i nisam siguran. Ako pogledamo koji je procenat kopna u odnosu na okeane i onda jos kada vidimo koji procenat od svega toga imaju rijeke, mislim da od te price nema nista. Slicno mislim i o topljenju leda i podizanju nivoa mora zbog toga.

Vumi 13.01.2019 20:55

Moram jos da prokomentarisem fosile sa onog ubacenog linka. Koliko ja vidim nista se nije promijenilo 100-tinama miliona godina, sve je ostalo isto samo je nekoliko majmuna odlucilo da se promijeni u covjeka dok su ostali i dalje u sreci zivjeli kao majmuni pa i dan danas...nesto tu ne stima. :)

Enigma 13.01.2019 20:56

Dragi moj Grga, ljudima poput tebe koji imaju nekakvu širinu nema mjesta na tim tzv. društvenim mrežama. Pametan tamo zalazi samo onda ako je spreman gubiti svoje vrijeme, utrpati nekom nešto ili ako mu godi da ga ovčice karaju, onako s guza. Za pametne postoje specijalizirani forumi, baš poput ovog našeg.

Grga 14.01.2019 10:48

Maljevik
 
Jedan od mnoštva podvodnih arheoloških lokaliteta na Jadranu. Odabrao sam Maljevik zato što je blizu lokaciji moje pretpostavke o Troji. Arheolozi i ostali ''stručnjaci'' kažu da se ''pomaklo'' i more i kopno, zbog nekakvog tektonskog poremećaja. Zanimljivo. Na cijelom Jadranu ista slika. Nije im palo na pamet da se porastao nivo vode... Što vi mislite?https://portalanalitika.me/clanak/19...odmorsko-blago

Grga 15.01.2019 16:35

Da još malo posolimo slanu vodu...
 
Enigma, eto i mene na Velebit ako ovako nastave prepadat jadan narod, a bojim se da je ovo plašenje tek u povojima, umotano u neprozirni celofan... U Veneciji će (izgleda) samo tavani biti na suvom...
https://www.express.hr/znanost/antar...dzvonilo-19549

Vumi 15.01.2019 19:47

Cek malo Grga, ako ce u Veneciji tek tavani biti suvi onda za nase krajeve nema problema...pade mi kamen sa srca :)

pike.sch 15.01.2019 22:02

Meni najzalije ako nivo mora bude kao sto kazu 10 metara bude visi Goli otok bice poplavljen. Gde ce onda ovi narodi svoje politicare da posalju onda?

Grga 15.01.2019 22:54

Što se mene tiče sve političare svijeta treba :), ko što rade Kinezi, :) u glavušu i još obitelji naplate ''trošak''...

Grga 17.01.2019 18:44

Hektor
 
Odavno pišem objave o Troji, a čini mi se da se čitaju na širem području, jer pojedinci šalju sve više fotografija koje potvrđuju moju teoriju. Onda samo proširim (nadogradim) svoj tekst novim ''dokazom''. Evo neki dan sam iz Tirane dobio nekoliko fotografija za koje pretpostavljam da bi mogle biti...

Ali prvo pročitajte objavu, jer mi je jako važno vaše mišljenje. Ima i nekoliko fotografija snimljenih izdaleka, ali neću ih objavljivati javno. Pa moram imati nekakvu ''zaštitu'' od napada ''znanstvenoarheološ kih'' pametnjakovića...

https://www.facebook.com/mirko.grga/...34703343249562

Grga 01.02.2019 20:52

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ot...---547745.html

Grga 25.02.2019 17:53

Frigijska kapa
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 65535)
FRIGIJSKE KAPE

Još malo ažuriranja i nadogradnje već opisanih frigijskih kapa neće naškoditi forumu i pratiteljima ove moje sapunice o Troji i nekim drugim zagonetkama ''na rubu znanosti''...

Frigijska kapa je mekana kapa koja se suzuje u stožac, a vrh joj se preklapa prema naprijed. Najčešće je crvene boje, a ime je dobila po maloazijskoj pokrajini Frigiji. Poznata je u većem dijelu svijeta i simbol je slobode i mudrosti. Ime je dobila po istoimenom trojanskom plemenu Frigima ili Frižanima.

Frigija je antička pokrajina u središnjoj Anatoliji, današnjoj Turskoj, odnosno naziv za drevno kraljevstvo koje se protezalo regijom.
Prema Herodotu, Frigijci su u ranoj povijesti živjeli na jugu Balkana gdje su se zvali Brigijci. Oko 1200. pr. Kr. prešli su preko Dardanela i naselili Malu Aziju. Kao razlozi preseljenja navode se služenje gradu Troji, kojem su bili saveznici, osim što nije jasno kada su došli, prije ili poslije trojanskog rata.

Naravno da je jasno, barem meni, da su došli poslije trojanskog rata. Jasno je i po kome su dobili ime. Brigijci su narod s Briga, ili brijega, a kod mene bi bili s brda, dok dvadesetak km od mene ipak je to brig. Nedaleko Nove Gradiške, blizu Nove Kapele, je naselje Bili Brig i možemo ih slobodno zvati Bilobrižani, Bilobrigijci, a još jednostavnije - Brigani, Brigijci, pa i Frižani ili Frigijci...

Frigijski jezik svrstava se u indoeuropsku jezičnu porodicu, a pretpostavlja se da je bio blizak grčkomu i aramejskomu, uz napomenu da Grci u vrijeme rata za Troju nisu poznavali pismo.

Frigijsku kapu na glavi je imao trojanski princ Aleksandar, kada se družio s Helenom. Trojanske uniforme su tipične i za ilirska, te tračka plemena, ali i za etrurska.
Brojne su etrurske i rimske priče o trojanskim izbjeglicama kao njihovim precima i najčešće se spominje veliki trojanski junak Eneja, koji je s dijelom trojanske flote, poslije pada Troje, otplovio u Italiju.Tijekom Rimskog Carstva, na svojim velikim svečanostima, stari Rimljani su nosili ove kape.
Frigijsku su kapu nosili narodi antičke Azije, a preko Grka i ostalih naroda, koji su bili u doticaju s helenizmom, proširila se i na neke druge zemlje. U antici je ova kapa za Grke bila simbol utjecaja drugih naroda koji nisu bili grčkog porijakla i koje su još zvali i barbarima.
Motiv frigijske kape iznimno je poznat i često se pojavljuje na glavama i smrtnika i božanstava, na slikama, kipovima, kovanicama, vazama, stupovima, dokumentima, nacionalnim obilježjima…
Može se vidjeti npr. na Atisovu kipu , na slavoluku Septimije Sever u Rimu, gdje rimski vojnik vodi zarobljenka s frigijskom kapom na glavi, na prikazima Artemide, na glavi perzijskog boga Mitra i anatolskog boga Atisa, božice Kibele, Trajanovu stupu nose je Dačani, na kamenom je kipu starca crkve Notre Dame, minijaturnoj brončanoj kompoziciji iz Siska, freski đakovačke katedrale...

Detalj mozaika Marija i Dijete, okruženi anđelima u bazilici svetog Apolinara u Raveni, prikazuju tri mudraca koji tek rođenom Isusu nose darove, a na glavi imaju frigijske kape.
Na ranim crtežima mudraca (maga), dobro se vide frigijske kape na njihovim glavama, što je prikazano i na jednoj freski Đakovačke katedrale. Mozaik na jednom arheološkom lokalitetu u Turskoj pokazuje Orfeja s lirom. Frigijska kapa dio je mljetske muške nošnje i ženske bosanske nošnje...

Jedan stećak kod Stoca prikazuje kako se igra zajedničko kolo. Muškarci i žene drže se za ruke, a među prstima im je biljka s tri lista, koja bi mogla biti jedna vrsta djeteline, više puta spomenute u Ilijadi i to na bojnom polju. Inače, kod mene se zove i Svinđuša, pa Žuti zvizdan (ili zvjezdan), a službeno ime je Lotus.

Konji su dotle svakom pred kolima stajali svojim
Grizuć petrusin, što raste po dolima vlažnim, i lotos,
A knezovima svim u čadorima pokrita kola

(2. pjevanje, str. 38 Ahejske lađe)

Na glavama muškaraca jasno su vidljive frigijske kape. Ako su Likijci bili saveznici Trojancima, a po Homeru samo su oni svojim mrtvima na grobove stavljali stećke, kako su majstori klesari mogli znati za postojanje ove vrste kape, osim ako ju nisu koristili u svome zavičaju? Ni žene nisu izuzetak. Bosanska narodna nošnja slična je odjeći uklesanih ženskih likova u stećku…
Na prostoru oko Skadra i danas se vidi puno ovog žutog cvijeta…

Grga 25.02.2019 18:03

Frigijska kapa
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
dokumenat 38061

dokumenat 38062

dokumenat 38063

dokumenat 38064

Grga 26.02.2019 21:35

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Ovaj podatak i staru mapu dobio sam lani od jedne beogradske profesorice, koji potvrđuje moju teoriju, da se trojanski rat vodio oko Skadra i da su svi tzv. ''Slaveni'' potomci jednog plemena - trojanskog plemena...
http://www.carsa.rs/prokletije-troja...RTFmHqFybwADUU

Enigma 27.02.2019 03:27

Slaveni - Sloveni su doselili iz Slovenije i zato se nazivaju slovenima, a Slovenci su jedino pleme koje nije napustilo našu pradomovinu i čuvaju nam ognjišta da se imamo kamo vratiti kada nas uzbrdo potjera potop. Koji yebeni Trojanci, mi smo iz Slovenije, a Trojanci su iz Troje.

Grga 27.02.2019 13:41

Tooo prijatelju, a što se na javiš na telefon kad te zovem? Neku veče sam imo izložbu u Sisku, zovem onat tvoj stari broj od 6 znamenki, a ti ni abera. Kad ćeš doć da pregledamo jedan lokalitet na mojoj njivi? Veliš, obećanje ludom radovanje, al svejedno kad napravim apartmane na Brezovu Polju imaš ljetovanje besplatno...

Grga 27.02.2019 13:57

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Ima i galerija slika na bukvama...

Grga 27.02.2019 23:19

Evo gledam već četvrti video zapis ovog srećkovića, a ako je istina, njegov je mobitel najbolji detektor metala na svijetu...

https://www.youtube.com/watch?v=Tlq3jbXvFI8

Enigma 28.02.2019 02:15

Citat:

citat od Grga (Prilog 94195)
Tooo prijatelju, a što se na javiš na telefon kad te zovem? Neku veče sam imo izložbu u Sisku, zovem onat tvoj stari broj od 6 znamenki, a ti ni abera. Kad ćeš doć da pregledamo jedan lokalitet na mojoj njivi? Veliš, obećanje ludom radovanje, al svejedno kad napravim apartmane na Brezovu Polju imaš ljetovanje besplatno...

Dragi moj prijatelju, nemam pojma da si me zvao. Pogledao sam imenik u lajafonu i nema te tamo, opa mi stari mob u izvor i osta sam brez puno brojova, bez svih koji nisu bili prebačeni na ebenu karticu.
Kod nas na selu lajafon stoji u kujni na kredencu jerbo ako ti ispadne iz žepa svinje ga oglođu. Ajd pošalji mi broj, vođe prek poruka.
Imam problema s grbom i nisam dugo mlatio s detektorom, ćuko mi intezivno liže grbu i kada me pokrpa obaći ćemo tvoju njivu.

Ajd živjo, tvoj brat od tetke.

Grga 19.03.2019 17:15

Eneida
 
Čisto iz dosade objavljujem jedan dio iz Eneide. Imam ga već dugo vremena zabilježenog u svojim dokumentima i prvi put ga javno objavljujem. E, a sada pitam: Da li je Troja zaista bila u turskom dijelu Male Azije, ili na Jadranu, kod Skadra naprimjer, gdje smo je nas nekolicina ''zamislili''?

Kroz svu Ahivsku vojsku utèći je mogo Antenor
I u Ilirski zaton unići i samu sredìnu
Liburnskog kraljevstva zdrav mimoìći i izvor Timáva,
Koji iz devet grla provaljuje u more, da sve
Brdo se ori, i vodom poljàne pokriva bučnom.
Ipak Patavij tu Anténor sagradi, smjesti
Narod i dade mu ime i oružje Trojansko na zid
Objesi; sahranjen sada u pokoju počiva tamo.
A mi, podmladak tvoj, mi ginemo, kojim si dvore
Obećo nebeske lađe izgubismo — ao strahote! —
Sa gnjeva jedne daleko od Italske zemlje smo jošte.
Tako l' se duševnost plaća? i kraljestvo tako l' nam daješ?
---------------------------------------------------------------------------------
30 242-249. Antenor je bio odličan Trojanac, kojega i Homer u Ilijadi spominje. Pošto je Troja osvojena, on je dopr'o u gornju Italiju i tamo sagradio grad Patavij (Padovu). — »Ilirski zaton«, t. j. sjeverni dio Jadranskog mora. — Liburnija se zvala zemlja, koja je obuzimala današnju zapadnu Hrvatsku i sjevernu Dalmaciju. — »oružje na zid objesi«, t. j. za znak, da ne će više ni s kim vojevati.
---------------------------------------------------------------------------------
https://hr.wikipedia.org/wiki/Timava...zvIqvGGRzSaefo

https://www.youtube.com/watch?v=Efsl...ls8-y75Fiw0WoA

https://www.youtube.com/watch?v=ehe-...z60PdQBvnJHDjA

Grga 15.05.2019 21:28

Tornado
 
Ovaj događaj prilično je nepoznat čak i užoj novljanskoj javnosti. Mislim da zaslužuje biti objavljen ovdje, kao zanimljivost.

https://www.facebook.com/mirko.grga/...03206013065960

Grga 05.07.2019 11:21

Filistejci
 
Ne žele otkriti pravu lokaciju iz koje su Filistejci mogli doći na Bliski Istok. Valjda ih sramota priznati i prihvatiti da su tamo nekakve seljačine s zapadog Balkana zabilježeni u Bibliji. Poklapa se čak i vrijeme odlaska, baš nakon pada Troje...https://net.hr/magazin/spektakularno...-bili-susjedi/

Grga 14.10.2019 17:09

Homerovi roboti
 
Ilijada:
''Pogosti se, mila ženo – reče Hefest Tetidi – dok ja pospremim ovaj nered. Onda hramajući digne se čađavi bog od nakovnja, njišući se mučno makne mjehove od vatre, zatvori sve drugo oruđe u srebrni kovčeg, spužvom opere lice, ruke, vrat i prsa, ogrnut u košulju i podupiran od svojih sluškinja ponovo othramlje iz sobe. Te sluškinje ne bijehu žive, ali slične živima, pune mladalačke dražesti, a Hefest ih je skovao od zlata, obdario ih snagom, razumom, glasom i umjetničkim nagonom. One hitrim koracima odjuriše od svoga gospodara''...

Što reći na ovakav opis ''od zlata napravljenih žena'' - lijepih, pametnih i umjetnički nadarenih? Ne vjerujem da je Homer imao takvu maštu kojom bi mogao predvidjeti budućnost 3 ooo godina unaprijed. Odlično je znao što opisuje u svojim djelima.
https://zimo.dnevnik.hr/clanak/uspon...---578959.html

Grga 17.10.2019 15:28

Homerovi roboti
 
Ne želim ponovo objavljivati moja razmišljanja o drugačijem nagibu Zemlje u prošlosti u odnosu na Ekvator, a tko ima volju neka potraži u objavama. Mislim da je ovo ''priznanje'' dokaz da sam bio u pravu, osim što NASA nije objavila uzrok današnjim promjenama klime. Naravno da nisu krivi stanovnici Zemlje već... I to piše u jednoj od mojih prošlih objava. Zato sam u više navrata, što u šali i zaozbiljno, napisao da gradim apartmansko naselje na planini Psunj u Slavoniji (ili Panoniji), očekujući povratak Panonskog Mora. Gospodo, nije šala, vratiće se ''moje'' more sigurno, osim što ne znam kada, a volio bi da se desi za vrijeme moga života. Jedini problem će biti ako se vrati jako brzo, jer slijedi ponovno opća svjetska kataklizma u obliku potopa, a ako postupak potraje duži vremenski period neće baš biti previša kataklizmično. Uz poruku da se preselite na neke planine savjetujem da što prije (mislim na područje Balkana i Europe) promijenite uzgoj poljoprivrednih dobara. Ja ću početi saditi naranče, ananas i banane, jer jabuke, kruške i šljive puno će kvalitetnije biti tamo na sjeveru, kao što je npr. Sibir...https://www.dnevno.hr/planet-x/je-li...vanja-1379586/

Enigma 17.10.2019 23:44

Grga, sve je to poznato i geološki zapisano, a drug Homer prezentirao na svoj način. Faeton je primio silnu energiju i otrgnuo se, baš poput elektrona u atomu koji uslijed energetske anomalije utekne iz atoma. Faeton je izbio dinosaure s planeta. Veliki potop koji slijedi je uzrok magnetske anomalije, koju generira mjesec dok trga lanac. Kada mjesec potrga lanac i utekne, izbit će ljude s planeta. Sve je to normalni ciklus, poput izmjene dana i noći.
Tehnološki smo u banani da bismo to danas uspjeli spriječiti, no, to je daleka budućnost. Vjerojatnije je da će bahati čovjek sam sebe izbiti s plavog planeta.

Grga 18.10.2019 11:19

Enigma, el bi ti otpo prst da se javiš jednom malom porukom, onak u čet'ri oka? Daj očisti ''sandučić'' s poštom da malo popričamo...

Enigma 18.10.2019 22:07

Grga, očistio sam kad si me zadnji put upozorio.

futyfuty9 21.10.2019 14:59

Citat:

citat od Grga (Prilog 94858)
Ilijada:
''Pogosti se, mila ženo – reče Hefest Tetidi – dok ja pospremim ovaj nered. Onda hramajući digne se čađavi bog od nakovnja, njišući se mučno makne mjehove od vatre, zatvori sve drugo oruđe u srebrni kovčeg, spužvom opere lice, ruke, vrat i prsa, ogrnut u košulju i podupiran od svojih sluškinja ponovo othramlje iz sobe. Te sluškinje ne bijehu žive, ali slične živima, pune mladalačke dražesti, a Hefest ih je skovao od zlata, obdario ih snagom, razumom, glasom i umjetničkim nagonom. One hitrim koracima odjuriše od svoga gospodara''...

Što reći na ovakav opis ''od zlata napravljenih žena'' - lijepih, pametnih i umjetnički nadarenih? Ne vjerujem da je Homer imao takvu maštu kojom bi mogao predvidjeti budućnost 3 ooo godina unaprijed. Odlično je znao što opisuje u svojim djelima.

Grgo rode, zaista mi je trebalo mnogo vremena da sa pažnjom odčitam ovu tvoju temu. Još uvek je ne stigoh celu doslovce pročitati.
Da. Na prvi pogled iz ovog citata koji govori o Hefestu se nedvosmisleno prvo pomisli na robotiku. Međutim ima tu još nešto veoma lepo izrečeno a da niko nije do kraja razumeo šta se sve krije u ovih par rečenica a da nije samo robotika u pitanju.
Srdačan pozdrav Grgo

Grga 25.10.2019 14:45

Vanzemaljci...(?)
 
Trdesetak godina uvjeravam javnost da na Zemlji ne postoje ''vanzemaljci'', što upravo potvrđuju i ''tajni'' dokumenti svjetskih sila, ali NLO-i su prisutni otkad je i svijeta i vijeka. U više navrata pisao sam priloge na ovu temu i svaki put ponavljam da ''teoretičari zavjere'' nemaju pojma kada počnu uvjeravati javnost kako Ameri (i Rusi) kriju podatke o susretu s ''putnicima'' pristiglih s drugih planeta, pa čak i galaksija. Pri tom zaboravljaju da Zemlji, s prve najbliže zvijezde, Alfa Centauri, svjetlost putuje više od četiri godine. Piloti nadzvučnih aviona moraju imati specijalnu ''odoru'' da bi uopće mogli letjeti nadzvučnim avionima, inače umiru kod akceleracijskog ubrzanja. Danas poznatom i pristupačnom brzinom putovanje do najbliže zvijezde trajalo bi stotinama godina, što jasno upućuje da ni prema nama ne dolazi nitko, a tko se ''voza'' u tzv. ''letećim tanjurima'' čitajte Bibliju, Ilijadu, Odiseju, Eneidu, Ramajanu, Mahabharatu... Ili neku od mojih prošlih objava...

https://www.express.hr/kultura/vanze...je-nasao-23340

Enigma 26.10.2019 01:45

Specijalnu "odoru" mora imati letjelica, a ne pilot, u tom slučaju pilot može biti i u gaćama. Kad baba rasproda krave imat ću lovu da krenem s projektom. S malim zelenim svaku subotu kartam belu i rekao mi je kako masu broda svesti na nulu. Sad ga vidiš, pa ga više ne vidiš, a tu je neđe. Što se tiče brzine, fotoni su smijurija za ovu "antimaterijsku" makinu.
Ako uključiš možđane, koliko te znam skontat ćeš u čemu je kvaka i da su međuzvjezdana putovanja realna stvar.

Grga 26.10.2019 11:31

Ne kažem da zvjezdana putovanja nisu moguća, već da dugo vremena traju. Svjetlost najbrže putuje, koliko je znanosti poznato, a ako materijalni objekt ide ovom brzinom pretvara se u fotone, koji nikada više neće biti materija, osim u ''Zvjezdanim stazama''. Da su međuzvjezdana i međugalaktička putovanja moguća Zemlja bi vrvjela od '' vanzemaljaca''. Ja sam ipak pristalica Božje zemaljske kreacije i sve je pod njegovom kontrolom, a naše je da odlučimo u što želimo vjerovati... Daj ti meni rođeni pošalji porukicom nekakav svoj telefonski broj da se čujemo. Ljetos sam bio u tvome zavičaju, na slikarskoj koloniji - i nikoga nije bilo tko te pozna. Opet sam 9. 11. na istom mjestu (bar se nadam, ako me nešto ne zakoči), pa da malo podivanimo uživo...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 15:43 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!