Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Praistorija (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=165)
-   -   Izlozba Filozofskog fakulteta (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8232)

Pretorijanac 17.07.2014 00:34

Izlozba Filozofskog fakulteta
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 28)
Na Filozofskom fakultetu u Beogradu, nalazi se katedra za arheologiju.
Elem, oni imaju svoju zbirku i u okviru nje su neki od nasih najboljih komada.
Ovo su fotke dela zbirke koji je nedavno bio izlozen u Kapetan Misinom zdanju.

Praistoricarima ce biti zanimljivo. :)
Na poslednjim fotkama mozete videti retko prikazivanu "Beogradsku mumiju".

biljadj 17.07.2014 11:07

Divno je ovo videti.Hvala za osvezenje nama praistoricarima.

kratki 17.07.2014 12:01

Hvala na fotkama, lepo je za videti u uzivati.
Svidja mi se kokoska od keramike, podseca na fibulu pticu koju si postavio.

Pretorijanac 17.07.2014 22:36

Nema na cemu. Da nisam u prilici da dogadjaj podelim sa vama, to bi bilo tek pola zadovoljstva. :) :nahrung00

avgvst 17.07.2014 22:53

Uuuuu postavka zaista zaslužuje sve pohvale.
Kvalitetni predmeti i odlična restauracija.
Jel može pobliže nešto o "Beogradskoj mumuji"?

Banatski šetač 17.07.2014 23:09

O Beogradskoj mumiji ima i na netu, a rađene su i emisije, a ova izložba je zaista prava lepota. Mnogi predmeti su iz literature, ali me je posebno oduševio onaj model ognjišta ...
Je li još uvek izložba u toku?

biljadj 17.07.2014 23:47

Citat:

citat od Banatski šetač (Prilog 83725)
O Beogradskoj mumiji ima i na netu, a rađene su i emisije, a ova izložba je zaista prava lepota. Mnogi predmeti su iz literature, ali me je posebno oduševio onaj model ognjišta ...
Je li još uvek izložba u toku?

Eh da to ognjiste,to je primerak.

Pretorijanac 17.07.2014 23:59

Ja se uvek zalepim kod Vidovdanke (slicica i19). Jedna od mojih prvih ljubavi. :)
O Beogradskoj mumiji sam citao, ali nazalost sve izvetrilo.
Sto se tice izlozbe, ima dobe sanse da je jos uvek u toku, a mozda ce im to biti i stalna postavka.
U svakom slucaju ne bi bilo lose proveriti telefonom u koliko se neko odluci za posetu.

Dagrish 18.07.2014 02:26

Filozofska Vinča
 
Dobre fotke (pogotovo one sa ambijentalnim osvetljenjem) i dobar aparat! Kod muzejskog fotografisanja (imam stari Canon A590 IS) često su mi pravili problem odsjaj blica na staklu zbog lošeg ugla (često je zaklanjao predmete) i drhtaj ruke tačno u momentu otvaranja blende. Ali, ti si te sitnice uspešno prevazišao, svaka čast! :) Čudesne vinčanske rukotvorine sam takođe imao priliku da vidim uživo na velikoj postavci u galeriji SANU Vinča - praistorijska metropola u jesen 2008. Uvek privlače pažnju, nikada ne dosade i mogu bezbroj puta iznova da im se divim. Bilo bi lepo kad bi se našli umetnici da izrade replike verne originalu, otisnute u glinenom kalupu i pečene na vinčanski način. Samo što bi cena tih suvenira verovatno bila poprilična zbog ne baš jednostavne i brze izrade.

avgvst 18.07.2014 23:30

Mene sve te figurine iz vinčanskog perioda neodoljivo podsećaju na današnje shvatanje izgleda eventualnih vanzenmaljaca (ukoliko postoje).
Ko zna ... možda su ih oni i videli!
Znam da je druga simbolika, ali možda je baš ta simbolika i pogodak, ko zna!


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:40 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!