Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Pi (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7368)

Bucanero 13.02.2013 21:25

Pi
 
Dali je ko od clanova foruma imao iskustva sa Wihtes TDI ili Garrett infinium det. Zanima me poredjenje sa VLF-ovima koji vecina nas koristi tj. kolko su dubilji i jesu su li uopste, kakve su im u praksi mogucnosti diskriminacije, dali je moguc rad sa njima na rimskim ili srednjovjekovnim terenima itd. Ovde namjerno nisam spomenuo Minelab GPX seriju zbog visestruko vise cjene koja po mom misljenju izlazi iz okvira hobija.

banebeograd 14.02.2013 10:47

whites tdi sam imao samo jednom prilikom u rukama,
kupac je hteo da ga proba u mom prisustvu pa sam se malo poigrao sa njim,
ali to je nedovoljno da bi ti izneo neke realne utiske.
licno mislim da nije tezak za stelovanje, ali da je uobicajeno "whitesovski" nezgrapan ,preskup /oko 1600 evra/a najvise mi smeta zvuk koji proizvodi,
ono stalno mjaukanje karakteristicno za PI aparate ubija mi volju za koriscenjem
uskoro bi trebalo nesto whitsova da dodje na prodaju, ako mi stigne i taj model bas cu da ga malo konkretnije isprobam

infinum/oko 1100 evra/ je jedna totalno druga prica, pre svega aparat je pravljen za podvodni rad i do 60 metara,
pa je samim tim malo tezi od normalnih aparata,
nema ugradjen zvucnik i moras raditi sa sluskama ili da budzis neki zvucnik sto ce jos vise da ti oteza i rad a i nosenje te tezine
nema nista sto bi ti bilo nejasno oko stelovanja koja su maksimalno uproscena
na zvuk detekcije u smislu diskriminacije mi je bilo tesko navici se jos vise nego na onaj whites,
naime u slucaju detekcije obojenog ili gvozdja tako se cuje i zvuk,
krene duboko zavrsi se nisko i obrnuto,
to je ok za nekog ko je sluhista , ja sam antitalenat za muziku tako da mi to ne odgovara
tj. meni je to tako jer sam navikao na odsecne i nedvosmislene zvuke vlf-ova

ako te bude zanimalo kako je infinum prosao na testu ,
/ a prosao je prilicno dobro/
javi se da ti posaljem link u kojem se mnogo opsirnije pisalo o njemu, testiranje je radio nas drugar sa foruma,
znaci utisci su realni a tekst je na jeziku koji ce razumeti svi sa ex YU prostora :D ...

Lotr 16.02.2013 17:57

Kolega Bucanero, preduhitrio si me sa pitanjem, nikako da se nakanim da i ja ponesto pitam u vezi TDI Pro i SL modela.
Kolega Bane, bio bih ti zahvalan ukoliko ti se uskoro nadje u rukama neki od ova dva modela da nam malo vise das neke utiske ( ako je moguce sa terena).Ja vec duze vreme planiram da kupim SL ali trenutno finansije ne dozvoljavaju.I postavi ili posalji na pp link za infinium-a.pozzz


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:14 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!