Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zanimljiv pretrazivac (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=9247)

Vumi 25.02.2017 21:34

Zanimljiv pretrazivac
 
U engleskoj postoji mogucnost da se koristi baza podataka o nalazima iz svih epoha (nalazima u engleskoj). Potrebno je samo odabtai ono sto se trazi u pretrazivacu i vidjeti da li u bazi podataka ima nesto od trazenih pojmova. Recimo da pretrazivac za anticke novcice vec ima drop drown sa unesenim imenima imperatora i isto tako drop down meni sa unesenim vrstama novcica koji se trazi od doticnog imperatora. Ostale stvari, kao sto je geografska mapa od nalaza mislim da nas nece puno interesirati :)
Na stranici se nalazi preko 1.300.000 artefakata

LINK DO PRETRAZIVACA ZA NUMIZMATIKU

KUPAč 25.02.2017 22:37

Kako država može raditi za građane, a ne obratno.

Civilizirani svijet.

pike.sch 26.02.2017 23:03

Velika Britanija je najveca drzava koja je postojala u istoriji covecanstva. I danas imaju puno kolonija po celom svetu. Njihova kraljica se nalazi na preko 40 razlicitih drzava na kovanicama.

miligor 27.02.2017 12:15

Lako je njima kada su pljackali pola sveta.

KUPAč 27.02.2017 19:11

Ma točno sam znao da će biti ovi komentari, lako njima.... popljačkali pola svijeta.

Ne sporim, dapače, izmislili su koncentracijske logore i vjerovatno su bili vojska koja je najrađe u povijesti koristila bajunetu protiv slabije naoružanih.

No to ne znači da bogatstva koja su stekli nisu iskoristili za dobrobit svojih građana.
U Britaniji danas jednaka prava uživaju i crnac porijeklom iz Sudana čiji je djed jurišao na generala Gordona kao i Sikh iz Indije čiji je djed bio rob nekog Radže.

Bilo bi nam svima bolje da od svojih političara počnemo tražiti opravdanja za neuspjehe umjesto da se svi pravdaju kako je nekome bilo lako onda i sada.

Tu bazu podataka koja ovdje postoji, garantiram da zaposlenici jednog gradskog muzeja (da ne imenujem kojeg...) slože za godinu dana za cijelo područje Republike Hrvatske.
Zašto onda mi to nemamo?
Jer nismo imali kolonije u Africi??
Naravno da ne, ali lakše je ovako kopati nos od 8 do 16 i "lezi lebe da te jedem". I ostale parole.
Izašli smo mi iz komunizma ali komunizam nije iz nas.

A u obranu naše kulture, ona se i sad vidi na fasadama kuća, od Triglava do Gevgelije.
Bolje mi je da ovo obrišem...

Phhh...

miligor 27.02.2017 19:35

Pa svi nasi politicari i rade za njih, i dalje nas pljackaju te iste imperije ali ovaj put u rukavicama i bez potrebe za oruzijem. Svi mi ovde smo u logorima i radimo i dalje za njihov dobar standard ali su nam umesto zice stavili kredite. Ne sumnjam da nema ponesto pakistanaca i indijaca koji koriste neke benefite njihovog drustva ali njihov broj je zanemarljiv u u odnosu na milijarde engleskog komovelta koji i dalje gladuju. Mogli bi mi isto u muzejima to odraditi, ali to nije u interesu nalagodavaca nasih vodja sa zapada koji u nas gledaju kao u divljake i pokusavaju nam unistiti sve stubove kulture da i mi sami pocnemo misliti kako smo na nizem stupnju razvoja. A oni nadljudi. Bar smo mi u Srbiji u zadnjih stotinak godina videli od engleza toliko koristi, tako da mi je sasvim dovoljno njihove kulture i demokratije koju su pokazali bombardovanjem u 2.svetskom ratu a potvrdili 99-te. A da ne pricam o prvom kada nas nisu hteli ni brodovima prevoziti...

Solidus1 27.02.2017 19:48

Mislim da smo već jednom spominjali kako kod nas u našim državama ima po muzejskim depoima gomile novaca, ostava itd, a ništa nije slikano, popraćeno tekstom i katalogizirano. Bilo je slučajeva da je ono i što je u muzejima zavedeno prije 100 godina, kasnije zagubljeno (pokradeno), a najbolji mi je primjer onih denara iz sefa. Kad su ga nakon nekog vremena otvorili, ono umjesto najvrednijih komada podmetnuti lažnjaci.

Darko 27.02.2017 20:23

... i svi se upustiše u neke...
... pa hajde ja da budem ~normalan (Lud, Zbunjen Normalan)...
HVALA VUMI ZA PRETRAŽIVAČ :26:

KUPAč 27.02.2017 22:26

Da, točno.
Hvala za pretraživač.

Za ostalo ovdje nije mjesto.

pike.sch 27.02.2017 22:53

Meni se ovaj sajt ne svidja i suvise je komplikovano. Evo trazio sam u search database pacatianus i nema nista. Ima puno korisnijih sajtova i jednostavnijih za koriscenje od ovog. Gubljenje vremena ili treba vremena da se nauci kako koristiti sajt jedno od ta dva.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 19:26 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!