Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Srednji vijek (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=167)
-   -   Koji narod predstavlja ilustracija? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7030)

kosuca 21.10.2012 01:14

Da potpuno si u pravu, plemić se osjećao veličinom i gospodarem kmetova od kojih je živio i čiji život je cjenio manje od stoke..Nacioni u srednjem vijeku nemaju nikakve veze sa današnjim pojmom nacije.:26:

Enigma 21.10.2012 01:36

Kako bi nam bilo dobro da većina skuži bit i neda se navući na tanak led :) :26:

Desert Walker 21.10.2012 09:19

Treba procitati i Sociologiju (1 god. vecine fakulteta a moze se i u srednjoj stosta nauciti) razvoj ljudskog roda od horde pa nadalje. barata se nekim terminima koji za odredjeno doba nemaju smisla.
kazu da je engleski kralj Ricard ujedinio saksonski (saski) i normanski NAROD u jednu Englesku NACIJU....e sad kako ti nasem polupismenom plemenu da objasnis sta je NAROD a sta NACIJA kad je njihov nivo svijesti jos uvijek na razini PLEMENA ili jos nizi. ko ce nas ujediniti kukala mu majka ???

miligor 21.10.2012 12:28

Mi smo mnogo slicniji od normana i saksonaca, da ne kazem isti. Zato je i tolika mrznja.

Desert Walker 21.10.2012 13:01

bratoubilacki ratovi su uvijek bili najkrvaviji i najgluplji ratovi (sjetimo se Bartolomejske noci i drugih slicnih dogadjaj). ako je mrznja bila toliko ne treba da bude sada. ako su ljudi nekada bili nepismeni i na razini stoke nisu sada (bar ne bi trebali biti).
sta je sada u pitanju ,zasto mrziti i zagorcavati zivot jedni drugima kad ima puno dokaza da moze biti drugacije.
trebaju svi o sebi malo razmisliti pa onda krenuti dalje. bar su sada ljudi da kazemo osvijesteni i teze se manipulise ljudima nego nekada.
i opet se pitam sto se ponavljaju iste stvari i greske i poslije se kuka i kaje za ucinjeno.
ja jos uvijek vjerujem da ljudi po pririodi nisu losi nego postaju usput takvi. nadam se da se necu prevariti.
jos nesto da kazem : okrenimo se FORUMU u njemu je izlaz (spas) :)

banebeograd 22.10.2012 02:11

Citat:

citat od Enigma (Prilog 70709)
Rođo moj sve ti je to politika srednjovijekovne zone sumraka. Narod je bio u rangu stoke, a nepismena gospoda se borila isključivo za svoj interes, kad bi trebalo, deklarirali bi se oni i marsovcima, samo da sačuvaju svoj status i privilegije.

svaka slicnost sa sadasnjom situacijom ....nije slucajna :00000722:

perun 22.10.2012 20:11

Isti narod tri vjere.

Rosuljac 22.10.2012 22:16

Perune, potpuno se slažem.
Kad bi svi bili toga svesni ne bi se ponavljale ni devedesete ni četrdesete niti bilo koje nesrećne godine.

sirmium 22.10.2012 22:30

Eeeee samo sto je SVIMA nama lakse ugurati u d.... nego u glavu.

Desert Walker 22.10.2012 22:36

....al ono definitivno nisu Bosanci :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:35 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!