Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Vibra-Tector 720 Detektor (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1064)

kratki 18.07.2006 21:23

Vibra-Tector 720 Detektor
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Ovaj mali detektor je napravljen specijalno za trazenja po obalama mora i ispod vode dubine do 10m. Pojedinacne novcice velicine 10€ centi otkriva na dubini od 10cm. Pogodan je za sve terene, ne poseduje zvucni signal vec vibrira kad otkrije metal, poseduje puls indikator tehniku, nije mu potrebno nikakvo stelovanje, sonda mu je velicine 10cm, koristi bateriju od 9V, garancija 1 god. Cena 149€ u Austriji. Inace je idealan za pretrazivanje slane vode i peska.

Grk 19.07.2006 21:09

I Naravno Nema Diskriminaciju

kratki 20.07.2006 23:56

Na plazama je diskriminacija suvisna to se zna, ako diskriminiras alu foliju diskriminiraces i manje predmete od zlata. Sto mi ne pada na pamet, osim toga ovaj mali detektor drugacije vibrira, kada je plemeniti metal u pitanju duze vibracije, a kad je ne plemeniti metal krace vibracije. To je sasvim dovoljno.

kratki 16.08.2006 14:28

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Danas sam imao priliku da isproam ovaj mali detektor. Na 1€ u pesku je reagovao do 9cm dubine, zlatni tanki prsten do 7cm dubine. Sto je sasvim zadovoljavajuce za ovako malu spravu. Inace je robusno i fino izradjen, drska mu je presvucena gumom zbog klizanja, ima sigurnosnu spagu, sonda je zasticena poklopcem, trosi baterije od 9V i sa njom radi do 40h zavisi od kvaliteta.Poklopac baterije je ujedno prekidac, donji deo prekidaca je izradjen od gume tako da dihtuje pouzdano u vodi.

perun 16.08.2006 19:42

Sva sreca sto mu je sonda velika pa se lako pretrazuje po terenu.

kratki 16.08.2006 23:02

Na mestima gde je upotreba detektora zabrnjena je ovo odlicno resenje, svi misle da je neka decija igracka a mali je zbog toga sto je predvidjen za trazenje ispod vode. Nosim ga sa sobom na odmor, vedet cemo sta ce sve pronaci za 14 dana u pesku i vodi.

Vanuatu 29.12.2006 02:53

Pozdrav,
kakav se je pokazao?
Može li se sa takvim naći nešto ozbiljnije s obzirom da jako plitko traži a tereni za koje je predviđen imaju velike količine nanosa novog materijala u kratkom vremenu tako da predmeti propadaju sve dublje vrlo brzo i ostaju izvan dometa tog detektora?

kratki 22.01.2007 00:22

Izvini sto ti ranije nisam odgovorio! Ovi mali detektori takozvani Pinpointeri su predvidjeni za trazenje pojedinacnih predmeta, namerno su napravljeni da slabije reaguju iz tog razloga da na primer ne daju lazne signale koje mogu izazvati predmeti iz okoline mesta gde trazimo, reagoju oko samog predmeta koji je u dometu. Sto se tice ovog mog detektora, radio je neka dva sata i onda je usla voda o kuciste gde mu stoje baterije (moja dva klinca su bila previse radoznala pa su malo zavirili unutra i nisu lepo zatvorili poklopac), tako da od trazenja nije bili nista. Proizvodjac mi je izporucio odmah novi aparat, sto je veoma korektno.
Bice testiranja sledece sezone. Pozdrav!

Vanuatu 23.01.2007 02:02

Dobro si i vidio pitanje s obzirom koliko tekstova ima na forumu.
Taj mali detektor mi se čini interesantnim upravo za napučene plaže i slična mjesta jer je neupadljiv, samo se pitam koliko je efikasan.
Pozdrav.

Enigma 23.01.2007 22:34

Kokikratki, aparat je idealan za istraživanje fuga i procjepa u starim gradinama, naročito u kazamatima, tamo se puno liph stvari da pronać.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:22 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!