Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Jelasnica (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2577)

jovicas 20.12.2007 22:08

Jelasnica
 
Sta znate o jelasnici kod leskovca

Stef74 20.12.2007 22:18

neznamo nista !

skituljko 21.12.2007 16:42

Komsija pa sta te precizno zanima. Ne verujem i da neko nesto zna da ce ti dati kompletan izvestaj na forumu.:3_12_27v[

Spencer 26.12.2007 17:31

Kao i u celom društvu, i ovde postoje grupacije koje među sobom dele informacije, koje sarađuju, ali su zatvorenog tipa. Za ostalu većinu su one nedostupne, jer logično - što manje ljudi zna, to bolje. Prema tome što kaže čoek - i da znaju, neće ti reći (čast izuzecima). U se i u svoje kljuse...

sirmium 27.12.2007 09:13

Ja znam o Jelasnici kod Nisa !

surdulica.d 18.04.2009 16:10

xaxa jelasnica, na koju mislis ako mislis na jugu Srbije prema Vranju pun ti je pogodak ,prema Zutoj Bari, sumnja se da se u Jelasnici nalaza livnica i kovacnica zlata tj novcica, pitaj sta te zanima konkkretno to je na samo 10 km od mene.
P.S i nemoj naglas probudices politicare i tate od nasih poznatih pevacica koji haraju ovamo. prilikom zaplene novcica od Vranja do bg nestalo 17.000 a svaki vredeo po 400dm. seljaci ih davali dzaba na kilo , kupovali kola i traktore i proculo se, poz.

eclipse4 18.04.2009 17:06

nesto mi se cini ko da pricas o rudarskom kamionu punom zlatnika......

surdulica.d 18.04.2009 17:12

nisu bili zlatnici vec bakrenjaci i ko zna josm kojekakvi posto po legendi i verovanju kazu da je u tom kraju ostava i to ogromna u zutoj bari i jelasnici , a radilo se o bacvi drvenoj koja je nadjena znam i tacno mesto oruci zemlju seljak je plugom zakacio a posle radili i bageri sa obliznje separacije pored morave, cuju gospoda i zaplene sve . a po tom nalazu znaci da je verovanje i legenda tacna. da je ostava tu negde. zamisli ka su nestala 17.000 koliko li tek bilo u toj bacvi .

sirmium 18.04.2009 21:23

o kojo ti sad Jelasnici pricas o onoj kod Nisa!
Kao vojnik tamo sam isao na veranje po planini a uvece u selo , ma bilo je stvarni OK!

jovicas 18.04.2009 23:10

Jelasnica
 
Dobrovece vidite na nekoj karti Jelasnica kod leskovca pored J Morave

surdulica.d 18.04.2009 23:23

Selo jelasnica nalazi se izmedju vladicinog hana i vranja vidite na karti nabolje se to vidi na topografskoj na 13 km je od Surdulice koliko to ima Jelasnica kad dolazi do zabuna.

jovicas 18.04.2009 23:51

ime na jugu serbisen draj komad

eclipse4 19.04.2009 00:19

a tamo ima i manastir......imam ja neke gluposti u vidu planova i tapija za to selo......ali....pre bi macku o rep....

surdulica.d 19.04.2009 00:37

Ja ne bi eclipse4 sa tim tako, nebi se ni zezao, sta o podzemnom rimskom ili nekom antickom gradu i tunelima ispod. glupi su ljudi ovde sto se toga tice, nebih da se niko nadje uvredjen, ali tako je za koja mesta imas, planove. Znas kako kazu nasi gde ima dima ima i vatre.
a ovde je to i potvrdjeno.

Enigma 19.04.2009 01:16

Izvornu kartu koja će te dovesti do zakopanog blaga ne možeš kupiti, već ju moraš pronaći, a sve ostalo se zove lov u mutnom, odnosno prevara. Svaki znak je kod za sebe i ne postoji univerzalno pismo koje vodi ka zakopanim tovarima zlata. Ako to spoznaš na vrijeme riješit ćeš se uzaludnog lopatanja i nepotrebnog živciranja. :) :26:

surdulica.d 19.04.2009 01:25

Enigma je u pravu. a da i najzad razresimo dilemu oko jelasnice gde se nalazi i koliko ih ima .
naselja pod tim imenom
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Јелашница
ja sam mislio za jelasnicu u opstini Surdulica .
nadam se da nece biti vise zabune

Nigrianvs 19.04.2009 04:17

Imam ja neke tapije i karte iz tih predela. Deda je moj to od nekoga bugarina oteo u prvome ratu u okolini nisa. Ali! ali..........:):26:

eclipse4 19.04.2009 16:20

Citat:

citat od rade-bec1 (Prilog 34879)
Imam ja neke tapije i karte iz tih predela. Deda je moj to od nekoga bugarina oteo u prvome ratu u okolini nisa. Ali! ali..........:):26:

ali kosta....:totlach::t otlach:

eclipse4 19.04.2009 16:31

Citat:

citat od surdulica.d (Prilog 34868)
Ja ne bi eclipse4 sa tim tako, nebi se ni zezao, sta o podzemnom rimskom ili nekom antickom gradu i tunelima ispod. glupi su ljudi ovde sto se toga tice, nebih da se niko nadje uvredjen, ali tako je za koja mesta imas, planove. Znas kako kazu nasi gde ima dima ima i vatre.
a ovde je to i potvrdjeno.

svasta stoji......i kao sto smo rekli....legende su bile pre nas i zivece dugo vekova posle nas....
a sada jedan primes....sta misli da je neki kurajber nekada pre ko zna koliko hiljada godina,xexexe,sedeo na kamen i iz ciste dosade tucao kamen,mislim,klesao. ...jer je mislio da je neki umetnik.....on je to klesao iz zajebancije....a neko danas razbija glavu tim istim znakom....

sta mislis kada bih ja sada,koji znam mllllogo znakova na raznoraznim mestima krenuo i ispisao sve to na papiru i skockao predivan plan i prodavao ga laicima,koji misle da zakopano blago ceka samo na njih...a ja drzim u rukama tajnu resenja svih njihovih problema?

sta mislis kada bi meni bilo dosadno,pa bih urao sve ono sto sam naveo gore samo bih recimo taj plan utopio u taj tajanstveni vosak,zakopao u nekoj pecinici ili na nekom srednjovekovnom ili rimskom (nebitno) terenu,postavio jedan staaaari gvozdeni predmet pored plana u rupi,da bi mogao detektor da to otkrije.....i sta mislis....koja bi radost bila za tog tragaca?.....al kad bi vide da od toga nema nista,to bi islo iz ruke u ruku...
al kao i u prethodnoj temi.....ne bih ja da vas sputavam...i srecno u pustolovinama....

da ne gresim dusu....obozavam znakove,divim im se,obozavam planove,mape,karte,p repise tapije.....i godinama skupljam....kako njih tako i neko njihovo "desifrovanje" i neki...da kazem opet po navodnicima prevod.....

....da li sam nekada sledio nekakv plan ili bilo sta.....NE.

ovde su ljudi glupi,jer njima kad zapisti detektor pod nog,nabiju asov i nesto mora da izadje na povrsinu......a oni tamo su ljudi pametni....i uvek su verani po plninama,sa poskocima i sarkama i nose majice......vole da ostanu "kratkih rukava"...xexe

kele 78 20.04.2009 00:04

Pozz
 
Citat:

citat od rade-bec1 (Prilog 34879)
Imam ja neke tapije i karte iz tih predela. Deda je moj to od nekoga bugarina oteo u prvome ratu u okolini nisa. Ali! ali..........:):26:

Onu koznu mapu nemoj da dajes ni za kakve pare,jesi me razumeo!

Nigrianvs 20.04.2009 02:34

Citat:

citat od kele 78 (Prilog 34930)
Onu koznu mapu nemoj da dajes ni za kakve pare,jesi me razumeo!

Rodjeni! nemas brige. Samo ti i ja idemo na leto da obijemo magazu:26:

tragac78 22.04.2009 11:01

U Jelašnici pored Niša postoji crkva u steni koju meštani zovu Sveti Arandjel Rimski i postoji pećina iznad koja se nalazi na jednoj okomitoj steni a iznad pećine ima i stožer kamen.....moglo bi da se udje ili konopcem odozgo ili nekim dugim merdevinama odozdo.Kad sam zadnji put bio ispod pećine su stajali konopci,žice i neke primitivne merdevine koje su ,,kolege,, tragači ranije ostavile za sobom.Ta pećina bi mogla da bude ona iz planova ako je reč o pravoj Jelašnici i da su joj dimenzije veće.Drug koji se popeo do pećine kaže da je ona vrlo mala,možda kao neka mala sobica od 4 kvadrata i da je bela od krečnjaka.E ,sad da li treba da se sruši neki zid ili da se kopa u dubinu to ne bi znao. A možda je neko već to detaljno istražio,a možda i vajdio...ko bi znao.Pozdrav.

eclipse4 22.04.2009 21:27

Citat:

citat od tragac78 (Prilog 35030)
U Jelašnici pored Niša postoji crkva u steni koju meštani zovu Sveti Arandjel Rimski i postoji pećina iznad koja se nalazi na jednoj okomitoj steni a iznad pećine ima i stožer kamen.....moglo bi da se udje ili konopcem odozgo ili nekim dugim merdevinama odozdo.Kad sam zadnji put bio ispod pećine su stajali konopci,žice i neke primitivne merdevine koje su ,,kolege,, tragači ranije ostavile za sobom.Ta pećina bi mogla da bude ona iz planova ako je reč o pravoj Jelašnici i da su joj dimenzije veće.Drug koji se popeo do pećine kaže da je ona vrlo mala,možda kao neka mala sobica od 4 kvadrata i da je bela od krečnjaka.E ,sad da li treba da se sruši neki zid ili da se kopa u dubinu to ne bi znao. A možda je neko već to detaljno istražio,a možda i vajdio...ko bi znao.Pozdrav.

bas o tome imam neki plan ;) ;) ;)

tragac78 23.04.2009 08:27

Jelašnička klisura je park prirode i pod zaštitom je države tako da možeš da poneseš aparat pa da te vodim da se slikamo :) ;)
A zaboravio sam da kažem da malo iznad ima i jedan vodopad kojeg zovu Ripaljka i u blizini su pronalaženi neki znaci strelice,zmije,štapo vi...

Ivan-Bor 05.11.2009 20:32

Donja Studena je interesantna , Prozorac , Konstantinovo korito ...

Marko123 04.03.2011 09:31

Ima li koga ko zna i zeli da mi pokaze sve te znakove?Cim se otopi sneg krecem na tu stranu


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 15:38 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!