Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Test Deus V3 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7737)

banebeograd 08.07.2013 18:39

probali smo juce i tu novu verziju , jeste da smo to odradili brzinski i u vazdusnom testu,
ali obojici nam se cinilo da je dubina tj u ovom slucaju daljina detekcije bila cak znacajno manja nego na V2 verziji sa istim tj standardnim tj radno-terenskim stelovanjima, a i zvuci detekcije su bili nekako neubedljivi.

na jednom forumu sam procitao da su nadlezni iz XP-a na sve kritike V3 verzije pokusali da se opravdaju time da ova nova verzija poredstavlja sasvim nov aparat ,
te da se stelovanja, zvuci i rad sa V2 i V3 ne mogu porediti .
e sad da li je to stvarno tako ili je to samo vadilica zbog obilja kritika koje je /zasluzeno/ dobio posle izlaska V3 to ne znam.

tako da...moj deus i na dalje ostaje na V2...

eclipse4 20.08.2013 23:50

neznam da li je bilo reci o ovome

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=6BnMEMG0J2U

eclipse4 21.08.2013 01:30

Citat:

citat od kratki (Prilog 79020)
G.B. se najbolje pokazao na „PUMPEN“ i onda manuelno podesavanje u EXPERT modu ako je nemiran kod udara sonde od neki predmet.
pozdrav

kratki,mozda si do sada vec provalio,gb notch sluzi isto kao i notch u programu,sa time se ne steluje,nit moze da se steluje kad detektor udara u nesto pa postane nemiran,pogresno si protumacio.

notch filter za gb sluzi iskljucivo za recimo ugalj ili hot rocks,da pojednostavnim,miner alizacija na terenu ti je 75,ali ima malo zagadjenja sa ugljem ili hot rocks,na koji detektor svirne g.b poskace vislje pa se opet stisa i vrati ponovo recimo na 75,e tada ti nadjes taj kamen ili ugalj i dok secas detektor preko njega (primer g.b pokazuje 86),stelujes g.b notch filter,kad je zvuk prestao,vise nema upada tog tona,to jest,izbacio si tu mineralizaciju iz detektora.ako me razumes.

e tada,uzmes i stavis novcic pored uglja,pa ispod i vidis sta se desava sa zvukom i brojkama,ja to nisam testirao.

Desert Walker 21.08.2013 08:43

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 79734)

WOW :475: Ovo je super "odradjen " test i objasnjenje za novu Deusovu sondu.
jako poucan video...nekome ko zna francuski kao maternji :) .

banebeograd 21.08.2013 09:47

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 79736)
WOW :475: Ovo je super "odradjen " test i objasnjenje za novu Deusovu sondu.

nije ovo objasnjenje za novu sondu nego predstavljanje "DEUS Gold Prospecting".
nova sonda je ovde...
http://www.youtube.com/watch?v=jGGa0tGAOLg

eclipse4 21.08.2013 23:21

ma desert pokusava bezuspesno da nasmeje masu

Kele78 22.08.2013 00:06

zz
 
Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 79735)
kratki,mozda si do sada vec provalio,gb notch sluzi isto kao i notch u programu,sa time se ne steluje,nit moze da se steluje kad detektor udara u nesto pa postane nemiran,pogresno si protumacio.

notch filter za gb sluzi iskljucivo za recimo ugalj ili hot rocks,da pojednostavnim,miner alizacija na terenu ti je 75,ali ima malo zagadjenja sa ugljem ili hot rocks,na koji detektor svirne g.b poskace vislje pa se opet stisa i vrati ponovo recimo na 75,e tada ti nadjes taj kamen ili ugalj i dok secas detektor preko njega (primer g.b pokazuje 86),stelujes g.b notch filter,kad je zvuk prestao,vise nema upada tog tona,to jest,izbacio si tu mineralizaciju iz detektora.ako me razumes.

e tada,uzmes i stavis novcic pored uglja,pa ispod i vidis sta se desava sa zvukom i brojkama,ja to nisam testirao.

Isprobano na terenu i funkcionise odlicno..malo gubi na dubini.Samo kad su ti minerali u pitanju detektor svakako ne pokazuje nista na skali displeja..tako da sam odlucio da tu funkciju i neupotrebljavam.

eclipse4 22.08.2013 22:16

nakon par izlazaka na teren tj 2 ;),zakljucak je "bar za sada" da se vise ne vracam na 2.0
napravih jedan programcic za sebe,ne bas dubok (recimo kratkijev je dublji za jedno 5cm na sesteru),ali zato skuplja pa rastura,bez greske tj,nema promasaja,dok kratkijev bas puno brlja i pisti nesto mnogo.
gvozdje mi ne prebacuje u plemenito,nit mi vise plemenito prkce kao sto je umelo da radi i na 2.0 i na gm poweru.
ebucka me samo mineralni ugalj,koga necu da ubacim u notch cisto iz sujeverja ;) ali s obzirom da je konstantna cifra na to 25,bio on od 1 cm ili od metar u precniku,nemoze se pogresiti.
miran i pri vecoj reakciji sa velikom sondom,nema iznenadnih pistanja nit po zemlji nit po vazduhu sto je na 2.0 poprilicno umelo da nervira.

s obzirom da sam u jako velikom poslu,renoviranje kupatila,kuhinje,vod a itd....nemam vremena za duza traganja ali eto iskoristio sam priliku da izadjem 2 puta po jedno 2 sata maksimum i rezultati su za ovo kratko vreme fenomenalni.

napravih i jedan programcic za dublje pretrazivanje,sve sto mogu reci je da je dublji od kratkijevog,lepsi zvuk ima,ali nisam testirao jedan vs. drugi na teren,tako da nemogu reci nista vise.

Vumi 22.08.2013 22:53

Pa napisi nam parametre tog tvog programa tj njih 2. Ja sam radio sa "trojkom", detektor super odvaja ali sam primjetio da gubi dubinu, sto mi recimo u sumi ne odgovara bas najbolje.

Kele78 22.08.2013 23:00

ajd bruder davaj stelovanje da isprobamo ;)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:41 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!