Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Test Deus V3 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7737)

eclipse4 22.08.2013 23:11

Citat:

citat od Vumi (Prilog 79768)
Pa napisi nam parametre tog tvog programa tj njih 2. Ja sam radio sa "trojkom", detektor super odvaja ali sam primjetio da gubi dubinu, sto mi recimo u sumi ne odgovara bas najbolje.

na sta mislis "trojka"? reakcija ili?

postavicu sutra nadam se,ako se zavrsim pre posao,sada mi je detektor skroz dole i vise ne izlazim iz ove fotelje ;)

program je testiran na dunavu,tako da neznam kako se ponasa u njivi.

Vumi 23.08.2013 00:36

Pod "trojkom" mislim na verziju programa V3-1

eclipse4 23.08.2013 01:06

zanelo me ovo "radio sa trojom,super odvaja ali gubi dubinu",mislio sam da pricas o reakciji

Kele78 23.08.2013 11:07

pozz
 
Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 79774)
zanelo me ovo "radio sa trojom,super odvaja ali gubi dubinu",mislio sam da pricas o reakciji

Trazenje na po pesku je nesto sasvim drugo i nemoze se porediti sa trazenjem po njivama i vukoebinama..al bi voleo da cujem kako stelujes :) Neznam ddali si probao sa tim stelovanjem po nekoj njivi da bunaris,i kako se tamo ponasa deus?

Vumi po sumi moras da stelujes reakciju na 0ili1 Inace nista od dubine.Na tom stelovanju
reakcija je jako dobra u sumskim uslovima trazenja gde nisu puno zaprljani tereni! A ako trazis oko porusenih ruina tu je prljavo da gore nemoze biti :)

Vumi 23.08.2013 11:21

Kele, bas o takvim mjestima i pricam, suma a zaprljano do bola. Prelazio sam sa reakcijom "3" i tek kada sam prebacio na "4" poceo je perfektno da odvaja tako da su uletjeli nekakvi srebrnjaci. problem je sto sam iskopao i jedan ogrugli bronzani pleh velicine dobrog sestera (tanak pleh) koji nije davao tako jak signal iako nije bio nesto posebno duboko.

Kele78 23.08.2013 20:06

Ja na cetvorci nisam nikada radio samo isprobao ali mnogo svira brate nemoz se snadjes :)
Ali u principu na takvom terenu tesko da mozes do dubine sa bilo kojim programom osim da smanjis reakciju pa sta bog da!!

Vumi 23.08.2013 20:09

Koliko se sjecam kod mene nije svirao (mozda se i ne sjecam dobro :)) ali je zato nalazio te srebrnjake odmah pored zeljeza, kao da sam imao spider sondu ili neku drugu gdje je pinpint lako odraditi i odrediti da li se predmeti nalaze jedan kraj drugoga i vrijedi li kopati.

banebeograd 24.08.2013 00:56

kod deusa zavisi dosta da li se radi sa 22 ili 28x34 sondom,
isti program a razlicita sonda i odma se dobije razlicito ponasanje aparata...

eclipse4 24.08.2013 20:55

neznam sta je u pitanju ali ovo cudo je azdaja.....fala kujcu da napravise konacno aparat od njega.....jos da ga testiram u njivu al kad zavrsim posao koji ima....

za sada pored vode (tu mi najblize) sto bi sojic reko "ja sam veoma iznenadjen),ko da nikad detektorom tu proso nisam,takvi su rezultati.

jos malo prepravih kratkijev,tj,izmenih mu grundiranje i ja stvarno mislim i mogu da izjavim da dublji detektor nisam u ruke drzao.
jedino kad promenim grund na kratkijev program,gvozdje nakon 30cm probija u dobro.
kajem se sto danas nisam imao telefon da slikam,rimski klin najobicniji izvukoh na brat bratu mozda i preko 50cm i to ga javio bez problema.
na nekih 20-25 cm u precniku od 2 metara iskopah i minijaturne ukrase sa ogrlice da ne nabrajam.

glavni deo je to sto vise nema ebenih brojki poput 91-98 za skroz duboke mete,vec sada koliko god da je meta duboka dobijas pravu cifru 60-70-80 itd.......i nema vise brkanja gvozdje i plemenito.....

Kele78 24.08.2013 21:33

Jel radis sa 3 ili 4 tona??I koja reakcija je kod ovih minijaturnih ukrasa?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 14:54 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!